viz: http://cestujlevne.com/havana-na-kube-s ... 13-585-kc/ Nevim, do kterho diskusniho tematu to napsat, tak to pisu tady (tak me zrovna napadlo, udelat nejaky oddil pro univerzalni dotazy  .

Kuba - individuální cesta

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

viz: http://cestujlevne.com/havana-na-kube-s ... 13-585-kc/

Nevim, do kterho diskusniho tematu to napsat, tak to pisu tady (tak me zrovna napadlo, udelat nejaky oddil pro univerzalni dotazy smiley ) - jak je to vlastne s individualnim cestovanim na Kube? Krome toho, ze je treba vizum toho moc nevim. Neco jsem nacetl, ze se snad uz da ubytovat i v soukromi u lidi, kteri to maji uredne povoleno, ale kde tato ubytka najdu? Jak se da po Kube levne prepravovat? Levne hostely tam jsou? No mam mnoho otazek, tak kdyby nekdo vedel vice, pripadne dal odkaz na nejaky cestopis, budu rad.
Tak nejak stale uvazuju o te nabidce z Prahy do Havany, kdyby nekdo jel, tak bych se snad i prifaril smiley

0

Ahoj,

byli jsme na Kube v lednu 2011 ve dvou. Rozhodne jeď, byli jsme nadšení!!

Cestování- pokud chceš vidět hodně míst, je dobré koupit letenku třeba s příletem Baracoa a odletem z Havany. Mezi městy jsme se pohybovali pomocí autobusů. Neměli jsme žádný problém, ani zpoždění.

Ubytování - měli jsme zajištěno na první tři dny a pak jsme hledali na místě. I když byla hlavní sezóna, mohli jsme si vybírat. Ubytovat se lze opravdu v soukromí (označené modrou kotvou, ceny se pohybovaly od 20€ do 30€/noc). Většinou ti nabídli i možnost stravování, někde dobrá volba, někde horší, musíš vyzkoušet:-) Mají povoleno tohle ubytování a musí splňovat určitá kritéria (třeba teplá sprcha:-) Hostely si myslím, že na Kubě nejsou, ale díky tomuto ubytování v soukromí snad nejsou ani potřeba..

Inspirativní je tenhle web http://www.povlastniose.eu/2008-kuba/itinerar-mapa

Kdyby tě ještě něco zajímalo, ráda pomůžu, napiš.
Hana

0 Citovat

Diky za info, zitra si proctu ten web smiley Jinak ta cena za ubytko je doufam za pokoj pro dva, ze jo? Jen se ptam, protoze jsem zrovna dorazil z vyletu ze Slovenska a tam na vsech privatech uvadeli cenu v € za osobu.

0 Citovat

jojo,jasne, cena za pokoj;-) a oprava nebylo to 20€ ale 20$, takze jeste lepsi!!

0 Citovat

Hana: Nějak si stále neumím udělat představu, kolik tak asi můžu na Kubě utratit. Nejsem náročný, stačí mi vpodstatě levná ubytka a levná strava - klidně na ulici nebo levných žrádelnách. Mohla by jsi mi nějak upřesnit ty ceny na Kubě? Nějak nevím, zda co jsi napsala ve svém cestopisu platí jako standard - mám na mysli konkrétně toto:
Často se nám totiž stávalo, že v obchodě či pouličním občerstvení prodávající zaměstnanci „přepnuli" cenu z kubánského na konvertibilní pesos a rozdíl si vzali do vlastní kapsy.
Je velký rozdíl mezi pesem normálním a tzv. konvertibilním (jak píšeš, normál 1, konvertibilní 20), kolik by tak mohl být rozpočet na cca 14 dní pobytu? (bez letenek)
Stále častěji se mi honí v hlavě, že pokud bude opět nějaká akce na přelomu listopad/prosinec, případně březen/únor, tak že bych jí využil smiley

0 Citovat

Na Kubě jsem byl letos v únoru cca 3,5týdne, procestoval jsem ji téměř celou. Celé mě to v pohodě přišlo na cca 800USD. Pokud se domluvíš španělsky, tak máš vše velmi levné. Vše se dá usmlouvat. My pro přepravu používali kombinaci taxi/bus, taxi vychází v celé latinské Americe v celku levně jen je třeba smlouvat. Jinak ceny jsou velmi různé, záleží na lokalitě a právě na tom jestli umíš španělsky. Jinak na Kubě mají dvě měny peso cubano (CUP) určeno pro místní a peso convertible (CUC) určeno pro cizince. Pizza na ulici - cca 5CUP (cca 8Kč) v restauraci cca 18CUC (přibližně 18USD), 0,7l Havana od 3CUC (3USD), míchaný nápoj taktéž 3USD.

0 Citovat

Tak španělsky neumím ani slovo, tak to by mě asi všude vzali na hůl smiley Tak snad seženu na případnou cestu někoho, kdo na tom bude jazykově lépe smiley

0 Citovat

my španělsky neuměli ani slovo a zvládli jsme to;-) i když musím souhlasit s "honza81", že pokud člověk mluví španělsky bude na tom líp.Kriticky musím říct, že párkrát nás natáhli, ale ono se nám to vrátilo zase jinde. Je potřeba si dát pozor, hlavně ve větších městech.
Jinak pro upřesnění, ten cestopis, na který jsem dávala odkaz není můj, pouze jsem tam získala hodně informací před cestou.

-My jsme to hodně řešili i stravováním u domácích, kde jsme bydleli. Dala se s nimi domluvit snídaně a večeře - pokud si dobře vzpomínám tak večeře 5-8CUC (za nás to bylo 1CUC=1$), snídaně 3-5 CUC a musím říct, že jídlo bylo hooodně bohaté. Zbytek jsme řešili většinou v nějakých pouličních stánkách za CUP (pizza - 5CUP=5 Kč). Za jídlo a drinky (mojito=3CUC,ale sklenici rumu mají nahnutou asi 5 vteřin, takže je to velice poctivý drink:-))jsme utratili za 17 dnů čistého pobytu ve dvou 370 CUC+ voda 85CUC.
-Přepravovali jsme se mezi městy busem - Baracoa - Santiago 15 CUC/osoba, Trinidad-Vinales 40CUC/osoba
-No a to ubytko počítej 20-25CUC/pokoj pro dva (netuším, jak to funguje, když jsi sám).

Tak myslím,že rozpočet 500-600 USD by měl být dostatečný.

Myslím, že najdu ještě vizitky s ubytkem, tak kdyžtak písni na mail xklapalovah@seznam.cz, kdybys zakoupil letenky. Jinak dobrým startem pro pobyt v Havane je ubytovani u paní Heleny (Češka, co žije na Kubě už pěkně dlouho) helenarod@seznam.cz.

Jo a v rozpočtu je potřeba počítat s odletovou taxou- za nás to bylo 25 CUC/osoba. Možná už to ale zrušili..

0 Citovat

Diky za info, uschovam pro nejakou pristi sezonu, ted uz mam cestovni program nabity nadoraz smiley

0 Citovat

mohu nabidnout ubytovani u mych pratel
http://casasantafecuba.com

0 Citovat

Dobrý den,
ráda bych se vložila do diskuze jako zástupce cestovní kanceláře Exotica Cuba. Mnoho našich klientů řešilo dilema, zda se na Kubu vydat na vlastní pěst, nebo využít služby cestovek. My našim klientům usnadňujeme cestování, rozhodně se ale nedá mluvit o hromadných organizovaných zájezdech. Ke každému cestovateli máme individuální přístup, s každým si sedneme a probereme možnosti, jak bychom mu mohli pomoci, aby jeho dovolená na Kubě byla co nejlepší. Často nám cestovatelé volají jen o radu. Zařizujeme například pronájem aut a ubytování v tzv. casa particular, tedy soukromých penzionech. Tyto casas particulares nabízíme po celé Kubě a např. i v centru Havany, kde není úplně snadné takovéto ubytování sehnat zejména v sezóně. Naši klienti jsou s těmito službami velice spokojeni, protože za stejné peníze, jako by dali při cestování bez nás, mají nejen jistotu ubytování, ale také kontakt s Kubánci a celým ostrovem. Mnohokrát jsme slyšeli, že jsme klientovi ušetřili čas a peníze a ještě mu dali možnost nahlédnout do běžného života Kubánců. Proto, když čtu vaše příspěvky, napadlo mě reagovat a představit vám některé služby http://www.exoticacuba.cz. Hezký den, Bára

0 Citovat

Dobrý den,
právě jsme se vrátili z Kuby a ráda bych vám doporučila skvělého řidiče, který vás povozí nejen po Havaně. Má auto pro osm osob (krásný Ford z roku 1957 s českým motorem z Tatrovky, klidně pošlu na vyžádání fotku), je velice ochotný, komunikativní a ukáže vám i to, co sami na Kubě nenajdete. Postará se vám i o doutníky a podobné potřeby. Je levný a moc milý, žádný vekslák nebo podvodník. Mluví jen španělsky, anglicky jen maličko. Stačí mu zavolat předem nebo z letiště a bude pro vás pracovat s velkou ochotou. Nemají přístup na internet, tudíž reklama nula a on jako jeden z mála Kubánců pracovat opravdu chce. Slíbila jsem mu, že jeho tel. číslo zveřejním. Jmenuje se Didier, tel. +53 524 26 977. Pokud byste se někdo chystali ho kontaktovat, dejte mi prosím vědět, ráda bych mu po vás poslala nějakou učebnici angličtiny, dopis a možná i nějakou tu naši společnou fotku. Díky a užijte si Kubu, je to nádhera.

0 Citovat

Ahoj, reaguji na kontakt na řidiče. Odlétáme 19.1., tzn. za týden .... Osm osob, po Havaně máme individuál, pak bereme auto... celkem 23 dní... Pokud by jsi měla zájem mu něco poslat, kontaktuj mě, šlo by snad zařídit smiley Jirka

0 Citovat

Zdravím, využila bych služeb řidiče a tímto děkuji za typ smiley chci se zeptat, kam všude Vás vozil? Já mám v plánu jet do Maria la Gorda, tak nevím zda je lepší si půjčit auto, nebo využít řidiče? Kolik se tak zhruba pohybují ceny, nevíte?

0 Citovat

Ahoj, prosím, neuměl by mi někdo poradit? V červnu jedu na Work and Travel do USA a plánuji si koupit jednosměrnou letenku z Toronta do Varadera. Vím, že je nutné si předem na české ambasádě domluvit vízum, kde po mě budou chtít zpáteční letenku/palubenku z Kuby... Nemá někdo radu jak si předem zarezervovat ferry z Varadera do Miami? Nebo mě napadlo, jestli by mi uznali letenku z Miami do Londýna (20.září), když na Kubu přiletím 7. září a budu tam jen pár dní a pak se přesunu na Miami? Nebo na ambasádu musím zajít s letenkou přímo z Kuby? Nestačí jen že z Miami letím do Londýna ?

Vím, že je to chaotické, předem se omlouvám.

Děkuji

0 Citovat

Kuba nezvládá masy turistů, dochází pokoje i pivo
Zdroj: ČT24

No, začíná mě mrzet, že jsem tuhle zemi nestihl dříve. Kdo ví, jak dlouho si ještě tu svou autenticitu zachová - jestli už včera nebylo pozdě...

0 Citovat

vzdy je tu predsa turistami neposkvrnene Haiti smiley

0 Citovat

jj, kde jsou ty časy mé cesty v roce 1999... To byla pravá Kuba (samozřejmě kromě centra Havany a Varadera), nezkažení lidé, kteří za drobné služby odmítali peníze. Pokud člověk řekl, že je z Československa, měl všude dveře otevřené. "Wild Nights, Hot & Crazy Days" v pravém slova smyslu smiley

0 Citovat

já bych to neviděla ještě tak úplně černě. Vrátili jsme se před 3 týdny a ani jednou jsme neměli nečeho nedostatek. Ten úvodník je hodně hysterický smiley Nikde jsme nečekali v žádné frontě, auta i silnice byli prázdná, volné taxíky na nás mávali kažou minutu a kdykoliv jsme si zamluvili taxík dopředu, tak přijel včas a dokonce jsme čekali, než najdeme i další lidi, kteří pojedou naším směrem, abychom jeli levněji. Deficit piva jsem nepocítila opravdu nikde, spíš přebytek smiley a ubytování rozhodně problém nebyl - chápu, že když chce někdo bydlet v 4*-5* hotelu, tak jich tam moc nenajde a ty můžou být pak plné, ale to prostě může pak navštívit jinou zemi v Karibiku. A to že tam není internet považuju za velké plus smiley

0 Citovat

Haiti taky ve mně nevzbuzuje zrovna pozitivní konotace. smiley Nicméně na Wikitravel, kam jsem teď schválně ze zvědavosti koukl, píšou: "Haiti's crime rate compares to Long Beach California's crime rate, so it's a pretty safe country. Haiti ranks around being the 7-5th safest countries in the Caribbean, which trumps some other popular Caribbean destinations." No, to bych chtěl vidět smiley

0 Citovat

podla oficialnych statistik ano... tam je cca 10 vrazd na 100 000 obyvatelov...ale neoficialne okolo 60-120, pred 10 rokmi vyse 200

0 Citovat

Na Haiti začal letos vozit turisty z ČR Exim Tours, takže už to asi taková hrůza nebude. Předpokládám, že při přiměřeně opatrném chování tam bude riziko zhruba stejně velké jaké kdekoliv jinde v "rozvojovém" Karibiku.

0 Citovat

Pavlata, letíme příští týden, rádi předáme vzkaz a uvítáme rady a tipy, vše na julia74@seznam.cz

0 Citovat

Letim na kubu v Sobotu. Prosím o vice informací na "Didier, tel. +53 524 26 977"..
Určitě bych využil, jelikož nás jede 5.. Fotky, popř. ceny Díky

0 Citovat

ved kontakt tam je, nie?:) +53 524 26 977

0