Z Káhiry do Bangkoku v první třídě s Qatarc Airways za lákavých 30 tis. Letí se 773 a pak A380.  .

[QR] Káhira – Bangkok v F za 30.815 Kč

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Z Káhiry do Bangkoku v první třídě s Qatarc Airways za lákavých 30 tis. Letí se 773 a pak A380. smiley Navíc 18 tis. Qmiles a 150 Qpoints, což stačí na insta Silver status u Katarců.

http://letenky.cestujlevne.com/booking/ ... el_class=F

Trip report DOH-BKK v F A380 http://viewfromthewing.boardingarea.com ... gkok-doha/
Co na to řekne kickass? smiley

0

Dave to je nejakej revival starejch threadu z FT ? smiley

Jedina pichlava poznamka - let z CAI do DOH nema F - sice dostanete F mile (takze na MR parada) ale ta cena je prave dana tim ze F si uzijete akorat na pul cesty smiley Nicmene palec nahoru za to jak je to napricovany na CL - myslim ze to na FT bylo o dost drazsi.. smiley

0 Citovat

Btw. chce si to nekdo proletet ? smiley Jsem in..

Ale spis premyslim ze si k Vanocum koupim BKK s EK z PRG - je to za 55k a je tam 6x A380.. smiley + stopover v HKG.. smiley

0 Citovat

Teď koukám, že to tam mají smiley viděl jsem to včera na exbiru, na FT mají moc velký bordel na můj vkus.

Jinak nyní za 28,3k, přes QR s negerantovaným kurzem z EGP za 25,3k smiley

0 Citovat

Dnes výrazně propadl kurz egyptské libry, takže ceny jsou mnohem přívětivější a dostaneme se do BKK pod tisíc éček smiley

0 Citovat

Tak Bangkok ve first už za 554,- EUR... Co dokáže devalvace měny:-)

0 Citovat

Jak na to? Mám furt 920 €.

edit: Máš na mysli eg.edreams.com? smiley trochu mě to láká risknout ...

0 Citovat

Tak kdo to prubne? Přípoj se dá přes stejného prodejce stlačit pod 3,5k z VIE.

0 Citovat

Ověřil bych si před platbou kurz u dané karty. Online se mi to podařilo akorát u Diners Club. Kurz pro dnešek a včerejšek je stále 2,83CZK/1EGP. Přitom aktuálně už se ukazuje na google 1,56CZK/1EGP. Další otázka je, že platba se většinou zaúčtuje až po pár dnech a může dojít ke změně kurzu. Tomuhle sice moc nerozumím, ale mohlo by dojít ke změně pokud podepíšou tu dohodu s Mezinárodním měnovým fondem.

0 Citovat

To jsem chtěl taky napsat. Edreams bych i prubnul, ale obavu mám ze změny kurzu. Kdyby se to dalo někde objednat za éčka, tak do toho jdu, ale když se to vrátí zpátky k 2,5 tak by to už bylo ostřejší. Co přesně se stalo, že kurz tak spadnul? Na mytrip jsem viděl SYD za 900€, ale nemají úplně fajn pověst, asi jako edreams.

0 Citovat

Co se stalo? Egyptská centrální banka odstranila vazbu libry na dolar a ta si jede podle trhu... Možná se dočkáme i u nás:-)

Jinak si nedovedu představit v horizontu pár dnů, jak by se směnný kurz dostal zpět, je to teď otázka volného trhu.

0 Citovat

A ak by som to zaplatil Revolut kartou na ktorej budem mat tolko kolko aktualne stoja tie letenky?

0 Citovat

Ideál je platit přes Airbank - měli by mít stále fix kurz dle dne, kdy koupíš. Tzn. vývoj už tě nezajímá. Ale jestli mají ten starý, bude lepší počkat do pondělí smiley

Na FT se to hemží divnými komentáři, lamy jsou asi všude smiley nejsem z toho moc chytrý.

0 Citovat

egyptská libra se částečně určitě rychle vzpamatuje, možná zasáhne i centrální banka. nejsem si jist, jestli Air Bank nezafixuje pouze převod CZK-EUR, převod EUR-EGP by pak měl být podle kurzu Mastercard, když EGP není v kurzovním lístku.

hlavně se dají v egyptských librách koupit jakékoliv jiné letenky, taky s velkou slevou. bojím se ale, aby mi to přeci jen nevyúčtovali v měně, kterou používá dopravce nebo tak něco.

0 Citovat

EGP se bere křížovým kurzem k EUR/USD, záleží jestli VISA nebo Mastercard. Dohledatelné na stránkách jednotlivých společností. Volal jsem na KB a kurz mají 1,6, na Erste neví. Takže zavolat do Airbank a poptat se. Telefonní číslo je na zadní straně každé karty.

0 Citovat

Tak jako vždy eDreams nepřekvapil smiley rezervace zrušeny. Skrze GDS (aktuálně 25tis.) lze stále bookovat.

0 Citovat

Já nekupoval, čtu na flyertalku http://www.flyertalk.com/forum/premium-fare-deals-740/

Problém byl jen u eDreams, kteří ignorovali pokles kurzu, proto byly ceny téměř o polovinu nižší než jsou.

0 Citovat

Dear Customer

Please note that due to an incidence your reservation has not been confirmed so your booking has been canceled.

The amount charged will be refunded in full

We apologise for any inconvenience this may have caused you.

Kind Regards,


Tak sny jako takové byl pro mě důvod do toho nakonec nejít. Nicméně, co se dívám třeba v Německu, tak to i někomu drží a dá se vysledovat i jistá souvislost dle bank vydávající karty a tedy způsoby zaúčtování transakce v souvislosti na konverzi měny atd. Někomu zrušili, někomu poslali e-mail s tím, že si stáhnou rozdíl a je i dost hejlů, kteří na tom prodělají (_|_)... Na jednu stranu chápu, že se nechce někomu prodat letenku, kterou sám koupím za 1000 éček dále za 550, ale snům bych puštění žilou celkem přál (subjektivně na ně mám pifku:-).
Ve finále na tom ale pravděpodobně vydělají, protože přijaté platby, které časem vrátí jdou do statisíců EUR a možná s nimi za pár dnů dokážou něco zakouzlit.
Prostě byl to přesně dle názvu OTA...sen:-)

0 Citovat

Presne proto jsem se ani neobtezoval to zkouset - OTA specific error u eDreams je zaruka nasrani zakaznika 100% (a to znate muj optimismus co se chyb tyka).. smiley Hlavne to bylo dost provareny a myslim ze tohle by eDreams dokazalo poslat do bankrotu, kdyby to museli honorovat..

0 Citovat

Přijde mi to, nebo se tu nad F DOH-BKK za 25 tisíc ofrňujete? smiley

0 Citovat

Mě se to podařilo proletět již loni, ale jinak bych neváhal hned.

0 Citovat

To bylo přes ty míle od brazilců? Stálo to tedy za to, říkáš?

0 Citovat

Koupeno přesně přes ty míle. Rozhodně to stálo za to a jsem rád, že se nám to předtím podařilo. Vynikající zážítek a možnost se podívat jak se taky dá cestovat. Cenově to vycházelo jak běžná letenka v economy a člověk to propil jen v šampaňském. Jak psal Kickass, tak ten bar v A380 to ještě skvěle podtrhuje. Jinak Qatar má plnohodnotnou první třídu jen v A380. V ostatních je to taková vylepšená business.

Celkově je to velký žážitek. Uvedení v letadle až na místo, uložení věcí a sklenka šampaňského hned po usednutí. Přijde se představit steward/letuška co se o vás bude starat a následně i vedoucí kabiny s tím, že při jakémkoliv problému se mám na ní klidně obrátit. Jídlo si může člověk vybrat z cca pěti druhů od každého chodu a dostaneho kdykoliv chce. Samozřejmostí je i kaviár. Sedadla/křesla jsou naprosto úžasná a pohodlná. Při nočním letu je samozřejmostí rozložení na postel a dostanete pyžamo+papuče. Kdykoliv je možnost jít na bar. Koupelnu jsem měl pouze svou, protože jsme letěli jen dva. Ta měla velikost cca 3m2. Amenity kit Giorgio Armani a v koupelně vše co by člověk mohl potřebovat, včetně klasických bavlněných ručníků. Při přestupu v Doha vás před letadlem čeká šlečna s cedulkou a odvede vás do lounge. Následně pak vyzvedne a odvede na další spoj. Lounge v Doha je kapitola sama o sobě a to ještě nebyla ani otevřena ta nová pro první třídu. Na zpátečním letu mi vedoucí kabiny řekla, že na palubě mají jednu letušku z česka a pošle mi ji potom pozdravit. Takže během letu všeho nechala v economy a přišla si na hodinu popovídat. smiley

0 Citovat

Slintám, že bych pod sebe potřeboval lavór smiley

0 Citovat

Ještě info: platnost tarifu je do zítra (8.11.) a při cestě zpět lze využít transit hotel (časy letů 19:30-22:55 a 9:00-11:45). Jo, jsem nerozhodný jako malé dítě v cukrárně smiley

0