Ahoj, můj přítel má v únoru třicetiny, tak jsem se rozhodla, že nám na březen (maximálně začátek dubna) koupím letenky na cca 4 dny někam na jih Evropy, protože ani jeden nemáme rádi zimu a přece jen ve Francii, Itálii apod. je v březnu šance, že už bude hezké jarní počasí. (Odlet z Prahy) Říkala jsem si, že jako maximum za 1 letenku bych dala cca 2500 Kč, abych obě letenky pořídila dohromady do 5 tisíc (ale čím míň, tím líp, samozřejmě). Nechci města typu Paříž, Řím, Atény - ve všech těchto hlavních městech už jsme byli. Mám čekat, že se něco objeví, nebo se mám smířit s tím, že levné letenky jsou jen do Milána, Neapole a těchto destinací, kam lítá WizzAir? Přijde mi, že jiné destinace v jižní Evropě levně dostupné nejsou. Ano, s přestupem se jde dostat i jinam, ale často jde o přestup na 8 hodin apod. Říkal jsem si, jestli zkrátka není šance, že se třeba objeví nějaké letenky třeba do Portugalska, na Sicílii apod... Ale asi opravdu skončím u toho Milána, tak bůhvíproč lítá strašně aerolinek. Díky za rady. .

Jižní Evropa na jaře a levně

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

8 reakcí

Ahoj,

můj přítel má v únoru třicetiny, tak jsem se rozhodla, že nám na březen (maximálně začátek dubna) koupím letenky na cca 4 dny někam na jih Evropy, protože ani jeden nemáme rádi zimu a přece jen ve Francii, Itálii apod. je v březnu šance, že už bude hezké jarní počasí. (Odlet z Prahy)

Říkala jsem si, že jako maximum za 1 letenku bych dala cca 2500 Kč, abych obě letenky pořídila dohromady do 5 tisíc (ale čím míň, tím líp, samozřejmě). Nechci města typu Paříž, Řím, Atény - ve všech těchto hlavních městech už jsme byli.

Mám čekat, že se něco objeví, nebo se mám smířit s tím, že levné letenky jsou jen do Milána, Neapole a těchto destinací, kam lítá WizzAir? Přijde mi, že jiné destinace v jižní Evropě levně dostupné nejsou. Ano, s přestupem se jde dostat i jinam, ale často jde o přestup na 8 hodin apod.

Říkal jsem si, jestli zkrátka není šance, že se třeba objeví nějaké letenky třeba do Portugalska, na Sicílii apod...

Ale asi opravdu skončím u toho Milána, tak bůhvíproč lítá strašně aerolinek.

Díky za rady.

0

Ahoj, možností je mnohem více - třeba Malta, Sardinie, Sicílie (jak sama píšeš), jižní Itálie, Kanárské ostrovy, i přímé lety... zejména na březen, kdy ještě není sezóna, budou/jsou letenky levné. Hodně ale záleží na tom, odkud jsi ochotná letět. Kromě Wizzairu bych se zaměřil (spíš) na Ryanair, chce to trošku sledovat, denně se něco objevuje, v poslední době zejména z Německa.

0 Citovat

Ahoj, díky za odpověď. No, odletové místo je právě kámen úrazu. Vzhledem k tomu, že chci odlétat z Prahy (bydlíme v Praze), tak se počet cílových destinací dost snižuje a Malta, Sardinie a další fajn destinace vůbec nejsou v nabídce, a pokud ano, tak ne za dobré peníze.

0 Citovat

byl jsem v únoru před 2 lety na Sardinii - Alghero a z Bratislavy bývají letenky (ryanair) i kolem 1000 zpáteční (+parkování u letiště na 5 dní myslím cca 700).. půjčit si auto a projet pobřeží - nebo i autobusem... taky doporučuji ale i Neapol - byl jsem loni, letenka 600... a "jiná" Itálie.. ještě o hodně živější, hodně se mi tam líbilo... někde mám i pár poznámek tak klidně pošlu.. dá se sednout na autobus a projet pobřeží Amalfi, prý nejpěknější v Itálii.. a cenově hodně vše dostupné... a i ta Malta byla super - dobře organizovaná doprava veřejnou dopravou po celém ostrově a řekl bych že v té době asi i nejlepší počasí, letěli jsme z vídně jejich linkou v květnu za cca 2300..tak se vlezeš, a na místě taky slušné ceny - jídlo podobně jako v Itálii

0 Citovat

Odpověď může být velmi jednoduchá smiley Nová linka Praha–Sicílie s Ryanairem https://www.ryanair.com/cz/cs/booking/h ... 2017-04-01

0 Citovat

no pekne dlhy vylet na siciliu smiley

0 Citovat

Pokud chceš letět jen z Prahy tak asi nejzajímavější je Sicílie jak píše Dave.
http://azair.me/2hRmnIf jen ta cena je trochu dražsí než jsi chtěla...

0 Citovat

Taktéž doporučuji Sicílii. Pujcite auto a celá se dá krásně objet: Palermo, Cefalu, Millazo, Catania, Etna, Údolí Králů, určitě nevynechat Ennu

0 Citovat

já jsem ten cestovatel šupšup, takže týden stačí smiley smiley
néé, samozřejmě, dle každého gusta

0
8 reakcí