Tak by me zajimalo nekolik informaci, koukam na letenky do jizniho Karibiku z Air France nachazi mi to cenu z Prahy pres Pariz s presunem na jine letiste pro 2 osoby necelych 27000 Kc, zadal jsem prilet na Martinique a odlet z Guadeloupe Pisou ze presun shuttle busem je v cene pokud to mam od Air France, jinak 20 euro, znamena to, kdyz bych ty letenky koupil jinde nez u Air France tak ten bus budu platit ? A ted se zeptam jeste, kdyz tam pridam let z Martinique na Guadeloupe tak mi to zvedne cenu o cca 5000 Kc pro 2 osoby, dival jsem se na lod a ta pres Dominicu vyjde jeste vic Kdyz tam ale vlozim multiple Praha- Pariz - Martinique-Dominica- Guadeloupe -Pariz -Praha tak mi to takovy ticket nechce pustit ( Martinique -Dominica -Guadaloupe operuji air Antily ale pod oznacenim AF ? No a nakonec . nejeke info o te oblasti ? A co cena letenek? da se jeste trosku snizit kdyz bych treba vybral jen Martinique, ale ten rozdil je uz minimalni, vybiral jsem dubnovy termin po velikonocich Nechat jen jeden ostrov ? nebo volit oba ? Nebo treba i tu Dominicu ? Tech lodnich prepravcu je tam zrejme vic ? meli bychom k dispozici 12 dnu i s cestou mozna 14 Dik za info .

Martinique - Guadeloupe

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Tak by me zajimalo nekolik informaci, koukam na letenky do jizniho Karibiku z Air France nachazi mi to cenu z Prahy pres Pariz s presunem na jine letiste pro 2 osoby necelych 27000 Kc, zadal jsem prilet na Martinique a odlet z Guadeloupe

Pisou ze presun shuttle busem je v cene pokud to mam od Air France, jinak 20 euro, znamena to, kdyz bych ty letenky koupil jinde nez u Air France tak ten bus budu platit ?

A ted se zeptam jeste, kdyz tam pridam let z Martinique na Guadeloupe tak mi to zvedne cenu o cca 5000 Kc pro 2 osoby, dival jsem se na lod a ta pres Dominicu vyjde jeste vic

Kdyz tam ale vlozim multiple Praha- Pariz - Martinique-Dominica- Guadeloupe -Pariz -Praha tak mi to takovy ticket nechce pustit ( Martinique -Dominica -Guadaloupe operuji air Antily ale pod oznacenim AF ?

No a nakonec . nejeke info o te oblasti ?
A co cena letenek? da se jeste trosku snizit kdyz bych treba vybral jen Martinique, ale ten rozdil je uz minimalni, vybiral jsem dubnovy termin po velikonocich

Nechat jen jeden ostrov ? nebo volit oba ?
Nebo treba i tu Dominicu ? Tech lodnich prepravcu je tam zrejme vic ? meli bychom k dispozici 12 dnu i s cestou mozna 14

Dik za info

0

ad. Shuttle bus - často je u těchto letů potřeba přesun mezi CDG a ORY v Paříži. Tipoval bych, že přesně toho se týká ten free shuttle smiley

ad. cena - akcích se tahle kombinace dá sehnat výrazně levněji. Otázka je jestli se ještě něco objeví na duben...

0 Citovat

ja mozem len sporostredkovane ... kamosi boli na Dominice a teda pacilo sa im velmi - ovela menej turistov ako Martinique, alebo Guadeloupe, cele to tam je este tak trochu autenticke, kedze tam nelietaju wide-bodies z Europy a USA plne turistov smileyA cenovo to je velmi prijatelne a rum je tam vyborny smiley

0 Citovat

No k te cene nevim jestli vyrazne levneji, kdyz zadam tady jen Marinique tak mi to davalo cenu pres Tripista 12600 Kc zpatecni ? pri akcich byva az o tolik levnejsi ? Zase s Air France tam je v cene zavazadlo a i ten presun mezi temi letisti a je to cena z Prahy .a z Parize pak primy let .tak mi to prijde celkem prijatelne

Dominica muze byt zajimava , koukal jsem ted jeste kdyz zadam primo letenku od Air Antilles tak mi to da na Guadeloupe z Martinique 148 euro pro jednoho vcetne zavazadla, jsou tam jak vidim jeste dalsi 2 letecke spolecnosti , ale ty ceny nejou moc dobre, navic radeji bychom pluli kdyz uz by byl Karibik

Zkousim hledat jeste nejake ty lodni spolecnosti

0 Citovat

Jo promiň cena za dvě osoby smiley Tak to je urcitě slušná cena smiley

0 Citovat

na Dominicu lodou ... spojit vylet s Guadeloupe alebo Martinique smiley

0 Citovat

Má někdo přehled za kolik se v těchto končinách dá sehnat ubytování? Řekněme takový klasický střed, 3* alespoň se snídaní.

0 Citovat

Tak to jsem se samozrejme hned dival a vlastne opet jako obvykle bych volil booking,com a treba na Martinique jem nasel 10 noci pro dva 500 euro , pak jsem zkousel kombinovat jak Martinique tak Guadeloupe a treba 4 noci na Guadeloupe 240 ero pro dva ,,

Nasel jsem i levnejsi ,ale nejak jsem to jeste vyslovene nestudoval , to az jestli bychom opravdu leteli Dominiku jsem jeste nekoukal ale mrknu taky, ale da se rict ze mirne vic nez davame v Evrope

Kazdy ma jinou predstavu, ja osobne vybiram ubytovani pro dva mezi 200-400 euro na tyden, jinymi slovy 30-60 euro na den pro dva a do toho se vejdu jak s aparmany nebo studiem tak i hotelem, obcas je nejaka ta vyjimka

0 Citovat

Spis nez cena ubytovani me napadla myslenka , jestli by se na tehle trase nedalo najit 3x, ale je to zatim pro mne spanelska vesnice v multi objednavce me to sice ten treti let prijmne, ovsem napise mi to, ze to on line nejde, ze se mam spojit primo s prodejcem

0 Citovat

Ahoj,
já sem do té oblasti letěl předloni v říjnu, což je off season, takže lidí bylo dost málo. Konkrétně jsme měli jen let na Guadeloupe a zpátky, bylo to kupováno v akci u AF za cca. 12k na osobu. Na přestup v Paříži jsme měli 3 h. Z Prahy na CDG let s OK (letadlo Smartwings), zpoždění asi půl hodiny. Na CDG jsme nejeli k mostu ale zastavili někde na apronu, takže další zdržení s vystupování, pak vzít kufry, zajistit si jízdenku na shuttle bus (letenky byly celé s AF, takže shuttle zdarma), pak cesta zasekanou Paříží an ORY a tam jsme check-in už nestihli. Na AF ticketingu nám zajistili nocleh s jídlem a přebookovali na další den, takže pohoda.

Ubytování pře AirBnB na dvou místech (na každém ostrově jeden), ceny dobrý. Půjčený auto, bez něj to tam moc nejde.

Jinak podle mě 14 dní na Guadeloupe ideální, neměl jsem pocit že bychom někde byly zbytečně vícekrát a viděli jsme tam toho víc než dost. Být tam míň, tak bych asi měl pocit, že mi něco uteklo.

0 Citovat

No tak podle toho co pises, je soucasna cena bez akce celkem v norme, z Prahy se da vybral let Air France, takze ne kombinace CSA a Air France na prestup je tam 4 hodiny, takze to by se melo stihnout

Koukal jsem na par cestopisnych informaci, podle nich je na Martinique mozna verejna doprava a pujceni auta je drahe , ale na auta jsem se jeste nedival , mozna vzhledem k tomu, ze bychom meli jen 12 dnu tedy 10 noci na miste, by asi byl lepsi jen jeden ostrov nez to tristit na dva nebo dokonce jeste do toho zahrnout tu Dominiku

Nebo si pak jen udela zpatecni cestu lodi na ni a letet bud Guadeloupe nebo Martinique ? Ktery ale pak zvolit

0 Citovat

Chci jen ukázat, co se mi a mým kamarádům stalo včera v jednom baru na Guadeloupe. Přijelo černý auto a chtěli ukrást peněženku a mobily. Tři zranění češi... Mimochodem kriminalita je tu obrovská, minulý týden bylo zabito 6 lidí. A to bylo blízko turistické destinace Gosier. https://www.youtube.com/watch?v=aLW_OKUyc34

0 Citovat

Slušná melta...

0 Citovat

Je mi z toho zle ... opravdu se mi udělalo zle z takových kurev co si kurví svou vlastní turistickou zemi a ještě takovým způsobem ... docela rád bych věděl detaily, abych mohl POCHOPIT co ty kundy vedlo k téhle zmrďárně typu mlánit o někoho židlí třeba 2 minuty ... je mi vás opravdu moc líto a má mstivá povaha + cholerismus by zapříčinil asi slušnou snahu o vendetu. ( ale vězení by za to asi nestálo )

Tímto videem jsem navždy odepsal tyto dvě země, které mě stejně nikdy ani trochu nelákaly.

Takoví zmrdi ...

0 Citovat

Stejny jak Jamaica - vsichni pak placou, ze turisti zustavaj akorat v resortech a mistni nemaj z turismu ani dolar.. smiley

0 Citovat

Nevidel bych to tak dramaticky , v baru na Stodolni v Ostrave ve 2 rano budes stejne ohrozeny ,jako nekde na tom Martinique ci Guadaloupe nebo Jamaice , strejne tak v Praze. Brne Plzni a je zbytecne jmenovat vsechny zname vykricene mista v CR ktere maji nechvalnou povest a stejne si dokazes najit v pruvodci ,nebo pak konkretne na miste vycitis ze to misto neni uplne bezpecne ,,a tak tam nelezu

A uplne se jistym rizikum nevyhnes nikde i do rezortu ti vnikne terorista a zacna na plazi strilet i pri navstve beznych turistickych mist vjede do lidi nakladak nebo tam nekdo odpali bombu ...

Ale podle meho tomu ,co ti tri tady prezentuji , tak takovym vecem se da s velke casti vyhnout , navic neni zrejme pozadi , jestli si vybrali bar , kde se schazi mistni podsveti a galerka tak neni divu ze se stali tercem rvacky jako prvni , neni ani zrejme jak se do rvacky zapojili jak vznikla chodi tam kolem plno lidi jsou tam skupinky , to ze na videu vidim jak nekdo mlati kolem sebe zidli , me jeste nepresvedcuje , ze do takove zeme nemam jezdit

0 Citovat

Uryvek s uvodu Tulak Sk

> Ostrovy > Martinik
Divoká nádhera prírody a exotické prostredie tu nie sú v rozpore s bezpeènosou návštevníka. Nehrozia tu žiadne politické prevraty, nie sú tu náboženské extrémistické skupiny páchajúce atentáty, žije sa tu bez rasových a náboženských predsudkov. Dokonca i kriminalita je tu pomerne neèakane nízka, iba vo väèších mestách sa môžete stretnú s vreckovými zlodejmi, vidiek je bezpeèný.

Podobnych hodnoceni o kriminalite v teto oblasti lze vygooglit vic ,,,,

0 Citovat

A abych byl spravedlivy tak jeste i tohle co jsem nasel tady

Pavel Kedar 28.4.2015, 18:19
Guadaloupe a Martinik, jo to jsou pojem a legendy.Ale z většiny karibských ostrovů, kde jsem byl, to bylo velké zklamání,prostě „Francie“. Možná pro to, že jsou součástí EU. Neuvěřitelná špína,bordel a kriminalita. V centru města Fort de France na balkonech v 1.patře žiletkový drát proti zlodějům.Služby na mizerné úrovni a extrémně předražené, nezájem dopravců o „rita“ atd.
Z Malých Antil jednoznačně mohu doporučit sv.Lucii a sv.Martina – to je nádhera, místní se snaží,seč mohou a za rozumné peníze.Na Martinik a Guadaloupe už nikdy, ale pláže se tu dají najít také nádherné….

0 Citovat

no tak mali smolu..ale teda skoro vsetky vystrahy su o tom, aby ste nechodili vecer sami von, prip. na plaz...uz toto celkom napoveda o stave smiley a hlavne pri 30% nezamestnanosti co budu robit miestny..
https://www.tripadvisor.com/Travel-g147 ... afety.html

0 Citovat

No neviem... na Martinique sme boli viac ako týždeň - bývali sme v Trois Illetes -Residence Village Creole a celé to tam bolo fajn, pokojné a kľudné, vrátane večerov v reštikách a na pláži, na Guadeloupe v Saint Anne dtto - vrátane verejnej dopravy, čisto, milí domáci, žiadne problémy. Je pravda, že lacné krčmy sme nevyhľadávali, ale sme neboli ani zavretí v rezortoch. Auto a výlety kde kade, jediná zlá skúsenosť s čašníkom, čo nás chcel skasírovať s európskou prirážkou...

0 Citovat

tak asi Martinique je na tom lepsie ako Guadeloupe smiley

0 Citovat

video neni dostupne..
mozna pro me lepsi...

0 Citovat

Nevíte, jestli je na Martiniku stále problém s těmi mořskými řasami, které tak cca před třemi lety na řadě pláží úplně znemožňovaly koupání?

0 Citovat

Tak ja som tam bola od r. 2015 3x a nikdy som riasy na pláži nevidela. Zvyčajne som bola na Le Diamant, Grande Anse des Salines, Anse Dufour. 

PS: Foto z 2/2018.





img-5309.jpg
img-5326.jpg
img-5386.jpg
img-5568.jpg

0 Citovat

Z toho koupání bych asi úplně odvázaný nebyl...

0