Kupoval jsem včera letenky s BA (PRG-LHR-HKG-KUL/BKK-HKG-LHR-PRG) u té hongkongské Expedie. Vše je v knihovací třídě O, což je jen 25 % mílí, resp. avios podle nových pravidel, které mají platit až od 28. dubna. Chápu to tak, že mám rezervaci podle starých pravidel, a měl bych mít 100 % mílí, jenže už teď se mi zobrazuje, že získám pouze těch 25 %  .

BA - Executive Club

Založil ve fóru Frequent flyer programy

Kupoval jsem včera letenky s BA (PRG-LHR-HKG-KUL/BKK-HKG-LHR-PRG) u té hongkongské Expedie. Vše je v knihovací třídě O, což je jen 25 % mílí, resp. avios podle nových pravidel, které mají platit až od 28. dubna. Chápu to tak, že mám rezervaci podle starých pravidel, a měl bych mít 100 % mílí, jenže už teď se mi zobrazuje, že získám pouze těch 25 % smiley

Edit: Aha, už to čtu "Travel after 28th April" smiley

0

Kurna az ted sem si vsiml ze letis KUL a zpatky BKK, ne HKG smiley

0 Citovat

Nepomáhá vůbec nic, bohužel je to tak, jak to stojí v té tabulce, cesta po 28. dubnu je ve třídě O za 25 % smiley

0 Citovat

Tak super! smiley

JER nebo IOM jsem taky plánoval, ale otázkou je, jestli se to ještě vyplatí, když vnitrostátní lety po UK už nejsou zdarma, takže místo 9000/18000 avios v Y/C to je za 16000/32000. Plus k tomu ještě 2x Reward Flight Saver místo tax... No, už to tak hezky nevypadá. smiley

0 Citovat

Premyslim jestli si jeste narychlo nemam za mile koupit 2x PRG - LHR na nejakej letni vikend.. smiley

Hele otazka z jineho soudku - zitra letim poprve s Iberii, staci na checkinu v PRG ukazat BA kartu a mile mi nactou k BA? Pac mi to nejde na BA strankach hodit pod rezervace - pise to ze let je operovan jinym dopravcem (zkousel sem tu letenku na zitra a ten zarijovej Madrid).. dik

0 Citovat

Tak vyreseno - na prepazce se nemusi povest (info z BA hotline) - pokud chcete nacist Iberia (a obecne oneworld) mile do executive clubu, je nejlepsi zavolat na Prazsky hotline (ktery vas prepoji do Blavy), nadiktovat cislo executive clubu a rezervace a udelaji to tam za Vas..

Pan mi jeste radil narvat cislo executive clubu do rezervace, to se mi ale bohuzel nepodarilo (ani pani z firmy ktera pro nas resi letenky).. smiley

0 Citovat

Ahoj, jeste nikdy jsem nevyuzil Avios body a zatim teda nevim ani jak to presne vyuzit. nojono poprve je to vzdy asi slozite, aktualne ma moje manzelka todle

My Avios : 10018
My Tier Points : 90
My Lifetime Tier Points: 90

a ja mam todle

My Avios : 39876
My Tier Points : 90
My Lifetime Tier Points: 320

muzete mi poradit co s tim? zajimam se o toto :

vikendovka nekam do tepla za co nejmensi doplatek v cervenci napr

Nebo jestli muzete poradit jak vlastne se mam na to divat kam bych mohl pripadne letet...
Musim letet pouze s BA, nebo muze byt jejich aliance one world?
Musi se to asi bookovat primo na ba.com a ne napr pres pelikana atd..?

Moc diky za info

0 Citovat

1. Na ba.com si mergnete oba accounty do householdu (spojeny ucet - je to jednodussi nez pak kupovat chybejici mile, pokud ti na druhem budou pribyvat)
2. V zadnem pripade nepouzivej mile BA k nakupu jinych letu nez BA - da se booknout samo i jina oneworldovka, ale ty ceny jsou naprosto sibenicni
3. Booknout se da jenom pres ba.com bohuzel - na kazdem letu dava BA k dispozici 4 sedadla for free - nicmene na cervenec uz pro 2 lidi nesezenes ani Londyn (zena si s tim hrala vcera abychom to utratili do 28.4.)
4. Potencialni (mnou nevyzkousena varianta) spociva v tom, ze mile BA by meli jit zadara prevest k Iberii a u iberie by nasledne melo byt vyrazne levnejsi koupit letenku nekam do tepla - ale udelal bych na tohle tema radsi jeste nejaky seriozni research typu "headsupformiles.com" etc..

PS: Resil sem stejny problem (kam letet do tepla za BA mile) a skoncil jsem s tou letenkou od Ryanu v Malaze smiley

0 Citovat

Jak psal Kickassone, jestli léto, tak až 2016. Teď už to bude všechno pryč... Bookovat můžeš na ba.com nebo na infolince, tam je to ale za poplatek.

Myslím, že Iberia má výhodnější ceny mílí, než ostatní aerolinky, ale je nevýhoda, že budeš muset platit taxy. Pokud poletíš v Evropě s BA, platíš jen fixní poplatek £35 za segment. Bohužel z Prahy BA za teplem nelítá, takže to jsou minimálně celkem 4 segmenty někam na jih a jsme na 18000 mil a £140 za osobu... Otázkou je, jestli se to vyplatí a není lepší letět LC. smiley

Celkově záleží, jestli budeš sbírat míle i nadále a jak. Pokud létáš služebně ve full fare economy a výš, tak bych se teď vykašlal na léto v teple a počkal si, až budeš mít na nějaký long haul v C (120k Avios za LON - NYC), což jsou obecně lety, co mají už nějaký smysl, protože ta hodnota oproti tomu, co zaplatíš za taxy a poplatky je obstojná. Nebo je použít k upgradu o třídu výš. Pokud ne, tak bych zkusil nějakou Evropu, kde je výhodou ten fixní poplatek místo tax. Nebo z Londýna někam na kraj Zone 4, což je 25k avios za osobu rtn, - třeba Accra, Lagos, Kuwait...

Do včera dávaly smysl i třeba Skotsko nebo Jersey apod., kam se dalo dostat za 9000 + £70 za osobu rtn, to už dnes ale nejde. smiley

Pak si ještě můžeš snížit cenu letenky tím, že použiješ Avios, což je asi 30k Avios za £200. Nebo použít na půjčení auta nebo hotel, ale u toho není moc velká výhodnost...

Každopádně doporučuju přečíst http://www.flyertalk.com/forum/british- ... 015-a.html a http://www.flyertalk.com/forum/british- ... bands.html

0 Citovat

Majkles to skvele shrnul.. Jinak clanek ktery jsem mel na mysli ja:

http://www.headforpoints.com/2014/12/27 ... ia-ba-com/

Dneska jsem po ceste v IB magazinu koukal na zpatecku z Madridu do Ria - vychazelo to myslim na 18k aviosu za oneway zpatecku + nejake smesne poplatky - to uz bych si skoro pockal na dalsi BA kiks a sel bych treba do toho (napr. to co leti Lukas H. - do Asie pres HKG - pro 2 lidi zpatecka vychazi na 72k)..

Pro me ma BA smysl akorat na vikednovky do LHR (do dneska byl zpatecni LHR za 9k mili + 1600kc - coz pri kvalitnim kiksu znamenalo de facto letenka do LHR za 1600kc s BA a clovek nemusel platit 32 liber za STN express nebo si kadit do trenek cestou na letiste busem s Terravision a bat se jestli to stihne), pripadne si upgradnout monkey class do USA na C.. Ale musim rict ze dnesni cesta s IB me presvedcila, ze Star Alliance je jedine spravne reseni smiley Vzhledem k tomu ze jeden dobre zakoupeny (sluzebni) business last minute ti vydela de facto na zpatecni USA pro jednoho, tak asi neni co resit.. smiley

0 Citovat

Ahoj dotaz k Avios a bodum, kdyz to sloucim da to dohromady 49 894 bodiku..

Jsem za to schopen dostat se kamkoliv do USA? Je mi jedno kdy, treba do konce roku 2015. Pokud ano pomohl by jste mi nekdo to navrhnout nebo poradit jak to zabookovat ? Je mi docela jedno v jake tride poletime, dulezite je se tam dostat. Pokud by se naslo neco do USA kolik mam pocitat s doplatky, aby nebylo levnejsi treba todle ;o) Zpáteční letenky z Berlína do Chicaga po celý rok – 9.299 Kč - http://cestujlevne.com/zpatecni-letenky ... -9-299-kc/

Moc dekuji za radu a pripadnou pomoc. Litame tak 1x do roka USA a tim nasbirame nejvice mil. casem chceme smer druhy nez USA ale to je otazka kdy..

Dekuji za radu

0 Citovat

Nic moc teda, New york za 34k avios + 9310

0 Citovat

Mam dotaz kterej sice souvisi s BA Exec clubem jen castecne - ve stredu hned po navratu ze Sharmu letim do Rima na sluzebku a budu bydlet v Interkontinentalu, kterej je soucasti IHG (soucasti grupy je jeste Crown Plaza, Holiday Inn, Staybridge etc.) - mam to na dve noci za cca $800 - vyplati se u tyhle groupy vubec sbirat nejaky body, nebo to mam nechat pripocitat s koeficientem x2 k milim od BA (tzn. 1600 mil)?

0 Citovat

Ahoj, já vůbec nevím, proč jsme to tak podcenili, ale před cestou na Havaj jsem si Executive Club otevřela pouze já ( a míle se mi načetly). Bohužel příteli jsme jej zřídili až teď, protože jsme u BA kupovali letenky KUL a SIN. Načetly se mu zpětně pouze lety s BA, ale segmenty letů s AA (LA - Kahului a zpět) mu načíst zpětně nejdou. Daly by se načíst ke mně, pokud bychom si třeba sloučili účty, nebo je to pasé? Díky za odpověď, nemáme s tím žádnou zkušenost. smiley

0 Citovat

Zdravím,
nedávno jsem absolvoval let Praha - Londýn, Londýn - Hong Kong, Kong Kong - Denpasar a zpět s British Airways. Později jsem se dozvěděl, že BA má jakýsi Executive club, kde mohu sbírat nějaký body, které mohu následně proměnit za hezkou slevu při koupi letenky. Stačí uvést kód rezervace a body jsou připsány.

Chtěl bych se zeptat, jestli lze tyto body připsat i zpětně - jinými slovy, jestli mohu přidat i měsíc starý let nebo pouze lety následující.

Předem děkuji za odpověď.
Roman

0 Citovat

Ano, mozes si to dat pripisat aj spatne, do 3 mesiacov od absolvovania letu: https://www.britishairways.com/travel/r ... k=main_nav

0 Citovat

Mam dotaz - mam kartu u AirBerlin na kterou si nahravam mile a jelikoz jsem ted dal par dalkovek s BA, hodilo by to hezke Avios, ktere se daji dle meho nazoru lepe vyuzit. Daji se mile nejak nahrat k BA a zrusit u AB?

0 Citovat

podle mě je karta u AirBerlin totálně k ničemu, stejně jako u ČSA.

AirBerlin - let po Evropě většinou za 20 000 mil, ovšem platí se poplatky...

jiný případ je Executive Club, sice BA nedává spoustu mil, ale s jedním/dvěma dálkovými lety se dá nasbírat dost mil na přelety téměř zadarmo - v Evropě se extra nevyplatí, naproti tomu třeba pro lety po USA, případně po Austrálii jsou dokonalý - 4500 mil za kratší vzálenost a třeba jen 125 korun doplatek.

0 Citovat

K ničemu není, mám tam gold status..

0 Citovat

Dobrý den,omlouvám se pokud jsem špatně hledala a podobně téma nenašla.Mam 33000 mili u BA.Zkousela jsm najít jakoukoliv letenku,respektuje letenky dvě s co nejnižším poplatkem,ale letenky,které se mi povedlo vyhledat bylo například praha -Londýn-praha kdy je cena 9000 mili plus 55 dolaru doplatek,což vlastně není nic moc.Mohla bych někoho poprosit o radu jestli (a jak) je možné mile co nejvýhodněji využit?Na lokalitě ani termínu mi nezáleží,jen bych je rada využila s co nejnižšími doplatky.Predem Dekuji moc za jakoukoliv radu.

0 Citovat

Pripájam sa k otázke, ak by mal niekto naštudované efektívne využívanie Aviosov, tak by mi, myslím, vedel dosť pomôcť smiley

0 Citovat

Doporučuji se zaměřit na lety z Vídně s FlyNiki, nejlepší poměr aviosů a doplatku smiley Letenky do Středomoří v high season jsou vlastně za pakatel.
Jinak jsme s Prokym brali za 25000 avios + 1.695 Kč zpátečku Vídeň - Abú Dhabí jako přípoj k levné letence (750 Kč) z Dubaje na Filipíny s Cebu Pacific smiley





Osobně bych tyhle míle využil na letenky na Island, při 15000 avios a doplatku 3.578 Kč na osobu máte levné letenky na Island uprostřed léta smiley


smiley Zajímavě jsou na tom vnitrostátní letenky v rámci Japonska, doplatky minimální, u některých tras i nulové

0 Citovat

Diky za tip Lucx smiley s tim Japonskem...

hodi se nam to perfektne na odskoceni si z Tokia na 3 dny na Okinawu aspon teda jeden smer ( bohuzel mame neco pres 12000 smiley ) zpet to bude nizkonakladove.

Jeste bych mel dotazek.Ukazuje me to 4 volna mista za Avios.... nas je 5....v jine dny taky.je tam nastaveny nejaky limit tech "seats".Asi to poresime ze se rozdelime na 2 skupiny lety jsou nastesti 3h po sobe v ramci jednoho dne

Diky smiley

0 Citovat

Omlouvám se,ale asi jsem nechápavý.Na FlyNiki mohu uplatnit mile z BA?

0 Citovat

Dekuji,kouknu na to ještě jednou.

0