Aktuální informace v detailech na cestujlevne.com/letiste/bergamo-bgy Otevírací doba: nonstop spaní na letišti: Pokud Vám nevadí občasné buzení od místní security tak není problém, doporučuji příletový terminál, kde je úklid až v pozdějších ranních hodinách. doprava z letiště do centra: - do 5km vzdáleného Bergama lze dojít pěšky - bus z letiště do centra jezdí každých 30min a cena jízdy je 2€, plánujete-li v Bergamu zůstat delší dobu a ne rovnou na vlakové nádraží a pryč, potom doporučuji zakoupit 24h jízdné za 4,50€. V ceně máte i lístek na lanovku do starého města Citta Alta doprava do Milána: - shuttle bus z letiště do Milána stojí 9,90€ nebo 15€ zpáteční jizdné, doba jízdy 60minut - další alternativou je jízda busem za 2€ do Bergama na vlakové nádraží a odtud vlakem za 5,15€. Celková doba jízdy je cca 70minut. Úspora není příliš markantní, ale na druhou stranu máte díky vlaku vždy lepší pokoukání. Nehledě na možnost občerstvení a procházky Bergama Wi-Fi zdarma: NE levné občestvení: hned naproti letiště přes dálnici, pokud se vydáte z letiště doprava tak po pár metrech naleznete podchod, se nachází nákupní centrum Orio, od supermarketu po módní řetězce či Apple store. Skvělá možnost jak zabít čas při čekání na další spoj web: http://www.sacbo.it/ poloha: http://g.co/maps/uvqx7 .

Bergamo (BGY)

Založil ve fóru Letiště

Aktuální informace v detailech na cestujlevne.com/letiste/bergamo-bgy

Otevírací doba: nonstop

spaní na letišti: Pokud Vám nevadí občasné buzení od místní security tak není problém, doporučuji příletový terminál, kde je úklid až v pozdějších ranních hodinách.

doprava z letiště do centra:
- do 5km vzdáleného Bergama lze dojít pěšky
- bus z letiště do centra jezdí každých 30min a cena jízdy je 2€, plánujete-li v Bergamu zůstat delší dobu a ne rovnou na vlakové nádraží a pryč, potom doporučuji zakoupit 24h jízdné za 4,50€. V ceně máte i lístek na lanovku do starého města Citta Alta

doprava do Milána:
- shuttle bus z letiště do Milána stojí 9,90€ nebo 15€ zpáteční jizdné, doba jízdy 60minut
- další alternativou je jízda busem za 2€ do Bergama na vlakové nádraží a odtud vlakem za 5,15€. Celková doba jízdy je cca 70minut. Úspora není příliš markantní, ale na druhou stranu máte díky vlaku vždy lepší pokoukání. Nehledě na možnost občerstvení a procházky Bergama

Wi-Fi zdarma: NE

levné občestvení: hned naproti letiště přes dálnici, pokud se vydáte z letiště doprava tak po pár metrech naleznete podchod, se nachází nákupní centrum Orio, od supermarketu po módní řetězce či Apple store. Skvělá možnost jak zabít čas při čekání na další spoj

web: http://www.sacbo.it/

poloha: http://g.co/maps/uvqx7

0

Neměl by někdo zajímavé foto ke stránce o Bergamu? http://cestujlevne.com/letiste/bergamo-bgy/

0 Citovat

Ještě mi tam přimaluj Sluníčko a FR k dokonalosti smiley díky, nahrál jsem to tam!

0 Citovat

Neví někdo, zda jezdí mezi těmato dvěma letišti nějaký přímý bus, shuttle apod.? (nemám na mysli samozřejmě taxi) Nebo je nutno se přepravit do města a odtud na letiště? Případně za jak dlouho se dá stíhat přesun z BGY -> MXP, díky za info smiley

0 Citovat

Diky moc, nejak jsem to prehlidnul smiley

0 Citovat

Ahoj nemáte tady někdo nějakou mapu Bergama, co kam jak jezdí veřejná doprava co tam navštívit kde si dát super zmrzlinu, jídlo atd.??? Nějaký plánek veřejné dopravy, včetně kde je lanovka, nějaký super hotel na jednu noc. Díky moc

0 Citovat

koukám tady do mapky a ani není co skenovat smiley Staré město projdeš za pár minut, s tím že Bergamo je o jedné hlavní ulici a toť vše. Autobus z letiště jede přímo k lanovce, kterou nemineš.

0 Citovat

Mapka Bergama je k dispozici na letišti v info centru, dokonce tam mají brožurku o Lombardii v češtině smiley a dají se tam koupit lístky na bus do centra. Určitě se vyplatí celodenní ve kterém jsou zahrnuty i obě lanovky smiley

0 Citovat

Kup si lístek přímo na letišti na informacích .. Mašina u autobusů nám 2x sežrala prachy smiley

0 Citovat

Ahooj,
chtěla jsem se zeptat, jestli bych mohla stihnout přestup na letišti v Milánu za 50 minut. Letím z Prahy do Tallinnu se společností Ryanair.
Díky za odpověď

0 Citovat

Do toho bych určitě nešel, stihnout by se to teoreticky dalo, ale za předpokladu, že nebude zpoždění. V Bergamu se po příletu pouští pasažéři do odletové haly, takže už nemusíš přes security, ale i tak je to velký risk, který ti nedoporučí ani ostřílení cestovatelé smiley

0 Citovat

Ahoj, letim do Bergama s pritelkyni na konci unora. Prilet mame vecer, pak se chceme hned presunout do centra Bergama a zde prespat. Dalsi den si pak prohlednout mesto a pak se presunout do Milana. Doporucili by jste zustat 1 cely den v Bergamu a do Milana jet az dalsi den rano nebo nam na Bergamo staci treba jen pul dne a do Milana je lepsi se presunout jeste odpoledne nebo vecer?
Diky za odpovedi.

0 Citovat

Trochu se v tom ztrácím, ale pokud stihnete ještě v den příletu noční Bergamo, zůstaňte jen jednu noc smiley

0 Citovat

Sice se v tom ztrácím jako Dave, ale rozhodně za mě stojí za to věnovat víc času Bergamu než Milánu.

0 Citovat

presne, Bergamo>Milano

0 Citovat

Zkusil bych se zeptat, co si o tom myslí přítelkyně smiley

0 Citovat

Já bych tedy věnoval Bergamu jen ten půlden dopoledne - necháš se vyhodit ve starém městě, vyjedete si lanovkou, projdete to tam, dáte kafe, cestu zpět pěšky novým centrem k vlakové/bus stanici a tím máte Bergamo za sebou - bohatě stačí, nic moc víc tam k vidění nebude. Je to ideální městečko na rychloprůlet, ale pokud máte jako cílovku tohohle výletu Miláno, pověnujte se i jemu.

Hodně lidí píše na Miláno vcelku negativně a že tam nic není. Mně se tam naopak dost líbilo, rád se motám městy a parky, v čemž Miláno poslouží víc než dobře - i na tři dny, v každé části najdeš něco, co stojí za návštěvu. K Milánu určitě doporučím nevynechat Monzu - ani ne tak okruh, kde toho moc neuvidíš, ale přilehlé malebné a sympatické městečko... smiley

0 Citovat

V Milanu jsem byl uz strasne davno , tak to si uz netroufam hodnotit , ale pres Bergamo litame velice casto, protoze je tam v soucasne dobe velka baze Ryanairu , letos jsem si udela pri odletu v 6 rano na Korfu fotku ,kde na letistni plose stoji jeden Ryanair vedle druheho a vypada to , ze tam temer nic jineho nelita ...coz samozrejme pravda neni , zrovna Wizzair tam lita taky
Ale toto letiste je prijemne z vice duvodu do stareho mesta je to pul hodiny max.k nadrazi 20 minut ,hlavni ulici od nadrazi se dostanete k lanovce ktera jezdi do starho mesta .lze tam jet i busem , nebo z hlavni ulice odbocis vlevo ,ve smeru od nadrazi a po starobyle dlazbe do kopecka ,dojdes do stareho mesta pesky , stare mesto se da ulickama prolezt , je tam i parcik odkud je pekne videt na cele okoli , vsude tam jsou dobre stravovaci moznosti , za sebe muzu doporucit levnejsi hospudku ze slusnym jidlem , kdyz jdes od horni stanice lanovky hlavni pesi ulici na namesti a pak za nim, z hlavni ulice do pruchodu , maji venkovni posezeni na uzavrenem dvorku ,je tam polostin coz v dobe vedra je dost prijemne , na tom pesim korzu jsou i dobre pekarny , na dobrou zmrzku jsme narazili az na konci toho korza . kdy vyjdes branou primo k mistu zastavky autobusu . pokud pojedete busem tak vystupte hned u hlavni brany stareho mesta , autobus to pak dost cele objizdi dozadu ,kde pak se da na nej zase nastoupit pri ceste zpet , nebo vystupte u lanovky a zpet uz jedte zezadu
Pokud byste si chteli udelat vylat treba k blizkym jezerum tak autobusove nadrazi je hned vpravo od vlakovaho, kdyz stojis zady k nadrazi a celem smerem k lanovce a staremu mestu na kopci
Poud priletie vecer pozde tak se da ubytovat docela prijeme v tesne blizkosti letiste , volili jsme to letos , kvuli rannimu odletu v 6 rano , jinak vseobecne ubytovani v Bergamu ,neni uplne z tech nejlevnejsich ( mam ted na mysli treba dvouluzak z vlastni koupelnou a wc ) ,ale vyber na booking. com je pomerne velky , moznosti jsou ruzne v zavislosti na programu , pokud byste treba zvazovali vylet k jezerum tak je jeden slusny a levny hotel na ceste v tom smeru ,ale je to uz pomerne daleko z centra , takze pro vecerni prilet nevhode , zalezi tedy jestli se vam chce se stehovat v ramci Bergama na kazdou noc jinde , inak jestli mate pak zpet odlet opet z Bergama , tak bych volil 2 noci v Bergamu a do Milana si zajel na otocku , zavazadla se daji ulozit v uschovne naproti letisni haly .primo v hale zadna uschovna neni

0 Citovat

Diky vsem za odpovedi. Myslel jsem to hlavne tak, jestli bychom meli vice casu venovat Bergamu nebo Milanu. Ted uz mam v tom jasneji smiley

0 Citovat

My jsme se před 14 dny vrátili z Lombardie a MIláno mě teda vůbec nechytlo. Všude plno turistů a "prodejců". Obecně velkoměsta nemusím. Za ty 3 dny mě více potěšilo Bergamo a pak jezero Como. Osobně už Miláno vidět nechci ale na ta jezera se určitě vrátím.
Tak uvidíš co stihnete.

0 Citovat

tak tak Como, hore si vybehnut na majak v Brunate, jazero Iseo a mestecko Lecco..vsetko pekne dostupne vlakmi

0 Citovat

Lecco smiley

https://goo.gl/maps/Ef3bmtQfoao

0 Citovat

btw z toho Brunate boli vzdy najlepsie vyhlady, aj ked som len v zime bol

0 Citovat

nie, tie regionalne vlaky (nedaju sa kupit cez net, ale len na stanici) su za velmi prijatelne ceny v Taliansku.

0 Citovat

Jen bych upřesnil - lístky na regionální vlaky už na trenitalia.com jdou kupovat online. Dřív to opravdu nešlo, ale teď už ano. Nevím jak dlouho dopředu, ale dá se to, normálně zaplatit kartou a vytisknout smiley

0