Letiště Amsterdam Schiphol je jeden z největších leteckých dopravních uzlů v Evropě. S Prahou je spojen několika přímými linkami od ČSA, KLM a easyJet. Informace: otevírací doba: 24H přespání na letišti: Letiště je velké takže nikdo nebude mít nouzi si pro sebe najít místo doprava na letiště: - Z letiště a na letiště se lze dostat do centra Amsterdamu autobusem linky 370 a vlakem, který jede do centra Amsterodamu. Oba tyto spoje odjíždějí ze stanice Schiphol Plaza, která se nachází přímo před příletovou a odletovou halou. Lístky se kupují ve žlutých automatech, které jsou umístěné na nástupištích, a nebo v červeno bílých prodejnách lístků a jednosměrné jízdné stojí 4,30 €. - Taxi - Schiphol Transfer Assistance (STA) stojí před letištěm a jejich služby jsou k dispozici 24 hodin denně Wi-fi zdarma: ANO levné občerstvení: McDonald’s a jiná rychlá občerstvení, kavárny, bary ICAO/IATA kód: AMS/EHAM poloha: 6 km od centra Amsterdamu web: http://www.schiphol.nl/index_en.html .

Amsterdam (AMS)

Založil ve fóru Letiště

Letiště Amsterdam Schiphol je jeden z největších leteckých dopravních uzlů v Evropě. S Prahou je spojen několika přímými linkami od ČSA, KLM a easyJet.

Informace:
otevírací doba: 24H

přespání na letišti: Letiště je velké takže nikdo nebude mít nouzi si pro sebe najít místo

doprava na letiště:
- Z letiště a na letiště se lze dostat do centra Amsterdamu autobusem linky 370 a vlakem, který jede do centra Amsterodamu. Oba tyto spoje odjíždějí ze stanice Schiphol Plaza, která se nachází přímo před příletovou a odletovou halou. Lístky se kupují ve žlutých automatech, které jsou umístěné na nástupištích, a nebo v červeno bílých prodejnách lístků a jednosměrné jízdné stojí 4,30 €.
- Taxi - Schiphol Transfer Assistance (STA) stojí před letištěm a jejich služby jsou k dispozici 24 hodin denně

Wi-fi zdarma: ANO

levné občerstvení: McDonald’s a jiná rychlá občerstvení, kavárny, bary

ICAO/IATA kód: AMS/EHAM

poloha: 6 km od centra Amsterdamu

web: http://www.schiphol.nl/index_en.html

0

Ahoj, nemáte někdo, prosím, tip na levné parkování na/u letiště Schiphol? Jedu s rodinou. Michal

0 Citovat

pozri sem:
https://www.parkvia.com

okolo 40-50 euro na tyzden a mnoho recenzii. urcite vyberies nieco.

0 Citovat

Dík, to vypadá slušně.

0 Citovat

Ahoj, změnili mi odlet o dvě hodiny a tak mám na přesun z letu ČSA na let do LHR jen 90 minut a to budu mít kufr. V Amsterodamu jsem párkrát byl, ale nepřestupoval jsem a přišel mi obrovský. Příchozí let snad nemívá zpoždění: https://flightaware.com/live/flight/CSA616. Jak velké vidíte riziko, že let nestihnu a všechno nakoupené mi propadne? Škoda že jsem nekoupil let s KLM letící z Prahy o hodinu dříve smiley

0 Citovat

u ranních letů z PRG je šance zpoždění minimální a 90 minut na přestup víc než dost smiley nevím teda proč letíš zrovna do Londýna s přestupem, ale budiž smiley

0 Citovat

Protože jsem koupil v akci letenku AMS-LIM přes LHR a MIA. Teď se mi ztratily první dva segmenty, tak to řeším s airline-direct. Mají opravu, ale místo 4h rezervy na přestup bych měl jen 90 minut. Pokud mi AMS-LHR uletí, příjdu o pár desítek tisíc (letenky, přeprava, trek na Machu Picchu). Takže dokud nenasednu na první segment, budu nervózní. Když mi uletí přípoj dalšího segmentu, bude to problém aerolinky, aby mi sehnala náhradní let a nebude to no show. Ale AMS je můj problém smiley

0 Citovat

Určitě do tohoto nechoď! S kufrem se musíš znovu odbavit a ČSA pod vládou TVS nelétá taky načas.

0 Citovat

Zdravím,

mám dotaz ohledně letenek. Chceme letět do Amsterdamu od 10.11-.13.11 o 15-ti členné skupině. Když jsem koukal na letenky nejlevnější vychází na easyjet.com +- za 1200-1300. Chtěl bych se zeptat jestli můžeme čekat, že se letenky nějak rapidně zdraží na konci září.
Popřípadě za každý rady na nákup budu rád.
Díky

0 Citovat

Myslím, že u EasyJet cena letenky jen roste, a to podle toho, jak moc se prodává. Je Vás hodně, na nic bych nečekala a koupila to.

0 Citovat

Super, děkuju moc smiley

0 Citovat

Ahoj,

někde jsem četl, že se letiště mezi 24.00 a 5.00 hod. zavírá a pokud nemáš letenku na tento čas, tak tě vyhodí. Já tam přiletím těsně před půlnocí a odlétám až 8.30 ráno. Máte s tím někdo zkušenost? Díky!

0 Citovat

Amsterdam se nezavírá. Ale pustí tě na letenku až od půlnoci, což je v tvém případě jedno.

0 Citovat

ahoj, nema nekdo zkusenost s PDC (pre-depature center) na AMS letisiti? Posunuli nam let, takze na transfer mame cca 90 minut, letime z CR z Prahy, takze nas v AMS ceka i pasovka a tusim, ze letime Fokkerem, takze nas budou asi z plochy svazet na terminal autobusem. Letime do New Yorku na jednu letenku, vim ze by nas soupli do dalsiho, ale absolvoval ten pohovor nekdo v posledni dobe a da se to stihnout?

0 Citovat

Přestup jsme zvládli (non-schengen - schengen) asi za 18 minut i s odbavením kufru k easyJetu smiley takže fakt no-stress.

0 Citovat

Dá se něco smysluplného podniknout z letiště v Amstru při přestupu dlouhém 4,5 hodin (a ne, salónek nedává smysl) - třeba někam zajet nebo dojít v okolí letiště najíst? O vlaku do centra vím, ale jet tam pro hodinu v centru za 11 éček mi nepřijde moc dobrý výkon :-D Díky. 

0 Citovat

tak vlak nevim kolik stoji, ale expres jede cca 15mins a z centraalu mas v dochazkove vzdalenosti prakticky vse. za me wok to walk, takova priprava na asijske kulinarske zazitky. nebo se rychle zhulit a cekacka ubehne natotata

0 Citovat

Podle zdejšího průvodce stojí jednosměrně 4,5 € + 1 € za papír/kartičku. Vzhledem k tomu, že jsem v centru už byl, tak to neberu jako nějak super deal. 

0 Citovat

v tym případku budget option přímo na letišti Albert Hein či Hejn, prostě jejich Albert to jistí. Levněji to nepůjde.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

v tym případku budget option přímo na letišti Albert Hein či Hejn, prostě jejich Albert to jistí. Levněji to nepůjde.

Dík, mrknu se tu po něm. Jinak jsem v mapě našel 15 minut pěšky KFCčko, což by šlo taky. Primárně jsem nemyslel jídlo, ale jak ten čas smysluplně využít. Každopádně přistáli jsme s 30 minutovým zpožděním, tak Amster padá tak jako tak. 

EDIT: nakonec nemám ani hlad. Tentokrát jsem si dal na noční dálkový let uličku a chodil do galley pro něco na zub během letu :D

0 Citovat

Můžeš nasednout před terminálem do bezplatného hotelového autobusu pro Ibis/Ibis budget/Novotel (které jsou přesně na opačné straně letiště než je terminál), kousek od hotelů je Mekáč a docela dobrý výhled na startující/přistávající letadla.

Popř toto: https://www.schipholexperience.com/

0 Citovat

Díky. Tak pro příště. Už mi to za pár desítek minut poletí. 

0 Citovat

Te Ibis budget se hodi i  pri noclehu v Amstru , jednak pro  ten transfer zdarma a pak je tam v pesi vzdalenosti takove jakesi autobusove stanoviste pro jizdy do mesta , uroven ubytovani i snidane byla dobra 

0 Citovat

Pokud je let do Amstru provozován ČSA/Smartwings a přestupujete, pak vězte, že Smartwings/ČSA odbaví zavazadla pouze do Amstru. Pokud tedy letíte dál, musíte si je vyzvednout a znovu odbavit. To platí také pro codeshare, kdy let je KLM, ale provozován ČSA. Odbavení zavazadel je nepohodlné a vzhledem k obligatnim zpozdenim Smartwings to muze byt drama. 

Takže pokud přes Amstr, pak jedině lety provozovanými KLM. Analogicky to platí také o Air France. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Pokud je let do Amstru provozován ČSA/Smartwings a přestupujete, pak vězte, že Smartwings/ČSA odbaví zavazadla pouze do Amstru. Pokud tedy letíte dál, musíte si je vyzvednout a znovu odbavit. To platí také pro codeshare, kdy let je KLM, ale provozován ČSA. Odbavení zavazadel je nepohodlné a vzhledem k obligatnim zpozdenim Smartwings to muze byt drama. 

Takže pokud přes Amstr, pak jedině lety provozovanými KLM. Analogicky to platí také o Air France. 


Zajímavé, ještě v létě jsme měli odbavené zavazadlo až do cílové destinace...

0