cestujlevne.com

SXF - Berlin Schönefeld

Letiště v Německu - Frankfurt, Mnichov, Berlín, Düsseldorf, Lipsko, Memmingem atd.

Re: SXF - Berlin Schönefeld

Příspěvekod cali » 16 dub 2016 14:19

Já parkuji zpravidla tady http://www.ber-airport-parken.de/index.html je to celkem levné, místo je garantované, pokud objednáš předem. Platí se při odjezdu u automatu. Je to kousek za nádražím B-S, u terminálu pěšky za cca. 10 minut. Na dlouhodobější stání by se možná našlo něco lepšího...
cali

Příspěvekod lma » 16 črc 2016 22:27

Začínám pomalu řešit takovou věc - měl bych mít přílet 15:15 (Norwegian) a budu mít odbavené zavazadlo - poslední vlak "S" z letiště na Südkreuz abych stihl vlak do Prahy a následně ČB jede v 16:13 - toto letiště neznám,je to reálné ? Samozřejmě je mi jasné,že stačí lehké zpoždění a je vymalováno ..
Jízdenka na vlak se musí koupit předem a je nestornovatelná. Hotel v Berlíně se mi moc nechce,nadruhou stranu je to nejjistější řešení...no tápu noo ..
lma

Příspěvekod tonic » 16 črc 2016 23:49

predpokladam ze ano, vlakova stanica je asi 5 minut pesi z letiska. Aby si usetril cas, odporucam kupit listok na MHD uz v terminali po prilete, kedze priamo na vlakovej stanici sa robia rady pred par automatmi co tam su.
Obrázek
tonic

Příspěvekod trumpeta » 10 říj 2016 02:10

Letime do Barcelony na 6 dni z Berlina a planuju nechat auto na sidlisti u letiste. Nevite nekdo jak je to s ekologickymi znamkami na tomto miste? (viz priloha)

A jak je to s blokovym cistenim? Jak dlouho se v Nemecku ohlasuje dopredu?

Diky
Přílohy
Selection_999(312).png
berlin - parkovani
trumpeta

Příspěvekod cali » 10 říj 2016 11:15

V tomto vlákně jsem psal o vymezení Umweltzone v Berlíně. V tom problém nebude, ani bych se nebál čištění, ale možné nasranosti místních a hlavně místní opálené omladiny.
cali

Příspěvekod eremi » 10 říj 2016 11:24

Přesně tak, kvůli ušetřeným 40 euro najít auto s propíchnutýma pneumatikama se moc nevyplatí. A vůbec se nedivím místním, že se jim nelíbí, že jim tam parkujou lidi, kteří jedou na letiště. Navíc, když to parkovné je naprosto v pohodě.
eremi

Příspěvekod trumpeta » 10 říj 2016 19:04

Jestli je to takto, radsi to dam na hlidane :)

Mate nejaky tip na levne parkoviste? Nemusi to byt ani u letiste, jelikoz stejne planuju jet do centra Berlina.

Nasel jsem vcelku levne pres parkvia prave za 40 EUR, nebo mate jeste lepsi tip?

Diky
trumpeta

Příspěvekod PAiNther » 01 lis 2016 15:45

čau, nevíte, jak to funguje s parkovišti typu P+R? Konkrétně jsem našel toto... Parkovat bysme měli 9 dní
https://goo.gl/maps/HMaeqE6VTT32
PAiNther

Příspěvekod tonic » 01 lis 2016 16:10

podla vsetkeho je zadarmo a nevyzera, ze tam je nejaka rampa a obmedzenie
http://en.parkopedia.de/parking/lot/pr_ ... 1611011730
aj ked z jedneho fora stareho asi dekadu by to tam nenechvali, kvoli moznosti kradeze...je to predsa trochu od ruky
Obrázek
tonic

Příspěvekod PAiNther » 01 lis 2016 16:40

tonic píše:podla vsetkeho je zadarmo a nevyzera, ze tam je nejaka rampa a obmedzenie
http://en.parkopedia.de/parking/lot/pr_ ... 1611011730
aj ked z jedneho fora stareho asi dekadu by to tam nenechvali, kvoli moznosti kradeze...je to predsa trochu od ruky

jj, našel jsem to stejný. Ono je to tak, že v Praze taky parkuju nehlídaně na ulici. Tak si říkám, jestli v Berlíně bude zrovna riziko větší... :)
PAiNther

Příspěvekod tomastalic80 » 01 lis 2016 16:59

Tuhle možnost jsem taky zkoumal, ale na P+R to prý nejde nechávat přes noc. Docela mě překvapilo, že na většině ulic už to nejde nechat jen tak, ale jenom s hodinami za oknem. Asi by na to nepřišli hned, možná vůbec, ale riskovat se mi to nechtělo.
tomastalic80

Příspěvekod tonic » 01 lis 2016 17:02

co ti ja viem, tiez by sa mi nechcelo parkovat tyzden so slovenskymi znackami niekde pri OC Šestka pri PRG:) SXF parking cez parkvia tam stoji 45 euro na 9 dni, co mi pri viacerich ludoch nepride az take strasne. Treba si uvedomit ze P+R su stavane na jednodnove pouzitie.
Obrázek
tonic

Příspěvekod PAiNther » 01 lis 2016 18:08

tomastalic80 píše:Tuhle možnost jsem taky zkoumal, ale na P+R to prý nejde nechávat přes noc. Docela mě překvapilo, že na většině ulic už to nejde nechat jen tak, ale jenom s hodinami za oknem. Asi by na to nepřišli hned, možná vůbec, ale riskovat se mi to nechtělo.

http://www.nuberlin.com/berlin-info/car-parking-berlin/ - tahle stránka i oficiální mapová aplikace města, na kterou odkazuje, říká trochu něco jinýho. Kromě centra je většina města s parkováním bez poplatku. Městská stránka by snad měla být aktuální.

To P+R nevím, možná bude přeci jen bezpečnější to nechat ve vilový čtvrti poblíž S-bahny. Uvidím, jakým dojmem to tam bude působit; pokud by to bylo nějaký divný, nechám to asi na tom letišti. Těch 45 E zase není tolik. Doposud jsem narážel na nabídky podstatně dražší...
PAiNther

Příspěvekod tomastalic80 » 01 lis 2016 19:41

parkovat zdarma se tam určitě na řadě míst smí, před lety jsem tam byl na Erasmu. mají tam ale řadu divných vyhlášek a zvyků, takže bych se nedivil, kdyby na déleparkující auto něco vytáhli (například ty točící hodiny za oknem, abys tam neparkoval moc dlouho). nejspíš se samozřejmě nic nestane, ale já jsem raději zvolil dopravu autobusem. měl bych to tam 15 dní, to už mi přišlo trochu moc.
tomastalic80

Příspěvekod kubincak » 01 lis 2016 23:25

tonic píše:co ti ja viem, tiez by sa mi nechcelo parkovat tyzden so slovenskymi znackami niekde pri OC Šestka pri PRG:) SXF parking cez parkvia tam stoji 45 euro na 9 dni, co mi pri viacerich ludoch nepride az take strasne. Treba si uvedomit ze P+R su stavane na jednodnove pouzitie.

tak na šestce bych se zrovna nebál to nechat delší dobu..nebo máš nějakou zkušenost konkrétní? :)
kubincak

PředchozíDalší

Zpět na Německo