Nevite prosim nekdo, jestli je pro prijezd na SXF po dalnici od Drazdan potreba ekologicka plaketa na vjezd do mesta? .

SXF - Berlin Schönefeld

Založil(a) ve fóru Letiště

Nevite prosim nekdo, jestli je pro prijezd na SXF po dalnici od Drazdan potreba ekologicka plaketa na vjezd do mesta?

0

Nezkousel jste nekdo se STUDENT AGENCY nastoupit na letisti do busu s jizdenkou normalne z berlina? Berlin Praha stoji totiz 270czk, ale z letiste do Prahy to stoji ve stejnej cas 520czk smiley

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že do busu SA natupuješ tak, že stevardce řekneš číslo rezervace a ta si tě najde v seznamu, tak pochybuju, že by tohle neměli pořešené. Navíc počítám, že nejsi první koho to napadlo, jsme přece Češi, že?

0 Citovat

Neporadil/nedoporucil byste mi nekdo, prosim, nejake parkoviste u letiste? Shanim nejake hlidane a zaroven samozrejme idealne co nejlevnejsi - nedari se mi najit nic pod 30EUR. Jen doplnim, ze tam budu pouze patek-nedele. Samozrejme bud s odvozem a svozem z letiste ci neco v dochazkove vzdalenosti (letim brzy rano a prilet pozde vecer, takze na MHD rozhodne nemam silu, kdyz uz by i nejaka ciste nahodou jela). Diky

0 Citovat

www.parkvia.com si pozeral? tam to vychadza na 30 euro, ale za 3 dni

0 Citovat

parkoval sem tady a super servis a blizko dalnice i letiste cca 5min: https://www.mein-parken.de/
letos sem chtel znova rezervovat, ale primo na letisti to nebylo o moc drazsi, takze to urcite porovnej http://parken.berlin-airport.de/de

0 Citovat

Nasel jsem toto na 3 dny za 18 EUR, nemate s tim nekdo zkusenost? http://www.ber-airport-parken.de/parkpl ... nfeld.html

0 Citovat

Ahojte, chcela by som poradit. Vyuzila som letenky z Berlina na Maltu na junovy termin. Celkom pekne vychadza pripoj z BTS, 18:10 by som mala priletiet do Berlina a odtial 20:00 letiet dalej na Maltu, oba lety operuje Ryanair. Otazka je, myslite si, ze je to dostatocny cas? V decembri som bola v Berline a to letisko sa mi zda dost male, takze by som do toho aj sla, ale radsej si necham poradit od skusenejsich. Co sa tyka samotnej navstevy Berlina, tak tu si nechavam po prilete z Malty, takze o den skor tam ist neplanujem a toto je jediny let BTS-SXF v ten den. Planujem cestovat iba s prirucnou batozinou. Vdaka za rady, Simona

0 Citovat

jj, v pohodě. Ještě si stačíš dát currywurst v tom stánku venku u letiště:-)

0 Citovat

Souhlasím s cali.smiley Já tam byl už dvakrát, naposledy teď v únoru, a z Terminálu C se dá na A v pohodě dojít venkem snad jen za pět minut, napravo je pak ten stánek s vuřty.smiley

0 Citovat

diky za rady, dohodnime sa tak, ze nemecku stravu az po dovolenke smiley budem sa teda spoliehat na to, ze prvy let nebude mat vyrazne meskanie a ze ma zas nevytiahnu na specialnu prehliadku na drogy, ako naposledy smiley

0 Citovat

Lietam pravidelne z Rigy do Bratislavy cez SXF (opačne sa tomu práve kvôli prestupu vyhýbam) a mám tam krásnych 50 minút na prestup. Wursta stíham aj tak smiley

Myslím, že 2 hodiny sú naozaj v pohode rezerva najmä keď ideš len s príručkou (ja tiež chodím len s ruksakom/notebookom).

0 Citovat

taky sem koukal na ty letenky na Maltu...jak myslíte že je nejlepší se dostat na SXF z Prahy? koukal sem Flixbus nebo SA, má někdo nějaký jiný alternativy? díky

0 Citovat

Můžete doporučit nějaké hlídané parkoviště u SXF, kde je možné přijet v pohodě i ve 4 ráno (odlétám v 6) a je co nejblíže? Něco jako je GoParking v Praze. smiley

Nějaké záchytné parkoviště jsem projel, ale docela mě odradilo, když jsem viděl auta parkovat na trávě.

Jinak přímo ta P6 na letišti je hlídaná? Případně za jak dlouho se dá zvládnout P6 -> Terminál pěšky.

Díky.

EDIT:
Ještě dodám, že se jedná o stání cca na 10-12 dní. smiley

0 Citovat

Já parkuji zpravidla tady http://www.ber-airport-parken.de/index.html je to celkem levné, místo je garantované, pokud objednáš předem. Platí se při odjezdu u automatu. Je to kousek za nádražím B-S, u terminálu pěšky za cca. 10 minut. Na dlouhodobější stání by se možná našlo něco lepšího...

0 Citovat

Začínám pomalu řešit takovou věc - měl bych mít přílet 15:15 (Norwegian) a budu mít odbavené zavazadlo - poslední vlak "S" z letiště na Südkreuz abych stihl vlak do Prahy a následně ČB jede v 16:13 - toto letiště neznám,je to reálné ? Samozřejmě je mi jasné,že stačí lehké zpoždění a je vymalováno ..
Jízdenka na vlak se musí koupit předem a je nestornovatelná. Hotel v Berlíně se mi moc nechce,nadruhou stranu je to nejjistější řešení...no tápu noo ..

0 Citovat

predpokladam ze ano, vlakova stanica je asi 5 minut pesi z letiska. Aby si usetril cas, odporucam kupit listok na MHD uz v terminali po prilete, kedze priamo na vlakovej stanici sa robia rady pred par automatmi co tam su.

0 Citovat

Letime do Barcelony na 6 dni z Berlina a planuju nechat auto na sidlisti u letiste. Nevite nekdo jak je to s ekologickymi znamkami na tomto miste? (viz priloha)

A jak je to s blokovym cistenim? Jak dlouho se v Nemecku ohlasuje dopredu?

Diky

0 Citovat

V tomto vlákně jsem psal o vymezení Umweltzone v Berlíně. V tom problém nebude, ani bych se nebál čištění, ale možné nasranosti místních a hlavně místní opálené omladiny.

0 Citovat

Přesně tak, kvůli ušetřeným 40 euro najít auto s propíchnutýma pneumatikama se moc nevyplatí. A vůbec se nedivím místním, že se jim nelíbí, že jim tam parkujou lidi, kteří jedou na letiště. Navíc, když to parkovné je naprosto v pohodě.

0 Citovat

Jestli je to takto, radsi to dam na hlidane smiley

Mate nejaky tip na levne parkoviste? Nemusi to byt ani u letiste, jelikoz stejne planuju jet do centra Berlina.

Nasel jsem vcelku levne pres parkvia prave za 40 EUR, nebo mate jeste lepsi tip?

Diky

0 Citovat

čau, nevíte, jak to funguje s parkovišti typu P+R? Konkrétně jsem našel toto... Parkovat bysme měli 9 dní
https://goo.gl/maps/HMaeqE6VTT32

0 Citovat

podla vsetkeho je zadarmo a nevyzera, ze tam je nejaka rampa a obmedzenie
http://en.parkopedia.de/parking/lot/pr_ ... 1611011730
aj ked z jedneho fora stareho asi dekadu by to tam nenechvali, kvoli moznosti kradeze...je to predsa trochu od ruky

0 Citovat

Tuhle možnost jsem taky zkoumal, ale na P+R to prý nejde nechávat přes noc. Docela mě překvapilo, že na většině ulic už to nejde nechat jen tak, ale jenom s hodinami za oknem. Asi by na to nepřišli hned, možná vůbec, ale riskovat se mi to nechtělo.

0 Citovat

co ti ja viem, tiez by sa mi nechcelo parkovat tyzden so slovenskymi znackami niekde pri OC Šestka pri PRG:) SXF parking cez parkvia tam stoji 45 euro na 9 dni, co mi pri viacerich ludoch nepride az take strasne. Treba si uvedomit ze P+R su stavane na jednodnove pouzitie.

0