Zdravím cestovatelé! Už nějakou dobu sleduju zdejší komunitu, a proto se na vás obracím s dotazem. Zítra tj. 22. května 2016 odlétám v 6:00 z Prahy směr Minneapolis s přestupy ve Frankfurtu a Chicagu. Protože jsem s přestupy ještě neletěl a mám na ně relativně málo času (1h ve Frankfurtu a 2h v Chicagu), chtěl bych se zeptat, jestli máte nějaké tipy - co dělat a nedělat, abych to vše v pohodě stihnul  .

Přestupy ve Frankfurtu a Chicagu - poradíte nováčkovi?

Založil(a) ve fóru Letiště

7 reakcí

Zdravím cestovatelé! Už nějakou dobu sleduju zdejší komunitu, a proto se na vás obracím s dotazem. Zítra tj. 22. května 2016 odlétám v 6:00 z Prahy směr Minneapolis s přestupy ve Frankfurtu a Chicagu. Protože jsem s přestupy ještě neletěl a mám na ně relativně málo času (1h ve Frankfurtu a 2h v Chicagu), chtěl bych se zeptat, jestli máte nějaké tipy - co dělat a nedělat, abych to vše v pohodě stihnul smiley Hlavně by mě zajímalo, jestli po přistání ve FRA musím jít znovu na security nebo jak to tam chodí. Předem díky za jakoukoliv odpověď smiley

0

Ahoj.smiley

Ano, musíš.smiley A počítej s tím, že Tě kvůli cestě do USA budou prohlížet ve Frankfurtu skoro určitě fakt hodně.

Viz má zkušenost teď z května - má první cesta do USA, přestup taky ve Frankfurtu + New Yorku. V Německu fakt hodně, až to moc příjemné nebylo - ale prý že kvůli USA musí, prý všechny. Plus i otázky, co mám v batohu a kompletní vydělání skoro všech věcí z batohu, včetně zapínání notebooku!:-) I skenování okolo ponožek, i boty...

Ale stihnout bys to měl - já přiletěl na 2. terminál a odlet do New Yorku jsem tam měl taky. Po příletu do Frankfurtu sem už viděl na obrazovce, kde mám další let, a ukazatelé k bránám mi přišli přehlední.

Frankfurtu bych se nebál, jen to bude podrobné. V Chicagu počítej raději s dlouhým čekáním na imigrační pohovor - já byl ve frontě asi 3/4 hodiny. Navíc Chicago má taky dost velké letiště. Tam taky znovu kontrola na rentgenu. Ale stíhat bys to měl všechno, i když neloudal bych se raději.smiley

0 Citovat

Vyndávání všech elektronických zařízení a jejich zapnutí je běžný při cestě do USA.
Jinak se ptaj na obvyklý otázky. Nenechal jste někde kufr bez dozoru? Balil jste si sám? Nechtěl po vás někdo aby jste mu něco odvezl?

0 Citovat

Chicago.. to mi připomnělo toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=byUVR04CMBU smiley

0 Citovat

Přes Frankfurt jsem letěl loni do Bostonu, na přestup jsem měl 55 min a neměl jsem jediný problém. Na kufr se mně nikdo neptal, žádnou elektroniku jsem nezapínal, a to jsem ji měl hromadu (notebook, tablet, kindle, dva mobily, foťák), batoh jsem nemusel ani otevírat. Leťelo nás takto 5 a všichni bez problémů a bez jakýchkoliv prohlídek, takže bych tady nešířil, že je to naprosto obvyklé.

0 Citovat

To ONI tvrdili na letišti, že je to obvyklé, ne já!:-)

A navíc třeba se to letos ještě zpřísnilo.... kdoví...

Každopádně to je má aktuální zkušenost z 2. května.

0 Citovat

Tak ona ta kontrola elektroniky při cestě USA běžná je, nebo tedy měla by být - dva roky zpátky to zavedli (viz třeba tady). Ale asi není prakticky proveditelné, aby každého člověka nechali veškerou elektroniku zapnout, to by muselo strašně zdržovat. Mimochodem, loni jsme to tady na fóru řešili.

0 Citovat

Zdravim podruhe a diky vsem za prispevky, vazim si vasi pomoci smiley nakonec to dopadlo tak, ze jsem ve fra na security nesel a sedel jsem v letadle 25 minut pred odletem.. Akorat jsem musel ukazat vizum a zodpovedet tech par tupych otazek ve stylu jestli jsem si veci balil sam smiley poradne si me pak osahali az panove v Chicagu smiley

0
7 reakcí