Ahoj, nevíte jak je to s nocováním na tomhle letišti? Letí mi to ráno a chci se tam dopravit vlakem..... Díky N. .

Berlín Tegel (TXL)

Založil ve fóru Letiště

Ahoj, nevíte jak je to s nocováním na tomhle letišti? Letí mi to ráno a chci se tam dopravit vlakem..... Díky N.

0

Sleeping in Airports – Berlin Tegel

0 Citovat

Moc bych na přívětivé recenze nespoléhal, za mě jasně nejhorším letištěm, co jsem navštívil smiley

0 Citovat

Ahoj,

Mám letenky od AirBerlin do USA(NY) a cestou tam letím z Prahy s přestupem v Berlíně (letiště Tegel) a zde mám na přestup 1h a 5minut, bude to stačit ?

Letenky jsem kupoval najedou díky cestujlevně.com a když se kouknu na stránkách AirBerlin na MyBooking tak jsou letenky pod jedním booking number.

Když jsem to kupoval, tak má úvaha byla že kupuji letenku do cílové destinace a nemůže se stát, že by jsem zůstal "viset" v Berlíně ? Myslel jsem, že mi odbaví v Praze bágl do cílové destinace a v Berlíně pouze "přeskočím" z letadla do letadla smiley A kdyby jsem náhodou měl z Prahy zpoždění tak mi zajistí jiný let a zkrátka se na mě nevyprdnou, neodletí mi před nosem protože zůstanu někde na kontrole atd...

Tak co, mám se bát a nebo mě uklidníte smiley ? Díky za odpovědi....

0 Citovat

ked nebudes chciet nastupit az v Berline na vodicsky preukaz, tak sa nemusis nicoho bat.

0 Citovat

Klídek, na Tegel ti stačí 20-40 minut. Přestup máš garantovaný, takže do NY vždy doletíš.

0 Citovat

Super, tak moc díky za rychlou reakci smiley Doufal jsem, že přestup mám garantovaný ale někdo se mi snažil nakecat že tomu tak není smiley

Ještě otázka k cestě zpátky: Z NY do Berlína přiletím v 7:20 a až v 17:25 mám pokračovat do Krakova, ale tomu se chci vyhnout smiley Z Berlína to mám domů blíž... Možnost je, že nastoupím v NY jen s příručákem a na poslední spoj prostě nenastoupím, ale myslíte že půjde nějak ukecat aby mi odbavili zavazadlo pouze do Berlína když mám tak dlouhou dobu na přestup ? Nějaký tip ? smiley

0 Citovat

Můžeš to zkusit...Na šaltru AB v NY je bude zajímat letenka, pokud máš nejnižší booking class, svedou to na to, že letenka neumožňuje změny a odpálí tě. Můžeš pak v Berlíně požádat o výdej zavazadla, ale ani to nemusí vyjít, to už záleží na tvých schopnostech. Ale jde to, mně se to na letu s AB, také z JFK podařilo.

0 Citovat

Prvotně bych to hrál u check-in na ten dlouhý přestup s tím, že tam budeš potřebovat nějaké věci. Rozhodně nezmiňovat, že tam chceš cestu ukončit.

0 Citovat

Asi budu hold ukecávat na Check-In v NY ohledně toho že mám dlouhý přestup a půjdu se podívat do města a budu potřebovat své věci, že v zavazadle mám dárek pro přítele v Berlíně a všechno co mě prostě napadne smiley

No a kdyby to nevyšlo tak v Berlíně půjdu někoho prudit, že jsem si v zavazadle zapomněl léky - v lékárničce se vždy něco najde kdyby jsem to pak musel vzít před nima smiley

V případě totálního nezdaru udělám pořádněj hysterčák, že chci vydat zavazadlo a cestu končím - bojím se letadlem, pojedu busem atd...! Tož mi kurnik mohou proti mé vůli zadržovat zavazadlo ?

Stejně je to pitomost, člověk si musí koupit letenku do blbé destinace aby to měl o dost levnější a když už je ten svět takhle pokřivenej, proč nemůžu v klidu zrušit poslední let a dopravce ví že může nabídnout místo jinému, pro všechny výhodné, nechápu....

0 Citovat

Zase netreba to prehanat, takych expertov s liekmi je kopec, co usetria 2000 czk s priletom v tramtarii na letenke a potom este budu eskalovat na prepazke.

0 Citovat

Tak vzhledem k zoufalé finanční situaci Air Berlin bych se ani nedivil, kdyby chtěli doplatit nový routing smiley

0 Citovat

ja by som siel na to takto. Mat dva full refundable listky domov z Berlina aj z Krakowa. V NYC na checkien povedat ze 12 hodin mas prestup a rad by si sa prezliekol, nieco odovzdal z bagaze a pod. Ak sa to nepodari, tak zachovat si dostojnost a ist z Krakowa s tym, ze v NYC zrusis dopravu z Berlina a naopak.

0 Citovat

Přesně jak se píše:
vůbec bych se nepokoušel o to, jim rovnou říct, že v Berlíně končím cestu. To Ti to na 100% neudělají. Musí se na ně s historkou, že v kufru něco máš, co budeš díky dlouhému přestupu potřebovat (proto si vždy beru variantu s dlouhým přestupem na posledním přestupovém místě, abych měl "důvod" požádat o odbavení jen tam kam potřebuji).
Letos například vyzkoušeno při odletu z Bali a dlouhý stop v Curychu byl...
I když možná Asiati to ještě nemají tak prokouklé tyhle "akce" jak na "západě"...

0 Citovat

Dobrý den, chci se zeptat, kupuju letenky na FUE. Na přestup v berlíně mám 1h 30min, bude to stačit?
A pokud letím se stejnou společností z phy, odbaví mi zavazadla až na FUE?
Díky
p.

0 Citovat

no staci pozriet par prispevkov dozadu a odpoved je hned k dispozicii

0 Citovat

Ahojte,
tiež by som mal otázočku.
Bude mi stačiť 1:55 na prestup na tomto letisku.
Budú to 2 letenky.
Prílet z Dohy s QTR plánovaný o 19:40 a odlet s AB o 21:35 do VIE.
Dá sa stihnúť zobrať batožinu znova ju odbaviť u AB. Potom security a nástup. Nikdy som cez toto letisko zatiaľ neletel tak sa pre istotu pýtam.Alebo bude rozumnejšie prenocovať a letieť ráno.Samozrejme za predpokladu že prvý let bude on time.
Díky smiley

0 Citovat

Stihneš i dát škopek...

0 Citovat

Tak Berlin zase zitra stavkuje. Zitrejsi let mam zrusen a na call centrum se neda nekolik hodin dovolat. No bude zitra asi prekvapeni...

0 Citovat

myslim si ze to je jedno, ale rychlejsie bude mat OLCI hotove na QR aj AB bude to rychlejsie...

0 Citovat

Zdravím,

na netu jsem nenašel moc přívětivé recenze na TXL, má tu někdo zdejší zkušenost? A případně nějaké tipy ohledně tohoto letiště?  V červnu odtud poletíme na Rhodos, tak každé info ocením

0 Citovat

Tak aké tipy na letisko - MHD ide, lietadlá lietajú, netreba sa tam zdržovať :))

0 Citovat

no tak jestli tam třeba někdo neobjevil místo, kde se dá hezky v klidu zašít bez bezdomovců, nebo třeba čemu se tam vyhnout apod. :)

0 Citovat

Jaj či ty chceš tam nocovať?

0 Citovat

Pokud se chces necemu vyhnout, tak je to prave TXL, jediny plus je, ze je v 2 zone MHD. Spat tam opravdu nedoporucuju...

0