Otevírací doba: nonstop spaní na letišti: vzhledem k velikosti letiště, zde není absolutní problém si někde urvat plácek pro sebe. doprava z letiště do centra: veškerá doprava je soustředěna ze zastávky CDG VALu na Terminálu 3 (CDG VAL je spojení mezi terminály a parkovišti zdarma). - RER B jedná se o vlakové spojení, které plynule přechází do systému pařížského metra. Interval: 10-15min, doba jízdy 25min, cena 9,10€ - RoissyBus, přímé autobusové spojení do centra na zastávku Opera. Interval: 15min, doba jízdy 50min, cena 10€ - bus č.350, zastávkový autobus s konečnou v Gare de l´Est. Interval: 15-30min, doba jízdy 60min, cena 3x označený lístek. Kupte si balení s 10ti lístky za 12,50€. Cesta Vás tedy vyjde na 3,75€. Lístky využijete i pro metro - bus č.351, zastávkový autobus s konečnou na Nation. Interval: 15-30min, doba jízdy 60min, cena 3x označený lístek. - AirFrance line2 přímí spoj mezi Terminálem 2 a Gare Montparnasse. Interval: 20min, doba jízdy 45min, cena 15€ - AirFrance line4 spoj mezi vlakovými stanicemi Gare de Lyon, Gare de Montparasse a letištěm, doba jízdy 50min, cena 16,50€ - taxi: doba jízdy 35min, cena 50€ Novinkou jsou autobusy easybus.co.uk za 2 eura doprava z letiště do okolních měst: - mezi terminály 2C,2D a 2E,2F se nachází vlaková stanice pro SNFC a TGV spoje. Lístky doporučuji zakoupit předem, na místě bývá více jak hodinová fronta a tomu odpovídá i obsazenost spojů http://www.raileurope.com/ doprava z letiště CDG na letiště ORY: - expresní autobus AirFrance line3 odjíždí z terminálů T2 a T3. Interval 30min, doba jízdy 80min, cena 19€ - RER B s přestupem ve stanici Antony a přesun na ORLY VAL, cena 10,75€ RER+ORLYVAL. ORLYVAL samostatně 8,30€ - bus č.350 + přejezd metrem Gare de l´Est, zde přejet metrem do stanice Villejuif-Louis Aragon a odtud autobusem č.285 na letiště Orly. Kupte 10x lístek a zaplatíte tak 3x+1x+1x lístek za bus+metro+bus. Celkem tedy 5x lístků za 6,25€ Wi-Fi zdarma: ANO, jen pro prvních 15minut levné občestvení: V podchodu mezi terminály 2C a 2D se nachází samoobsluha. V terminálu 2A je McDonald, který se taktéž nachází na T3 web: http://www.aeroportsdeparis.fr poloha: http://g.co/maps/z4jav .

Paříž (CDG)

Založil ve fóru Letiště

Otevírací doba: nonstop

spaní na letišti: vzhledem k velikosti letiště, zde není absolutní problém si někde urvat plácek pro sebe.

doprava z letiště do centra: veškerá doprava je soustředěna ze zastávky CDG VALu na Terminálu 3 (CDG VAL je spojení mezi terminály a parkovišti zdarma).
- RER B jedná se o vlakové spojení, které plynule přechází do systému pařížského metra. Interval: 10-15min, doba jízdy 25min, cena 9,10€
- RoissyBus, přímé autobusové spojení do centra na zastávku Opera. Interval: 15min, doba jízdy 50min, cena 10€
- bus č.350, zastávkový autobus s konečnou v Gare de l´Est. Interval: 15-30min, doba jízdy 60min, cena 3x označený lístek. Kupte si balení s 10ti lístky za 12,50€. Cesta Vás tedy vyjde na 3,75€. Lístky využijete i pro metro
- bus č.351, zastávkový autobus s konečnou na Nation. Interval: 15-30min, doba jízdy 60min, cena 3x označený lístek.
- AirFrance line2 přímí spoj mezi Terminálem 2 a Gare Montparnasse. Interval: 20min, doba jízdy 45min, cena 15€
- AirFrance line4 spoj mezi vlakovými stanicemi Gare de Lyon, Gare de Montparasse a letištěm, doba jízdy 50min, cena 16,50€
- taxi: doba jízdy 35min, cena 50€

Novinkou jsou autobusy easybus.co.uk za 2 eura

doprava z letiště do okolních měst:
- mezi terminály 2C,2D a 2E,2F se nachází vlaková stanice pro SNFC a TGV spoje. Lístky doporučuji zakoupit předem, na místě bývá více jak hodinová fronta a tomu odpovídá i obsazenost spojů http://www.raileurope.com/

doprava z letiště CDG na letiště ORY:
- expresní autobus AirFrance line3 odjíždí z terminálů T2 a T3. Interval 30min, doba jízdy 80min, cena 19€
- RER B s přestupem ve stanici Antony a přesun na ORLY VAL, cena 10,75€ RER+ORLYVAL. ORLYVAL samostatně 8,30€
- bus č.350 + přejezd metrem Gare de l´Est, zde přejet metrem do stanice Villejuif-Louis Aragon a odtud autobusem č.285 na letiště Orly. Kupte 10x lístek a zaplatíte tak 3x+1x+1x lístek za bus+metro+bus. Celkem tedy 5x lístků za 6,25€

Wi-Fi zdarma: ANO, jen pro prvních 15minut

levné občestvení: V podchodu mezi terminály 2C a 2D se nachází samoobsluha. V terminálu 2A je McDonald, který se taktéž nachází na T3

web: http://www.aeroportsdeparis.fr

poloha: http://g.co/maps/z4jav

0

Ahoj pratele,
dovolim si jen drobne upozorneni k CDG. Pokud mate letenku pres tohle letiste (dost mozna stejne pravidlo plati uz i na ORY) do dalsich destinaci a rozhodnete se zde cestu ukoncit,bude po vas vyzadovan poplatek 275 € za vydani zavazadla,ktere mate odbaveno do cilove destinace (v mem pripade Kahira pres Rim)..Duvody je nezajimaji,obejit se to podle meho nazoru neda.Zmeskal jsem diky tomu let do Prahy a pokracoval v puvodnim routingu do Rima.Tam vam zavazadlo vydaji bez problemu. Vychozi destinaci bylo LAX,odbaveni jen do CDG bylo mozne pouze za predpokladu,ze layover presahne 24 hod. coz jsem bohuzel nesplnoval (v opacnem pripade lze zaplatit nejake fee a vyse uvedene komplikaci se tim vyhnout,ale protoze jsem myslel,ze preruseni letu bude bez problemu,po castce jsem nepatral.Pokud si dobre pamatuji,tak na JFK to bylo nejaky cas zpatky 50 USD). Mozna se to tu uz nekde resilo,v tom pripade se omlouvam za off-topic.

0 Citovat

S kterou společností jsi letěl? Některé při žádosti o odbavení jen na část cesty jsou bez problému (vím o DLH)

0 Citovat

Tohle nechápu, začínám si myslet, že je to nějaká odveta aerolinek, speciálně Alitalie, za finanční ztráty z prodeje těchto letenek, neboť cena byla hodně nestandardní smiley Neslyšel jsem, že by cestující se standardní letenkou za obvyklou cenu měl problémy tohoto rázu.

0 Citovat

Byl to RTW, už to tu někdo psal. Řešili to tak, že šli k doktorovi a ten jim vydal potvrzení.

0 Citovat

Jj, byl to RTW s Alitalia / AF

0 Citovat

Koukám, že už je to starší, ale jen pro aktualizaci smiley Aktuální cena 10 lístků je 14,1 euro, RER jezdí za 10 (je to cesta od letiště až po konečnou stanici, na kterou chcete jet). Tzn, pořád je nejvýhodnější bus 350/351. K prvnímu metru jede asi 45 minut, to se dá, za tu dvojnásobnou úsporu peněz.

0 Citovat

Ahoj všichni, může mi někdo, nejspíše z řad železničářů cestujících na FIP, sdělit, zda na TGV platí Mezinárodní průkaz na slevu jízdného pro zam. železnic? / FIP už nemám/. Pojedu z Paříže do Rennes. Zde jsem se dočetla, že TGV jezdí přímo z letiště CDG. Děkuji za odpověď.

0 Citovat

TGV opravdu z CDG jezdi - primy spoj do Rennes trva 2h, ceny od cca 800kc za jednosmernou cestu.. Bohuzel netusim co je FIP (ted jsem to vygoogloval) a docetl jsem se, ze nelze vyuzit FIP kupony, ale pro drzitele FIP jsou specialni slevy - bohuzel pro "Mezinárodní průkaz na slevu jízdného pro zam. železnic" neznam anglicky ekvivalent - takze se bohuzel nepodivam - ale jeden z mych pribuznych dela u CD (porad mu rikam at si najde poradnou praci smiley - ale je to nadsenec do vlacku) a loni projel se svoji zenou vlakem skoro celou Evropu - jestli te to zajima nejak vic, urcite mu muzu napsat sms / maila - pripadne mu cinknout jakmile budu zpatky v PRG - kdyztak mi napis PM, jestli te to zajima.. TGV jel myslim z Itosky do Francie, takze bude vedet..

0 Citovat

Ahoj, moc děkuji a budu ráda, jestli mi od kamaráda zjistíš více. Nelekni se, jsem výpravčí vv, tedy v důchodě. Jízdenky FIP jsou pro zam. v činné službě -volné, bezplatné, ale pro bývalé zam. v důchodu jsou pro většinu států k dispozici pouze ony Mezinárodní průkazy opravňující k 50% slevě a to ještě ne ve včech vlacích. Před několika lety jsem TGV v tomto úseku použila, FIP jízdenka platila, musela jsem si koupit pouze příplatek, což činilo od 2 do 8 Euro - dle denní doby. Takže ještě jednou děkuji. Eva

0 Citovat

Novou alternativou k dopravě do Louvre je i easyBus.co.uk (za tip díky Janě).

0 Citovat

Díky za info na easyBus, hned jsem zakoupil , celkova cena pro dve osoby za 10 € je super.

0 Citovat

Ahoj, nevíte jak je to momentálně se spaním? Přiletíme před půlnocí ke 2D a do centra Paříže chceme jet až ráno. Není tam něco lepšího než židle s opěrátky? Pokud jo, tak kde? Nebo nějaký jiný tip? Díky

0 Citovat

Formule 1.

0 Citovat

To je odpověď na to předchozí?

0 Citovat

Řešili jsme stejný problém předloni, pohodlí nás tenkrát přišlo na 89 EUR ( 2 osoby vč. snídaně) v hotelu IBIS. který je přímo na letišti, přesun z terminálu 2 bezplatným vláčkem.
Nebylo to nejlevnější,díky úspoře ze tehdejší nízké ceny letenek jsme nocleh využili a nelitovali jsme, do Paříže jsme vyrazili odpočinuti. Možná, že za uplynulé 2 roky nabídka možností změnila.......

0 Citovat

Petr měl na mysli tohle http://www.hotelf1.com/fr/hotel-3506-formule-1-hotelf1-roissy-aeroport-cdg-pn-2/index.shtml

0 Citovat

Výborné informace ohledně cestování z letiště CDG do centra Paříže i mimo, včetně různých rad ohledně ubytování a cen, rad, jak se kam dostat, perfektní plánek celého letiště a orientace mezi jednotlivými terminály a mnoho dalšího / nebo na dotaz/ jsem po dlouhém pátrání našla nyní, pár dnů před odletem do Paříže, na této adrese:www.cernamoora.blogspot.cz/2011/12/letiste-charles-de-gaulle-roissy.html.

0 Citovat

Zdravím:)

Nemáte náhodou někdo zkušenost s přestupem ze 2D na 2E (L nebo M)?
Přílet máme s ČSA v 9:00 a odlet s Air France v 10:40 a jedná se o let do USA.

Jak je to s kontrolami a jestli je lepší jít pěšky nebo nasednou na Modrý autobus, jet jednu či dvě zastávky?
Zatím vše hraje pro ten autobus, ale zas tolik času nemáme, tak není čas na chyby. A zas nechceme procházet více kontrolami než musíme.

Děkuji za odpověď.

0 Citovat

Jak píšu výše, výborné informace na uvedeném webu.Jinak mezi T2D a T2E jezdí autobus N2 / druhá zastávka/. Interval /5.30 - 23.00/ je 5min. Také jsem měla obavy při prvním cestování, ale vše bylo, díky perfektnímu značení, v pohodě.

0 Citovat

Perfektní značení? Na CDG? smiley

0 Citovat

N2 z 2D? tam snad ani nejezdí ne? A navíc to je ve veřejný části, já bych přece jen radši zůstal v tranzitu a použil modrou linku autobusu. Ale ptám se jestli s tím má někdo nějakou zkušenost?:)

0 Citovat

Omluvám se, nejedná se o autobus N2, ale N1. A opět doporučuji odkaz na cernamoora celý je v mé odpovědi z 28.6./ Jsou tam zakreslené i mapky jednotlivých terminálů, možnosti spojení mezi nimi, ať CDGvalem nebo autobusem, příp. pěšky a časy přesunů. Případně lze položit dotaz. Cestovala jsem do Francie poprve a sama, měla jsem obavy, ale informace z tohoto webu mě velice pomohly. Vytištěné mapky jsem vůbec nepotřebovala a díky výbornému/ to zdůrazňuji zvl. pro Petra76 a jeho nevěřící otazníky/ jsem se bez problémů orientovala, jak při příletu, tak při odletu. Navíc jsem dále pokračovala TGV. A jsem v důchodovém věku. Zdravím a přeji šťastnou cestu.

0 Citovat

Jak snadno přestoupit se dozvíte zde http://snadnespojeni.cz/ (ofiko produkt od AF)

0 Citovat

ahoj,

víte, kde staví autobus easybus? našel jsem sice odkaz, ale z toho jsem moc nepochopil, přílet na 2D, jde mi o to, pokud stačí cca 30 minut po příletu na cestu k němu

http://www.easybus.com/en/paris-cdg-airport

0