Ahoj všem, jakožto začínající cestovatel, který se vrátil ze svého prvního tripu do Japonska bych rád jako další zemi navštívil USA. Potřeboval bych poradit s letenkami, které se mi nějak dobře nedaří najít za rozumnou cenu (rozuměj okolo 10k  .

Letenky do USA (východ)

Založil ve fóru Hledám letenku

8 reakcí

Ahoj všem,

jakožto začínající cestovatel, který se vrátil ze svého prvního tripu do Japonska bych rád jako další zemi navštívil USA. Potřeboval bych poradit s letenkami, které se mi nějak dobře nedaří najít za rozumnou cenu (rozuměj okolo 10k smiley ). Jednalo by se o cestu Praha-Chicago / New York-Praha. Nebyl by problém ani s příletem do Berlína. Termínově bych potřeboval buďto 25.2.2016-4.3.2016 nebo 10.3.2016-18.3.2016.
A jen tak mezi řečí jestli někdo z Vás nemá tip, kde to stojí za to nebo co vidět (třeba se o tom nemusí ani moc vědět) ve městech Chicago, Washington, Philadelfie nebo New York, tak budu moc rád.

Díky moc za každý podnět nebo radu.

0

Mně se třeba WDC hrozně líbilo, to jsem rozhodně nečekal... je tam ale třeba dost drahá městská doprava, při plánování ubytování je dobré na to myslet

0 Citovat

Díky za tipy. Co se Megabusu týče, tak ho určitě využiju na přesun Washington-Philly-New York, ale cesta z Chicaga do Washingtonu mi přijde hodně dlouhá, tak to raději přeletím. Nebo se pletu?
Ohledně ubytování v New Yorku ... je lepší bydlet na Manhattanu nebo v jiné části města? Našel jsem hodně pěkné hotely za rozumné peníze na Upper West side.

0 Citovat

Ja vzdy bydlim v Brooklynu...nemuzu si stezovat..hlavne je to mezi JFK a Manhattanam coz mi vyhovuje ze kufry pak s sebou vzdy vezmu po ceste z hotelu a nemusim nikam zajizdet...

0 Citovat

v pripade NYC netreba byvat na Manhattane, kedze aj tak vsetko je porozhadzovane a treba vyuzivat MHD (ktore tam je vlastne velmi lacne pri kupe tyzdnoveho listka). Zaklad je byvat pri stanici metra a najlepsie takeho, kde stoja aj expresne vlaky. Potom cesta na Wall street a juh Manhattanu moze byt kludne kratsia z Queens/Brooklynu ako zo severneho Manhattanu.

0 Citovat

Pokud budeš v NYC v tom druhém termínu, tak si určitě nenech ujít 17. března St. Patrick's Day Parade na 5th Avenue, nejlépe někde poblíž Rockefellerova centra.

0 Citovat

Dobrý den, chtěla bych přelom září/říjen cestovat na Floridu. Kdy je nejvýhodnější si zabukovat letenky? Odlet možný z Prahy nebo Frankfurtu. Děkuji

0 Citovat

Obvykle platí čím dříve tím lépe, ale pokud nemáš pevně dané termíny a Florida znamená, že je jedno, jestli Miami, Tampa, Fort Lauderdale nebo Orlano, tak bych klidně ještě měsíc nebo dva počkal, zda se neobjeví nějaká zajímavá akce. Florida se tu objevuje celkem pravidelně.

0 Citovat

Na Floridu byvaji tak 2x do roka nejake akce - jednou oneworld, jednou skyteam - velkou nevyhodou je termin ve kterem letis - na listopad bych radil vyckat, na prelom zari / rijna rovnou koupit..

Pokud najdes neco pod 12k, tak bych to klidne koupil.. Jedine co me napada ze byva na tvoje obdobi jetairlfly z Brusselu do Orlanda (okolo 300e) ale je to trochu sazka do loterie - nicmene z Frankfurtu do Bruselu by nemela byt narocna logistika..

0
8 reakcí