Jako reakci na zpoplatnění odbavených zavazadel lowcosty přišli výrobci se zajímavým řešením. Využívají pravidlo, že letecké společnosti nijak neomezují množství a hmotnost předmětů v kapsách oděvů svých pasažérů. Jedná se o hybrid mezi vestou a zavazadlem, který obsahuje kapsy, kam lze uložit velké množství osobních věcí a předmětů, které by jinak bylo nutné přepravit v odbaveném zavazadle za poplatek. Dají se tak bezplatně přepravit předměty jako lyžařské boty, teleobjektivy, rozměrné oděvy, spací pytle, karimatky, stany, velké dildo, apod. Kromě vesty už nepotřebujete žádné další zavazadlo. Ti šikovnější z Vás si mohou vestu vyrobit i sami, jako základ se výborně hodí plášť typu Columbo, nebo flaušový kabát v případě cest do chladnějších oblastí. Více je vidět na videu: https://www.youtube.com/watch?v=1xEwaKRaNiI A obrázcích:  .

Vesta pro přepravu zavazadel lowcosty zdarma

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

20 reakcí

Jako reakci na zpoplatnění odbavených zavazadel lowcosty přišli výrobci se zajímavým řešením.

Využívají pravidlo, že letecké společnosti nijak neomezují množství a hmotnost předmětů v kapsách oděvů svých pasažérů.
Jedná se o hybrid mezi vestou a zavazadlem, který obsahuje kapsy, kam lze uložit velké množství osobních věcí a předmětů, které by jinak bylo nutné přepravit v odbaveném zavazadle za poplatek.

Dají se tak bezplatně přepravit předměty jako lyžařské boty, teleobjektivy, rozměrné oděvy, spací pytle, karimatky, stany, velké dildo, apod. Kromě vesty už nepotřebujete žádné další zavazadlo.

Ti šikovnější z Vás si mohou vestu vyrobit i sami, jako základ se výborně hodí plášť typu Columbo, nebo flaušový kabát v případě cest do chladnějších oblastí.


Více je vidět na videu:
https://www.youtube.com/watch?v=1xEwaKRaNiI

A obrázcích:






0

Vycpavani kapes pouziva moje zena uz davno a ma v nich treba i 5 kg ,nosit se moc ta bunda pak neda , ale ucel to splni ... me osobne 10 kg vetsinou staci a to tam nacpu i ploutve snorchl a bryle ,... kdyby vyrobci treba sjednotili nabijecky a jine technicke veci , tak by se taky ledaco odlehcilo , ale proc by to delali ze ,,a tak clovek sebou taha plno zbytecnnych kablu nabijecek baterii atd,,,,

1 Citovat

Musím říct, že tímto jsi pobavil extrémně smiley smiley smiley smiley smiley

0 Citovat

1) co se ti Padrino nedá upřít, je fakt, že ani jedním topicem nenudíš. Klobouk dolů, vše dokáže člověka (minimálně zpočátku) zaujmout

2) na vážno k tématu. Tohle je taková trapná ubohost, že bych se styděl, mít to na sobě.

0 Citovat

Jen jak vstoupí na letiště, tak se na něho seběhnou bezpečáci, jestli se s tou vestou nechce odpálit. smiley

0 Citovat

Presne, prirucak staci skoro na vsetko smiley a clovek aspon nemusi stat v rade na checkin

Sent from my M351 using Tapatalk

0 Citovat

Myslím, že jediným důsledkem této nádhery bude to, že lowcosty to zakážou, případně přijdou ještě nějaké restrikce k oblečení. Já pořád moc nerozumím tomu, že u lowcostu někdo má vůbec tu nesoudnost stěžovat si na omezení týkající se zavazadel. Co by jste chtěli? Letět po Evropě za několik stovek a ještě zadarmo zavazadlo a pokud možno co největší a když už jsme u toho, tak radši dvě + tašku z duty free a samozřejmě všechno do kabiny??? Řekl bych, že většina lidí se do rozměru kabinovýho zavazadla jakéhokoliv lowcostu vejde a pokud ne, ok, můžeš si připlatit a nebo letět standardní aerolinkou. Ale pořád tady brečet, ohledně rozměrů a co si dovolujou to někdy změřit atd., to fakt nechápu.
Petr:
já si teda potrpím taky na čisté prádlo, ale pokud někam letím lowcostem, tak to není dovolená na měsíc (naprostá většina případů) a do povolenýho rozměru zavazadla si vždycky sbalím vše co potřebuji a zrovna třeba i desatery trenky a ponožky tvoří tu nejmenší položku v jeho objemu.

0 Citovat

presne, clovek leti po Europe za par euro a este sa takto strapnuje, pripadne si stazuje ze buzeruju za "pol centimetra". Vsak vzdy sa da doplatit, nie je to nic nove, Ryanair nas vycvicil a Wizzair to dorazil. A sorry, ale tych par euro za batozinu nikoho nezabije a komu sa nepaci, moze si priplatit ovela viac a ist "tradicnou" aerolinkou (aj ked uz tie pomaly prechadzaju na rovnaky model)

0 Citovat

Každý si může doma to zavazadlo změřit a pak se nemusí vztekat. Osobně létám skoro vždy jen s batohem, takže se po trochu zmáčknutí vlezu i do malého Wizz. Příplatky za větší zavazadlo nejsou až tak hrozné. Bohužel pokud človek má jeden nebo dva přestupy, tak už se to nasčítá. Stejně jsem tak trochu proti této vestě. Už teď neodpovídá počet binů počtu příručáků, takže to naštve akorát ostatní lidi a povede k mnohem větším kontrolám.

0 Citovat

Tři příspěvky nade mnou to shrnuly perfektně.
U lowcostů létáme za velmi dobré ceny, ale pořád se některým zdá, že je tyto společnosti okrádají, buzerují.

Já vždycky, když vidím recenze na tyto kabátotašky, přemýšlím, jak to vlastně pak probíhá v letadle?
Už jsem viděl, jak tam lidi rvou i knížky, větší předměty, atd. To pak v letadle prostě vytáhnou a narvou nahoru do schránek na zavazadla, nebo prostě takhle nabachtaní sedí v sedadle?

By mě zajímalo, jestli by si někdo podobné oblečení vzal třeba do letadla Fly Emirates a podobných "lepších" společností.

Ale tak vlastně proč ne, někdo si do chorvatska nabalí řízky a paštiky, jiný si do letadla vezme kabátotašku a do ní čtyři Vitacity, aby si přece na okrádajícím letišti nemusel kupovat předražené pití a na záchodě si je naředí.

0 Citovat

Ještě k těm přestupům. Opět mám na výběr se rozhodnout ohledně routingu - buď využít lowcost s tím, že letím třeba s jedním, dvěma přestupama a pokud odbavuji zavazadlo, tak se to prodraží nebo si připlatit s klasickou aerolinkou, kde tohle je jedna z těch služeb, kterou má člověk u nich navíc - nemusí řešit zavazadlo, pokud nekupuje nějakou tu promofare bez něho, počítat umí snad skoro každý. A hlavně proto jsou to lowcost aerolinky - jelikož nejsou charita a abychom mohli létat za tyto ceny, tak ty náklady musí srážet vším, čím se dá.
Pokud by se rozhodly lowcosty striktně trvat na dodržování pravidel pro zavazadla, tak doplácí každý druhý, takže bych spíš byl rád, že k tomu zatím přistupují tak, jak přistupují a přijde mi úplně absurdní vykládat něco o protestech proti jejich zavazadlové politice nebo podobné nesmysly.

0 Citovat

Pravidla jsou daná jasně a jsou všichni více tolerantní než musí. Jinak by 90% ani neprošlo. Pokud si každý veme maximálně možný příručák, tak se tam prostě všechny zavazadla nevejdou. Váhu neřeší skoro vůbec nikde, takže tady to bych bral jako nepodstatné.

Co se týče zmíněného British, tak oni sice mají povoleno a vejde se tam vše. Lidi však mají mnohem více věcí odbavených a netahají to tedy na palubu. Dalším faktorem je prostě cena, kterou si British nechá zaplatit. To zavazadlo tam už máš prostě rozpočítané.

0 Citovat

Mikir:
Já mám takovej pocit, že Ti nedochází podstata věci a to je smysl lowcost - vůbec toho samotnýho slova - NÍZKONÁKLADOVÁ - tedy aerolinka, která vydělává tím, že řeže náklady. A to na čem bude vydělávat rozhodně nerozhoduješ Ty - jestli to bude na době, kdy je letadlo na zemi nebo na zavazadlech nebo na něčem jiném nebo na všem, na Tobě je jen to, aby sis vybral to, jestli s nimi poletíš nebo ne a vybereš si někoho jiného. Mají jasně daná pravidla a pokud se rozhodnou, že je budou vyžadovat, není to žádná buzerace, ale jejich právo, navíc s ohledem na to, jakej produkt si kupuješ - znovu opakuju - lowcost. A stěžovat si na to, že už letenky nestojí 5 euro, ale 10 nedej bože 20, to už nemůžeš ani myslet vážně, no a to, že navíc si dovolují třeba hodit cenu jedné letenky výš a zkazit ti to celý, to už mi přijde, že žiješ v jiné realitě než ostatní!
Proboha vždyť tady se bavíme o létání, což je extrémně finančně náročný byznys, kde je drahé všechno - poplatky, palivo, letadla, personál a v současné Evropě se po ní létá za pár korun, nikde na světě, snad s výjimkou jihovýchodní Asie nejsou takhle levné letenky. Prostě mi přijde, že se spoustu lidí tak namlsalo, že naprosto ztratilo soudnost a možná - pokud teda máte na to věk - pokud zavzpomínáte na doby třeba 15-20 let zpět, tak si dnes musíte připadat jako ve snu.

0 Citovat

Proč se hádáte?

Pravidla jsou jasně daná a měla by se dodržovat.

Zavazadla mají hmotností a rozměrové omezení.
Obsah kapes oděvů tato omezení nemá.
Není tedy nutné nic porušovat ne?

0 Citovat

Je to opravdu hra. Co si budeme povídat, protože každý víme, že máme nějaký nadlimit občas. Máme možnost si ho zaplatit, ale prostě to riskneme a většinou to vyjde. Oni taky mají nějaké procenta, které musí odchytit a jsou za to odměňování. Většinou stejně chytnou nějaké lowcost nováčky, kteří to překročují už mnohem více.

0 Citovat

Paradna vesta! Nenasla by sa nejaka lacnejsia ebay alternativa? Ja si ju s radostou kupim, nepovazujem to za "nemoralne". Pekna diskusia, ale zabudli ste tu odporcovia poznamenat jednu vec. Idete vycitat, ze si takto este do vesty niekto nacpe dalsich 5 kg, ale uz sa neriesi, ze letenka stoji rovnako pre 80 kg aj 130 kg obcana ... a ze tych s nadvahou pribuda jak hub po dazdi ani netreba pisat. Takze v konecnom dosledku neviem o com sa tu treba dalej natahovat, europa sa hraje s roznymi myslienkami napr. ludia s nadvahou nech si platia vyssie zdravotne poistenie, preco to nezohladnovat aj pri cene letenky? Lowcost nelowcost, 10 € nie 10€ to si stanovuje prepravca a neviem preco este vycitat ,ze co by si chcel za tak nizku cenu. Ja som ju nestanovil a tak chcem rovnake pravidla ako ma zvysok cestujucich. Ked si viem pomoct aj s vestou a nie je to proti pravidlam, tak preco nie?

1 Citovat

Pokud budeš mít tu vestu celou dobu letu na sobě, tak klidně. Pokud někomu zabereš místo v binu a ten pak bude muset mít batoh celou dobu pod noham, tak bych tě nechal zaplatit těch 50€ hned.

0 Citovat

hlavne ta image samovrazedneho atentatnika s nalozou okolo pasu je fakt super smiley

0 Citovat

Ona jsou ta zavazadla trochu jako jízda bez jízdenky – buď na své zavazadlo odpovídající jízdenku mám a projdu bez problémů a nebo nemám a je zde možnost, že mě chytí a zaplatím mnohem více na pokutě. A každý, kdo jezdí na černo, musí počítat s tím, že bude chycen a měl by to brát sportovně a nevymlouvat se na centimetr nebo gram navíc – pravidla jsou všem jasná předem a všichni jsme s nimi navíc souhlasili. smiley

0 Citovat

myslim ze ta cinska alternativa sa da lahko vyrobit. Kupit nieco taketo pre rybarov/polovnikov http://goo.gl/7sGYlP a zvnutra si dosit vrecka lubovolnej velkosti, aj na chrbate. Funkcia rovnako, imidz idiota zachovany.

0 Citovat

Taku si asi kupim ked si kupim, bez vetrovky to veru bude vyzerat smiesne, ale uvidime. Ja sa na image aj tak nehrajem, ide mi vylucne o to, ze niektore veci sa mi do wizzu large proste nevojdu (zvycajne kavy a caje) a nehodlam kvoli tomu tahat so sebou kufre. Teraz maju sice priority boarding s 1 taskou navyse, ale stale to nie je vela, ludi ktori chcu darceky z dovolenky je dost smiley

0
20 reakcí