Kde zaplatit letenky v hotovosti / kartou osobně - http://www.letuska.cz/kontakty .

Letuška.cz - zkušenosti

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

Kde zaplatit letenky v hotovosti / kartou osobně - http://www.letuska.cz/kontakty

0

Zdravím,
víte někdo, jak to, že se mě vždycky zruší platnost odkazu na letenky z letušky.cz, když ho pošlu kamarádovi a on ji otevře až po hodině? smiley

0 Citovat

Letuška nedisponuje url, která by se dala sdílet. Takže toto nelze.

0 Citovat

Moje zkušenosti s Letuškou jsou "otřesné” a to po několikáté!

Začneme u toho, co nás všechny zajímá především a to cena. Cenově je Letuška o min. 10-20% dražší v porovnaní s konkurenčními portály a to například opodo.com, kayak.com, expedia.com a mnoho dalších. Je i mnohem výhodnější booknout let přímo u vybrané společnosti, příklad Smartwings, ČSA, ...

Její servis je hrůzostrašný, marně se zkoušíte dovolat, jsou naprosto neprofesionální ve smyslu "musíte psát mail a někdo Vám odpoví” a nebo "nevím, kde je kolega, napíšu mu mail a on se Vám ozve" když máte den do odletu, je to velmi uklidňující!

Když začnete ale řešit reklamaci typu STORNO, tak hrají na čas, slibují Vám, že to změní či vystornují, ale přitom hrají jen na čas a když následně je alternativní letenka již kvůli časovému tlaku nesmírně drahá, tak Vám řeknou, že to nelze nebo za 90% storno poplatku apod.

Já osobně jsem zakoupil teď naposledy 4 letenky, z nich jsem 2 stornoval, dle pokynu pracovnice a byly mi vystornovány všechny 4! Když jsem se na ně obrátil telefonicky, tak mi bylo řečeno, že je to asi nedorozumění, ale že s tím už nic nelze udělat, jelikož letecká společnost již zvedla cenu letenky nebo nesouhlasí s obnovením letenky a oni Vám stejně zúčtují 90% z letenky. Problematika je v tom, že by společnost Letuška s.r.o. musela přiznat svou chybu a oni by za tu chybu samozřejmě museli platit, tak to radši zaměstnanci nepřiznají a přesunou chybu na Vás !

Takže u Letušky "dále" Letuška.cz anebo Letuška s.r.o. si zakoupíte za 10-20% dražší cenu než u konkurence "neprofesionální přístup", drzé lži zaměstnanců a hrozí Vám 90% storno poplatek za jejich chyby. !!!

FACIT: "Nedoporučuji zakoupit letenku přes Letuška.cz" , odůvodnění je Podvodné jednání zaměstnanců a společnosti.

Jsem člověk, který ještě nikdy v životě nenapsal žádnou negativní referenci, ale jelikož létám po celém světě velmi často (30-50 letů ročně ) a nebyla to moje první negativní zkušenost se společností Letuškou, tak jsem Vám to musel sdělit a pomoci tím ve zlepšení mezilidského chování a doufám, že tímto donutím společnost Letuška.cz (celkem monopol na českém trhu) na přehodnocení klientského přístupu!

Pokud někdo má podobné zkušenosti s tímto portálem, klidně mi dejte zprávu nebo komentujte můj příspěvek.

Ještě doplnění pro zaměstnance Letušky.cz jménem "Jaroslav Černovský” tak tento člověk bohužel zřejmě postavil pracovní kariéru na lžích a podvodném jednání, doporučuji si tohoto zaměstnance proklepnout pořádně a dávat si na něj pozor a možná upřednostnit přidělit pozici jinému uchazeči. Pan Jaroslav Černovský je vyloženě sprostý zaměstnanec, který bohužel každou společnost postaví do velmi negativního světla. Nebude žádným přínosem pro Vaši společnost, sám zaměstnávám 150 lidi a vím, co znamená klientský přístup a loajalita pro zaměstnavatele.

1 Citovat

To je blbá zkušenost a jestli měl pracovník přesné (písemné) pokyny, tzn. dát do storna jen dvě letenky ze čtyř a následně se zříká jakékoli odpovědnosti za chybný postup, je to určitě k podání podnětu na ČOI. Chápu Vaše rozčarování, ale z textu vyplývá, že je to Vaše první negativní zkušenost s postupem Letušky.

Rozhodně ale není dobré tvrdit, že Letuška prodává letenky o 10-20 % dráž než jiné agentury. Letuška.cz se řídí cenami v globálním distribučním systému, ke kterým připočítává fixní administrativní/servisní poplatek na pokrytí nákladů se správou letenky. To, že mají někteří prodejci nižší ceny je způsobeno slevou, kterou mohou poskytovat za platbu specifickou platební metodou, zpravidla konkrétní platební kartou. Tuto slevu jim pokryje z rozpočtu marketingové kampaně ta či ona kartová společnost nebo oni sami. Znova opakuji, žádný prodejce nemá důvod prodávat letenky pod cenou. Za zdánlivou slevou mohou být schovány poplatky za správu letenky, které prodejce záměrně odečte, ale v průběhu rezervace Vám tyto "nadstandardní služby" nabízí za poplatek, který je ve výši slevy. Odmítnutím přikoupení této služby se vzdáváte práva na servisní služby týkající se letenky, tzn. prodejce Vám bude poté účtovat každou operaci s letenkou, změna, převystavení, storno, refundace atd. I tady platí: "Nechci slevu zadarmo!"

0 Citovat

Ještě bych si dovolil podotknout, že 1) letuska.cz rozhodně monopol v česku nemá a 2) cenová tvorba je už od roku 1990 čistě věcí poskytovatele služeb a spotřebitel má plné právo službu nakoupit jinde, pokud ji někde sežene o 10-20% levněji. Takže brečet tady, že je někde něco levnější, než jinde, je docela úlet.

0 Citovat

Letuska.cz není horší nebo lepší než její konkurence pelikan.cz nebo studentagency.cz.

Pelikan.cz dost často inzeruje cenu, která je v posledním kroku zvýšena. Příklad: cena 3.990 Kč ale ve finále je to 4.525 Kč.

Studentagency.cz: dovolat se na jejich linku je umění. Sice nabízejí non-stop provoz, ale to čekání nebo řeknou: "Zavolejte později, máme toho hodně".

Z mé osobní zkušenosti je nejlepší kupovat na stránkách leteckých společností (pokud se nejedná o chybný tarif). Nepřipočítavají si tam poplatky za platební kartu. Informují o změnách letu rychleji než výše uvedené agentury (Studentagency.cz potřebuje 14 dní na zaslání emailu o změně letu).

0 Citovat

Se SA taky spokojenost. Před pár týdny jsem kupoval letenku na léto s Aegean a asi za hodinu po nákupu mi volá na telefon slečna, že děkuje za nákup a chce si ověřit, jestli vím o tom, že zakoupená letenka je bez odbavených zavazadel, aniž by mě nějak přesvědčovala si je doplatit. Prostě se jen ujistila, že to vím, abych pak nebyl překvapen. Takže za mě OK.

0 Citovat

Já mám se SA zatím dobré zkušenosti. Když jsem se měl vracet z Pekingu a Francouzi začali stávkovat, bleskurychle mě kontaktovali a nabídli náhradní variantu s Lufthansou. Nabídka SA přišla jen pár desítek minut po mailu od AirFrance že je jim to líto smiley

0 Citovat

Zvláštní, několikrát jsem využil služeb jak Letušky i Pelikan, bez problémů. Jednou jsem s nimi řešil problém s náhradním a opožděným letem z Frankfurtu do Prahy emailem a během 30 minut byl po 3 krátkých emailech a 1 potvrzovacím telefonickém hovoru problém vyřešen se skvělou podporou.

0 Citovat

Mám čerstvou zkušenost s Letuškou.cz a velebím do nebes. Vlastní blbostí jsem udělala překlep v křestním jméně cestujícího a problém byl nakonec vyřešen nejen rychle, ale hlavně úspěšně (vystavením letenky na správné jméno). Nemůžu nic vytknout, ba naopak!

0 Citovat

Tak preklep v krestnim jmene je malickost, ktera se snad ani nemusi resit,

Jinak ale jak Letuska , tak SA si myslim, ze patri k tomu serioznejsimu, co se v CR da akceptovat, od Letusky jsem bral drive letenky , ted uz to smysl po Evrope nema zadny, protoze je lepsi si to koupit u nizkonakladovky primo ..mimo Evropu bych se od nich nebal koupit

U SA mam zkusenost jen s busy. ale nevidel bych spatne si treba koupit neco z nemecke cestovky a nechat se dovest busem na letiste nebo vyuzit parkovaci slevy .primy nakup letenky neumim posoudit, asi bych ale dal prednost Letusce ..

0 Citovat

no ale preklepl Vašek namiesto Václav, tak to uz ano smiley

0 Citovat

Jak je to vlastně s těmi chybami při vyplňování údajů k letu?

Před letem se ve správě rezervace vyplňují údaje o cestujcících, jméno a příjmení, plus údaje o pasu. Pak lze vytisknout "ticket and receipt", kde ale je jen jméno a příjmení, plus lety. Údaje z pasu ne.

Následuje check-in, buď osobně, nebo online.

1) jaké chyby se tolerují/netolerují a kdy?
2) pokud třeba někdo vyplní výše uvedené Michal/Michael nebo třeba platnost pasu1.1. 2025 místo 1.1.2026v té předběžné rezervaci, ale zjistá to a opraví před checkinem, je to ok?
3) pokud si toho nevšimne a přijde se na to až při checkinu, následuje co? Je větší chyba jméno nebo údaj v pasu?

0 Citovat

chybu v pase by som nepovazoval ze nic strasne, kedze vzdy sa moze stat, ze ti pas expiruje, stratis a pod, takze aj tak prides s novymi udajmi na checkin. Ako mne sa stalo v Moskve, teta najprv bola nestastna (kedze kvoli ruskym vizam so si vybavoval novy pas), chcela vidiet stary pas, ale preslo to (skor to, ze Pobeda si charguje za zmenu 10 euro ci kolko) Ale meno asi tak lahko nezmenis (jedine sobas, ale zase to musi byt fakt rychla svadba, alebo veeelmi dlho dopredu kupena letenka). a take ze MICHAELA/MICHALA, ANTON/ANTOM, TOMAS/THOMIAS, to nie je problem... ale uz FANDA NOVAK by problem asi bol smiley

0 Citovat

Podle meho nazoru udaj v pasu v zemich EU neni podstatny , protoze klidne mohu letet na obcanku , tak reknu ze jsem pas zapomel a ukazu jiny platny doklad
Jestlize je to mimo Evropu, tak tam bude dulezite to, ze v nekterych zemich musis mit pas platny jeste 6 mesicu potom , takze kdyz se do toho vlezes, tak by chyba nemela byt problem , mohou te nechat treba bokem ,az se vse proveri

Stejne provereni asi nastane, kdyz tam bude chyba v tom jmene , vyslovene jine jmeno by problem jiste byl a samozrejme prijmeni taky , vseobecne se pise, ze to muze byt duvod k neuznani letenky , ze rucis za spravnost udaju

Domnivam se , ze to ale bude hodne taky o lidech , myslim, ze alespon trochu gramotny clovek , co to bude kontrolovat, rozpozna , zda to je skutecne preklep a jde ciste pak o byrokracii a palicatost neuznat to ,( myslim ty male preklepy ) nebo je to kalkul a podvod , pak je jasne ze neletis ...

Vseobecne se 2 drobne preklepy napriklad u Ryanairu toleruji , navic kdyz je jasne prokazatelne , treba jinym dokladem, ze jde o toho sameho cloveka , ale treba v zakaznickem centru Emirates pisou ze jakakoliv chyba ve jmene je nepripustna ,,,,

Asi bych rekl, ze chyba ve jmene bude vetsi problem , nez spatne vyplneny udaj platnosti pasu ( samozrejme az na to s temi 6 mesici )

0 Citovat

Dobrý den, koupili jsme si ve skupině 4 lidí letenky na leden na Kubu, konkrétně Praha-Amsterdam (Czech Airlines), Amsterdam-Havana (KLM), Havana-Paříž a Paříž-Praha (oba lety Air France). Bohužel se jeden z naší skupiny zranil a není možno, aby s námi letěl. Chtěli jsme jeho letenku přepsat na jiné jméno, ale na infolince nám řekli, že to není možné. Což se nám nezdá. Odsouhlasili bychom v podstatě jakýkoliv poplatek, vzhledem k ceně letenky. Nemáte někdo prosím tip, jak toto vyřešit?

0 Citovat

Obavám se, že vám prodejce poskytl zcela korektní informaci. Změna jména je na individuálních letenkách až na pár výjimek nemožná. Zkuste se optat, kolik by vám v případě storna za letenku vrátili.

0 Citovat

Klasicke spolocnosti vynimočne niektore povolia ked si spravil preklep v mene pripadne zmenu mena po sobaši ale zmenu celej osoby tak to nie. Nevidim dovod aby ta niekto informoval nespravne. Ak chceš kludne si to prever v KLM, maju linku v Prahe.

0 Citovat

podporazastavuz napsal(a):

Moje zkušenosti s Letuškou jsou "otřesné” a to po několikáté!

Začneme u toho, co nás všechny zajímá především a to cena. Cenově je Letuška o min. 10-20% dražší v porovnaní s konkurenčními portály a to například opodo.com, kayak.com, expedia.com a mnoho dalších. Je i mnohem výhodnější booknout let přímo u vybrané společnosti, příklad Smartwings, ČSA, ...

Její servis je hrůzostrašný, marně se zkoušíte dovolat, jsou naprosto neprofesionální ve smyslu "musíte psát mail a někdo Vám odpoví” a nebo "nevím, kde je kolega, napíšu mu mail a on se Vám ozve" když máte den do odletu, je to velmi uklidňující!

Když začnete ale řešit reklamaci typu STORNO, tak hrají na čas, slibují Vám, že to změní či vystornují, ale přitom hrají jen na čas a když následně je alternativní letenka již kvůli časovému tlaku nesmírně drahá, tak Vám řeknou, že to nelze nebo za 90% storno poplatku apod.

Já osobně jsem zakoupil teď naposledy 4 letenky, z nich jsem 2 stornoval, dle pokynu pracovnice a byly mi vystornovány všechny 4! Když jsem se na ně obrátil telefonicky, tak mi bylo řečeno, že je to asi nedorozumění, ale že s tím už nic nelze udělat, jelikož letecká společnost již zvedla cenu letenky nebo nesouhlasí s obnovením letenky a oni Vám stejně zúčtují 90% z letenky. Problematika je v tom, že by společnost Letuška s.r.o. musela přiznat svou chybu a oni by za tu chybu samozřejmě museli platit, tak to radši zaměstnanci nepřiznají a přesunou chybu na Vás !

Takže u Letušky "dále" Letuška.cz anebo Letuška s.r.o. si zakoupíte za 10-20% dražší cenu než u konkurence "neprofesionální přístup", drzé lži zaměstnanců a hrozí Vám 90% storno poplatek za jejich chyby. !!!

FACIT: "Nedoporučuji zakoupit letenku přes Letuška.cz" , odůvodnění je Podvodné jednání zaměstnanců a společnosti.

Jsem člověk, který ještě nikdy v životě nenapsal žádnou negativní referenci, ale jelikož létám po celém světě velmi často (30-50 letů ročně ) a nebyla to moje první negativní zkušenost se společností Letuškou, tak jsem Vám to musel sdělit a pomoci tím ve zlepšení mezilidského chování a doufám, že tímto donutím společnost Letuška.cz (celkem monopol na českém trhu) na přehodnocení klientského přístupu!

Pokud někdo má podobné zkušenosti s tímto portálem, klidně mi dejte zprávu nebo komentujte můj příspěvek.

Ještě doplnění pro zaměstnance Letušky.cz jménem "Jaroslav Černovský” tak tento člověk bohužel zřejmě postavil pracovní kariéru na lžích a podvodném jednání, doporučuji si tohoto zaměstnance proklepnout pořádně a dávat si na něj pozor a možná upřednostnit přidělit pozici jinému uchazeči. Pan Jaroslav Černovský je vyloženě sprostý zaměstnanec, který bohužel každou společnost postaví do velmi negativního světla. Nebude žádným přínosem pro Vaši společnost, sám zaměstnávám 150 lidi a vím, co znamená klientský přístup a loajalita pro zaměstnavatele.

Si spadl ne?

0 Citovat

Levné letenky - http://tonzes.com/flycz.htm Profesionální a proklientský přístup, ochota a rozumné ceny. 

0 Citovat

Moje zkušenosti s firmou letuška.cz jsou také otřesné!! Letenky do Inverness přes Londýn z Prahy a zpět jsme bukovali s předstihem a vybrali si dražší letenky abychom neměli takové prostoje na letišti. Agentura Letuška.cz - jmenovitě TEREZA NOHAVOVÁ- nám napsala že lety byly změněny a to nám dala vědět pouze písemně přes mail a měli jsme na to jen 24h abychom odpověděli. Pokud člověk nemá chytrý telefon a není 24h online takzvaně tak nemá nárok něco řešit. Bez udání důvodu nám změnily časy letů tak že jsme měly mít prostoje na letišti příšerné. Nesouhlasili jsme s tím, ale to je tak jediné co jsme mohli dělat. Firma nám absolutně nevyšla vstříc a ještě uvedla důvod že , cituji doslova : "

Alternativy záleží na dostupnosti náhradních spojů. Dříve bývalo na linkách několik spojů denně, nyní létají maximálně 1x za den a ještě ne každý.

Navíc platnost nově změněných letů je pouze v době odeslání mailu, takže pokud jste zrovna mimo signál tak máte prostě smůlu. 

Za tyto velké prostoje na letišti které jsme nechtěli, nám nevznikne žádná kompenzace.

Letů z Prahy do Londýna je několik, a tato podvodná agentura nám naše původně objednané lety přeprodala jiným a nám nechala to nejhorší možné spojení. Takový máme bohužel pocit.

Létám již několik let a takové arogantní a podvodné jednání jsem v životě nezažila. Vždy mi prodejci letenek vyšli maximálně vstříc jako ke klientovi. Nikomu ji nedoporučuji, raději se obloukem vyhnout a koupit si letenky u firem jako Pelikán například.  S touto firmou máme ty nejlepší zkušenosti. 

 

 

1 Citovat

Nebo koupit letenky přímo u společnosti se kterou letíte, když jsou takové problémy. 

0 Citovat

A proc si kupujete pres prostrednika?? Kdyz letaze nekolik let, musite vedet, ze je s nima problem🤷.

0 Citovat

Prý Pelikán. Tak to byl dobrej vtip. Jinak jak si takovou změnu letenky představujete? Letuška vám může nabídnout pouze to, co jim dovolí letecká společnost. 

Jinak kompenzace nevzniká, maximálně tak nárok na kompenzaci. Navíc jste se změnou souhlasila, tak nechápu, co se vám nelíbí. Pokud rezervujete s velkým předstihem, tak je posun odletu téměř jistota, s kterou se musí počítat.

2