Ahoj, Mohl by někdo prosím popsat, jak ten Matrix funguje ?? Hledal jsem multi letenku PRG, VIE, MUC, BUD, TXL -> MIA, TPA... (druha pulka března 2015). Na pelikanovi jsem schopny se dostat na nějakých 11 500 +- cca, Nicméně Matrix začíná na 14tis. To mi přijde divné. Díky za info. K. .

Matrix ITA Software

Založil(a) ve fóru Vyhledávače letenek

Ahoj,

Mohl by někdo prosím popsat, jak ten Matrix funguje ??
Hledal jsem multi letenku PRG, VIE, MUC, BUD, TXL -> MIA, TPA... (druha pulka března 2015).
Na pelikanovi jsem schopny se dostat na nějakých 11 500 +- cca,

Nicméně Matrix začíná na 14tis.

To mi přijde divné.

Díky za info.

K.

0

Čím více letišť zadáš, tím horší výsledek obdržíš. Respektive dej více letišť, ale omez hledání jen na konkrétní aerolinku/y. Např.

  • PRG
  • ba+
  • MIA,FLL,PBI
  • MIA,FLL,PBI
  • ba+
  • VIE,BUD,WAW


Musíš zapnout rozšířené možnosti.

0 Citovat

hmm. a jak je to možné, že to vyhodí horšie výsledky?

0 Citovat

Matrix není vševědoucí, ale nejlepší. Dost tarifů nevidí, ale pak vidí takové, které nevidí zase pelikán smiley

0 Citovat

Díky za postřeh smiley

Nakonec jsem stejnak nejlepsi (podle me) nasel pres pelikana : https://www.pelikan.cz/cz/#/reservation ... rbd=0&ct=0

Otázka zní: Dave, omlouvám se je to mimo topic nicmene jako odborník, myslis ze bude jeste nejaka akce do konce roku kde bude letenka s odletem z Prahy navrat MUC, TXL, VIE, BUD a bude lepší vyčkat nebo co se týká MIAMI a tohoto data cena je dobra a koupit ?

Díky moc.

K.

0 Citovat

Tak ten "tarif" tu je už nějaký měsíc, vždy se nějak zaktualizuje cena, tudíž nevidím důvod proč teď kupovat letenky na příští březen smiley

0 Citovat

Mohl by někdo prosím popsat, jak ten Matrix funguje ??
Hledal jsem multi letenku PRG, VIE, MUC, BUD, TXL -> MIA, TPA... (druha pulka března 2015). smiley

0 Citovat

Já jsem se setkal s opačným problémem - matrix letenku vidí za 13500 a vyhledávače tu samou vidí za 30. Jak mám teda koupit to, co mi vyhledal matrix?

0 Citovat

Vyzkoušet několik různých prodejců. Většinou se podaří najít alespoň jednoho, kdo tarif umí prodat.

0 Citovat

Ahoj, vyhledavam si letenky do kanady,

1. let: praha(+okoli) - toronto/montreal (nekdy v prubehu dubna)
2. let: toronto/montreal - vancouver (konec cervna)
3. let: vancouver - praha(+okoli) (co nejpozdejsi datum - zatim mi to nabizi cca 8.unora 2016)

chci se vas zeptat, jak docilim co nejnizsi realne ceny? na matrixu mi to nabizi kolem 21.500,-, ovsem u prodejcu se dostavam na cenu cca o 2.000,- vyssi a na uplne jine lety, jak ziskam ty lety a cenu co mi nabizi matrix?
Nemam vnitrostatni let v kanade koupit zvlast?

No a dasli vec, pri tomto rozpolozeni letu, kdy je vyhodne koupit, cekat na nejakou akci ci chybu nema asi vubec cenu, co?

Dekuji za odpoved smiley

0 Citovat

Věc se má tak, že dotazuješ do db o milionech kombinacích a samozřejmě je vyhledávač omezen časově.Čím konkrétnější budeš, tím dostaneš detailní vyhledávání. Občas stačí říct matrixu hledej mi jen tu a tu aerolinku, nebo s přestupem v LHR atd. Pak se dostaneš níže, stejná logika je i u prodejců.

0 Citovat

hint pro filtr aliancí, vždycky jsem hledal a než jsem to dohledal, tak na to zapomněl.. smiley

/ alliance oneworld
/ alliance skyteam
/ alliance star-alliance

0 Citovat

Nasel jsem v Matrixu pekny tarif na let do CHC pres TPE s CI v prosinci, ale nemuzu ho nikde najit v OTA. mel by nekdo nejaky tip?

0 Citovat

Ahoj,

Nějak jsem se přehraboval v Matrix ITA vyhledávači a když jsem zadal PRG-DXB tak na mě vždycky vyběhl TVS za 4 000 Kč. Na žádných jiných stránách jsem ale stejnou cenu nenašel. Někde jsem četl, že se dá stránka vytisknout, jít s tim do cestovky a podle toho fare construction by to měli najít pod stejnou cenou. Někdo nějaký zkušenosti? smiley
http://postimg.org/image/a5dri0ypj

0 Citovat

Matrix uvadi tuto cenu s SW bezne ale nikdy to nejde takto vystavit.

0 Citovat

Už tu někdo dával tip. Při vyhledávání cen v Matrixu na linkách které lítá Travel Service (QS) je dobré rozkliknout Advanced routing codes a tam zadat (do obou) ~QS, což vyfiltruje všechny lety od TS a výsledky jsou pak smysluplnější.
Skutečná cena se dá odhandout když vezmeš cenu od ČSA (OK) a odečteš plus mínus 1000 Kč.

0 Citovat

Ahoj, hledam letenku v terminu 27.12 do honkongu a zpet z shanghaje 4.1.2017 + 1-2 dny
zatim jsem na 17000 s emirates z budapesti (cceme letet s emirates)
loni jsem nasel v listopadu na hodne podobny termin z mnichova za 15 000

prvni dotaz hledam pres https://matrix.itasoftware.com
kdyz zadam primo z a do budapesti tak mi najde za tech 17, kdyz zadam z a do prahy a podminku nearbyt kolem prahy 300 mil tak mi za tech 17 K z budapesti neukaze, delam neco spatne ?


druhy dotaz, existuje lepsi vyhledavac, ktery umi mutlicity ?

diky TH

0 Citovat

tak nemusis pouzit okruh 300 mil, ale tie letiska tam rucne napises:)
PRG, BTS, BUD, VIE, SZG, FRA, MUC, WRO a pod.

cez google.com/flights ide tiez multicity a daju sa tam pridat dalsie letiska...len datumy musis rucne zmenit, ale vsak to je dokopy par kombinacii
peknu cenu ma Aeroflot - nieco okolo 12 000 CZK s rozumnymi prestupmi v Moskve. Ano, Emirates to nie je, ale zase 5000 Czk nie je zle smiley
https://www.kayak.fr/flights/PRG,nearby ... 2017-01-05

0 Citovat

Ceny uvedené v Matrixu mají s realitou jen velmi málo společného.

0 Citovat

Před pár měsíci jsem hledal multicity letenky PRG-AKL, DPS-PRG (Praha byla asi nejlevnější z Evropy kromě toho, že tam bydlím) a matrix i google flights ukazovaly nesmysly, které mi Austrian Airlines (údajně nejvýhodnější) po přímém oslovení nabídly asi o 10000 Kč dráž. Nejlevnější letenky (s Cathay Pacific) jsem nakonec koupil přes cestujlevne.

0 Citovat

Matrix je dobrej spis na nejakou statistickou kontrolu, pripadne umi rychle stavet fare kalendare se zajimavyma podminkama - nicmene spolehat se na nej nema vyznam - cca 30% je do nej nahrano spatne - ze spolecnosti co litaj z Prahy je to treba Travel, FlyDubai nebo United..

Kazdopadne se casto stane, ze na matrixu najdete neco zajimaveho a je pak potreba si pohrat s celou radou OTA, nez se to podari nekde zabookovat - na flyertalku existuje list vsech dostupnych - kdysis jsem takhle zkousel neco bookovat a skoncil jsem nakonec u nejake obskurni OTA, kterou mi doporucil jeden ze seniornich memberu flyertalku - byla to nejaka jihoamericka stranka, musel sem pouzit google.translate, ale nakonec sem to proletel smiley

0 Citovat

nevite neldo, jak zobrazit v matrixu kalendar,
dle aktualniho google helpu zde ...
https://www.google.com/help/hc/images/m ... tes_en.png

ja jsem bud slepy nebo blby smiley

0 Citovat

Kalendář funguje pro RT a OW lety, najdeš ho ve filtru v sekci Dates, hned pod letišti smiley

0 Citovat

nevite, co delam spatne, kdyz hledam v matrixu lety pouze pres emirates
do advanced routing codes zadam KE a nic nenajde, kdyz zadam LH lufthansu najde, kdyz nezadam nic, lety s emirates nabizi

dikec

0 Citovat

IATA kód Emirates je EK, doporučuji příště využít tento vyhledávač http://www.iata.org/publications/Pages/code-search.aspx

0