Zdravím přátelé, mám na vás dotaz ohledně nakupování letenek přes Expedii. Společně s kamarádem jsme si letos na podzim koupili letenky z Prahy přes Istanbul do Tokya, s Turkish Airlines, pomocí portálu Expedia. Letenky jsme zaplatili, hned došel potvrzovací email, ale nevíme jak dál postupovat. Zda je rezervace platná u aerolinek, jestli máme postupovat dále na Expedii (check-in) nebo letenky dostaneme před odletem na letišti. Děkuji za vaše rady a postřehy a přeji všem úspěšný vstup do nového roku, spoustu nalítaných hodin a hlavně pevné zdraví. Neřád  .

Expedia

Založil(a) ve fóru Vyhledávače letenek

Zdravím přátelé,
mám na vás dotaz ohledně nakupování letenek přes Expedii. Společně s kamarádem jsme si letos na podzim koupili letenky z Prahy přes Istanbul do Tokya, s Turkish Airlines, pomocí portálu Expedia. Letenky jsme zaplatili, hned došel potvrzovací email, ale nevíme jak dál postupovat. Zda je rezervace platná u aerolinek, jestli máme postupovat dále na Expedii (check-in) nebo letenky dostaneme před odletem na letišti. Děkuji za vaše rady a postřehy a přeji všem úspěšný vstup do nového roku, spoustu nalítaných hodin a hlavně pevné zdraví. Neřád smiley

0

Vytiskneš si ten e-mail od Expedie a přijdeš s ním na letiště. Toť vše.
Palubní vstupenky ti vystaví na přepážce při odbavení.

Platnost letenky si můžeš ověřit podle čísla letenky (je uvedeno v potvrzovacím e-mailu): https://www4.thy.com/mybookings/etinput.tk?lang=en

0 Citovat

Tisknout není potřeba nic, jen dojdeš s pasem k přepážce a dostaneš palubní vstupenky.

0 Citovat

Kdyz si zobrazim detaily letu, mam tam 3 pasazery, kazdy s vlastim ticket number, nicmene kdyz si chci zobrazit E-Ticket, tak to jde jen u prvni osoby - mel bych byt nervozni?


PS: vyber sedadel driv nez na prepazce nelze?

0 Citovat

Ahoj,

známí si pořídili letenku u Expedie a všechno vypadalo růžově. Letenku zaplatili. Pak ale přišla zpráva od Expedie, že se jejich rezervace ruší. Žádný e-ticket nepřišel. Volali do LOTu (aerolinky, se kterou měli letět) a ty jim říkali, že to tam viděli, ale bylo to zrušený.

Chtěl bych se zeptat na jak na Expedii. Osobně si myslím, že by peníze měli dorazit na účet automaticky. Nevíte někdo z vlastní zkušenosti za jak dlouho by měli peníze dorazit a jestli vůbec?

Díky

0 Citovat

Do několika dnů by měly přijít peníze zpět na účet, stačí počkat.
Edit: Ale v tom storno mailu vždycky píšou, že peníze pošlou zpět na účet, takže by to tam mělo být - myslím v tom mailu uvedeno smiley

0 Citovat

Díky, snad dorazí brzo.

0 Citovat

Včera jsem přes expedia.de koupil (rezervoval???) letenky z VIE<--->JSI s odletem 2.7. a zadal platební kartu, ale do dnešního dne se mne nestrhla a ani nezablokovala na účtě žádná částka.

Expedia uváděla, že let je operovaný TUI Deutschland a letecká společnost je Austrian.
https://booking.expedia.de/booking/expD ... ortBy=norm

Ještě jsem nekupoval přes metasearch vyhledavače a zajímalo by mne, jak to bude teď probíhat.
Jestli moje rezervace platí, kdy mne to někdo potvrdí nebo zruší.

Má někdo ze zkušenějších cestovatelů přehled jak to funguje a jestli je tohle standard?
Osobně jsem si včera myslel, že po odeslání objednávky se mne peníze strhnou a přijde e-ticket.

Budu rád za každé info, zkušenost.

Díky

0 Citovat

Dobrý den,
nyní řeším stejný problém a máme něco málo přes týden před odletem. Poradíte jak jste dále postupoval a jak situace dopadla?
Děkuji

0 Citovat

Mohu požádat o kontakt na pobočku expedia v Čr ? Nemohu ho nikde dohledat a řeším problém se strhnutím peněz-respektive s tím, že si peníze nestrhli a netuším jak tedy dále postupovat a zdali, rezervace vubec platí. Díky

0 Citovat

Expedia nemá v čechách zastoupení, je nutné volat do Německa či jiných poboček dle toho, na které jazykové mutaci byly letenky zakoupeny.

0 Citovat

Tuto zprávu jsem psala i na akčníletenky, pokud někdo čtete obojí, tak se omlouvám smiley , ale nedá mi to napsat i sem.
Chtěla bych se poradit a případně i podělit o svou zkušenost s japonskou expedií. Kupovali jsme jako mnoho dalších v akci levné letenky do Japonska. Ty jsme nakonec rušili a protože to bylo v době atentátu v Istanbulu, byla společností TA vydána vyjimka a peníze nám měly být vráceny. Vrácení mělo být podle slov expedie do 3 měsíců (řešeno telefonicky). Nic se nestalo, Expedie mailem komunikovala pouze tak, že odkazovala na telefonickou linku, tam zase že to musí zjistit u TA a ozvou se a neozvali, tak pořád dokola. Stálo nás to nervy, čas i peníze. Pak jsem se radila tady, došla nám trpělivost a podala jsem reklamaci v bance (bylo placeno kreditkou) a komunikaci doložila a popsala. Dnes se mi ozvali a napsali, že expedie to zamítla, že prý nám byly letenky změněny. Přijde mi to jako nehoráznost, nikdy jsme o tom nemluvili a ani to nepožadovali. S bankou jsem to řešila, budou pokračovat v reklamaci, ale já mám dost smiley Upřímně doufám, že to dopadne, ale tohle by mě vůbec nenapadlo, že mohou udělat smiley Nevím, zda to zkouší nebo je to odpověď, aniž by to ověřovali ... Nebyly to rozhodně naše první nákupy takových letenek, nikdy jsme ale nic nerušili. Máte s tím někdo zkušenost? Je to tedy vždy o risku i pokud jde o solidnost obchodníka? Nějaká rada? Díky za vše. Kdyžtak to berte i jako případné varování pro neznalé, jako jsem byla já, že mohou takové komplikace nastat.

0 Citovat

A v komunikaci s Turky jsi byla? Zajímalo by mne, zda let skutečně zrušili nebo to Expedia zpackala hned v úvodu a let nezrušila.

0 Citovat

Řešila jsem to s pražskou pobočkou TA. Od těch jsem také o vyjimce dozvěděla. Ti mě právě odkazovali na agenturu, od které byly letenky kupovány. Oni že pro mě nemohou nic udělat smiley To bylo jak ohledně rušení letenek, tak i poté ohledně dotazu na vrácení peněz. Pokud jde o letenky, na stránkách byla konfigurace, že jsou zrušeny ještě před odletem. Jinak ta expedia stále operovala tím, že musí získat souhlas (nějaký kód) od TA pro vrácení peněz, ale podle pražské pobočky nic takového díky té vyjimce nepotřebovali. Taky mi v Praze řekli, že to u těchto obchodníků není tento problém nic vyjimečného. Tak si teď mohu jen přát, aby to RB dotáhla a nemusela jsem to pak řešit ještě s nějakým arbitrem, pokud by to bylo vůbec možné. Nechce se mi jen tak přijít o 4x 6000 smiley

0 Citovat

http://cestujlevne.com/kompenzace ... čas vs. provize 20%.

0 Citovat

Jak to dopadlo?
Řeším teď podobný problém s expedii.hk a China Airlines. Bohužel expedia má call centrum v Indii, takže nejsou schopni zatím nic vyřídit.
Řeším to už 4 dny a každý den s nimi protelefonuju cca 2 hodiny. Zatím chci změnit termín odletu, ale zvažuji už i refundaci. V China Airlines jak v evropské pobočce v Holandsku, tak i v té na Taiwanu jsou připraveni změnu provést, ale jen s booking agentem. V Holandsku mi řekli i poplatky a že stačí aby jim prodejce zavolal. Donutil jsem Inda tam volat a že prý je poplatek jiný a zrovna nemůže změnu v rezervaci provést, protože má rezervaci uzamčenou jiné oddělení, které na tom pracuje. Pak zase že čekají na zprávu z Taiwanu jestli jim povolí změny, potom že ještě nedostali odpověď na email z letecké společnosti atd.

0 Citovat

Příště chtěj rovnou supervisora.

0 Citovat

tak situace se dále posunula, volali Indové, že přebookovat jde, ale za 200E na osobu. Přitom na letišti to bylo za 50. Dokonce mi nabídli, že mi nastaví status u rezervace, že si to můžu dojednat s China Air sám. Jenže stejně se se mnou v Evropské China Airlines nebaví, stále odkazují na booking agenta.
Kde se dají získat fare rules ke koupené letence? Na pelikánovi se zobrazují před platbou, ale jak je najít k už koupené?

0 Citovat

napiš na twitter a FB zeď americký expedie, že je jejich péče o zákazníky tragická, stručně popiš svůj problém a do 24h ti zavolá normální homo sapiens a vyřeší to...měli jsme ten samej případ China Airlines nakoupený přes HK expedii, oni tě pak ve finále klidně šoupnou do letadla KLM v den co potřebuješ

0 Citovat

Zkoušela jsem udělat rezervaci letenek přes Expedii, ale nikdy se rezervace nezdařila - vždycky napsali oznámeni, že se změnila cena - plus minus par centů a ať si letenku rezervuji za výhodnější cenu. Asi po 5 pokusech jsem to vzdala, nicméně na kartě se mi zablokovala - 5x jejich poplatek - cca 5x 186,- Kč. Máte někdo podobnou zkušenost? Rezervaci ani platbu jsem nakonec neuskutečnila - za jak dlouho to odblokují? Jestli vůbec?
Diky za odpověď
Petra

0 Citovat

Dle podmínky blokace, někdy dva dny, jindy dva týdny.

0 Citovat

ok, díky - vrátí to sami od sebe, nebo je musím urgovat?

0 Citovat

tak jsem si našel stejnou letenku přes ita matrix a stáhnul dare rules. Sedí s tím, co mi řekli na letišti v AMS.
Expedia v itineráři nemá fare rules, na vyřádání mi Ind poslal dva řádky: ANY CHANGE 200 EUR, CANCEL 200 Eur. China airlines nechtějí provést napřímo žádnou změnu, indové po půlhodině čekání chtějí za ticket 200E. Jinak u letenky je outbound reissue fee 50E, revalidate 200E, cancel fee 100E no-show. Potřebuji u jednoho kusu změnit no-show a pak reissue, a u třech reissue.
Na eskalaci na supervizora prý nemá jak přepojit a vyžádá zpětný hovor. Samozřejmě zpátky nevolají.
Na UK čísle expedie se podívají na booking a hned přepojují do KH (Indie), v US Expedii mi jen diktují číslo at si tam zavolám.
Nemáte na ně nějaký kladivo?

0 Citovat

Dnes na expedia.de  15% off - kód "URLAUB15DEZ"

0 Citovat

Platí jen na balíčky nebo?

0