Ahoj, rád bych varoval před nákupem letenek na fluege.de, koukám, že to tu ještě není, jen jako příklad v jiném vlákně.. Napsali, že se nepodařilo strhnout peníze z karty a musíte zaplatit pokutu 10 € za opakování, nebo 100 € za zrušení platby. Vyzkoušel jsem dvě různé karty (VISA, Mastercard), v obou případech to samé. Bance prý žádný požadavek na platbu nepřišel. Zato pokuta strhnout pokaždé šla... Když jsem pohrozil právníkem, tak se najednou změnila cena letenky a byla možnost rezervaci zrušil bez 100 € poplatku... tak jsem těch 20 € už zaplacených obětoval. Více info kdyžtak na blogu, ať to sem nepřepisuju: http://blok.v0174.net/1584:unister-travel-a-fluege-de-podvodnici Takže za mě jsou Fluege.de a další společnosti od Unisteru (http://www.unister.com/#portfolio) na blacklistu. Jestli umíte německy, projděte si fóra... Stalo se to ještě někomu, nebo jste tam koupili letenky v pohodě i bez 10 € balíčku? .

Pozor na Fluege.de

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

22 reakcí

Ahoj,

rád bych varoval před nákupem letenek na fluege.de, koukám, že to tu ještě není, jen jako příklad v jiném vlákně.. Napsali, že se nepodařilo strhnout peníze z karty a musíte zaplatit pokutu 10 € za opakování, nebo 100 € za zrušení platby. Vyzkoušel jsem dvě různé karty (VISA, Mastercard), v obou případech to samé. Bance prý žádný požadavek na platbu nepřišel. Zato pokuta strhnout pokaždé šla...
Když jsem pohrozil právníkem, tak se najednou změnila cena letenky a byla možnost rezervaci zrušil bez 100 € poplatku... tak jsem těch 20 € už zaplacených obětoval.
Více info kdyžtak na blogu, ať to sem nepřepisuju: http://blok.v0174.net/1584:unister-travel-a-fluege-de-podvodnici

Takže za mě jsou Fluege.de a další společnosti od Unisteru (http://www.unister.com/#portfolio) na blacklistu. Jestli umíte německy, projděte si fóra...

Stalo se to ještě někomu, nebo jste tam koupili letenky v pohodě i bez 10 € balíčku?

0

ja kupujem cez nich celkom pravidelne. Raz bol problem, ked som kupoval cez nich prvy krat tak eticket neprichadzal cca 25 hodin (a ani ziadna rezervacia na karte), tak so teda zablokoval docasne kartu a letenku som kupil cez ineho predajcu. O par hodin na to prisiel mail, ze sa im nepodarilo strhnut peniaze za letenku, na ucete sa objavili aj zamietnute transakcie (kedze karta bola blokovana) Tak som sa na to vykaslal a potom kazdy tyzden pravidelne posielali mail ze nech zaplatim 100 euro ako zmluvnu pokutu prevodom na ich ucet. Ignoroval som, ale potom zacali sumu navysovat. Tak som im poslal normalne postou list, ze oni nedodali letenku ani do 25 hodin a tym mna ukratili o dobru cenu a nejak uz maily prestat chodili. Ale pravda, sem tam sa ulakomim a idem cez nich, ale teda uz viem ze na eticket sa zial caka dlhsie ako napr. pri sem tam zlobivom edreams, kde chodi skoro instantne.

0 Citovat

Byl jsem na ně upozorněn již dříve, přesto jsem je risknul u velké akce na Srí lanku z Benátek za 4tis cca.
I přesto, že zde byla šance na fail a případné sankce daleko vyšší, riskl jsem to a vůbec nic se nestalo a vše proběhlo jak mělo.

Na kayaku jsem také nakupoval přes nějaké špatné recenze a vše bylo taky v pořádku.

Takže za mě se stát může, ale je to prostě malá šance, smůla a daň za to, když se snažím třeba hodně ušetřit. smiley

0 Citovat

Na fluege.de nakupujem pravidelne, žiadny problém.

0 Citovat

Osobní zkušenost nemám, ale tady moc dobrou reputaci nemají: https://www.trustpilot.com/review/fluege.de A je celkem zajímavý sledovat hodnocení - buď je tam jen jedna hvězda, nebo 4-5.

0 Citovat

ono jednoduche vysvetlenie
4-5 hviezdiciek - kupis letenku lacnejsie ako inde, nic sa nestane, let OK, ziadne zmeny, parada
1 hviezdicka - kupis letenku lacnejsie ako inde, zrazu aerolinka zrusi let, ten vas neinformuje, odkaze vas na predajcu, ak sa nahodou dovolate, tak este zaziadaju nejakyy poplatok za zmenu itineraru (lebo vsak ste si nekupili to ich super poistenie) a ked ponuknu refund, tak samozrejme nizsi o nejaky servisny poplatok. A ak sa nedovolate, tak mate smolu a mozte ich tahat po sudoch, ale kedze su v Nemecku, tak sa na to vykaslete, ozeliete par stoviek euro a napisete 1 hvezdickovu recenziu.

0 Citovat

Zdravím,

koupil jsem v lednu zlevněné letenky do Jižní Ameriky od fluege.de a už to nikdy neudělám. Možná kdybych nepotřeboval žádnou změnu, tak by vše proběhlo OK, ale o tom to je, jestli prodejce umí řešit "problémy". Připlatil jsem si za pojištění mimo jiné na změnu jména. Objednával jsem ve velkym spěchu, takže jsem si neuvědomil, že budoucí manželka bude mít už jiné příjmení a bude to více než 3 měsíce po svatbě (maximální doba jakou je možné vycestovat pod rodným příjmením). Nedá se nic dělat, mám pojistku, měla by to být otázka jednoho emailu, přinejhorším telefonátu. Tady začíná problém. Email sice mají, ale tím nekomunikují vůbec, maximálně vám přijde automatická odpověď že jim máte zavolat, že maily mají přehlcené. Za telefonování si účtují peníze jako v devadesátých letech ( mě už telefonáty k nim stály víc než tisícovku ) a na druhém konci sedí naprosto neschopní a neinformovaní zřejmě prázdninoví brigádníci, kteří neumí vyřešit žádný problém. Při jednom hovoru mi řekli, že jméno změnit nejde a že můžu let zrušit a že možná dostanu nějaký peníze zpátky. Při druhém telefonátu mi řekli, že jméno si musím sám změnit u letecké společnosti pod kterou spadá letenka. Tam mi samozřejmě řekli, že tenhle požadavek musí zadat prodejce - fluege.de - takže bludný kruh. Mezitím bylo několik dalších telefonátů od kamarádky, která umí německy, ale dvakrát jí řekli že informace můžou dát jen majiteli letenky a na potřetí jí všechno řekli, ale opět že si mám jméno změnit sám. Takže neschopnost, neprofesionalita, nemožnost kontaktu emailem, drahý volání. Řeším to přes měsíc, mluvil jsem s asi 5 zaměstnancema a nikdo mi nepomohl. Kdyby to byla česká společnost tak už s právníkem sepisuju dopis a budu po nich vymáhat zpět peníze za telefonování. Problém stále řeším a to ani nemluvím o tom, že za každé nepovedené stržení peněz za letenku vám strhnou 100 euro pokutu a pokud nakonec letenku z jakéhokoliv důvodu nekoupíte, tak už je nikdy neuvidíte. Mě je naštěstí po úspěšném zaplacení vrátili. Takže výsledek jasnej, mám s tím tolik problémů, že ani těch ušetřenejch 6000 na každý letence se mi přestává vyplácet.. ( od toho musím ještě odečíst cestu autem do Amsterdamu)

0 Citovat

To jsi dopadl ještě relativně dobře, jejich matka Unister je od 18.7. v insolvenci, týden před tím se zakladatel a většinový vlastník T.Wagner zabil v letadle... Myslím, že další z jejich skoro 40 internetových portálů půjdou také brzy do kopru. Ale každému, co jeho jest, někdo holt rád ušetří a zažije si adrenalín smiley

0 Citovat

Zmena jmena jde standardne resit primo s airolinkou (ozkouseno po svatbe s AA) - letenka byla koupena pres CL (aspon myslim) a zavolal sem na helpline do US (pres CZ cislo), poslal jsem scan oddaciho listu (dokonce v cestine, ani nechteli preklad) a jmeno zmenili.. Byl sem velmi prijemne prekvapen smiley

0 Citovat

Unister je fajn ked znizi 50 eurovu letenku na 25 euro, mal som takych par. Ale kupovat u nich 300-500 eurove lety, to by som sa ani ja neodvazil.

0 Citovat

Neoprávněně stržené platby kartou se dají pohodlně reklamovat přes banku.

Je na prodejci aby bance doložil oprávněnost platby, pokud to do nějaké doby neudělá, nebo oprávněnost dostatečně neprokáže, banka sama ve spolupráci s kartovou společností peníze připíše zpět na účet.

0 Citovat

Nicméně jak psal Petr, pokud manželce nekončí pas, ať letí na starý a nic nemusíš řešit.

0 Citovat

Taky bych vůbec neřešil, nemají šanci to zjistit. Naopak, ještě tak možná snad v Evropě, ale rozhodně ne v jižní Americe. Myslíš, že tady v Horní Dolní na matrice zadají, že se manželka vdala a najednou se to objeví po celým světě s tím, že pas je neplatnej?

0 Citovat

Pokud souhlasí jméno na letence a v pasu tak není co řešit.
Jiná věc je pokud je letenka na nové jméno a pas na staré jméno, nebo obráceně.

Zneplatnění pasu je aktivní úkon který se provádí jen ve specifických případech (Snowden na útěku, pučisté v Turecku, apod.). Určitě ne v případě svatby.

0 Citovat

Bohužel taky řeším problém s fluege.de
V prosinci jsme koupili letenky z Amsterdamu do Limy a teď jsem zjistil, ze BA posunuly časy odletů z Amsterdamu do Londýna a z Londýna do Miami, takže nezbývá dostatečný limit na přestup. Tím pádem mi tyto lety zrušili (v itineráři na BA už nejsou vidět) a jejich zástupkyně mě odkázala na cestovní agenturu, kde jsem si letenky koupil (fluege), která má povinnost zajistit náhradní let. Bohužel s fluege se mi zatím nepodařilo vůbec nic vyřešit - na maily nikdo nereaguje a když se mi podařilo dovolat na jejich telefonní číslo, je tam nějaký automat a nebyl jsem schopen se přepojit na operátora.

Máte někdo podobné zkušenosti - a hlavně: podařilo se vám podobnou situaci vyřešit?

Díky,
Alex

0 Citovat

Přeji ti úspěch, ale lehké to nebude... Fluege.de byl vždy více méně rizikový a teď, když je matka Unister a jedna z hlavních dcer Urlaubstours v prd.li, těžko očekávat, že to bude jiné. Blbá rada, ale tlačit to na BA s poukázáním na problémy agentury...

0 Citovat

airline-direct.de je jen jedním z mnoha koňů ze stáje Unister, stejně jako fluege.de, tedy vše jako přes kopírák...

0 Citovat

Až zde jsem našel provázání: http://www.airline-direct.de/service/advertisment. Zde například chybí: http://www.unister.com/

0 Citovat

Prostě je a basta:-) Unister převzal airline-direkt.de nákupem akcií Travel Viva někdy v roce 2014. Jsou to všechno pěkní ptáčkové.

0 Citovat

jasne ze je, Airlinedirect patri pod AD UP, ktore patri pod Unister Media a to patri pod Unister smiley

0 Citovat

Kdybys jezdil s Čedokem za hranice všedních dnů, tak seti to nestane.
Ale když jsi hogo-fogo a musíš mít letenky až Německa a ještě lítat s anglánama tak se starej.

0 Citovat

Ale já to nepopírám, že je. Jen říkám, že je to docela dobře skryto.

0 Citovat

neboj, ti pride kazdy par tyzdnov mail o pokute a potom budu zvysovat. Ja som im napisal normalne list s vyhrazkami a prestalo chodit smiley

0
22 reakcí