Zdravím, chtěl bych se zeptat, nevíte přes co se letí z Prahy/Vídně do Abu Dhabi/Dubaje/Kataru atd ? Slyšel jsem, že se některé společnosti letí přes Irák. .

Lety přes arabský poloostrov

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

5 reakcí

Zdravím, chtěl bych se zeptat, nevíte přes co se letí z Prahy/Vídně do Abu Dhabi/Dubaje/Kataru atd ? Slyšel jsem, že se některé společnosti letí přes Irák.

0

Vetsina spolecnosti se vzdusnemu prostoru Iraku vyhyba, takze v tomhle nemuseji mit pasazeri strach. Jedina spolecnost, ktera to neresi je logicky Iraqi airways smiley

0 Citovat

Emirates,Qatar Airways a Etihad urcite lietaju mimo Iraq, trasa je severne cez Iran. za poslednych 6mes. som z EU do DXB/DOH letel 3x a vsetky trasy boli odklonene cez Iran

0 Citovat

Není to jen "nyní" co pamatuji tak i dříve TVS létala vždy Turecko a Irán. Nad Irákem ne.

0 Citovat

Nemyslím,že je to pravidlo. Při letu s Emirates do Dubaje 10/2014 a zpět jsme letěli opravdu tak, jak píšete, přes Írán. Ovšem při letu s Turkish do Kuvajtu 03/2014 jsme letěli obě cesty přes Irák. Bylo naprosto bez oblačnosti, takže mám i důkaz v podobě mnoha fotek z paluby na kterých je např. Bagdád, soutok Eufratu a Tigridu, jezero Tharthar, nebo spoustu hořících ropných vrtů na jihu. Jde asi o to, kdy, s kým a kam člověk letí.

0 Citovat

vsetky letecke spolocnosti lietaju cez Iran, pripadne niektore oblietaju Irak z juhu a letia nasledne ponad Kahiru a Stredozemne more. kto si chce uzit trosku adrenalinu, kupi letenky so spominanym Turkish ( pripadne Pegasus ). avsak na moje velke pocudovanie som uz v irackom vzdusnom priestore zaregistroval aj Qatar na trase Doha-Istanbul

0
5 reakcí