Dobry den, muze mi prosim nekdo objasnit proc je nutne prestupovat? Snazim se najit letenku z Prahy do New Yorku, zkousim Letusku, Pelikana, CSA, BA, AA, Air Berlin a vsude mi to nabizi prevazne spoje s prestupem. Kdyz napriklad zadam u Air Berlin, ze chci letet z Berlina, tak mi to nabizi pouze s prestupem v Dusseldorfu. Tak tedy zadam rovnou, ze poletim z Dusseldorfu, ale dostanu opet prestup v Mnichove. Zadam tedy odlet z Mnichova a ejhle, dalsi prestup ve Frankfurtu. Proc nemuzu letet primo? Dekuji, Martin Slechta. .

Přestupování, proč?

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

7 reakcí

Dobry den, muze mi prosim nekdo objasnit proc je nutne prestupovat? Snazim se najit letenku z Prahy do New Yorku, zkousim Letusku, Pelikana, CSA, BA, AA, Air Berlin a vsude mi to nabizi prevazne spoje s prestupem. Kdyz napriklad zadam u Air Berlin, ze chci letet z Berlina, tak mi to nabizi pouze s prestupem v Dusseldorfu. Tak tedy zadam rovnou, ze poletim z Dusseldorfu, ale dostanu opet prestup v Mnichove. Zadam tedy odlet z Mnichova a ejhle, dalsi prestup ve Frankfurtu. Proc nemuzu letet primo? Dekuji, Martin Slechta.

0

Stačí zaškrtnou při vyhledávání pouze přímé lety. Ihned uvidíte kde je zakopaný pes - v ceně smiley

0 Citovat

Vždy Letuska, Pelikan mají volbu "jen přímé lety". Tak to nechápu. Pak je asi problém že máš seřazené lety podle ceny. Ty přímé bývají o mnoho dražší a nejsou ve vyhledávání na prvních místech

0 Citovat

V cem je tedy vyhodnejsi pro leteckou spolecnost letenky s 1-2 prestupy za nizsi ceny nez primy let? Prece jsou mnohem drazsi 2 lety nez jeden, + navic prace se zavazadly, poplatky...

0 Citovat

Z podobnych duvodu jako treba bus expres bude drazsi nez ten z mezizastavkami. Tj proto ze ho lepe naplni. Dopravci se snazi naplnit kapacity dalkovych letu a tak cestujici sjednocuji do hlavnich cestovnich uzlu kde plni dalkova letadla na maximum. A jsou za to ochotni poskytnout slevu. Dave se v tom vyzna urcite lepe..

0 Citovat

Já to prostě nepochopím.
Jednou jsme jen tak ze zajímavosti zadala let Praha - New York. Vylezla mi vcelku dobrá cena přes Amsterdam. Našla jsem stejný let z Amsterdamu a byl o dost dražší. Tak jsem usoudila, že nizozemské ceny jsou prostě vyšší a vyhledala let přes Německo (město si nepamatuji). A opět - let z Prahy levnější s přestupem v Německu než let ten samý let z Německa.
Ta jejich cenotvorba asi ani pochopit nejde, resp. jediné, co si dokážu představit je to, že ti co mají možnost přímého letu, tak ji využijí - možno tedy nasadit vyšší ceny.
Takže se vede cenová soutěž o ty, co stejně přestupovat musí...

Stejně tak jednosměrné letenky. Jak může být jednosměrná dražší než zpáteční?

0 Citovat

@Letty: a jeste jedno prekvapeni... vynech viden a zkus vychodnejsi letiste napr. Budapest a budes to mit jeste levnejsi nez z Prahy a pritom je to vlastne dal... smiley

0 Citovat

Z marketingoveho hladiska je to uplne normalne a aspon si dokazes odhadnut ake su realne naklady leteckej spolocnosti na tychto letoch. Samozrejme, ze o priame lety je vacsi zaujem, kazdy by najradsej isiel priamo. Hlavne klienti zo zapadanych krajin su si ochotni priplatit,takze asi tolko smiley

0
7 reakcí