Ahoj, rádi bychom s manželkou vyrazili kolem světa, nejlépe něco podobného jako akce, které proběhly, např. http://cestujlevne.com/prava-cesta-kole ... 27-893-kc/ Máme čas 3-4 týdny v rozmezí poslední týden v září až listopad.. Chceme určitě letecky z Prahy směr Dubaj, Bangkok/Phuket, Manilla, Syndey, Honolulu, SF/LA, Praha. Pokud bude ještě nějaká mezizastávka, tak jedině dobře, ale zase ne moc  .

Cesta kolem světa RTW

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

10 reakcí

Ahoj,
rádi bychom s manželkou vyrazili kolem světa, nejlépe něco podobného jako akce, které proběhly, např. http://cestujlevne.com/prava-cesta-kole ... 27-893-kc/
Máme čas 3-4 týdny v rozmezí poslední týden v září až listopad..
Chceme určitě letecky z Prahy směr Dubaj, Bangkok/Phuket, Manilla, Syndey, Honolulu, SF/LA, Praha.
Pokud bude ještě nějaká mezizastávka, tak jedině dobře, ale zase ne moc smiley
Máte nějaký dobrý tip na vyhledávání letenek nebo i nějaké doporučení na itinerář někoho, kdo už cestu absolvoval?

Předem moc díky za jakýkoliv tip!

0

Zkoušel jsem to celý den skládat sám místním vyhledávačem, ale jsem na 50 tisících za osobu.. A já bych se opravdu rád dostal pod 30 smiley
Aspoň mi prosím poraďte, jestli mám správný směr (jestli nemá být např. Thajsko až po Filipínách, nebo jestli třeba nemám přidat Singapur a tak).
Děkuji.

0 Citovat

Jednou jsem si pro srandu delal podobny itinerar, avsak vzdy to bylo kolem 38-40 tisic...smerovani jsem mel ve stylu dubaj-sri lanka-singapore-australie-kalifornie smiley Aby to bylo za tech cca 30 tisic, musel by mit clovek stesti na akce a low fares.. smiley

0 Citovat

zaklad je chytnout akce od Cebu na lety dubaj-manila-sydney a potom z SF/OAK do Evropy... planovat to 1-2 mesice pred odletem je uz celkem pozde

0 Citovat

Tak určitě nejde jen o odškrtávání. O těch místech sníme dost dlouho a prostě na říjen/listopad máme najednou spoustu času (bohužel jsme to nevěděli dřív).
Co se dá vynechat je Dubaj (tam se dá letět samostatně, navíc teď v akci od Pegasus docela levně) a smířili bychom se i s tím, že neuvidíme Filipíny.
O co určitě přijít nechceme je Thajsko, Austrálie, Hawai a Californie (tu já už sice znám, protože jsem tam pár týdnů strávil loni, ale slíbil jsem některá místa manželce smiley ).
Jenže jak to poskládat jinak? Stejně mi to ty přestupy hází v Singapuru/Dubaji/Manille..
A když už tam budu muset přestupovat, tak mi přijde líto aspoň tři dny nezůstat.
Které lety se tedy vyplatí hledat přes jaký vyhledávač? A na co bych si měl dát pozor?
Díky!

0 Citovat

Pokud neva vynechat Dubaj, tak bych zkusil třeba Norwegian z Osla do BKK. Anebo to dát v opačným směru, což by dávalo smysl vzhedem k počasí. Navíc BKK-OSL se dá v listopadu sehnat za krásných 3750czk. Do SFO se dostat třeba s nějakou BA akcí z Osla a využít jen jako one-way.. Pak je otázka, jak bude drahý se dostat na Hawaii a do Austrálie. Ale je to fakt narychlo, takže to bude chtít i trochu štěstí na nějaký promo.

0 Citovat

No a chces fakt vyhrotit to RTW ? S castyma promama Cathay bych to videl spis na super round trip po Asii + Australii a US bych si nechal na separatni trip s OJ od BA - idealne neco treba NYC + LAX a vyuzil to k poradnymu okruhu..

Kdybych urval mesic casu na cestovani, urcite bych nechtel tejden prosedet v letadle, spis bych se nekde coural po plazich / ostrovech smiley

0 Citovat

Já bych naopak rád sehnal nějakou RTW cestu, abych to měl všechno za týden/10 dnů za sebou. Jen si to prostě obletět a odškrtnout sen jako Willy Fog. smiley Ale to jsou šílený rakety... smiley

0 Citovat

Taky moc nechápu, jaký to má smysl. Vždyť každá z výše uvedených zemí si o ty tři týdny říká a ještě to bude málo. Leda snad pro nějakého nadšence do létání a letišť. A taky to možná souvisí s věkem- čím mladší jedinec, tím častokrát víc "divočí" a chce "urvat" co nejvíc za co nejkratší čas. My už jsme po čtyřicítce a začíná "slow down"- jen na samotnou Malajsii jsme si vyhradili skoro 4 týdny smiley

0 Citovat

My jsme si dali taky RTW, ale zabralo nám to 2 a čtvrt roku smiley
A i tak jsme ve spoustě zemí byli jen měsíc, což je většinou hrozně málo smiley

0 Citovat

Možná by se někomu mohlo hodit: https://www.fly4free.com/flight-...paign=push

0
10 reakcí