Zdravím, kde sa oplatí v lete v Taliansku "okúpať" na 1,2 dni? Nemalo by to byť príliš od ruky, ale niekde na trase Miláno - Verona - Benátky - Florencia - Rím - Neapol - Pisa - Miláno. Ideálne čo najčistejšie more a najteplejšie Vďaka za rady. .

Itálie / Taliansko - tipy na koupání u moře

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

8 reakcí

Zdravím,

kde sa oplatí v lete v Taliansku "okúpať" na 1,2 dni? Nemalo by to byť príliš od ruky, ale niekde na trase Miláno - Verona - Benátky - Florencia - Rím - Neapol - Pisa - Miláno. Ideálne čo najčistejšie more a najteplejšie smiley Zatiaľ mám predstavu 1 deň v Benátkach a 1 v Ríme, ale nemám potuchy či to inde nebude lepšie smiley

Vďaka za rady.

0

U Benátek moře moc čisté není. Doporučil bych pobřeží kolem Sorenta a Amalfi.

0 Citovat

Moře bude pravděpodobně nejlepší u Neapole. Poblíž Říma je ucházející koupání u města Civitavecchia. U Verony mohu doporučit jezero Lago di Garda - naprosto super.

0 Citovat

I Pisa nabízí v okolí skvělá místa pro koupání - na 3 dny bych prubnul i ostrov Elba.

0 Citovat

Vďaka všetkým smiley

0 Citovat

Dave, môžem ešte poprosiť o radu? Ten nápad skombinovať cestu s nejakým ostrovom sa mi začal veľmi pozdávať smiley Možnosti sú asi tieto: Capri, Ischia, Elba. Kde hľadať ubytovanie? Prípadne aká je optimálna cena za ubytovanie pre 2 osoby na také ostrovy? Čo som kukal cez booking tak tie ceny sa mi moc nepozdávajú.

Vďaka.

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že jsem byl v Neapoli už 7krát, tak Ti zkusím taky poradit smiley:

Já osobně bych si ubytování na Capri a ani Ischii neobjednával. Zaprvé v sezóně tam bývá logicky hodně draho, taky dost lidí, zadruhé na Capri Ti podle mě stačí i jen jeden den - ráno můžeš jet lodí tam, večer zpět. A v Neapoli je rozhodně kde bydlet - sám jsem tam bydlel už asi na 4 místech. smiley
Co se týče té lodě na Capri, pod 1000 Kč (tedy kolem 40 eur) za cestu tam i zpět se dá dostat dost těžko.
A ubytování - záleží, jestli hostel nebo hotel.... já třeba spal na hostelu u hlavního nádraží Napoli Centrale jen za cca 500 korun za noc - a byl jsem spokojený. smiley
Co se týče letenek, doporučuju nakombinovat cestu tam z Prahy, z Neapole pak do Katovic či Budapeště - tak to mám vyzkoušeno už několikrát. smiley Můj nejlepší úlovek je asi za 530 korun z Prahy do Neapole s Wizz a za cca 800 zpět do Budapeště/Katovic. smiley Samozřejmě v květnu je větší šance sehnat levnější letenky než v červnu, natož v červenci - a za sebe říkám, že na jihu Itálie se na konci května koupat dá. smiley
A můžeš mít klidně i letenky jen do Říma a pak se dostat do Neapole vlakem - nejlevnější lístky vlakem do Neapole stojí kolem 11 eur, je to přes 200 km, ale cesta vlakem dobrá - vyzkoušeno mnohokrát, osobním vlakem trvá přes 2 hodiny jen. smiley

A co se týče Bari, jak psal Dave - má pravdu - byl jsem tam teď na podzim - na začátku října - a koupal se na jih od Bari. smiley I přímo v Bari je pláž, ale tam bylo trochu špinavo. Známé je třeba Monopoli kousek na jih od Bari - MOC pěkné malé městečko podle mě. smiley A mimochodem v Bari (stejně jako v Neapoli, kde prý pizza vznikla) jsem měl jednu z nejlepších pizz, co jsem kdy v životě jedl smiley ( a to jsem jich už měl spousty smiley ), tu rozhodně doporučuju v obou městech.

Elbu schvaluju taky (i když já tam ještě nebyl) - jeden můj dobrý známý mi básnil o tom, jak si tam užil potápění a jak viděl i starý vrak pod vodou... smiley
Co se týče Elby, lodí se tam dá z pobřeží snadno dostat. smiley

Já osobně to obvykle dělám takto: Najdu si levný let z Prahy či Katovic do Neapole, zpět pak to druhé letiště. smiley Přece jen když bys vzala Prahu tam i zpět, obvykle jeden let je za dobrou cenu, druhý drahý. Z Neapole se pak dá dostat na ty dva ostrovy snadno, stejně jako ze Sorrenta, které je kousek na jih od Neapole a kde jsem se taky koupal. smiley Ubytování bych volil spíš v Neapoli - je to přece jen hodně velké město - výběr je velký. smiley A pak, přece jen Capri je od pevniny, myslím, jen cca 40 km a okolo hodiny plavby - v Neapoli u moře jde v dáli dokonce vidět. smiley

Je to na Tobě - s cestovkou můžeš klidně dát za Capri i Ischiu deset tisíc (už jsem měl takové nabídky, a to mi dávali slevu - a i tak to bylo kolem 10 tisic) - podle mě je ale lepší si vše zařídit sám. smiley

Jirka

0 Citovat

Pri Florencii na kúpanie odporúčam-Forte dei marni, Lido di Camaiore a Viareggio - pekné široké pláže a čistá voda - Blízko v dennej dostupnosti jeLucca, Pisa a Cinque Terre a samozrejme poklady Toskánska ako San Gimignano či Siena

0 Citovat

Cinque Terre a hlavne "mestecko" Monterosso odporucam. Plaz taky priemer, ale voda bola zaciatkom jula celkom tepla a hlavne to malo super atmosferu to miesto, na jednu-dve noci ideal podla mna na trase Pisa - Milano (aj ked trosku dlhsia, pomala jazda)

0
8 reakcí