Ahoj, chci se zeptat, kdo byl na Kanárech, ktery ostrov by doporucil ?a jaka je moznost dopravy mezi ostrovama ? .

Kanarske ostrovy

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, chci se zeptat, kdo byl na Kanárech, ktery ostrov by doporucil ?a jaka je moznost dopravy mezi ostrovama ?

0

Zalezi na co. Priroda je nejhezci na Tenerife, plaze na Fuerteventura, sopky na Lanzarote, nocni zivot na Gran Canaria. Idealni je se postupne podivat vsude, ale za mne je top Tenerife.
Cestovat ma smysl mezi Lanzarote a Fuerteventura, pripadne z Tenerife na La Gomera. Zbytek bude nakladnejsi, ale mezi ostrovama jezdi trajekty a litaji letadla.

0 Citovat

Když bych měl vystřelit takhle od boku, tak řeknu Tenerife, kde je hromada věcí k vidění, ale je to slabší na koupání - pláží je málo a tudíž na nich bývá hodně lidí. Doprava mezi ostrovama je poměrně drahá (v kontextu cen letenek z Evropy). Letecké spojení mezi ostrovy zajišťuje Binter Canarias, trajekty převážně Fred Olsen a Armas.

0 Citovat

Taky hlasuji pro Tenerife. Nádherná příroda, spousta možností aktivit, a to včetně koupání - jednak pláží je poměrně dostatek (jih, JZ, SV), ale hlavně na Tenerife se nejezdí kvůli plážování. Když dorazíš k moři večer po výletu, tak už jsou pláže poloprázdné a sám už toho taky moc nepotřebuješ... smiley

0 Citovat

Ty jo, dekuju vam moc za tipy ! koukam na ty letenky od bitner a za 30 euro v obdobi kdy chci mi neprijde az tak silene smiley i kdyz cesta tam je skoro podobna pres nizkonakladovky smiley ty trajekty jsem cetl, ze to je docela dlouha doba doba plavby 1-2 dny ??

urcite nechci zustat na jednom, ale dle vasich nazoru to tedy vidim na Tenerife a Gran canaria smiley

a posledni rada: zaujalo vas neco nebo nejake misto, ktere treba neni az moc propagovane jako turisticke misto, ktere vas treba opravdu hodne zaujalo ? smiley

diky moc smiley

0 Citovat

Ahoj,
na jiných ostrovech jsem nebyl, takže jsem taky za Tenerife.
Letos jedeme znovu na 10 dní a myslím, že je toho ještě hodně kam se zajet podívat.
Trochu inspirace jsem sepsal u sebe na webu:
http://www.brnolowcost.estranky.cz/clan ... laze..html

třeba to někomu pomůže v rozhodování.

Roman

0 Citovat

Ahoj,
Byl jsem půl roku na Fuerteventuře, Fuerte je super na sporty, jak surfing tak i wind/kite a pěkné pláže. Ostrov je z těch větších asi nejméně osídlený, což má výhodu v tom, že tam není moc lidí, nevýhodou jsou služby, které jsou nic moc. Co se týče trajektů, tak trajekt z Cádizu nebo Huelvy trvá 28/36 hodin podle typu lodi, ale pokud nejedete autem nebo se psem tak to moc nedoporučuji smiley. Mezi ostrovy je to celkem pohoda, Lanzarote - Fuerte trvá Fred Olsenem cca. půl hodiny, Fuerteventura - Gran Canaria 2,5hod z jihu. Pokud nemáte auto tak se většinou vyplatí mezi ostrovy letět. Bacha na to, že Fred Olsen má o dost rychlejší lodě, Armas jede občas i dvojnásobek. Vždycky je také lepší dojet do přístavu který je nejblíž druhému ostrovu, objíždění lodí trvá fakt dlouho.

0 Citovat

Ostrovy jsou blízko u sebe, plavby jsou max. v řádu jednotek hodin. Fred Olsen je za 80 minut z Tenerife na Gran canaria.

Na Tenerife bych z méně profláklých míst doporučil třeba na severu trek z vesničky Bejía - vodním kanálem po úbočí Barranco Seco. Obecně je Anaga nejhezčí kus ostrova a určitě stojí za důkladnější průzkum. Pak určitě stojí za to trek po východním hřebeni centrální caldery z El Portillo a samozřejmě s tím vzít i opuštěnou vesničku - sanatorium (N 28°14.02557', W 16°36.42505'). No a nebo stojí za to výlet kolem vulkánu El Chinyero a na Montaňas Negras.

Gran Canaria mne nezaujala, nic mě zajímavého (co se nedočteš v průvodci) nenapadá.

Pokud tě baví chodit po výletech a chtěl bys poznat kanáry i trochu autentičtější, tak se místo GC vydej radši na El Hierro. Tam je dost zajímavých věcí k vidění a skoro žádní turisti. Ale ostrůvek je malinký, je to tak na 2 nebo 3 dny.

0 Citovat

Uz jsem se tu ke Kanarum vyjadroval 28. ledna , trosku nerozumim , proc nejsou diskuze sloucene, kdyz jde prakticky o stejnou oblast .. Na Kanarech jsem byl 7 x ted letos na velikonoce letime po 8.. zatim mame projete jen ty 4 hlavni ostrovy, ale ted se uz poustime do tech 3 malych ..myslim si ,ze nejvic kompromisu muze nabidnout Lanzarote ,, Fuerteventura ma nejpeknejsi plaze , ale ostatni trosku pokulhava , Gran Canaria je turisticky moc zprofanovana a prelidnena v tech strediscich , je ale zase pravda , ze tam funguje nejlepe verejna autobusova preprava a je ji dost levna, pokud tedy clovek nechce navstivit odlehle mista a staci mu jen ty strediska na pobrezi nemusi si pujcovat auto ,,Tenerife ma podle me jednu nevyhodu, nevim jestli je to celorocne , ale jsou mista , kde se neustale povaluji mraky ,a az od urcite vysky smerem k Pico de Teide je modro , stejne jako na jihu , nejlepsi volba je podle meho Puerto de Santiago nebo vedlejsi stredisko Los Gigantes , zopakuju jen to co jsem uz uvadel toho 28.ledna ze z Fuerteventury mohu doporucit oblast mezi Costa Calma a Morro Jable,asi je tam tam klidneji nez v Coraleju Na te Gran Canaria pochopitelne Maspalomas,,, ale ubytovat se nekde na kraji ,,, no a Lanzarote myslim nabizi takovou vsehochut... neni tam sice zeleno , opravdu to je jen sama sopka , zeleno je jen kde to je umele zavlazovano a upraveno ...ale plaze jsou pekne jak v Puerto del Carmen tak pak zname plaze kolem Papagayo ,, jinak jsou mozne aktivity a stoji za to si ostrov projet cely .pripadne jeste navstivit maly ostruvek Graciosa , okruh sopkama i treba navstva jeskyni nebo botanicke zahrady taky stoji za to i kdyz vsude je to turisticka opicarna lode mezi ostrovy jsou bez problemu i kdyz z vlastni zkusenosti to teprve budeme poznavat, velice dobre reference ma dle meho doslechu letecka spolecnost binter canaries ,,, krom ceny, ktera je na urovni lodniho listku pry maji i nejkrasnejsi letusky )) predpokladam ze Gomera i La Palma nam nabidne klidnejsi atmosferu, nez nejnavstevovanejsi ostrovy a docele se tesim na konec sveta na El Hierro zeptam se tedy, zda nekdo muze trosku popsat jak to na tech malych ostrovech vypada a co se tam da podniknout ,,

0 Citovat

Za mne asi La Palma, ne vetsine ostrovu jsem byl nekolikrat, ale nenavstivil jsem jeste Hiero a Gomeru

Ale rozhoduje se to tezko i FUE mam hodne rad

0 Citovat

Osobne k nalezeni min proflaklych mist pouzivam geocaching. Najdu si tam dobre hodnocene kesky a casto se dostaneme na mista, ktera v pruvodcich moc nejsou zminovana. Moje tipy na Tenerife: http://coord.info/GC2A8EW , http://coord.info/GC11X0K , http://coord.info/GC274TR , http://coord.info/GCT881 + celá ta planina kolem Teide. Byli jsme tam ale s mensimi detmi, tak jsme se nehrnuli do nejakych tezsich treku a urcite se tam hezkych mist najde vic.

0 Citovat

Jinde jsem nebyl, ale Tenerife určitě doporučuju - pár rad jsem sepsal na http://www.cestanahoru.cz/tenerife/.

Hlavní motivací, proč na Tenerife a ne jinam, bylo pro nás určitě Pico del Teide, ale každý to má asi nastavené jinak... Trochu mě mrzelo, že jsme neměli čas se kouknout na ostrov La Gomera, kam ze dá z Tenerife vyrazit i na jednodenní výlet (tuším že místní agentury ho taky nabízely)

0 Citovat

Byl jsem na Tenerife, Lanzarote a koncem dubna letíme na La Palmu. Na Tenerife je opravdu hodně k vidění, je to největší ostrov a je dost zelený. Lanzarote je samá sopka, nikde zeleň. Projeté za pár dnů, no aspoň jsme se nikam nehonili. Též se nám tam líbilo. Ostrov se nese v duchu Cesara Manriqua, doporučuju si o něm něco přečíst.

0 Citovat

Ahoj, měl bych otázku na autobusovou dopravu na Gran Canarii. Našel jsem si nějaký spoj na stránkách dopravce např. z Las Palmas do Puerto Mogán linkou číslo 1 a je tam uvedená cena 8,75 euro. Pokud budu chtít touto lenkou popoject jen např. 5 stanic, bude cena nižší nebo je ta cena jasně daná nezávisle na počtu zastávek?

0 Citovat

Zdravím, možná trošku obecnější dotaz - jaký hotelový řetězec má nejlepší pověst z těchto:
Iberostar, Barcelo, H10, popř. RIU nebo SBH. Nějaké konkrétní zkušenosti s nějakým na Fuerteventuře?
Díky
P.

0 Citovat

Dobrý den, měl bych dotaz ke stavu(kvalitě) silnic na Fuerteventuře. Jaké auto si půjčit, pokud bychom chtěli občas i někam odbočit?
Zatím máme vyhlídnuté Opel Mokka, ale využijeme ho, není to zbytečně drahé auto na půjčení?
díky
petr

0 Citovat

Uz jsem tu psal k silnici na Fuerteventure, nevim uplne jiste. jestli se tam neco nezmenilo , ale za Morro Jable koncil asfalt a az k majaku byla jen sterkova cesta , ale v pohode sjizdna obycejnym i mensim autem , ani pak cesta od majaku, podel pobrezi nebyl zadny problem, i kdyz tam byly vymlacene diry a bylo treba davat trosku vic pozor
Jinak ostatni bezne cesty na Fuerteventure normalni, SUV neni treba , mozna snad nekde na druhe strane ostrova v NP Betancuria ,ale jeli jsme tam po hlavni ceste a tam taky bez problemu

Na ty hotelove retezce jsem nereagoval. protoze je sice znam a vnimal jsem je. nejen tam, ale i jinde , ale porovnat je neumim

Osobne mam rad vetsi auta a vyhybam se pujcovani tech malych , ale SUV je asi na Fuerteventure zbytecny a nevyuzijete ho , volil bych neco s tech beznych vetsich

0 Citovat

Ahoj, na jak dlouho byste se vydali na Gran Canarii? Stačilo by tak 5 dní na projetí ostrova nebo i to je moc? Jsme docela akční, denně toho zvládneme více (u moře se neválíme). Díky

0 Citovat

Tenerife , Lanzarore , Furerteventura , Gran Canaria , La Palma , tyden El Hierro La Gomera 3 dny

zalezi co preferujete . na Gran Canaria je nejlepsi verejna doprava ze vsech Kanarskych ostrovu a nutne tam nemusi byt pujceni auta , cele pobrezi od letiste az po posledni stredisko podel more je vyborne a levne dosazitelne autobusy , s cestou do hor a na jinou cas ostrova uz je to horsi , ale taky se da , pokud ale chcete spis jezdit tam , tak to auto pak ano

Rekl bych ze za 5 dnu se to zvladnou da , bydleli jsme v San Augustin, abychom se vyhli blazinci hotelu v oblasti Playa de Ingles a vlastne behem 2 dnu jsem zvladli vsechny strediska az po Puerto de Mogan , do hor se da zakoupit vylet , samozrejme v pripade vypujceneho auta ( nejlepe Cicar , vypujcil bych ho na jeden max dva dny ) a zajel pak tam, kde je mensi dostupnost busem nebo zadna

0 Citovat

využiju vlákno: můžete mi někdo dát prosím vědět, jak je to s větrem na jihu Fuerteventury v dubnu/začátkem května? Je mi jasný, že tam fouká, ale  informace se liší stránka od stránky. Je to spíš slabý vítr/vánek a je pořád teplo nebo je to jako na Kapverdách, že se nedá dobře ležet ani na pláži, protože má člověk písek v uších během minuty a po vylezení z moře umrzne? :)) díky za info

0 Citovat

Prvořadě závisí asi na výkyvech počasí, které v posledních letech všude zaznamenáváme. A obvyklé nemusí být tentokrát. Fuerteventura je asi největrnější, ale krásná. Toto období je vhodné a pokud jedeš do oblasti Morro Jable, , Playa Jandia nebo výše costa Calma je to výborný výběr. Na pláži se ležet dá, hotelové pláže mají i některá závětrná místa. Ostrov objeďte celý, bude se vám líbit vč. severního cípu Corralejo, možná i s výletem na Lobos. Pěkný pobyt!!! ( Na Kapverdách foukalo při našem termínu daleko více).

0 Citovat

Nerekl bych , ze Fuerteventura je nejvetrnejsi i kdyz v dubnu jsme byli jen na La Palme jinak spise na vsech ostrovech Silvestr nebo pak brezen Souhlasim s tim ze oblast Morro Jable , Playa Jandia nebo Cosa Calma je nejlepsi ,muzu doporucit Esquinzo , pokud nevadi, ze v okoli nic neni a do Morro Jable je to 8 km Aparthotel y monte de mar je pres booking.com s polopenzi za vybornou cenu a tak jak jsme zvykli si brat jen apartman ci studio bez jidla a chodit si kam chceme, tak tohle muzu doporucit ,cely areal je primo nad nekolikakilometrovou pisecnou plazi kde jsou s kamenu ohradky na lezeni , ktere chrani pred vetrem .pokud tedy je ,, jinak casto fouka od Afriky spise teply fen Podle meho je vetrnejsi spis Tenerife ,fouka asi vic i na Lanzarote nebo na Gran Canaria ,ale je to o tech vykyvech , jinak asi v dubnu spis drive . v kvetnu se uz da jet treba na Kretu nebo Sicilii na Kypr , Maltu i Turecko, pripadne Maroko , Tunis nebo treba Ibiza Mallorca a podobne Fuerteventura ma urcite nejpeknejsi plaze ze vsech Kanarskych ostrovu ,ale jinak tam toho moc k videni neni , myslim , ze mohu docela porovnavat na Kanarskych jsme byli 10 x loni 3x

0 Citovat

tak snad to nebude s tím větrem tak špatný ... Že tam nic není, to nám zas tak nevadí, jde nám hlavně o ty pláže :)

0 Citovat

Tak koupani je skutecne skvele , prakticky mezi Morro Jable a costa Calma je usek asi 20 km pisecnych plazi rozdelenymi obcasnymi skalnatymi predely , vrchem je pesina , nebo se da pri odlivu jit podel more . prave v te oblasti Esquinza tomu tak je , je to tam mene zalidnene nez jinde , hodne tuto oblast vyuzivaji nudisti , jinak ona zase uplne jen koupaci Fuerteventura neni ,treba se da sjet dolu pod Morro Jable az na nejiznejsi misto k majaku, nebo na opacnou stranu ostrova do narodniho parku , nebo na to Corralejo odkud je trajekt na Lanzarote . da se krome toho Lobosu udelat lodni vylet podel plazi Papagayo na Lanzarote se zastavkou v Playa Blanca , na nejaky vylet je asi lepsi pujcit auto od Cicaru , pripadne jde pujcit ctyrkolka S Esquinza je levny taxik do Morro Jable , autobus sice jezdi .ale dost sporadicky , navic zastavka je nahore u hlavni silnice nad zalivem Jestli chcete hlavne plaze a koupani tak tim aparthotelem Y monte de Mar neprohloupite , byli jsme tam 2x , jen si pri rezervacce pres booking.com zkuste napsat pozadavek vyhled na more , a nechtejte apartmany a studia s bocni strany bazenu tenhle komplex maji v nabidce i ceske cestovky a i na last minute se nabizi vetsinou horsi ubytovani , taky je pekne ubytovani v podelnych ulickach u druheho mensiho bazenu apartmany a studia jsou patrove dole je terasa nahore balkon , nad velkym bazenem jsou kaskadovite apartmany ty jsou velice dobre s velkym terasovym balkonem, vcetne lehatek a slunecniku , v kuchynce je vybaveni , ovsem snidane i vecere jsou tak vydatne ze jsme kuchynku temer nepouzivali . napoje se plati na zaver pobytu , v arealu je i jedno posezeni , s hudbou , co je spatne v Y Monte de Mar je wifi , je placene , ale mizerne ,ale kvuli wifine tam clovek nejede -) na koupani doporucuju po sejiti s kopecka levou stranu klidne az ke kopci s kamenymi hnizdy cca 1km i za nim je to hezke , na tu pravou je to smerm k Morro Jable Z letiste je dobre si objednat Shuttle direct , sice podrazil z 10 na 19 euro na osobu na jednu cestu ( zpatecni tedy 38 euro na osobu ale zaveze vas az primo k ubytovani . Ryanair nabizi rovnez prepravu

0 Citovat

monca.cz napsal(a):

využiju vlákno: můžete mi někdo dát prosím vědět, jak je to s větrem na jihu Fuerteventury v dubnu/začátkem května? Je mi jasný, že tam fouká, ale  informace se liší stránka od stránky. Je to spíš slabý vítr/vánek a je pořád teplo nebo je to jako na Kapverdách, že se nedá dobře ležet ani na pláži, protože má člověk písek v uších během minuty a po vylezení z moře umrzne? :)) díky za info


Loni jsem byl na Fuertevnetuře v březnu a foukalo teda hodně. Dokonce tak, že jsme se místy venku ani neslyšeli a museli zajít někam za roh.


Přestože ale bylo větrno, pod mrakem a Atlantik byl vysloveně ledový, tak mě tento ostrov nadchnul.

0