Zdravím, využil jsem akce na webu a zakoupil na konec dubna letenky do Gruzie. Dávám dohromady itinerář a chtěl bych navštívit i Arménii. Představa je následující: Jeden den vlakem přes noc Tbilisi - Jerevan a druhý den přes noc zase zpět. Měl by to být lůžkový/lehátkový spoj. Hledal jsem to různě na internetu, ale informace jsou dost rozdílné. Nejezdí to prý každý den, apod. Já vlaky nikdy hledat neuměl ani u nás... Máte někdo zkušenost? Poradíte kde hledat? - zkoušel jsem stránky dopravců, ale je to pro mě naprosto nepřehledné. Potřebuji vědět jestli je to takto těmi vlaky reálné - respektive jestli jezdí oba spoje noc po sobě. Jezdí i maršrutky přes den, ale nechci trávit 2 dny na cestě - to bych tu Arménii nechal na jindy. Dík .

Gruzie, Arménie vlakem přes noc

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

Zdravím, využil jsem akce na webu a zakoupil na konec dubna letenky do Gruzie.
Dávám dohromady itinerář a chtěl bych navštívit i Arménii.

Představa je následující:

Jeden den vlakem přes noc Tbilisi - Jerevan a druhý den přes noc zase zpět.
Měl by to být lůžkový/lehátkový spoj.

Hledal jsem to různě na internetu, ale informace jsou dost rozdílné.
Nejezdí to prý každý den, apod.
Já vlaky nikdy hledat neuměl ani u nás...
Máte někdo zkušenost?
Poradíte kde hledat? - zkoušel jsem stránky dopravců, ale je to pro mě naprosto nepřehledné.

Potřebuji vědět jestli je to takto těmi vlaky reálné - respektive jestli jezdí oba spoje noc po sobě.
Jezdí i maršrutky přes den, ale nechci trávit 2 dny na cestě - to bych tu Arménii nechal na jindy.

Dík

0

Dobrý zdroj informací o cestování vlakem je:
http://seat61.com/

0 Citovat

Mrkni taky na letecké spojení - stojí 55 eur, takže za mě OK. Jen leťák ještě nemají na duben a dále http://www.airzena.com/?l=E

0 Citovat

neviem ako je to teraz s vizami, ale ked sme sli my v 2010 uz vtedy sa davali armenske viza na hranici na pockanie za 7 eur. Na pockanie vsak znamenalo, ze jedna osoba im trvala asi 20 minut, bolo nas vo vlaku 6 cudzincov a vlak odisiel uprostred noci z hranic bez nas...

viza sme sice dostali, ale colnici z toho mali dobry biznis. potom nam akoze vybavili dve auta ktore nas doviezli do Jerevanu, kam sme prisli nadranom. Samozrejme za dalsie peniaze.

0 Citovat

Ahoj. Před 2 roky jezdil vlak Tbilisi-Jerevan každý den (jestli se nepletu). Často vyprodaný - většinou nutno koupit min. den dopředu. Vlak Jerevan-Tbilisi odjížděl z Jerevanu v cca. 3 hodiny odpoledne, do Tbilisi přijel v noci a dále pokračoval směr Batumi, kde přijel ráno. Mimo léto tento "mořský expres" možná nebude a bude to jinak. Maršutky jezdí neustále (cca. 5 a půl hod.). Na jeden den jet až do Jerevanu nemá cenu, spíš bych si vybral nějakou příhraniční oblast (např. okolí Alaverdi).

0 Citovat

Tak jsem našel info pro rok 2015:


Letní sezóna (15.6.-1.10.2015) každý den:

Jerevan 15:30, Tbilisi 0:45, Batumi 7:12

Mimo letní sezónu pouze liché dny:

Jerevan 21:30, Tbilisi 7:50


Ve směru Tbilisi-Jerevan to jezdí vždy večer mezi 8 a 10 hod. Ovšem mimo sezónu jen sudé dny.

0 Citovat

Aj ja som chcel ist nocnym vlakom ,ale nejako som sa nedopatral odkial kedy ako kam, takze ostala len marsrutka za 30 GEL resp. za +10 GEL na osobu nas chcel zobrat "taxikar" ,ale tym ja velmi neverim takze sli sme marsrutkou. Cesta trvala pod 6h vratane 20 min. prestavky na saslik a asi polhodinovej nutenej zastavke na hranici kedze nejake gruzinky mali problem s vizami? Viza pre obcanov EU uz asi 3 roky niesu, viezli sme sa spolu s dvoma francuzmi a na hranici cely bus spanielov, vsetci bez problemov a rychlo. Vyslovene tuto trasu by som nepovazoval za zabity cas, celu cestu som bol nalepeny na skle a cumel na tu ich faktze prekrasnu prirodu, ak by si siel v noci prisiel by si ovela (vid moje video https://youtu.be/hwmZiE4bVHY). Jerevan a jeho okolie stoji urcite za navstevu!

0 Citovat

Bol som tam asi pred rokom, uz som to tu i pisal, v archive tu je dost info. Mimo sezonu nocny vlak chodil kazdy druhy den. Vlak je drahsi az ovela drahsi ako minibus, zalezi od triedy, su 3. Armenske zeleznice maju dobry web, no zrovna teraz im to nejaksi nefunguje. Listok som kupoval v Tbilisi na zeleznicnej stanici, nabuduce by som siel uz len minibusom.

0 Citovat

Jel jsem to loni z z Tbilisi do Jerevanu, lístek jsme kupovali v den odjezdu na nádraží v Tbilisi, cestovali jsme 3. třídou (plackart) jako jediní cizinci, v "kupé" jsme byli sami, bylo to pohodlné, celníci na hranicích v pohodě, vlak jezdí obden resp. jeden den smět Tbilisi - Jerevan, druhý den naopak. Doporučil bych to, jednak je to komfortní a jednak zážitkové, cenu si nepomatuju, nicméně vše lze dohledat na zmiňovaném webu Seat61.com.

0 Citovat

Zdravim. Nejel tuto trasu nekdo v letosnim roce? Planuju cestu na pristi rok a orientacne se divam co a jak. Potrebuji dostat 6 osob z Yerevanu do Tbilisi v zari 2019 a idealne nocnim lehatkovym vlakem.

Na strankach Armenske zeleznice jsem jizdenky nasel, ale nevyznam se v tech typech vagonu ci kupe. Ktera volba co znamena (foto prilozeno)?

Na strankach Gruzijske zeleznice se mne nepodarilo vubec najit Yerevan (foto prilozeno).


gruzie.jpg
armenie.jpg

0 Citovat

predpokladam ze to je sovietska klasika - najlacnejsia plackarta (otvorene na spanie), potom 4ka kupe a soft je dvojka kupe.

https://ticket.ukzhd.am/Pages/TrainView.aspx

kupit online sa da len na strankach armenskych co viem (aj z tbilisi do jerervanu)

online gruzinske vlaky iba vnutrostatne...ale ruku do ohna za to nedam

0 Citovat

Ano, jízdenky jdou koupit na webu arménských železnic. Důrazně doporučuji vytisknout v azbuce! 

Pokud bych si měl dnes vybrat, jak se přesunout z Jerevanu do Tbilisi, tak raději poletím letadlem. Cesta tím nočním vlakem se strašně vleče, o nějakém klidném spaní nemůže být vůbec řeč, leda se ožrat do němoty nebo si vzít prášky!

0 Citovat

A tiež treba rátať s kompletnou prehliadkou všetkých osobných vecí a kufrov, plus presun do "colného kupé" na fotenie a oštemplovanie pasu. Takto to teda minimálne prebiehalo vo vlaku Tbilisi - Baku. Celkovo asi dvojhodinová tortúra. Plus vo vlaku bolo neskutočné teplo, koľajnice rozbité tak, že vlak išiel ako po kameňoch a nevyspal som sa teda absolútne vôbec. Čerešnička bola pokazený rušeň, našťastie už na predmestí Baku, tak sme vystúpili (po hodine keď nikto nevedel poskytnúť absolútne žiadne informácie) a zohnali taxi do centra. Vlak nakoniec na hlavnú stanicu do Baku dorazil s 8 hodinovým meškaním.

0 Citovat

Anglickému popisu se tříd je rozumět hůř než ruskému. Je to arménský vlak, takže koupit jedině u nich. Celníci pohoda, arménští kupodivu lépe vybavení. První třída - Dvě lůžka. Vyspal jsem se líp než v běloruském vlaku, ale tam jsem, pravda, 1. třídu ani nenašel. 😊 Jede to dost pomalu, maršrutka přes den je o dost rychlejší a s lepším výhledem.

0 Citovat

Dobrý večer, máte někdo zkušenosti s nákupem jízdenky Jerevan-Tbilisi přes web arménských železnic ? Jak to funguje ? Dostanu nějaké PDFko, které si jen vytisknu a přijdu s tím k vlaku ?

Děkuji
0 Citovat

Treba len vedieť číslo lístka a mať pas

0 Citovat

Děkuji, zakoupeno :-)

0 Citovat

Cesta trvá 10 hodín a je tragická. My sme kupovali priamo na hlavnom vokzale deň pred odchodom v Jerevane  Nepohodlné sedačky, žiadna klíma ( v lete peklo) a tie zachody...vlak pamätá ešte Džugašviliho. Konduktor ešte v Jerevane po 200g vodečky...  Neviem si predstaviť sa takto - ako Arméni v lete dopravovať až do Batumi...Ako zážitok dobré, ale už by som to neabsolvovala. Doporučujem nakúpiť proviant pre cestou  Určite maršrutka - polovičná doba jazdy, polovičná cena a menšia čakacia doba na hranici. 

0 Citovat

mariagizmo napsal(a):

Cesta trvá 10 hodín a je tragická. My sme kupovali priamo na hlavnom vokzale deň pred odchodom v Jerevane  Nepohodlné sedačky, žiadna klíma ( v lete peklo) a tie zachody...vlak pamätá ešte Džugašviliho. Konduktor ešte v Jerevane po 200g vodečky...  Neviem si predstaviť sa takto - ako Arméni v lete dopravovať až do Batumi...Ako zážitok dobré, ale už by som to neabsolvovala. Doporučujem nakúpiť proviant pre cestou  Určite maršrutka - polovičná doba jazdy, polovičná cena a menšia čakacia doba na hranici. 

A kterou třídou jste jeli?
0 Citovat

Boli sme 4 ľudia , tak 4kupe -  2.trieda. 

Avšak prvá vyzerá naprosto identicky len sú v kupé len 2 miesta. A stojí viac. 

Zážitková jazda určite, ale to je tak všetko. 

Už by som to nešla.  Z autobusáku Kilikia v Jerevane ráno bez problémov chytiš van do Tbilisi. Taxi v rámci mesta lacné, takže by som tu dopravu kdekoľvek vôbec neriešila. Vždy záleží na prvotnej dohode. 

0 Citovat

mariagizmo napsal(a):

Boli sme 4 ľudia , tak 4kupe -  2.trieda. 

Avšak prvá vyzerá naprosto identicky len sú v kupé len 2 miesta. A stojí viac. 

Zážitková jazda určite, ale to je tak všetko. 

Už by som to nešla.  Z autobusáku Kilikia v Jerevane ráno bez problémov chytiš van do Tbilisi. Taxi v rámci mesta lacné, takže by som tu dopravu kdekoľvek vôbec neriešila. Vždy záleží na prvotnej dohode. 

Já jel 1. třídou tam a maršrutkou zpět a ani na jedno si nemůžu stěžovat. 😊
0 Citovat

Tisíc ľudí, tisíc chutí, že jo. Za mňa vlak už nie.

0 Citovat

Hledam nocni lehatkovy vlak z Tbilisi do Batumi. Potrebuji prepravit 6 lidi. Je vlak na obrazku z rezervacniho systemu gruzinske zeleznice lehatkovy? Jak se lisi prvni a druha trida?


812.jpg

0 Citovat

http://www.railway.ge/en/traffic...-schedule/

První 2 kategorie jsou spací, ostatní ne. Na obrázku máš Stadlery se sedadly. Mezi Tbilisi a Batumi je spací jen ten mezinárodní vlak 201/202.

0 Citovat

Pozrite tkt.ge, trochu viac user-friendly plus fotky interiéru. Rýchliky sú za 5 hodín v Batumi. Ale ten medzinárodný nočák neviem či sa dá kúpiť 

0