Zdravim a mel bych dotaz ma nekdo zkusenost z Dominikanske Republiky na prelomu roku nebo zacatkem ledna,, pocasi , plaze , jake zvolit ubytovani , a hlavne taky ktere misto , mam zatim dost rozporuplnych informaci ,,co ano co ne ,, diky , premyslim o necem na konci letostniho roku ale v nejblbejsi termin tedy zhruba od 26/27.12 do 7/8.1. nemusi byt jen Dominikana loni jsem treba videl nabidku letenek z Mnichova na Maledivy za 350 euro odlet 22.12 zajima me cokoliv s nakladem do 2000 euro pro 2 osoby litame v poslednich letech pravidelne v tomto obdobi na Kanarske ostrovy ale premyslim o zmene , vim ale ze na tento termin ceny letenek proste nebyvaji priznive snad jeste Sri Lanka nebo tak neco diky za tipy .

Dominikanska Republika

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

6 reakcí

Zdravim a mel bych dotaz ma nekdo zkusenost z Dominikanske Republiky na prelomu roku nebo zacatkem ledna,, pocasi , plaze , jake zvolit ubytovani , a hlavne taky ktere misto , mam zatim dost rozporuplnych informaci ,,co ano co ne ,, diky , premyslim o necem na konci letostniho roku ale v nejblbejsi termin tedy zhruba od 26/27.12 do 7/8.1. nemusi byt jen Dominikana loni jsem treba videl nabidku letenek z Mnichova na Maledivy za 350 euro odlet 22.12 zajima me cokoliv s nakladem do 2000 euro pro 2 osoby litame v poslednich letech pravidelne v tomto obdobi na Kanarske ostrovy ale premyslim o zmene , vim ale ze na tento termin ceny letenek proste nebyvaji priznive snad jeste Sri Lanka nebo tak neco diky za tipy

0

Byl jsem v Dominikáně loni v prosinci (9.12 - 21.12). Počasí super - furt kolem 30 stupňů, dost vlhko. U nich je zima - proto někteří místní chodili v čepici smiley Jeden den bylo pod mrakem, ale to jsme zrovna vyrazili na výlet do hlavního města, takže to vůbec nevadilo spíš naopak. Nepršelo ani jednou. Až když jsme odlítali a seděli v letadle, tak se najednou zatáhlo a začly lítat blesky a neskutečnej liják. Startovat v tom nebylo moc příjemné smiley

Byli jsme s německou cestovkou. Cíl byl jasný - "klasická dovolená", takže převážně válečka na pláži + drinky v rámci AI smiley Dali jsme i nějaké výlety. Jeden na Saonu - určitě doporučuju, ty pláže byly parádní, jak z katalogu. Druhý výlet pak byl do hlavního města Santo Domingo a okolí.

Polohu ubytování jsem řešil hodně taky. Šlo mi hlavně o pěkné pláže a nejlepší koupání. Nakonec jsme vybrali oblast Bayhibe. Jde o jižní pobřeží. Hotelů je tam o poznání méně než v Punta Cana = méně lidí a pláže by měly být lepší, moře čistší. V Punta Cana jsem nebyl, takže nemůžu porovnat, ale v Bayhibe bylo koupání super - krásné pláže, karibsky modré moře. smiley O tom koupání jsem se na místě bavil i s Čechy, kteří tam již přes 12 let žijí a organizují výlety. Potvrdili mi, že v Bayhibe je koupání lepší než v Punta Cana. Výlety jsme absolvovali s nima a taky můžu jedině doporučit. Je to takové komorní ve skupině 4-10 lidí. Ne masovka pro 100 lidí, jak se ty výlety dají koupit na pláži od místních domorodců. Cena trošku vyšší, ale stále mnohem levnější než nabízela neměcká cestovka smiley

Bydleli jsme v hotelu Viva Wyndham Dominicus Palace - 4*, přímo na pláži. Hotel je spojený ještě s jedním hotelem a tvoří tak prakticky jeden velký komplex. Pobřežní promenáda z jednoho konce hotelu na druhý měla přes 1 km. Hotel nabízel klasické služby pro danou kategorii. Jsou tam asi 3 bufetové restaurace, 7 ala carte restaurací, X barů, X bazénů, noční klub, půjčovna kajaků a jiného sportovního vybavení a já nevím co všechno ještě. Všechno v rámci AI. Mě se tam moc líbilo, jak prostředí, tak hotel a i když nejezdím na stejné místo vícekrát tohle je snad první místo/hotel, kde bych znova klidně jel - parádní relax a služby.

Co se týče letenek, tak jsme letěli s Condorem. Cesta tam: Vídeň - Punta Cana. Zpět potom Punta Cana - Frankfurt - Vídeň. Cenu nevím, platil jsem komplet zájezd.

Ale nevím co hledáte, jestli něco takového nebo spíš nějaký jednoduchý bungalov + individuální cestování po ostrově.

0 Citovat

Diky za info vim ze nemecke cestovky nabizeji vic nez ty ceske ale radu let uz cestujeme sami a zatim jsme byli vzdycky spokojeni ,,,koupani me zajima tedy ty plaze bych uprednostnil jako zasadni z toho pohledu jsem prave zjistoval ze v Punta Cana to udajne neni tak skvele zajimal by me nazor na Puerto Plata , vetsinou si pujcujeme auto tam kde myslime ze to vic projedeme pokud ale ne tak me pak zajima radeji kratsi transfer z letiste
Co se tyce ubytovani tak all inclusive nevyhledavame v zadnem pripade ,zajimal by me tedy nazor na samostatne starvovani ..hotel ktery uvadite jsem nase na booking,com za 2665 euro pro dva na tyden ...apartman pro 2 ve stejnem pobytovem miste kdyz neberu do uvahy ty opravdu nejlevnejsi je za 385 eur tudiz volba by v mem pripade byla jasne ubytovani do tech 400 euro pro dva bez jidla v pripade nejake stravy pak by mohlo byt i vic ..let by z Nemecka nebo Rakouska vyhovoval

0 Citovat

Ta cena za hotel je pěkná pálka. Nás celý zájezd na těch 11 dní vyšel na cca 2400 Euro za dva. Jinak v Bayahibe jsou i apartmány. V první linii jsou hotely, pak následují asi další 3 ulice s apartmány, takže tahle možnost v Bayhibe určitě je. Hned vedle hotelové pláže, byla pláž veřejná + bar. V okolí hotelu bylo taky pár restaurací + supermarketů, takže i možnost stravování. Tohle prý v Punta Cana není, tam je to prý hotel vedle hotelu a jinak nic, ale nebyl jsem tam, jen jsem to slyšel smiley

Délka transferu z letiště byla cca hodinu po dálnici.

0 Citovat

My jezdíme už roky do JV Asie a rádi bychom se podívali i do Karibiku. Ale jsme zvyklí většinu dovolené procestovat a moři věnujeme tak 4-5 dnů. Jaké jsou v Dominikáně další možnosti výletů kromě návštěvy hlavního města?
Dík předem za tipy.

0 Citovat

Choďte radšej na Portoriko

0 Citovat

Z dve osoby 2400 vsechno ? to zase celkem jde no ale termin byl pred vanocemi to byvaji dost vyrazne slevy vsude na vsechno... me jde o termin pres Silevestra a ten byva vzdycky od cestovek predrazeny a i individualne se bude cokoliv asi spatne shanet .. proto jsme zatim dali prednost vzdycky Kanarskym domnivam se ze je to urcity kompromis let je casove prijemny ubytovani se sezene levne a kdyz si to clovek pohlida tak i letenka tam jen zpet je problem kdyz clovek potrebuje letet zpet v tom prvnim tydnu po Novem roce pujceni auta neni problem na Kanarskych a take nabidka stravovani je skvela pocasi alespon z nasich 8 navstev v zime slusne koupani prakticky pokazde pokud nam stacila teplota more 17-19 stupnu zazili jsme i lepsi ..no ale prece jen bychom radi zkusili neco jineho takze se zacinam divat po necem zajimavem ten konec roku vcetne jidla pujceni auto i ubytovani a letenky zvladame v podstate mezi 1000-1500 eury takze kdyz by neco bylo o 500 euro vic tak by to bylo realne

0
6 reakcí