Milí cestovatelé, v pondělí letíme s Etihad do Bangkoku. Stopover máme v Abu Dhabí, na 14 hodin. Vyšlo to tak, že je to zrovna přes noc. Máte prosím nějaké tipy, jak přežít takový stopover? Máme si rezervovat hotel? Máme to někde zabalit na letišti? Jak to řešíte? A dál bych se rád zeptal, zda byste mi mohli dát nějaké tipy v Thajsku. Nemyslím takové ty klasiky jako Phuket, Krabi, atd. Myslím nějaké tajné tipy, kde jste třeba byli, moc se Vám to tam líbilo, ale v průvodcích a na internetu se o tom nepíše. Budeme mít půjčené auto, takže budeme maximálně mobilní. Pohybovat se budeme v oblasti Bangkok, Erawan, Phuket, Krabi, Ko Samui a potom přejezd na druhou stranu (Pattaya). Mockrát děkuji a mějte se krásně  .

Stopover Abu Dhabí a tipy Thajsko

Založil(a) ve fóru Letiště

13 reakcí

Milí cestovatelé,

v pondělí letíme s Etihad do Bangkoku. Stopover máme v Abu Dhabí, na 14 hodin. Vyšlo to tak, že je to zrovna přes noc. Máte prosím nějaké tipy, jak přežít takový stopover? Máme si rezervovat hotel? Máme to někde zabalit na letišti? Jak to řešíte?

A dál bych se rád zeptal, zda byste mi mohli dát nějaké tipy v Thajsku. Nemyslím takové ty klasiky jako Phuket, Krabi, atd. Myslím nějaké tajné tipy, kde jste třeba byli, moc se Vám to tam líbilo, ale v průvodcích a na internetu se o tom nepíše.

Budeme mít půjčené auto, takže budeme maximálně mobilní. Pohybovat se budeme v oblasti Bangkok, Erawan, Phuket, Krabi, Ko Samui a potom přejezd na druhou stranu (Pattaya).

Mockrát děkuji a mějte se krásně smiley

Tom

0

Ahoj,

měl jsem stopover v Abu Zabí přes 16 hodin ale přes den. Tak jsem šel do města.
Vstup do Emirátů je bez víza. Osobně bych si rezervoval hotel a tam přespal. Pokud zůstanete na letišti, tak máte nárok na bezplatné jídlo na letišti. Stačí zajít na přepážku Etihad a ukázat letenku.

0 Citovat

Premier inn Abu Dhabi airport hotel - priamo na termináli, lacný /na Abu Dhabi/, čistý a vysoko hodnotený na Tripadvisore - mimochodom, podľa plánu cesty idete do Thajska na 2 mesiace? - polovicu času zabijete presunmi./Čo presun, to zabitý deň.

0 Citovat

Premier Inn je dobrý, bazén na střeše smiley Jinak taxi a vydat se na noční mešitu smiley

0 Citovat

K nej sa asi v noci nedostanú - http://www.szgmc.ae/en/mosque-opening-hours , skôr Corniche, okolie Ethiad Towers, Emirates palace, prípadne Night Market v Central market do 11 PM, prípadne luxusná večera z groupon.ae

0 Citovat

Ahoj, ja jen tipy k tomu Thajsku:

V Bangkoku zkuste Rot Fai Train Night Market, je to velkej trh, schazi se tam moderni mladez a cizincu minimum smiley Je u toho velky parkoviste. https://www.google.cz/webhp?sourceid=ch ... 8679063707

A potom musim doporucit 'svoji' oblibenou Koh Lantu! smiley Je to pobliz Krabi - ostruvek, na ktery se dostanete po zdolani dvou trajektu. http://www.travelgeekery.com/koh-lanta- ... ngs-to-do/

0 Citovat

Po Thajsku autem? Jakou to má výhodu jezdit autem, když vzdálenosti jsou poměrně značné a spousta opravdu zajímavých lokalit je na ostrovech? Navíc vnitrostátní přelety jsou levné.

0 Citovat

A proč ne? Výhodu to má tu, že uvidíš místa, kam se dostaneš bez auta s obtížemi nebo vůbec, máš naprostou svobodu, jsi pánem svého času a spousta opravdu zajímavých lokalit je i na pevnině. Půjčení i benzín jsou taky levný a cesty jsou v super stavu. V Thajsku jsem si půjčoval auto/motorku/skůtr opakovaně a letos mám v plánu zase.

0 Citovat

Zdar,

Jen se ptám na co mám nárok a co můžu dělat, když mám v září stopover 7 hr 40 min in Abu Dhabi Airport.

Přistání v 6 ráno, odlet kolem 14:00

Nějaké vaše tipoy nebo zkušenosti ? Mám na starosti celý itinerář a tak aspoň tahle rada by mi pomohla k zajimavému vyplnění celé dovolené smiley

Díky

0 Citovat

Taxíkem k mešitě smiley

0 Citovat

Takže si normálně vezmeme taxál do města, tam dejme tomu 3 hodiny pochodíme a zase taxíkem zpět a v pohodě ? To zní jako fajn kratochvíle.
Pokud mě normálně pustí dovnitř i ven tak to je super, kouknu co je tam k vidění a jak je to daleko od letiste ( Ať taxík nestojí 500 jedním směrem ) a lets go smiley

0 Citovat

Čau, my si brali taxíka od mešity (k mešitě zdarma hotelovým busem), neměli jsme AED, takže jsme se hned při nástupu zeptali kolik to bude v EUR. Jeli jsme podívat na Yas Marina circuit (F1), do přístavu a pak zpátky na letiště, něco kolem 40 km, už nevím přesně. Taxikář si vzal 25 EUR, jak nám řekl hned na začátku a to na nás čekal u okruhu a v přístavu. Jinak se musím přidat, Premier Inn je super, obzvlášť když je od Etihad zadara smiley

0 Citovat

Ahoj, jedu v listopadu taky do BKK přes Abu Dhabí s Etihadem se stopoverem 14 hodin přes noc. Nevíte jak je to tam s alkoholem, myslím , že pivko by bodlo...
Nechci se válet na hotelu, v SAE jsem ještě nebyl. Asi tam moc bílých v noci nebloumá... smiley Ještě k Thajsku, máte někdo zkušenosti s dopravou Krabi airport - Koh Lanta (na webu jsem viděl nějakej shared minivan??), loď v 11:30 z Krabi nestíhám a přes Ao Nang se mi nechce... Dík N.

0 Citovat

Shared minivan je asi nejbeznejsi a nejlevnejsi preprava z Ko Lanta na letiste Krabi. Listky se daji koupit na kazdem rohu, doba je jizda je cca 2h, zalezi, jak dlouho se ceka na trajekty. Cenu si presne nepamatuju, ale vic jak 400 THB/os to nebylo. Vyzvedli nas primo u hotelu. Pri priletu je prodej jizdenek v priletove hale, az je dodavka plna, tak se jede

0
13 reakcí