Ahoj, potrebovali bychom poradit ohledne letenek z Prahy do Christchurch a zpet v obdobi leden/unor/max. zacatek brezna pro dva dospele a maleho do dvou let na cca 16-18 dni. Bohuzel kvuli prckovi pouze s jednim prestupem, tudiz pravdepodobne s Emirates nebo Korean Air. Cena letenek nyni je u prvniho dopravce kolem 31 tis., u Korejcu jeste o par tisic drazsi. Ma nekdo zkusenost s tim, zda spadnou ceny letenek dolu nebo radeji koupit co nejdrive..? Predem diky! .

Nový Zéland: Praha - Christchurch

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

14 reakcí

Ahoj,
potrebovali bychom poradit ohledne letenek z Prahy do Christchurch a zpet v obdobi leden/unor/max. zacatek brezna pro dva dospele a maleho do dvou let na cca 16-18 dni. Bohuzel kvuli prckovi pouze s jednim prestupem, tudiz pravdepodobne s Emirates nebo Korean Air. Cena letenek nyni je u prvniho dopravce kolem 31 tis., u Korejcu jeste o par tisic drazsi. Ma nekdo zkusenost s tim, zda spadnou ceny letenek dolu nebo radeji koupit co nejdrive..? Predem diky!

0

Ceny za těchto okolností nemají kam padat. Spíš půjdou výše. Cestování na Zéland na 16 dní dní nechápu ani u dospělých (3 dny vám vezme cesta a pár dní se asi budete aklimatizovat na změnu času a teplot), s tak malým dítětem už vůbec ne. Ještě že letím jindy. Dva 11-hodinové lety přes noc po sobě mě brzo čekají, tak doufám, že vám podobní nebudou sedět moc blízko.

0 Citovat

"Diky" za vase prinosne odpovedi a nazory. Tento prispevek jiz stejne neni aktualni.

0 Citovat

to skor problem je polrocne dieta...nie je nic lepsie ako dobre zmeny klimy, tlaku dlhy pobyt lietadle so suchym vzduchom a presuny na letiskach, kde sa premelu vsetky choroby sveta smiley ale to uz je na inu temu.

0 Citovat

Moc nechápu lidi, co tady píšou, že nemá cenu jezdit na 16-18 dní, někdo holt prostě nemá víc dní dovolené a když se chce někam podívat, tak mu nezbývá nic jiného než jet na méně dní. Sami vyrážíme na NZ na 19 dní i s cestou a jako žádnou tragédii nebo důvod, že bychom nikam nejeli to nevidím.

0 Citovat

Ono taky se musí brát v úvahu případný jet lag, někdo se z toho může vzpamatovavat i týden a ten člověk bude absolutně nepoužitelný a neužije si dovolenou...


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Tak ja to nikomu neberu, jen jsem tu proste zdelil nazor ,nic vic nic min, spravne si napsal , jestli mu to stoji za to,,,nebo ze mu ani nejde o poznani...
Dneska se daji obcas sehnat silene ceny ,,,diky low costum zacali litat po svete lidi , kteri by se nikdy tak daleko nepodivali , protoze by proste na to nemeli...ale to porad neznamena , ze musim jet na opacny konec sveta jen , pro to, ze nekdo nacenil spatne letenky , nebo ze nekdo dela akci ..i kdyz chapu, ze to pak hrozne laka , ale napsal jsi pravdu... kdyz nekdo chce na par dnu nekam , kde to stoji za to ,byt aspon mesic, je to jeho vec ,,,s temi emocemi jsem to napsal asi spatne ..,minil jsem tim proste realny pohled na to ..tedy, co do toho vlozim a co mi to za ten vklad muze dat,,, a at se na me nikdo nezlobi , jestli nekdo jede za 21 dnu po 5 kontinentech , tak mi to prijde asi stejna uroven, jako by si koupil Rolls Royce a jezdil s nim do schranky pro dopisy ,,, smiley

0 Citovat

Jak psal Druid, každý to má jinak a každý má jiné důvody pro cestování.
Někdo třeba lítá proto, že ho strašně baví lítaní a je mu celkem jedno, kam letí, klidně i na otočku na NZ, když je to za dobrý prachy.
Někdo má potřebu sbírat míle a tím i gold/platinum/diamond a já nevím jaký statusy a užívá si pobyty v lounge a taky je mu celkem jedno, kam letí, spíš ho zajímá s kým, kolik za to bude mil a jaká je kde lounge. Tyhle lidi třeba fakt skoro nevidí nic z dané země, kromě z okna letadla, kolikrát ani z města, kde přistanou a jsou spokojení/nadšení.
Prostě pro někoho může být opravdu cesta cíl.

0 Citovat

No , mas pravdu , na tema letisnich salonku tu byla ted diskuze , kterou bankovni kartu poridit ,, dost jsem to nechapal , protoze letiste je pro mne jen misto , kde musim jen cekat na sve letadlo , jiste prohlidnu si to tam , koupim obcerstveni , neco co se mi libi , co potrebuju , nejak ten cas zabiju ,ale abych strkal prostredky do nejakeho letistniho salonku ,to me moc hlava nebere a jakmile na letisti budu mit casovy prostor na to ,nekam se podivat, tak z letiste mizim

0 Citovat

a kde potom zaradit mna? pracovne letim do Aucklandu zaciatkom januara na 7dni...este ze sme vystihli super akciu Qatar v biznis triede. ked tak pozeram do kalendara, budem rad ked z Aucklandu vypadnem na 2-3dni a aj to neviem kam ist :/

0 Citovat

tak ja patrim asi do kazdej skupiny smiley ...pre mna je ciel aj cesta, aj destinacia a som rad ze si mozem obcas takto "pracovne" pocestovat. a je aj pravda ze sa na ten C s Qatar tesim ale na druhu stranu je mi aj luto tak malo dni na NZ ( hlavne ked som tam este ani raz nebol ). tak ak mozem, zneuzijem tuto temu na moju otazku...kam ist pozriet na tie 2-3dni?

0 Citovat

Ahoj, na 2-3 dny z Aucklandu bych jel asi do města Rotorua a prohlédl si blízké termální oblasti (jedna je včetně maorského vystoupení http://www.whakarewarewa.com/ a druhá zase s gejzírem, pokud jen jednu z nich, tak spíš tu první) a také trochu vzdálenější Wai-o-tapu, které je nejbarevnější a má před vstupem také gejzír (v 10,15 h.). Součástí i levného ubytování jako kemp či hostel tam bývá termální bazén či bazének. Pokud si půjčíš auto v Aucklandu, zajeď i na poloostrov Coromandel, hlavně Cathedral Cove na východě (navíc by mohly ještě kvést pohutukawy) a stromy kauri na západě, třeba Waiau Falls and Kauri Grove. Kdyby nebyl čas na Coromandel, tak pobřeží na západ od Aucklandu (Muriwai) je také krásné (ale divoké, tj. ne na koupání) s kolonií terejů na útesech a cestou jsou také kauri.

Samotný Auckland je také pěkný na několikadenní návštěvu. Bude to doba hlavních prázdnin místních, takže všude kromě Aucklandu bude víc lidí než obvykle. Raději rezervuj ubytování (kromě stanu v kempu).

0 Citovat

dakujem pani velmi pekne za vase info, tiez mi aj predtym v mojich uvahach najlepsie vychadzala Rotorua kedze je aj pomerne "blizko" Aucklandu. ako nebol by problem kupit letenky napr aj na juzny ostrov ( co som pozeram tak ceny nie su az take zavratne ), otazka vsak je ci by sa mi to na tak kratku dobu oplatilo.

0 Citovat

ahojte mame cca 14 dni na NZ,chceme pozicat auto v AKL a vratit v CHC, co bz ste doporucili, cca aky itinerar...díkes

0 Citovat

Vlastne tady ted potvrzujes to, co jsem psal i kdyz ja byl na Zelande pred temi 17 lety , ty asi mas aktualnejsi informace , ale priroda se tam jiste az tak moc nezmenila , tedy na ten sver by jima stacily treba ty 4 dny i s tim Wellingtonem a na jih by jim zbylo 10 dnu i s Christchurch
Asi bych pri tom ndostatku casu vzdal ten spodek pod Queenstownem ,Milfort ale urcite ano ..ne uz ten Dunedin a nez by jeli na ten Franc Josef glacier tak bych po trajktu jel na ten Nelson, ale jak pises to prirovnani s tou magistralou v Tatrach
Jinak se ovsem neda uvazovat v tom duchu, ze se tam uz clovek nikdy nepodiva priste ,,a zustat jen na jednom z ostrovu 14 dnu ,me prijde zase trosku skoda ,alespon na tom sevrnim , zkusil bych to natahnout k tem trem tydnum ..a pak by byl tyden na severu a dva tydny na jihu
Ale i za 5 dnu na severu a 10 na jihu to muze byt moc hezke vsechno. osobne si planuju navstevu Zelandu na pristi konec roku a zustat bych tam chtel cely leden a jestli by se podarila takova akce ,jak tady byla ted s toho Mnichova , ta chyba v cene , tak by to bylo super

0
14 reakcí