Letos se nám konečně poštěstilo vyrazit na Maltu. Sepsal jsem zážitky a zkušenosti na svém blogu: http://www.literak.cz/2016/10/cesta-na-maltu/. Doufám, že vám informace přijdou užitečné. .

Čtyři dny na Maltě a Gozu

Založil ve fóru Cestopisy

4 reakce

Letos se nám konečně poštěstilo vyrazit na Maltu. Sepsal jsem zážitky a zkušenosti na svém blogu: http://www.literak.cz/2016/10/cesta-na-maltu/. Doufám, že vám informace přijdou užitečné.

0

Tak jsem si precetl o Malte a mam pocit ze Malta prisla o svou znamou atrakci ,o stare autobusy , byli jsme tam tyden ,jezdili jsme s nimi a byl to zazitek , na Gozo jsme si zajeli taky a jeste jednou na Modrou lagunu ,coz je koupaci atrakce na ostuvku Comino mezi Maltou a Gozo ,vetsinou si pujcujeme auto , na takovem typu dovolene , na Malte jsem o auto moc zajem nemel , vzhledem k hustote siti autobusu a prisernemu provozu ,kdy se pesky jde rychleji ,nez autem na Malte je i velmi omezana predepsana rychlost
Na autobusy jsme si urcite nestezovali , bylo i nekolik otevrenyych turistickych , zajimavy je postreh s destem , my vybrali termin velikonoc a zmokli jsme taky , letenky jsme meli tehdy o hodne levnejsi a ubytovani na tyden bylo 180 euro za dvouluzak v Bugibba , ktera je i hodne rusna kazdodennimi diskotekami a hudbou do nocnich hodin,Malta je pro ty co miluji pamatky a historii Valletta je v tom ohledu skovstem ,
Nevim jestli jeste plati ,ale nudismus je na Malte zakazany pod hrozbou pokuty, da se ale najit par mist ,kde se bez plavek koupat da,doporucuje se ale byt ve skupine

0 Citovat

diky literakl za cestopis, Maltu mam v hladaciku smiley

0 Citovat

Rád se na Maltu ještě vrátím. Ostrov se sice zdá malý a 4 dny jako spousta času, ale stihli jsme jen zlomek toho, co se dá vidět. Nejhorší je ta doprava. Autobusy jsou couráky, všude zácpy. Pokud bych měl jezdit autem, určitě bych doporučoval hodně dobré pojištění. Dobrý by byla motorka, zkrátí vzdálenosti a objedete zácpy. Nebo (elektro)kolo. Pěší procházky jsou peklo, chodníky i přechody často chybí.

0 Citovat

No my tam byli tyden a na ty busy jsme si rozhodne nestezovali , mozna to bylo i tim ze z Bugibba jich jezdi opravdu hodne vsemi smery , je mozne , ze ale po vymene tech starych exotickych smiley ( typ jako RTO , casto chybejici dvere smiley atd,, ) to nejak vsechno pomenili , taky tam tehdy byly tusim asi 4 trasy turisticky otevrenych, kde slo libovolne nastupovat a vystupovat
Mozna to bylo pocasim , ktere nam skutecne tehdy nepralo , mozna tim ze nejsem zrovna priznivec kostelu a historickych pamatek , ale me osobne se treba na Gozo libilo vic nez na Malte a co se tyce koupani tak budiz Comino s Blue Lagon nebo ty mista na opacne strane od Bugibba, nebyly spatne ,ciste more tam je , ale znam mnohem lepsi koupani , takze bych uz na Maltu asi podruhe nejel , navic v plne sezone to tam musi byt des a vsude mraky lidi , ony ty pamatky ve Valette jsou pro ty co se o to zajimaji uzasnym lakadlem .Valleta se me libila i celkove

0
4 reakce