Zdravím, s kamarádkou plánujeme, že by jsme rády trochu procestovaly jih Ameriky a to hlavně San Francisco, Las Vegas a Los Angeles. Letadlem by jsme letěly do Miami, kde by jsme si rády půjčily auto a vydaly se na západ. Bohužel naše finanční prostředky, jak to bývá, jsou omezený a tak hledáme ty nejlevnější varianty a kde co ušetřit. Nejvyšším nákladem je pro nás auto a proto bych se ráda zeptala kde je auto nejvýhodnější pořídit, jak se dá ušetřit, prostě nějaké rady a tipy. Auto by jsme rády půjčily asi na 3 týdny - měsíc. To že budeme vyjíždět z Miami je jenom nápad, když bude nějaká jiná varianta levnější, klidně se přizpůsobíme. Hlavní cíl jsou tři zmíněná města výš. Ještě bych měla zmínit, že nám ještě 25 nebylo. .

Z Miami do San Francisca

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

14 reakcí

Zdravím, s kamarádkou plánujeme, že by jsme rády trochu procestovaly jih Ameriky a to hlavně San Francisco, Las Vegas a Los Angeles. Letadlem by jsme letěly do Miami, kde by jsme si rády půjčily auto a vydaly se na západ. Bohužel naše finanční prostředky, jak to bývá, jsou omezený a tak hledáme ty nejlevnější varianty a kde co ušetřit. Nejvyšším nákladem je pro nás auto a proto bych se ráda zeptala kde je auto nejvýhodnější pořídit, jak se dá ušetřit, prostě nějaké rady a tipy. Auto by jsme rády půjčily asi na 3 týdny - měsíc. To že budeme vyjíždět z Miami je jenom nápad, když bude nějaká jiná varianta levnější, klidně se přizpůsobíme. Hlavní cíl jsou tři zmíněná města výš. Ještě bych měla zmínit, že nám ještě 25 nebylo.

0

Asi nejsem ten nejpovolanější, ale asi bych doporučil výlet vymyslet jinak...One-way rental z FL do Kalifornie nebo Nevady nebude nic levného, nehledě na čas strávený na cestě, z toho plynoucí rizika atd. Leťte a půjčte si auto tam. Pokud jsou hlavní cíle města na západě, tak proč Miami smiley

0 Citovat

V Americe jsem za měsíc najezdil 12 tis. km půjčeným autem na západním pobřeží a pokud se dodrží jednoduchá pravidla, tak se to dá zvládnout poměrně levně.

1) Trasa - ideální je okruh, kdy lze na kterémkoliv místě začít (podle toho kam seženeš akční letenku - máš na výběr desítky míst) a nekupovat 2x OW, ale jednu zpáteční což je výrazně levnější.

2) Auto - mít stejné místo půjčení i vrácení - opět je to výrazně levnější (i když jsou různé akce nelze na ně spoléhat) a objednat si to nejlevnější auto co nabízejí srovnávače - stejně je nemají a dostaneš za stejnou cenu vyšší třídu (pohlídej si pojištění aby již bylo v ceně) a odmítnout všechny další nabídky (nástavbové pojištění skel, pneumatik, nulová spoluúčast, půjčení navigace, ad. - zvedne to cenu i o více než 100%).

3) Vybrat si jedno pobřeží - je tam to nejzajímavější (cesta mezi nimi trvá autem 4 dny, musela bys absolvovat 2x a je to plonkovej čas). A přelet také není nejlevnější, to už vyjde levněji navštívit USA 2x z Evropy.

0 Citovat

Ok, díky za rady. A teď ještě k tomu samotnýmu půjčení auta. Kde je nevýhodnější si auto půjčit? Nebo ideálně i nějakou firmu poradit, webový stránky, popřípadě kde se dívat na ty akce. Dívala jsem se na internet, ale všechno to celkem vychází draho + tím že nám nebylo ještě 25 let, tak platíme velký peníze navíc. Rádi by jsme klidně nějaké starší auto. Žádný luxus nepotřebujeme, ale zároveň aby se po pár kilometrech nerozpadlo. Ideálně něco mezi.

0 Citovat

Par ludi co som v usa poznal cez WaT si auto kupilo, mesiac pojazdilo a potom predalo. Strata auta na cene bola cca 500USD.
Ale neviem ake opletacky okolo toho boli(poistka, prepis, vek).

0 Citovat

Souhlasím s výše uvedenými doporučeními a ještě dodám další. Jestli chcete vidět jen ta 3 města, auto si ani nepůjčujte a přejeďte mezi nimi autobusem. Pokud budete chtít vidět i něco jiného, půjčte si auto na část cesty, třeba v LA po jeho prohlédnutí na cestu do Las Vegas a jeho okolí a zpět. Nebo vraťte auto v SF, což může být i bez příplatku (na rozdíl od velkého příplatku při přejezdu ze vzdálených měst). V SF už auto nepotřebujete. Můžete mít multi-city letenku - přílet do LA a odlet z SF.

Při věku do 25 let se většinou nevyhnete vysokému příplatku, ale podívej se sem:
http://www.supercheapcar.com/underage-c ... asterisks/
Já jsem od této půjčovny auto měl a v pohodě. Byl jsem starší než 25 let, takže to nemůžu potvrdit, ale píšou, že od 21 let bez příplatku. Mají i starší auta, ale omezením, kam se může jet, jen na okolí města.

O nákupu auta vůbec neuvažuj. Pro turisty na kratší dobu nereálné. Je nelegální registrovat auto, když nemáš stálou adresu.

0 Citovat

Kupovat auto opravdu nebudeme smiley

Jinak dívala sem se na internetu a našla jsem nějaké pronájmy aut. Všechno je to z Los Angeles na 20-21 dní a příjde mi to celkem levný. Dívám se aby tam hlavně byla připočtená cena řidiče pod 25 a nějaké pojištění. A jelikož tomu ani jedna moc nerozumíme, nekoukl by někdo na ty odkazy prosím?

https://www.levnaautopujcovna.cz/bookin ... 3A#confirm

http://www.ofran.cz/1005-cs-sr/Ofran.as ... pe=Economy

http://www.drive-usa.de/rental-cars/sta ... 5=0&apc=ZS

0 Citovat

My sme pri pozicani auta vyuzili www.drive-usa.de a spokojsnost, cena v pohode, plne poistenie v cene (nulova spoluucast vratane podvozku, plneumatik, skla) a tiez sme si objednali to najmensie auto a kedze ho nemali mohli sme si vybrat ake sme chceli (i tak sme koli spotrebe zobrali to druhe najmensie co tam bolo smiley ) Inac odporucam nezamerat sa len na mesta ale aj na naredne parky ktore su v okoli nadherne my sme za 6 dni isli takto: Las Vegas - Hoover Dam - Grand Canyon - Monument Valley- Horseshoe Bend - Antelope Canyon - Zion National Park - Las Vegas bolo to cca 1900 km ale ta priroda fakt super...

0 Citovat

Ten věkový limit v půjčovnách neobejdeš. Řešením je přibrat někoho staršího a ten bude jako jediný řidič. A bez auta toho v Americe moc neuvidíte, tam je to fakt nutnost. Navíc to není úplně levná země (jídlo, ubytování a další nutné výdaje) a tak jestli už u auta máš problémy s rozpočtem, tak bych zvážil Asii a USA realizoval později až nebudeš muset platit ten příplatek.

Např. Filipíny mě na měsíc vyšly cca na 50% toho co USA na tu samu dobu, můžeš jet i když je u nás zima (prodloužíš si léto) a skvěle si to užiješ na motorce a bez příplatku za věk (a i bez smlouvy).

0 Citovat

my sme toto riesili pred par rokmi z WaT, vsetci sme mali pod 25, nakoniec sme sli cez malu pozicovnu vo vegas a dali sme kolecko Vegas-Hoover-Flagstaff-Grand Canyon-Monument Valley-Escalante-Bryce-Zion-Vegas,
toto je pozicovna http://www.valleyxpress.com/index.html - vhodna aj pre fanusikov debitiek a cashu, ktorych je stale neurekom smiley

a P.S.: radsej lette priamo na zapad a vybavene. ist z MIA do SFO autom nie je lowcost riesenie

0 Citovat

Pridam taky nazor , v USA jsem zil nejaky cas ,,napred na Floride (,let Praha- New York - Miami ), kde jsem pracoval a pak v Seattle , taky prace ,, vracel jsem se prave pres San Francsisko ,Hawaii , Raratonga Auckland , Christchur ,Singapur , Viden , podruhe jsem priletel na Floridu z jizni Ameriky

Cestu z Floridy do Seattle jsem jel busem, samozrejme se zastavkami a noclehy po ceste a prohlidkama ,nejdele jsem se zdrzel ve Vailu a v Aspenu , cestou je samozrejme plno jinych zajimavosti a atrakci .Cestu bych doporucil pres Texas do Colarada, do Denveru a pak pres Utah do Seattle , sjet pak do San Franciska neni problem , pokud nutne chceta mit auto , tak si ho pujcit az na tom zapadnim pobrezi

Samozrejme by se daly sehnat letenky rovnou do SF nebo LA a letet rovnou tam ,,ale s Floridou to ale spatna idea neni , jednak se muzte vykoupat . skvele je to na Sanibel Island ( plavani i s delfiny ), samozrejme jsou plaze v Miami , Ford Lauderdale atd,,,zajet na Key West podivat se do NP Everglades na krokodyly ( plavba po rece ) a plus je to, ze asi nejlepsi jednosmerna letenka do USA je v soucasne dobe z Norwegian , Oslo, Kodan nebo pak Londyn primo na Miami , jasne da s najit s Turkisch z Vidne z Nemecka ,( spise RT )nebo neco z Bruselu ..z Bruselu jsem videl cenu i 150 euro za jeden smer, z Norwegian byvaji ceny okolo 200 euro ,je pravda ze zpatecka z jednoho mista by vysla levneji , treba i chybovy tarif ,ale pokud chcete Floridu i zapadni pobrezi tak bych to doporucil resit takto

V SF jsem byl tyden, ubytovani v hostelu primo pod mostem smiley je super , priznam ze o Las Vegas jsem nestal a na LA uz nejak nezbyl cas , radeji jsem letel na Hawai ze SF se tam daji najit i levne letenky, Seattle je prijemne mesto se spoustou zahrad a uzasnym vyhledem na Mount Rainier , da se podniknout i lodni trip do Kanady , nebo kdyz byste meli auto tak zajet na vylet do hor po okoli

0 Citovat

Ahoj, my jsme s přítelem procestovali celou severní Ameriku autem během studentského programu. Neměli jsme tolika času bádat, ale díky předchozí zkušenosti v Kanadě jsme využili služeb společnosti Ofran http://www.ofran.cz/1005-cs/Ofran.aspx - zrovna v USA mají docela dost možností, kde si auto vyzvednout a trajdat dál po celých státech. Určitě se mrkni - všechno řešíš v češtině, přes formulář zabukuješ a pak si auto vyzvedneš, místo navolíš ve formuláři. Komunikace rychlá, jasná, podmínky vše v češtině, takže se fakt neztratíš mezi anglickými řádky. A rozhodně to nepatří mezi drahá řešení. smiley smiley smiley Vřele doporučuji

0 Citovat

tady jenom dodám k tomu že se nedá obejít ten underage fee, já jsem si loni půjčoval několikrát auto v průběhu mého pobytu na WaT přes Hertz a byl tam děsně v pohodě týpek a ten nám to vždycky dával bez underage fee a ještě se slevou, ale je pravda že to bylo na malym městě a vždycky jsem sebou měl pěkný holky tak to možná pomohlo smiley a všichni čtyři sme byli pod 25...

jinak mikir: nemáš přehled za kolik nejmíň se daj sehnat roundtrip z SF na Hawaii? já jsem občas koukal a to bylo vždycky tak 400+, plánuju příští rok zpět na WaT smiley

0 Citovat

Už jsem to tu jednou dával. Zkuste přes tenhle link:

http://www.alamo-affiliate.de/generic_l ... er&rate=20

0 Citovat

@kubincak

bohuzel , je to davno a tehdejsi ceny jsou uz dnes neaktualni , navic to bylo tak, ze jsem tyden byl v SF a proste si nekde vsiml nejake last minutove ceny letenek , bylo to s mezipristanim na Maui a pak let do Honolulu a taky jsem mel jen OW a dal letenku kupoval zase az na Hawaii ( NZ pres Raratonga ) taky last minute , dneska uz last minutove letenky nebyvaji ,,to bylo jeste v dobe, kdy slo prijit na letiste nebo nekde v nejake cestovce neco najit ,,,vzpominam , ze to bylo nejak kolem 100 dolaru...

0
14 reakcí