Ahoj, chci se zeptat jestli by jste nenapsali nejake dojmy z Kambodzy za poslední dobu? Rozhoduji se porad Kambodza vs Filipíny.... Budu rad za každý názor. Predem diky .

Kambodža

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Ahoj, chci se zeptat jestli by jste nenapsali nejake dojmy z Kambodzy za poslední dobu? Rozhoduji se porad Kambodza vs Filipíny....
Budu rad za každý názor.
Predem diky

0

Na Filipínách jsem nebyl, ale Kambodža je pro mě osobně nejmíň sympatická země z JV Asie. Osobně bych se tam vrátil pouze do Siem Reapu a to pouze kvůli Angkoru, protože to je opravdu nádhera. Jinak nás tam hodně zklamali lidi, kteří jsou obecně (snad s výjimkou Vietnamu) v JV Asii úplně úžasní a tady to bylo dost často o tom turista = odrbat, nechci globalizovat, i tam jsme potkali skvělé lidi, ale obecně mi přišli asi takoví líní.

0 Citovat

Nejčerstvější informaci najdeš asi tady: http://www.kolemkolem.cz/vi2016/CZ/index.htm
Třeba Ti to pomůže.

0 Citovat

V Kambodži jsem byl letos v březnu ale jen velmi krátce a jen v Siem Reapu. Podle mě je optimální v Siem Reapu strávit tak 4 dny. Angkor se dá celkem v pohodě zvládnout za 2 dny (tři pokud to zapíchnete dřív a budete se raději chladit v hotelovém bazénu), na zbytek "atrakci" ve městě a okolí ten den stačí. Každopádně to ale stojí za to, já mám Siem Reap na první pozici ze svých cestovatelských zážitků.
Z toho co jsem viděl a načetl... bych Phnom Penh ani nemusel (a za pár dní v Siem Reap stejně budeš mít památek až nad hlavu), na vyvalování na pláži bych si vybral spíše jiné destinace než Kambodžu. Do Siem Reapu každopáděn doporučuji letecky, letiště na mě udělalo moc dobrý dojem!

Jinak náš průvodce (profi fotograf původem z GB, který již pár let žije v Siem Reapu) říkal, že se situace každým rokem mění - běží výstavba mnoha luxusních hotelů, v následující sezóně se prý předpokládá o 1mil návštěvníků více... Když jsme tam byli počátkem března tak na východ slunce bylo před Angkorem jen pár stovek lidí (žádný masakr) ale borec říkal, že ještě před 14ti dny tam bylo třeba 2000 lidí, nekonečná kolona tuktuků na příjezdu... Zřejmě je v nějakém průvodci napsané, že v březnu už je moc horko a proto drasticky ubude turistů, nevím.

Taky jsem nenarazil na nikoho, kdo by mě chtěl nějak obrat nebo okrást. Místní "vláda" dělá vše pro to, aby přilákala co nejvíce turistů, aby místo mělo co nejlepší jméno... Přímo v oficiálním desateru chování v Angkoru je napsáno, že se nemá nic kupovat od dětí, že je to odrazuje od školy... A taky musím říct, že pouze děti se snažily "vtíravě" něco prodat.

Měli jsme v hotelu domluvený pick-up na letišti. Bohužel na nás asi zapomněli takže čekání, telefonování, čekání až dojedou. Měl jsem z načtených vyprávění takovou obavu (spíš jsem byl zbytečně moc opatrný) že tam vlastně všichni jsou proto, aby mě natáhli, že jsem nedal ani na rady člověka z TAXI budky ani na rady vyšňořeného pikolíka z luxusního hotelu co měl místo tabulky se jménem iPad že jsem tam jako vůl v tom vedru čekal řádově hodinu na odvoz. Přitom stačilo v taxi budce zaplatit 8 dolarů a místo tuktuku by mě do hotelu odvezlo auto... smiley

0 Citovat

Já bych doporučil zvážit Koh Rong Samloem - kde se mi líbilo moc, Kampot je pěknej
na otočení a samozřejmě Siem Reap kvůli Angoru, za to Phnom Penh jde klidně zmáknout
za den, kromě Killing fields není moc co a město to je poměrně nepěkný

- přidávám pár poznatků s fotkama o ostrovu Koh Rong Samloem a na konci je i video
http://nohynacestach.cz/blog/mimo-civil ... g-samloem/

0 Citovat

Souhlasím s tím, že v Phnom Penh toho moc není, pěkný taky není a stačí den, ale nesouhlasím s tím, že kromě Killing fields tam není moc co. Tuol Sleng, který je v centru města, královský palác je pěkný a bizarní je olympijský stadion + okolní sportoviště v zemi, kde olypiáda nikdy nebyla a nebude smiley

0 Citovat

Tak vyhrála letenka do Bangkoku..a Kambodža! Pokud by jste někdo mel cestopis nebo nejakou radu na ubytovani a co kde kdo videl budu vdecen..smiley) Díky...

0 Citovat

V Kambodzi jsme byli celkem 12dni -vratili jsme se z nasich cest cca 2tydny zpatky
- obecne - mam stejny pocit z lidi turista=obrat a lenost mistnich, celkem zklamani musim rict, samozrejme neda se globalizovat
Siem Riep - jsme dali z Bangkoku letecky s Angkor Airlines, AngkorWat a okolni chramy je MUST ale nezda se mi ze je to vic jak na den, max dva a to jen kdy ste vasnivy "kamenolog";) je to krasa spolecne s xy turistama v patach a po techto chramech si budes chtit dat viraz od pamatek
Phnom Penh - presun sem ze Siem Riepu nocnim sleeping busem nedoporucuji slabsim povaham, max 1den na navstevu PP staci
Sihanoukville - taky max 1den, dosi tiristicke na muj vkus..odtud jsme se presunuli pomzemi do Vietnamu - ostrov Phu Quoc (dalsi highlight co doporucuji
!!!!!!
Maximalne doporucuji Ostrov Koh Rong Samloem - the best of Cambodia - dost honeymoonek ostrov ale fakt super pohoda a klidek, velka pecka a jsou tam jeste vetsi extremy temer soukrpromy ostrovy kolem
Naopak ostrov Koh Rong pokud netouzite po party every day and night, tak klidne vynechat;)

0 Citovat

Já byl v Kambodži hlavně kvůli památkám, jako například: http://www.menhouse.cz/pamatky-v-siem-reap-a-chramy-kambodzi, rozhodně bych řekl, že pokud se chceš válet na pláži a koupat v moři, tak ber Filipíny, ale pokud tě zajímají cizí země, tak hezky do Kambodži, je tam spoustu věcí k vidění smiley)

0 Citovat

Nechce se mi zakládat nové téma a tak se zeptám tady:


Zdá se Vám rozumný plán z BKK přeletět do siem reap - tam dva dny pochodit a potom dolu na koh rong Samloem a potom rovnou na ko kut a ko chang a potom vlakem zpět do BKK ? 


Ptám se spíše logisticky z SR do ko rongu (jak) a taky přes hranice z cambodie do thajska - jestli to bude úplně v pohodě a nebo né.

ptám se takhle, protože podobný playlist - itinerář jsem nenašel a zajímala by mě osobní zkušenost.

Klasiké okruhy po thajsku už mám za sebou a tak jsem si chtěl vymyslet nějaký s trochu přidanou hodnotou.

Jo a možná si to představuju jako hurvínek válku, ale misto ko changu tam šoupnout vietnamsky phu quoc :-D a udělat třeba mezizastávku i na tomto ostrůvku ? To už je slušný island hooping. 3 státy, 3 ostrovy v 10dnech dejme tomu.


Díky!

0 Citovat

Nevíte, jaký je v Kambodži nebo Filipínách - samozřejmě ve větších městech - nightlife? Je tam živo a dá se tam sbalit nějáká pěkná místní dívka se zálibou v evropanech? 

0 Citovat

Tož ahoj. My sme boli v kambodži nedávno a mal som z toho celého asi takéto dojmy - https://marushka.sk/12-veci-o-kambodzi/

Ak môžem poradiť - rozhodne nechoď iba Siem Reap a Sihanoukville, to by bola skutočne veľká škoda.


655a7358.jpg

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


Prijde na to  kolik ji za ten suk zaplatis. 


Tak tak. Místních dívek se zálibou v Evropanech tam bude jistě spousta :))). Ale jestli si myslíš, že běžné počestné dívky s tebou budou spát jen proto, že jsi bílý, tak máš trošku naivní představy.
0 Citovat

Taky jsme byli mladí a věřili tomu:-)))

0 Citovat

Aďo napsal(a):

Ak môžem poradiť - rozhodne nechoď iba Siem Reap a Sihanoukville, to by bola skutočne veľká škoda.

No za mě Kambodža akorát Angkor Wat den,dva a rychle pryč!

Jinak je to smradlavá díra a pro Phnom Penh to platí dvojnásob!

0 Citovat

Řekněme, že v jedné sousední zemi jsem měl i 2 rande denně domluvené přes tinder, ale podle toho jak na mě koukaly holky na ulici jsem měl pocit, že by nebyl velkej problém ani sbalit nějákou jen tak v hospodě.  Hlavně to byla normální pracující střední třída, po prvním druhým rande šly se mnou na na pokoj nebo mě pozvaly k sobě - a nechtěly po mně peníze, dokonce za mě několikrát platily večeře :-D  Ale je možné, že mentalita mladých nezadaných dívek v Kambodži nebo Malajsii je jiná, tak se ptál, zdali někdo nemá zkušenosti :-)

0 Citovat

Dík, já tu po roce nečinosti vlákna Kambodža zkusím najít radu ohledně přesunů mezi lokalitami a ty mi v hodině zaflejmuješ thred tím, jak si někde mrdal a jak by se v Kambodži dalo taky zadarminko jebat :-D 

Pecka

0 Citovat

Není zač, dejme tomu, že jsme to téma otevřeli oba s dvěma různými dotazy pro znalce Kambodži :-D 

0 Citovat

Já byl v Siem Reapu v listopadu a letěl jsem tam ze Singapuru. Jeden den jsem přiletěl, druhý den strávil v Angor Watu a třetí den jsem odletěl do Thajska. Myslim si, že to stačilo :-D Jako země mě moc nezaujala, ale těžko hodnotit za 2 dny. Angor Wat fajn, ale pak už jsou ty chrámy víceméně stejný.

0 Citovat

mne sa najviac v kambodzi lubilo mestecko kampot (odtial sa da ist priamo na koh rong) a hlavne motovylet na blizky bokor

Zo sr, by som sa zastavil na noc v pp, nabrezie je tam fajn, lacne pivo, dobre masaze a potom cez kampot (aspon 3 noci) pokracoval uz na spominany ostrov

rozhodne ale nedoporucujem ostat v Sihanoukville. vacsi grc som este nevidel

0 Citovat

lma napsal(a):

No za mě Kambodža akorát Angkor Wat den,dva a rychle pryč!

Jinak je to smradlavá díra a pro Phnom Penh to platí dvojnásob!


Já jsem byl v Kambodži 3 týdny a byla to pecka.....co je pro jednoho smradlavá díra, pro druhého může být zajímavá země ;-)


0 Citovat

Já jsem v Kambodži nebyl (kromě jednoho ostrůvku v Mekongu na hranici s Laosem), ale co jsem slyšel od cestovatelů, tak třeba Kampot a nějaké ostrůvky stojí určitě za návštěvu. Odsuzovat celou zemi po krátké návštěvě turistického Siem Reapu a případně hlavního města je jako odsuzovat třeba Bali (nebo dokonce celou Indonésii) po návštěvě Kuty a Denpasaru. Pro toho, kdo vyhledává neturistické tropické vesnice s milými obyvateli nebo prostě něco jiného, než se dá vidět v turistických zemích, je jistě Kambodža dobrý cíl třeba na projetí zemi na skútru, ale pro milovníka spořádaného Japonska ohrnujícího nos nad chudými zeměmi (lma) nemá kromě Angkoru smysl tam jet.

@Rob Foxx: Možná bych takto někdy uvažoval (plus Kampot) a podle toho, jak se mi na kambodžských ostrovech (je jich víc) bude líbit, bych se rozhodl, jestli tam strávím celý zbytek cesty a pak poletím nebo pojedu busem rovnou do Bangkoku nebo jestli se nějak dostanu na ty thajské ostrovy. Na hledání spojení zkus wikitravel.org nebo najít vhodný cestopis v angličtině. Na Phu Quoc se, pokud vím, nedá dostat lodí z Kambodži.
0 Citovat

Sto ľudí sto chutí sto pohladov.Za mňa:príjemný pohodovy ludia,krajina úsmevov(skor než Thaj.) .....

0 Citovat

Kambodža určitě za návštěvu stojí, kdyby nic jiného, návštěva pár Killing Fields(i pro mě, citově okoralého,poměrně silný zážitek), Genocide Museum v Phnom Penhu, malého, pěkného a klidného Královského paláce,  Angkor Watu a koupačka na jihu za to stojí. Plus jistě milion věcí, které jsem při první návštěvě minul. Ceny velmi mírné i ve srovnání s Thajskem.

0 Citovat

Za navstevu urcite stoji, ale moc odvarena jsem z ni nebyla. Ve srovnani s okolnimi zememi, je to placka, nikde zadne velke hory nebo rozmanita priroda. Angkor nam stacil 1 den, potom nas to prestalo bavit (nejsme pamatkari). 

Jidlo taky slabota, lide docela oprskli, snazili se za kazdou cenu vydelat. Za me je zajimava predevsim diky tem pamatkam a jeji silene historii... 

0