Ahoj, s pritelkyni se chystame stravit 2 noci v Dubaji pri nasi ceste na Sri Lanku. Podarilo se mi rezervovat si hotel v Dubaji kde jedou podle prava Sarija. Presneji receno mi jde o tuhle poznamku, ktere jsem si nevsimnul: "Tento rodinný hotel dodržuje zásady práva šaría, a nemohou se v něm proto ubytovat nesezdané páry. Dvojice mohou být při check-inu vyzvány k předložení oddacího listu. V hotelu není také dovolena konzumace alkoholu. " Jak jsem psal, jedu s pritelyni, nikoli s manzelkou. Mate nekdo zkusenosti s tim, jak moc se to tam resi? Myslite ze nam to projde, kdyz se budeme jen blbe usmivat ? Meli jste s tim nekdo problemy na cestach po muslimskych zemich ? Rezervace hotelu samozrejme nelze zrusit bez poplatku v plne vysi ceny za ubytovani  .

Dubaj, Abú Dhabí

Založil ve fóru Tipy na ubytování

Ahoj, s pritelkyni se chystame stravit 2 noci v Dubaji pri nasi ceste na Sri Lanku. Podarilo se mi rezervovat si hotel v Dubaji kde jedou podle prava Sarija. Presneji receno mi jde o tuhle poznamku, ktere jsem si nevsimnul: "Tento rodinný hotel dodržuje zásady práva šaría, a nemohou se v něm proto ubytovat nesezdané páry. Dvojice mohou být při check-inu vyzvány k předložení oddacího listu. V hotelu není také dovolena konzumace alkoholu. "
Jak jsem psal, jedu s pritelyni, nikoli s manzelkou.
Mate nekdo zkusenosti s tim, jak moc se to tam resi? Myslite ze nam to projde, kdyz se budeme jen blbe usmivat ? Meli jste s tim nekdo problemy na cestach po muslimskych zemich ?
Rezervace hotelu samozrejme nelze zrusit bez poplatku v plne vysi ceny za ubytovani smiley
Dik za tipy a osobni zkusenosti.

0

Nevím jak v Dubai, ale v Íránu, kde to je v mnoha hotelech podobné, to u cizinců zas tak moc neřešili. Stačilo říct, že jsme manželé, ale nemáme stejné jméno, protože to u nás není zvykem. Oddací list nikdo nechtěl (nějaký papír se dá případně nafejkovat, stejně tam nikdo netuší, jak takový český oddací list má vypadat), ale měli jsme také dva stejné prsteny, jakože snubní, jako důkaz místo oddacího listu to stačilo.

0 Citovat

Jinak vcera sem videl na youtube celkem zajimavy dokument o prostituci v Dubaji - neni to tam tak moralne ciste, jak se rika..

0 Citovat

Haha to jsem zrovna vcera rikal manzelce. Staci mrknout na dubajsky Craigslist, je to tam sama slapka a nabidky prace podobneho razeni

0 Citovat

Story ani ne.. Jen jsem si říkal, proč na mě tak pokukuje ta krásná slečna (ano, šlapky tu jsou perfektně upravené) a poté, co přišla a pošeptala do ouška "masáž?" mi bylo vše jasné smiley

0 Citovat

šlapky tu jsou perfektně upravené - jo a nekde je to takova spinava chamrad ze se clovek boji jit kolem aby nedostal sok - chanov je luxus

0 Citovat

Jak je to vlastně celkově s chováním v Dubaji a v SAE? Je mi jasné, že to asi není jako v Saúdské Arábii a že tam mají mraky turistů a jsou tolerantnější. Ale přesto bychom se neradi dopustili nějakého faux-pas nebo dostali do nějakých trablí kvůli prkotině, až tam pojedem. Co třeba nějaké projevy vzájemné náklonnosti na ulici? Držení za ruce, pusa na ulici atd., může to být někde problém? A co oblečení? V plavkách se samozřejmě po městě potulovat nehodláme. Je dobré dodržovat pravidla zakrytých kolen/ramenou u žen nebo i u mužů? Chodit po městě raději v dlouhých kalhotách? Budeme se třeba chtít podívat do mešity v Abú Dhabí a někde jsem viděl, že tam ženám nějaký oděv půjčují. Pokud s tím máte někdo zkušenosti a znáte ta pravidla, budu rád za info smiley

0 Citovat

My jsme tam byli v Září, takže nějaké držení za ruce nepřipadalo v úvahu, strašné vedro, ještě jsme chodili metr od sebe, aby jsme se náhodou nedotkli smiley Ale pár turistů se vodilo, líbání jsme neriskovali na veřejnosti, jen sem tam pusa ve vodě smiley plavky úplně v pohodě, jakési Rusky tam chodili v tangáčích, takže Pákistánci jen slintali. Co se týká oblečení, tak přítelkyně chodila v tílku a kratáskách a já v kratasích nad kolena, někdy blbě čuměli, ale nikdo nic neřekl. Abu Dhabí jsme nestihli..

0 Citovat

Ahoj,
ohledně dress code v mešitě v Abu Dhabí se podívejte na obrázek, co je ještě přípustné:
http://www.panoramio.com/photo/79437087
Volná halenka, sukně a šátek to jistí smiley Na běžné chození po městě je pro ženy asi lepší mít zakrytá ramena a kolena, ale to je jen můj názor, že to je pohodlnější...

0 Citovat

Díky za info i za odkaz na obrázek. Už jsem koukal na oficiální web mešity, tam ty informace taky jsou. smiley

Ať nezakládám další vlákno, tak se zeptám rovnou tady – do Dubaje letíme v říjnu 2015 na týden. Bude nám na Abú Dhabí stačit jednodenní výlet? Ráno busem tam a večer zpátky? Já mám pocit, že jo, ale zajímá mě, jak jste to viděli ostatní, co jste tam byli. V Abú Dhabí bychom určitě navštívili mešitu a ostrov s okruhem F1 Yas Marina, ale nic moc dalšího tam asi nebude, což? Přiznám se, že jsem to ještě nezkoumal úplně důkladně.

A co další tipy k návštěvě v SAE? Váhám, jestli půjčovat auto a projet toho více, nebo to tentokrát pojmout víc v klidu a zůstat v Dubaji a podniknout jen třeba výlet do Abú Dhabí. Co třeba takový Al Ajn nebo podobné oázy v poušti? Budu rád za jakékoli tipy a doporučení smiley Něco jsem načetl i v podobném tématu Dubaj na vlastní triko.

0 Citovat

Byli jsme letos v druhé půlce září. Jak tu někdo psal velké teplo. Ale po letošním létě v ČR super. Jinak co se týče Abu Dhabi, tak pokud nechcete vidět noční zářící město tak jeden den stačí. Cca. 2 hod. na mešitu a pak taxikem do Ferrari Worldu, tam jsme byli 5 hodin. Málo lidi, takže jsme si mohli v klidu bez front užít všechny atrakce. Jinak co se týče nějakých výletů, tak je dobrý mrknout na www.groupon.ae vždy se tam objeví nějaká nabídka, včetně třeba levnějších vstupenek do aquaparku atd.

0 Citovat

Ferrari world za to stál? Atrakce, doprava, ceny super říkáš? Budeme tu mít den stop, tak nevím nevím smiley

0 Citovat

Pro mě, jakožto fanouška Formule 1 určitě. V ceně vstupenky je i jízda na té horské dráze (rychlost 240 km/h), a můžeš jít kolikrát chceš. My jsme tam byli ve čtvrtek a nikdo tam nebyl, takže klid a pohoda, žádné fronty.

0 Citovat

Jinak info k Ferrari worldu: vstupné 1500,- v ceně 90 % atrakcí včetně horské drahy (240 km/h). V ceně není trenažér, ten je zvlášť za 600,- Kč asi. Ale co jsem viděl tak není o co stát, borci sedli a za 20 vteřin bylo po Všem. Co se týče dopravy tak samozřejmě taxikem v tomto státě. Z města do mešity, z mešity do Ferrari a zpět do města asi celkem 700,- Kč.

0 Citovat

Ahoj,nevite o nejakem ubytku v Dubaji?levne ale presto jakztakz dobre?popr aby tam slo zaparkovat i auto?:))
Dekuji Jirka

0 Citovat

Ahojte! Neviem dat prispevok do fora tak aspon sem..Viete mi poradit ubytovanie v dubaji lacne ale slusne -tak okolo 200-300 eur na tyzden pre dve osoby (kludne moze byt aj menej smiley) A typy co vidiet v Dubaji a ako je to s plazami? V marci sa kupat da?

0 Citovat

No v březnu je v Dubaji ještě sezona, takže to ubytování je dražší. Já vybíral na bookingu podle hodnocení ostatních od 7 a výše, a hotely super. A co navštívit? Prostě klasika - Burj Khalifa + fontáy, Burj Al Arab, tržíště, svézt se na Ambře, a zajet se podívat do Abu Dhabi - mešita, ferrari world.

0 Citovat

Cauky,

byli jsme asi pred mesicem. 2 noci Dubai a potom RAS na 5 dní. V Dubaji určitě základní atrakce, které tady psali ostatní. Hotely jsou drahé, záleží jaký chces standard a kolik chces platit. Lepší hotel je kolem 3.000 na noc/pokoj pro dva. My jsme měli http://www.booking.com/hotel/ae/movenpick-apartments-the-square.cs.html

Oblečení pro slečnu kalhoty, polo tričko nebo neco s rukávem. Já jsem nosil plátené kalhoty, tenisky a kosili nebo polo. V Dubaji je to více free. Zde potkás holky s mini a podobne. V RAS je to už o něčem jiném.

Vsechny listky nakoupit dopredu. Vyhnes se frontam a nervum. V obchodaku doporucuju vzit hned mapu, xkrat jsme nevedeli kam jdeme. Pokud budete mit cas tak urcite jsou tam super aqua parky smiley

0 Citovat

Ahojte,
chcem vas poprosit o rady: partia 4 mladi chalani letime na 7 dni 25.4-2.5.2015 na DWC.
Mame predbezne zajednane ubytko Tulip Inn Hotel Apartment Value Deal
Aparthotel 17th Street, Al-Qusais, Dubai za cca 22Eur/noc/os + priplatky, ale trochu dalej od Marine
Pozeral som aj airbnb.com, kde je ubytovacia lokalita lepsia, ale este s tytmo nemam skusenost, isli by ste radsej cez airbnb a mate konkkretne nejake ubytko v Dubaji skusenosti cez airbnb napr.?
Dakujem.

0 Citovat

Ahojte, zrušili mi let a mám rezervovaný hotel na termín 5.9. - 12.9.2015, takže týmto vám chcem hocikomu kto tam pôjde alebo by chcel ísť ponúknuť dohodu o ubytku. Díki

0 Citovat

ahojte,
krati sa mi cas a intenzivne hladam nieco lacne do dubaja z prahy, Bratislavy, budapesti ci viedne......... v termine 14.11.2015-5.12.2015 (+/-2 dni) vie mi niekto nieco poradit.....nakolko som sa pod 250E nedostal.....

0 Citovat

ahojte,
krati sa mi cas a intenzivne hladam nieco lacne do dubaja z prahy, Bratislavy, budapesti ci viedne......... v termine 14.11.2015-5.12.2015 (+/-2 dni) vie mi niekto nieco poradit.....nakolko som sa pod 250E nedostal.....

0 Citovat

ako funguje doprava medzi DWC a DXB??? chodi tam nejaky bus?? alebo nejaky iny spoj? resp. co to stoji?

0 Citovat

Spal uz niekto v hoteloch siete Ibis ? V dubai od januara maju otovrenu novu pobocku a maju zaujimave ceny, napr. standard king room za 53€ (z 220 €) pre dvoch na noc. Podla googlu to vyzera byt zabehana znacka v tomto sektore smiley ale ked si tak citam hodnotenia ostatnych podobne zlacnenych hotelov, tak nato ,ze povodna cena izby 230 eur a hodnotenia okolo 6,0 vomne vzbudzuju podozrenie. Ibis nema este ziadne hodnotenia, ale nepaci sa mi ,ze tak drahe hotely tam maju hodnotenia jak nejaky hostel v Gruzinsku smiley

0 Citovat

Zdravim

mel bych na Vas tady prosbu na nejaky osobni tip na hotel v centru Dubaje.Stejne jako par dalsich sem koupil letenku v akci FlyDubai tak ted schanim ubytovani na 4 noci pro 3 lidi.
Samozrejme booking,hotels. atd znam spis me zajimaji zkusenosti a tipy primo od Vas.Nic extra nevyzaduju snad jen snidani a kdyz uz tam je tak vedro tak bazen idealne stresni s peknym vyhledem smiley smiley at si hezky opalim tu svoji tvarohovou drzku

Diky vsem za tipy

0