Ahoj, letím s Turkish FRU-IST-ARN a v Istanbulu mám na přestup 1h 10min. Dá se to stihnout? Značka: mám mladý nohy a pár krátkých přestupů jsem už zažil.  .

Istanbul - Turkish přestup 1h 10min

Založil ve fóru Letiště

19 reakcí

Ahoj,

letím s Turkish FRU-IST-ARN a v Istanbulu mám na přestup 1h 10min.
Dá se to stihnout?

Značka: mám mladý nohy a pár krátkých přestupů jsem už zažil. smiley

Díky moc!
Honza

0

Tak pokud to porovnám s mým posledním přestupem v Istanbulu tak by 1:10 bylo na krev a kdoví jestli by to stačilo a to to přilétlo na čas,ale istanbulská klasika bus,okružní jízda po letišti,kontrola letenek do tranzitu tj od dosednutí letadla to trvalo bezmála hodinu než jsem se ocitl v letištní hale ..

0 Citovat

tak ked uz to mas kupene, nic s tym neurobis, bud to stihnes alebo nie smiley Ale ja som vzdy pozitivny pri takychto situaciach (predsa by to asi tak nepredavali, keby nebola minimalne 90% sanca ze sa to stihnut da) a tak by som sa toho nebal.

0 Citovat

Měli jsme 1:20h přestup na vnitrostátní let PRG-IST-Antalya (oboje TK) a vše stihatelné na pohodu. Stíhal jsem i vybrat nějaký liry z bankomatu a chvíli posedět před gejtem.

0 Citovat

Díky!

0 Citovat

IST negarantovaný mezinárodní přestup 80 minut  v lednu z PS 711  jak to vidíte?

0 Citovat

no to ti nikto asi nepovie, nebude to uz nahodou lietat vtedy na nove istanbulske letisko?

0 Citovat

To bude, ale jedná se mi o průměrná zpoždění toho letu...

0 Citovat

Je to aspoň na letu zpátky? Já bych do toho asi nešel. Obzvlášť, když jim tam loni napadl i sníh :D

0 Citovat

Je to na letu tam, měla jsem 6,5 hodiny, ale obě společnosti mi posunuly lety k sobě, že zbylo 80 minut.

Varianta je, čekat v IST 2 dny na další let....

0 Citovat


ale presne, toto je za idealneho pocasia


xrvxly3-1.png

0 Citovat

Dík, 6:40 měl být odlet a šoupli to na 9:30.....no asi nebudu riskovat když je to na cestě tam a ještě v zimě. 

Vidím to na 2 dny v Istanbulu, snad se nějak zabavím. Ještě bych mohla šoupnout ten druhý let, ale to je zase 75 minut přestup v Kyjevě...

0 Citovat

Som teraz na telefóne, ale UIA codesharuje s Turkish, tak skús im napísať na jeden z tých letov keď to vyhovuje. PS číslo letu s Turkish si ľahko dohľadáš.

0 Citovat

To není codeshare. Mám na výběr 2 varianty - s přestupem v Kyjevě 75 minut, nebo s přestupem v Istanbulu 80 minut. Risk je obojí a žádný let mezi tím už není. Může být také metr sněhu....a je to na cestě tam. Ještě jednám s Royal Jordanian, ale je problém, že tam nelétají každý den a nejsou zatím ochotni změnit trasování (letím KUL vracím se z BKK a požadavek byl let do BKK a návrat z KUL). Což by znamenalo čekání v IST jen 24 hodin. 

0 Citovat

Ahoj.

Manželka by měla v Pátek letět s Turkish z Prahy a v Istanbulu má taktéž jen 1 hodinu a 10 minut na přestup na let do Rostova.

Let z Prahy přistává skoro vždy cca o 15 minut dříve. Ale spoléhat na to nejde.

Nebyl tam někdo v poslední době? Jak to tam teďka funguje? Trochu se bojím aby to stihla. Když nestihne let, tak další letí až druhý den a to už by ji propadl test na virus který musí mít do Ruska s sebou.

 Díky za každou odpověď.

0 Citovat

Jan Hosek napsal(a):

Ahoj.

Manželka by měla v Pátek letět s Turkish z Prahy a v Istanbulu má taktéž jen 1 hodinu a 10 minut na přestup na let do Rostova.

Let z Prahy přistává skoro vždy cca o 15 minut dříve. Ale spoléhat na to nejde.

Nebyl tam někdo v poslední době? Jak to tam teďka funguje? Trochu se bojím aby to stihla. Když nestihne let, tak další letí až druhý den a to už by ji propadl test na virus který musí mít do Ruska s sebou.

 Díky za každou odpověď.


S prestupom ti velmi nepomozem, jedine co mi napada je, ze by som na infostanku poziadal o zmenu letu do Moskvy alebo na ine blizke letisko z toho dovodu, ze sa potrebujem dostat do krajiny kym este plati test. Podla mna jej to zmenia.


Mozes prosim ta napisat viac o tom, ako sa manzelka dostane do Ruska? Ma rusky pas alebo trvaly pobyt v RF? Alebo zacali pustat do krajiny aj cudzincov?

0 Citovat

Jan Hosek napsal(a):

Ahoj.

Manželka by měla v Pátek letět s Turkish z Prahy a v Istanbulu má taktéž jen 1 hodinu a 10 minut na přestup na let do Rostova.

Let z Prahy přistává skoro vždy cca o 15 minut dříve. Ale spoléhat na to nejde.

Nebyl tam někdo v poslední době? Jak to tam teďka funguje? Trochu se bojím aby to stihla. Když nestihne let, tak další letí až druhý den a to už by ji propadl test na virus který musí mít do Ruska s sebou.

 Díky za každou odpověď.


od pristatia po vystup v IST pocitaj tak okolo ~30 min (aspon za normalnej premavky) a to letisko tiez nie je najmensie, da sa tam nachodit celkom slusne. 

0 Citovat

No bude to muset stihnout. :-)

Jinak asi hotel nedávají kdyby musela letět až následují den, že.

Nakonec se ještě do limitu testu vejde i kdyby ji to nedejbože uletělo a měla letět až za 24 hodin dalším letem.

Vlk: Manželka má ruský pas a trvalý pobyt v čr. Snad mi ji bez větších problémů pustí zpátky domů. Nevím co bych si tady sám počal. Asi bych hrozně zvlčel. :-D

0 Citovat

Jan Hosek napsal(a):

No bude to muset stihnout. :-)

Jinak asi hotel nedávají kdyby musela letět až následují den, že.

Nakonec se ještě do limitu testu vejde i kdyby ji to nedejbože uletělo a měla letět až za 24 hodin dalším letem.

Vlk: Manželka má ruský pas a trvalý pobyt v čr. Snad mi ji bez větších problémů pustí zpátky domů. Nevím co bych si tady sám počal. Asi bych hrozně zvlčel. :-D


Ak zmeska pripoj, ktory oni garantuju, musia jej dat hotel + transfer + stravu/vreckove. Plus nadalej plati kompenzacia podla smernice EU. Treba ist na letisku k pultu Turkish Airlines a tam to vybavia.


Manzelka moze byt rada: stale lepsie nez keby si ty mal zvlciet v Rusku zatial co ona by ostala trcat v CR :)))))



0 Citovat

Sobotní let Praha-Istanbul zpoždění 40 minut v Praze. Nevěřili jsme že to stihne.

Ale z Prahy letělo prý několik desítek lidí do Rostovu. Tak ten Rostovský let z Istanbulu posunuli o 20 minut a při výstupu z letadla na ně čekal člověk co je rychle provedl. Takže to stihli i přes zpoždění. :-)

0
19 reakcí