Ahojte Pridávam svoj článok so skúsenosťami pri požičiavaní auta na Tenerife u spoločnosti CICAR, povedal by som, že jednoduchšie to už asi fakt nejde http://www.travelicious.cz/auto-pozicov ... e-ostrovy/ Mimochodom pre vášnivých vodičov pripájam video z cesty do dediny Masca a toto je len slabý odvar toho aké cesty sa ešte dajú na Tenerife nájisť  .

Půjčení auta - Tenerife / Kanárske ostrovy - CICAR

Založil ve fóru Půjčení auta

Ahojte

Pridávam svoj článok so skúsenosťami pri požičiavaní auta na Tenerife u spoločnosti CICAR, povedal by som, že jednoduchšie to už asi fakt nejde smiley
Žiadne pripojistenia, poplatok za young drivera, žiadny príplatok za druheho vodiča a hlavne ŽIADNY DEPOSIT na kreditke! smiley smiley smiley

http://www.travelicious.cz/auto-pozicov ... e-ostrovy/

Mimochodom pre vášnivých vodičov pripájam video z cesty do dediny Masca a toto je len slabý odvar toho aké cesty sa ešte dajú na Tenerife nájisť smiley))

http://www.travelicious.cz/raj-pre-vodi ... ife-masca/

0

Já doporučuju z vlastní zkušenosti půjčovnu faycan.es. Fungují stejně jako víše popsaná společnost, tj bez karty, žádná předplacená nádrž, pojištění v ceně, nejlevněji od 8eur za den!!!... prostě jednoduše tak jak by to mělo být!

Jinak jen souhlasím, žil jsem na Tenerife 1 rok a je to úžasný ostrov. Pro mě jednoznačně nejlepší ze Kanárů, jelikož se zde v podstatě mísí zeleň s vyprahlou krajinou. Sever je jednoznačně chladnější a zelenější - ideální na pěší tůry, serfování, zde je také více skalnaté pobřeží. Jih je vyprahlejší, suchý a teploty pro koupání jsou zde celoročně příjemné (na rozdíl od severu). Co se týče Kanárských ostrovů tak Tenerife je jediný kde se tyto přírodní podmínky takto mísí - Gran Canaria, Lanzarote a Fuertenventura jsou jednoznačně suché ostrovy - dlouhé písečné pláže atd. La Palma, La Gomera a El Hierro jsou zelené ostrovy, nejsou tak vyprahlé jako ostatní a jsou ideální na pěší tůry v lesích apod. Najdou se zde i krásné pláže, zpravidla s černým vulkanickým pískem.

0 Citovat

CICAR také mohu vřele doporučit. Měl jsem od nich auto loni na týden a absolutně bez problému. Pro ty co jdou po ceně, tak bylo výhodnější si to buknout přes net (cabreramedina.com, což je ta stejná společnost) a dá se nějaké to € ušetřit. Půjčováno v Puerto de la Cruz.

0 Citovat

Také jsem vybral na Gran Canarii Cicar pro jednoduchost. Vraceli jste tam na letišti? Mě to tam čeká v 5 ráno a nemůžu najít žádný plánek (ani Street view nepomohlo) kde vrátit, tak se chci zeptat jak je to tam značené a případně poprosím o krátký návod smiley Díky.

0 Citovat

Auto vrátíš tam, kde sis ho půjčil, to ti při půjčení ukážou, parkoviště je přímo u letištní haly. Při návratu pojedeš podle směrovek Car Rental/Car Rental Parking. Zaparkuješ, klíče hodíš do schránky (to ti taky řeknou kam) a adios.

0 Citovat

Na letišti to bude moje premiéra a jelikož na street view jsem žádné cedule ani piktogram auta s klíčem nenašel tak jsem se právě raději zeptal.

0 Citovat

Ahoj, o Cicaru jsem také přemýšlel, nakonec jsem zvolil autospluscar.com a mohu doporučit. Auto jsem rezervoval dva dny předem a na čtyři dny mě stálo 93€. Benzín – jak auto převezmu, tak vrátím. Bez depozitu a lze platit hotově i debetní kartou.

0 Citovat

Tak asi je to už jedno, ale zkušenosti s CICAR nemáme, ale dva roky zpět jsme si půjčovali auto přes http://www.arcarhire.com/car-hire/car-hire.php. Vše naprosto skvělé. Bylo to naše první půjčení auta, tak jsme měli trochu obavy (fotili jsme si sebemenší oděrky apod.), ale úplně zbytečně. Na kartě si nerezervovali žádný deposit, nic. Pak jsme si auto sami vyzvedli a i vrátili, žádná zpětná kontrola, vše ok. Ceny naprosto bezkonkurenční.

0 Citovat

Ahoj, předně všem díky za rady. Mám jeden dotaz, chci si na Tenerife South Airport půjčit auto, to si vyberu na rentalcars.com. Pak ale můj zpáteční let je od 7:30 , takže chci být ready tak v 6:30 , ale všechny dostupné půjčovny mají otevřeno až od sedmi od rána smiley . Takže řeším, jak to udělat a zatím mi vychází vrátit auto den předtím nebo má někdo jiné zkušenosti či řešil někdo podobný problém? díky za každou radu

0 Citovat

Půjčit třeba u http://www.autospluscar.com/, klíče hodíš do kastlíku smiley U http://www.autoreisen.es/ by to mělo jít taky

0 Citovat

Ahoj. Mam dva dotazy. Budu rad za odpoved. Diky! smiley

Kdyz si pujcim auto na gran canaria, muzu s nim v poho cestovat trajektem i na tenerife atd nebo se to auto musi pohybovat jen na tom ostrove,kde bylo pujceno?

A musim mit ubytovani kdyz chci pujcit auto? Chtel jsem v nem prespavat.

0 Citovat

Auto na Kanarskych je naprosto bezproblemova zalezitost , doporucuju Cicar protoze nechteji depozit , jen depozit na obsah nadrze a ten ti pak zaslou zpet na kartu , kdyz vratis stejne jako jsi prevzal , muzes vratit i prazdnou nadrz i kdyz jsi prevzal plnou, ale to se nevyplati , vyjde to vic nez kdyz to doplnis sam, pokud vracis auto v dobu kdy neni nikdo v pujcovne, vhodis klice do schranky, kterou kazda pujcovna ma , vetsinou u sve prepazky , zaparkujes na jejich parkovisti ,,co se tyka jizdy z ostrova na ostrov neni problem , ovsem domnivam se , ze se to nevyplati platit trajekt ,, jako pesi pasazer je cena mnohonasobne levnesi a auto si pujcis na to tom ostorve kde jsi , treba letos jsme byli na Tenerife , auto jsme tam nechteli , protoze jsme tam byli podruhe a meli to projete ,, a bylli tam jen 3 noci a jeli pak na La Gomeru , kde jsme si auto pujcovali na 3 dny prave od Cicaru , pokud se nejedna o naprosto vytizeny termin ,jako jsou vanoce .neni treba ani dopredu nic rezervovat i kdyz je to lepsi a u Cicaru bez zalohy dopredu ,,,pokud chces byt flexibilni a rozhodnout se na miste . tak to nech klidne az tam .. nanejvys se ti stane ze ti reknou ze mas prijit druhy den . nebo najdes nejakou lokalni jinou pujcovnu.. na Kanarech jsou pujcovny aut v previsu ,,tedy je vetsi nabidka nez poptavka

0 Citovat

Jeste co se tyce kontaktu , tak musi na tebe byt spojeni , udavas telefon a ptaji se te nebo tedy vyplnujes misto kde jsi. ale to staci uvest treba adresu hostelu ,kde budes jednu noc ,,, nebo jakokoliv jinou .oni to kontrolovat nebudou jestli tam pak skutecne budes bydlet...to je pak na zvazenou jestli chces v aute spat,.. ale i tak si myslim , ze je lepsi vypujcit na kazdem ostrove auto samostatne ,, zvazoval jsem to prave na Tenerife letos a porovnal , kdyz si pujcime auto na cely tyden , nebo kdyz pojedeme z letiste shuttle busem nebo linkou a pak si to pujcime az na La Gomere , nakonec zvitezila ta varianta toho jednotliveho pujceni a z Gran Canaria na Tenerife je myslim plavba delsi tudiz i poplatek bude vic ,, Na Tenerie muzu doporucit hostal Los Amigos u letiste a pak v Los Gigantes Poblado Marinero ,drevene patrove aparmany v pristavu , v cene mas i vstup do venkovniho bazenu , ktery ma i morske koupani , plaz pod Gigantama je mala , druha miva velke vlny , ale zase je to vyhodna poloho k vyletu do soutesky Masca a na vylet za delfiny , vcetne koupani z lode

0 Citovat

No s Armasem jsme pluli , nejak se me nezda ze by byl rozdil , tak maly ale jestli jsi nasel...,tak pak samozrejme je zbytecne to vracet a pujcovat nanovo , protoze cena na tyden je v prepoctu na den levnejsi nez kdyz pujcujes na 3 dny

Tak skutecne, mas pravdu , schvalne jsem to zkusil zadat na tom Armasu a opravdu ten rozdil je takovy , jak pises , nevim v jaky termin tam budes , a jake auto budes mit pujcene ,to hraje roli v cene ,zadavas i vek , jde tam asi najit i levneji , jestli muzes jet treba pres tyden ,ale napada me jeste jedna vec , ten trajek te rekneme bude stat 100+euro a poplujes tedy ty 2,5-3 hodiny , samozrejme plavba je zazitek, ale obcas se da taky sehnat letenka z Binter Canaries , treba za 30 euro v jednom smeru na osobu .. takze zhruba stejna sazba ,jak za tu plavbu.. prave toto jsme letos resili mezi Tenerife a La Gomerou , uvazoval jsem ,ze jednu cesty poplujeme a druhou poletime .. ale ty 30 eurove letenky me uz utekly a pak jsem si uvedomil ,ze na La Gomere je pristav i letiste tak , ze pokud bych pujcil auto v pristavu a chtel ho vratit stejne , tak nam to prinese komplikace a kdyz bych ho vracel jinde nez ho vypujcim, tak by asi byl priplatek i kdyz mozna na La Gomere by to nebylo tak divoke , ale neco by si asi zauctovali urcite za ten prevoz
No, ale Binter Canaries ma dost slusne renome a moc pekne letusky smiley

0 Citovat

Hehe, letušky já rád smiley ni chystáme se tam 14-21.12 dva dny chceme být na Grancan. a potom zbytek Tenerife. Proto bych rád měl auto ať si vše můžem projet a kdekoli kdykoli zastavit. Chceme tam i spát ať nemusíme platit i hotel. Na binter jsem se taky díval. Hodně s předstihem se daji koupit levnější letenky,ale jinak to vychází docela dost. Zatím nejvyhodněji mi přijde to auto na gran can a koupit si zpátečni na Tenerife. Uvidíme i podle financí. Jedem tam jako chudí studenti za dobrodružstvím. Klidně budem spát i pod širákem a zůstanem jen na gran canaria,když bude malo peněz. Tam taky bude něco k viděni ni? smiley

0 Citovat

A není lepší dát to nadvakrát? Jednou GC, podruhé Tenerife? K vidění je toho spousta na obou ostrovech, týden je žalostně málo (na oba)...

0 Citovat

Samozřejmě, vnitrozemí je hornaté. Pico de las Nieves, Roque Nublo a Roque Bentayga jsou dominanty, ke kterým se dá dojet po silnici a v jejichž okolí je krásná příroda i turistické stezky. Projezdit nebo prochodit tam týden není problém. smiley Spíš ti nezbude čas na ty pláže...

0 Citovat

Pokud byste někdo věděl o nějakém pěkném cestopise z GC, sem s tím. Díky
Ideálně v tomto stylu: http://www.geekyexplorer.com/sao-miguel ... in-4-days/

0 Citovat

Super smiley fb Robin Pavelka (frenstat p.r) Berlin zatim resime. Kdyz na neco dobreho narazime,napisem si

0 Citovat

Ahoj, jak je to s půjčením auta na Gran Canarii, pokud moc nemluvíme anglicky? Může to být problém nebo je proto lepší využívat autobusovou dopravu?

0 Citovat

Zdravím.
Letíme v termínu 18-25.11. na Gran canaria.

najde se nejaký pár nebo max další 3 lidi, co letí ve stejném termínu? Do berlína se hodláme vydat autem - tak by jsem se treba rozdelili o benzín.


Pak jsem se chtěl zeptat na půjčení auta na Gran canaria. Existuje nějaká půjčovna, kde je 100% krytí havarijka a krádež? Většina půjčoven nabízí za cca 50 EUR na 5 dni 100% refundaci, ale stejne clovek dava zalohu 1100 EUR, ktery pak tak AXA nebo co to je slibuje vrátit pro proresení zpátky.. Ale nwm nwm.

Děkuji za odpvoed

Kontakt na me vocadlo.s@seznam.cz
728 892 078

0 Citovat

Ahoj, jak tu bylo již několikrát zmíněno, nejlepší půjčovna na Kanárech je Cicar. Žádná spoluúčast, nemusíš nic doplácet na nějaké připojištění, nic ti neblokují na kreditce, ale hlavně ten jejich přístup je super. Před 14 dny jsme byli na Tenerife, opět jsme na jejich stránkách bookli auto Corsu za 133 EUR, dostali na letišti Astru za 142 EUR bez doplatku. Pak jsme 3. den píchli, vyměnili provizorní rezervu a jeli do jiné pobočky to pořešit. Vypsali papír o vrácení a dali nám hned jiné auto Opla Zafiru, který je na stránkách za 318 EUR, samozřejmě bez doplatku a naprosto žádných problémů. Při vrácení na letišti porovnali benzín v 1. vráceném autě a ve druhým, byl tam rozdíl čtvrt nádrže, tak nám na kreditku vrátili zpátky 24 EUR. No, koukni na jejich stránky..

0 Citovat

když jsme u toho, vyžaduje cicar kreditku nebo se spokojí s debetní kartou? Vzhledem k tomu, že je tam full insurance, přijde mi jištění kreditkou zbytečnost, ale raději se ptám, abych nebyl něpříjemně překvapený na letišti. Děkuju!

0 Citovat

Jelikož co jde platím kreditkou, tak jsem neřešila jak zaplatit. Berou i hotovost.

0 Citovat

To, že chcou půjčovny jistinu kartou, tak není jen kvůli depozitu. Ten by si každá půjčovna zvládla stáhnout i z debetky nebo vzala hotovost. Jde hlavně i o jištění za případné poplatky mýtného a hlavně pokuty za přestupky.

0