Ahoj, potřebovali bychom poradit, původní plán byl navštívit Miami a NY, první dva týdny v únoru, bohužel nám vypadlo ubytování v Miami zdarma. Takže jsme tuto variantu zavrhli, místo toho by jsme chtěli vyrazit v tomto termínu, někde na Jih Evropy, letecky, třeba i dvě nebo tři místa(země), nebo někam za lepším počasím, Dubaj, případně další exotičtější místa, ale s nějakým rozumným finančním limitem, na USA to bylo 25tkč, takže rozhodně né víc. Buď nějaké cestování po památkách, Barcelona, Benátky, Řím podobná kombinace.... Nebo pak odpočinkovou dovolenou někde v hotelu. Děkuji za rady a tipy .

po Evropě za "teplem" v únoru

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

12 reakcí

Ahoj, potřebovali bychom poradit, původní plán byl navštívit Miami a NY, první dva týdny v únoru, bohužel nám vypadlo ubytování v Miami zdarma.
Takže jsme tuto variantu zavrhli, místo toho by jsme chtěli vyrazit v tomto termínu, někde na Jih Evropy, letecky, třeba i dvě nebo tři místa(země), nebo někam za lepším počasím, Dubaj, případně další exotičtější místa, ale s nějakým rozumným finančním limitem, na USA to bylo 25tkč, takže rozhodně né víc. Buď nějaké cestování po památkách, Barcelona, Benátky, Řím podobná kombinace....
Nebo pak odpočinkovou dovolenou někde v hotelu.

Děkuji za rady a tipy

0

Evropa + únor = zima, ať jsi kde chceš smiley Takže pokud chceš teplo, zapomeň na Evropu. A měl by ses rozmyslet, jestli chceš poznávačku po památkách nebo válečku v hotelu smiley

0 Citovat

Kanáry jsou taky Evropa...

0 Citovat

V unoru muzes zkusit Kanary ,ale na koupani to tam byva spis do konce roku a pak az od konce unora v lednu a unoru by mohlo mit more tak kolem 17 stupnu ale muzes mit stesti i na lepsi pocasi , my tam litame s zenou v poslednich letech na Silvestra a pak nekdy na zacatek brezna , takze osobni zkusenost ze zacatku unora nemam. Vybral bych asi Lanzarote protoze tam je jak pekne koupani tak i mozne aktivity po celem ostrove Fuerteventura by mohla mit jeste o neco tepleji ale tam to je hlavne o koupani
Jinak do toho tveho limitu by jsi mohl zkusit Oman , zkus sehnat levny let do Dubaje a pak busem do Omanu ..,my se prave s tehle cesty ted vratili pocasi slunecno kolem 27 stupnu , more 24 . Rozpocet byl vetsi .ale diky pujcenemu autu a ubytovani v hotelu , rozpocet ti skoci i tou Dubaji ,mozna by stalo za to letet primo do Omanu
Docela jsem mel obavy s letu Smart Wingsem kdyz se nedavno psalo o 21 nejhorsi letecke spolecnosti na svete , ale byli jsme dost prijemne prekvapeni , byl to let z Ostravy do Dubaje pri ceste tam sice bylo zpozdeni ,ale to zavinila podle me Ostrava ,letadlo tam totiz uz stalo delsi dobu a servis v Ostrave nestihal , zpatky probehl na cas , cestou dobre jidlo i piti, takze zadny hladolet nebo sucha houska ze salamem ,jak jsem s recenzi cekal , nejsem si ale jisty , zda se tam neprojevuje dotace Ostravy, protoze jak jsem si precetl Ostrava se rozhodla tuto linku financne podporovat , tak mozna mohou byt lepsi sluzby nez na jinych letech ,,Smart Wings ale zavadi do Muscatu primou linku z Prahy
Auto jsme meli puvodne rezervovane od Economycar ,ale hotel mel lepsi nabidku , mezinarodni ridicak po me nechteli , depozit taky ne , platba probehla cash az po vraceni auta , kartu sice chteli ale neresili jakou . auto bylo vyssi kategorie nez jsem si vybral a zaplatil , ale mozna ze tento vlastne nestandartni postup byl diky tomu ze jsme meli ubytovani na hotelu
Jinak klidne v zime Irsko ) ted je tady 12 nad nulou ) prijel jsem domu uz potme , ale nevim jestli nebudu sekat travnik ) bylo tu pry porad teplo pres svatky

0 Citovat

Mikir, furt je tady teplo ( já jsem v Leedsu ) přes svátky jenom dvě atlantické bouře během čtyř dnů, ale jinak je furt v posledních dnech 10 - 13° nad nulou smiley

Ale třeba takové Španělsko či Portugalsko by nebyl špatný nápad, na koupání to asi nebude v tu dobu, ale počasí může být slunečné nebo Madeira ?

0 Citovat

Ja by som volil asi ten Dubaj.Neviem odkial si ale ak z moravy tak z katowic to lieta do dubaja za par korun smiley ak nie tak by som volil tie kanarske popripade byvaju niekedy aj dobre lastminute chartre na Kapverdy z Nemecka len to by si musel risknut že nejaky Last minute bude.

0 Citovat

Na Tenerife dnes voda 20 : https://www.seatemperature.org/europe/s ... ericas.htm

0 Citovat

Malaga by šla, jen mojí Au Pair rodiče tam měli někde v okolí záplavy ( cca tři týdny zpět ) a co jsem měl dneska Angličtinu, tak učitelka ( taky tam má baráček ), tak říkala, že po těch záplavách to tam vypadá strašně furt. Ale jinak je tam teď slunečno a mají pěkné počasí AP rodiče smiley

0 Citovat

ale zase Dubaj nie je az tak drahy...az na to ubytko. Ak bdu byvat v Deire a v okoli stareho Dubaju, tak ubytovanie kludne okolo 50-60 euro za noc v hoteli s bazenom a strava v miestnych podnikoch, ci uz s kuchynou indickeho subkontinentu, alebo nejake miestne shawarmy smiley Plaze su zadarmo, alebo s minimalnym poplatkom ako napr. velmi pekna Al Mamzar. Samozrejme, ze ovela drahsi je ten novy Dubaj okolo Khalify a Mariny, kde sa mi aj jedlo vo food courte v tych megamall-och zdalo predrazene smiley Za tych 160 euro co je teraz s Ostravy so Smart Wings priamy let na unor/februar aj s bagazou by som asi nic ine neriesil. A teda samozrejme je to aj super cena ako sa dostat potom lahko do Omanu.

0 Citovat

no to je pekny kandidat na zrusenie smiley

free cancellation za 19, bez free za 20x viac smiley
Hlavne sa mi paci ze uz dnes to bolo booknute viac nez 1500x smiley

0 Citovat

Opravdu skvela nabidka za tech 19 ...)) to fakt zkusilo tolik lidi zarezervovat ? v Dubaji se me nelibi ze booking.com uvadi ze neni v cene tech
10 % +10 % + poplatek mestu .. s timhle jsem se setkal poprve .,.vzdycky byl navic jen ten poplatek mestu , jinak podle meho ma smysl vybirat hotely u metra , taxikama to pak naskace ty vydaje a navic metrem je to rychlejsi z te Ostravy to je ted super cena prave i pro ten Oman i kdyz tech 6 hodin v buse je trochu dlouhych, ale letenka zadna levna neni

0 Citovat

po delším váhání a pročítání zdejších příspěvků vyhrála Dubaj smiley
chystáme se již o víkendu, Dubaj, Abú Dhabí, podle času Omán.
Informací tu je spousta, takže stačí číst a číst, jen mám menší dotaz na sport, rád chodím běhat a chtěl bych třeba ráno vyrazit někde od hotelu na pláž, je to možné ?

0 Citovat

můžete někdo doporučit do jakého aquaparku se vydat, Dubaj nebo Abú ?

0
12 reakcí