Přátelé včera v 1:05 jsem dorazil na letiště IKA a prošel procedurou získávání víza Podle mě je to jednoduché, koupíte pojištění za 20 USD, vystojite frontu kde dostanete formulář, vyplníte, podáte vyplněné do okýnka s pasem, frontu podruhé stát nemusíte, zkusil jsem nevyplnit kolonku number of your sponzor and adress in iran, pan úředník si ji vyžádal, nicméně troufám si tvrdit, že jakékoliv číslo začínající +98 by ho uspokojilo. Pak čekáte, do pasu vlepi vízum, pak mává pasem z okýnka, tím vás vyzývá k vyzvednutí, dostanete papírek s částkou, je to opravdu podle xichtu, já platil 50 eur, dva Češi vedle mě oba po 60 eur Zaplatíte hned vedle vlevo u okénka, ukážete úředníkovi potvrzení o zaplacení a máte vízum, obecně mi bylo místními řečeno že záleží na národností a Čechy berou úplně v pohodě Ještě je otazka to pojištění, možná to lze nějak ukecat že máte vlastní, ale za 20 USD mi to nestalo Takže vysledek úplně v pohodě není třeba utrácet za ref. Číslo ani za zvaci dopis Jinak právě trávím druhý den s mým hostitelem z CF a spokojenost Už jsem ho připravil na to že jsme měli cenovou akci na letenky a ze nás postupně dorazí vice Napíšu další poznatky Odesláno z mého HUAWEI P8max pomocí Tapatalk .

Írán Visa on arrival - aktuální informace z místa

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Přátelé včera v 1:05 jsem dorazil na letiště IKA a prošel procedurou získávání víza
Podle mě je to jednoduché, koupíte pojištění za 20 USD, vystojite frontu kde dostanete formulář, vyplníte, podáte vyplněné do okýnka s pasem, frontu podruhé stát nemusíte, zkusil jsem nevyplnit kolonku number of your sponzor and adress in iran, pan úředník si ji vyžádal, nicméně troufám si tvrdit, že jakékoliv číslo začínající +98 by ho uspokojilo. Pak čekáte, do pasu vlepi vízum, pak mává pasem z okýnka, tím vás vyzývá k vyzvednutí, dostanete papírek s částkou, je to opravdu podle xichtu, já platil 50 eur, dva Češi vedle mě oba po 60 eur
Zaplatíte hned vedle vlevo u okénka, ukážete úředníkovi potvrzení o zaplacení a máte vízum, obecně mi bylo místními řečeno že záleží na národností a Čechy berou úplně v pohodě
Ještě je otazka to pojištění, možná to lze nějak ukecat že máte vlastní, ale za 20 USD mi to nestalo

Takže vysledek úplně v pohodě není třeba utrácet za ref. Číslo ani za zvaci dopis

Jinak právě trávím druhý den s mým hostitelem z CF a spokojenost

Už jsem ho připravil na to že jsme měli cenovou akci na letenky a ze nás postupně dorazí vice


Napíšu další poznatky

Odesláno z mého HUAWEI P8max pomocí Tapatalk

0

Pojištění jsem nekupoval, nikdo se na něj ani neptal... Úředník pro něj posílal jen asiaty.

0 Citovat

Záleží opět na nevím čem, po nás ho chtěl po všech, není problém to zkusit bez něj ...
Nicméně visi tam cedule jako kráva že dle posledního nařízení vlády... Ble ble smiley

Odesláno z mého HUAWEI P8max pomocí Tapatalk

0 Citovat

Zdar,

zeptam se, jak je to s tou rezervací ubytování? Pochybuju, že si všichni, co jedou do Íránu, bookujou drahý ubytování přes booking.com. Proto se chci, prosim, zeptat, jaký jsou Vaše zkušenosti s rezervací ubytka? Stačí kontakt na hostilele z couchsurfingu? Dík!

0 Citovat

Je to jejich povinné pojištění při vyřizování víza k něčemu, nebo si mám určitě vyřídit cestovní pojištění i u nás?

0 Citovat

Díky za odpověď. A jak jste se po Íránu pohybovali? My chceme zkusit kombinaci stopu a autobusu (nevíš, jak cenově a časově 100 km/ ?? h), ale taky jsem přemejšlel, že pakliže by byly levný vnitrostátní lety, tak bysme zkusili doletět do Shirazu letadlem...(co ten noční bus?) Díky, Kuba,

0 Citovat

Ahoj,

mrkni se na tenhle odkaz (je to sice trochu delší, ale myslím, že ti to pomůže (je tam i o letu do Shirazu a nocnich autobusech): viewtopic.php?p=19053 a pak tady ještě jedna zkrácená verze u mě na blogu, která v rychlosti popisuje co jsem viděl: http://vocasontheway.cz/iran-rijen-2015/.

Kdyby něco, tak se klidně zeptej. Snad si to budu ještě pamatovat.

Honza

0 Citovat

Díky! Tak asi taky využijeme autobusy...jinak neni problém najít v Teheránu centrální autobusák? A co jízdní řády? Doptat se na místě...? Díky moc za trpělivý odpovědi, už se nám to blíží (měsíc do odletu), tak chci bejt připravenej smiley

0 Citovat

Ved precitaj par cestopisov a odpoved na vacsinu otazok, ktore tu pokladas, sa tam dozvies. Hlavna bus stanica je azadi terminal, ktora je nedaleko azadi tower. Od najblizsieho metra tam zoberies taxi. Pred kazdym terminalom su nadhanaci autobusovych spolocnosti, ktori hovoria cielove destinacie, staci si len vybrat, pripadne sa ta spytaju, alebo ty im povies kam chces ist a oni ta dovedu az k prepazke, kde si kupis listok. Autobusy chodia kazdu chvilu.

K ubytovaniu len tolko, ze v kazdom meste sa v blizkosti mesity nachadza tzv. Mosaferchune, co je taka ubytovna pre domacich, ktori cestuju po krajine. Ziadny luxus, vacsinou iba spolocne wc a kupelna na chodbe, ale zato 100% autenticke a lacne. Pripadne pozri u mna na webe, uz si vsetko tak dobre nepamatam, predsalen je to uz 6 rokov.

0 Citovat

no vidis, a ani si nemusel citat cestopisy, vsetko zodpovedane smiley

0 Citovat

Ahoj, mám dotaz ohledně původního tematu. Jakou máte zkušenost s couchsurfingem, resp. když do místa pobytu ve formuláři napíšu adresu mého couchsurfaře? Je to v pohodě? Četla jsem i nějaké doporučení, že je lepší si zarezervovat hotel, pak rezervaci zrušit a jejich potvrzení použít pro získání víz, ale nevím, jestli to není zbytečně. Díky

0 Citovat

Informace k vízum - listopad 2016

Přikládám osobní zkušenost ze získávání víz na teheránskym letišti. Cena víza byla 75 Euro, kdy vízum platilo na 30 dní, nikdo se nás neptal, na jak dlouho vízum chceme, zkrátka týpek napsal na lísteček částku s cenou a tu jsme pak zaplatili u okýnka - zřejmě si vymejšlel cenu podle ksichtu, protože někdo měl vízum za 100 E někdo za 60 E. Referenční číslo vůbec není potřeba, nikdo se vás na něj neptá. Co se týče pojištění, tak to jsme měli z domova (Alpenverein) a přeložený do angličtiny s tím, že se vztahuje na celej svět vč. Íránu, to tam musí bejt výslovně napsáno. Nám tohleto prošlo a dostali jsme na potvrzení o pojištění razítko, s kterým jsme si šli pro vízum. Měli jsme ale spíš štěstí, protože co jsme se bavili s lidma, tak nikdo obdobně neprošel, i když měli stejný pojištění jako my, vždycky si museli koupit pojištění za 15 E. Rezerave ubytování na první noc - to jsme neměli, napsali jsme do příslušný kolonky, že ihned letíme do Shirazu, jinak se to ale kontroluje a úředníci rezervace ověřují telefonicky - jdem s tim ale takhle vyjeb*t.

Celá tahle anabáze trvala cca 2 hodiny, pak už perfektní Írán. Cena taxíku z letiště do centra cca 550 000 Rls, jinak se dá přes den jet i sdílenym taxi za 70 000 Rls na předposlední zastávku metra linky č. 1 a odsud do centra metrem za cca 10 000 Rls.

0 Citovat

Před cestou do Íránu jsem se tu ptal na to jejich zdravotní pojištění. Tak tady je vidět, co to obsahuje. http://pasteboard.co/pZSqKWqM0.jpg

0 Citovat

Ma zkusenost s vizem. Prileteli jsme v 0:30 rano. Bylo tam pomerne malo lidi a za 20 minut jsme meli viza. Referencni cislo mit nemusite, pokud mate rezervaci hotelu. Ptali se po nem sice taky, ale rezervacka hotelu je adekvatni nahrada.. Doporucuji mit u sebe 2 kopie rezervace s adresou hotelu a telefonem. Jednu mu nechte, udelate jim radost, ze to nemusi opisovat. A druha vec je pojisteni, bud zaplatite 15e a pockate si chvili ve fronte na pojistku a nebo si sezente od pojistovny dokument kde je vyslovne napsano, ze vam to plati vcetne uzemi Iranu. Nutil to kazdeho stejne zaplatit, ale ja si trval na tom ze pojisteny jsem a kdyz uvidel,ze tam mam napsano incl. teritory of Iran tak povolil a 15e bylo doma...pak uz jen uhradit obvykly listecek s castkou 75e a za chvili bylo v pase vizum... Celkove uplne v pohode..panujou kolem toho nesmyslne famy.

0 Citovat

Má ještě někdo zkušenosti získání víza bez uvedení ubytování? Pár hodin po příletu se vydám do Shirazu, tudíž si nechci zařizovat hotel v Teheránu.. Popř. nemáte někdo kontakt na levnější hostel v Teheránu? Dík!

0 Citovat

Ja som pred rokmi byval v Hostel Mashad, Amir Kabir Street. Maju aj page na FB:https://m.facebook.com/mashhadhostel/?locale2=sk_SK

0 Citovat

Aktuální situace z 01/2017 poplatek 50 EUR každý z naší skupiny. Žádný zvací dopis ani referenční číslo nikdo z nás neměl.

0 Citovat

E-visa https://e_visa.mfa.ir/en/

0 Citovat

A predajcovia fejkovych referencnych cisiel nebudu mit co zrat! A komu tim prospejete, co Dave?! smiley

0 Citovat

Ti si vždy najdou důvod, proč e-visa nefungují smiley navíc tu jsou nulové informace – kolik stojí e-visa, platnost, doba vyřízení? pfff smiley až někdo ozkouší, poreferujte, díky smiley

0 Citovat

Volal som na ambasádu a pre Slovákov to neplatí. To mi stačilo, viac som neriesil

0 Citovat

Ahojda, víte někdo, zda se VOA vztahují i na vstup do Íránu přes Bandar Abbas ? Od prosince funguje rychlé a levné trajektové spojení z Ománu, mám v plánu spojit SAE ->Omán -> Írán. Díky!

0 Citovat

Díky...myslel jsem si to, tak zvolím obrácený směr s příletem do Teheránu a odletem z Dubaje...Prima den smiley Jarda

0 Citovat

Elektronická víza jsou v zásadě jenom pro ty, co se jim chce na ambasádu (berou otisky prstů). A osobně vložit 50 eur do obchodní banky plus připravit pár dalších papírů, podle toho, co mají uvedeno na stránkách velvyslanectví (konzulární oddělení). Stačí fotky dvě. Takže pokud se prokousáte skenováním a odesíláním foto a pasu, dostanete mailem VISA APPLICATION SUBMISSION NOTICE s jakýmsi číslem, které ambasáda uzná ako to slavné referenční číslo. Vyřízení jim trvalo týden a půl (možná to bylo i dříve, ale nekontrolovala jsem). No ale mám to a nemusím se pakatit na letišti. Jo a není třeba dokládat, kde máte ubytování.

0 Citovat

02/2017 prilet na IKA o 01:00am cca 20-30 ludi cakalo, visa vybavene za cca 40min cena pre SVK 75€, poistenie od nas, na ktorom bolo uvedene ze plati aj pre Iran, ale tak rychlo to pozrel, ze nemal sancu vidiet, ze to tam pise (a papier bol zlozeny smiley tych co nemali poslali kupit, a kto nemal uvedeny kontakt na byvanie toho si volal o doplnenie informacii.

najlepsi kurz bol na letisku 1€ = 40600R (pred tyzdnom 41500R), 1$ = 38000R v hoteloch vpohode menia za 1€ za 40000R

lokalne letenky nebolo celkom jednoduche kupit v hoteloch ako sa pise na nete.. vacsinou odkazali, ze pridte zajtra rano,
na THR piatok po 22:00 na Terminal 2 bola otvorena uz len jedna agentura, ale listok necely den dopredu do THR - SYZ 44€, bacha posledne metro z THR ide o 22:30

dobre na presuny su VIP autobusy, vela miesta na nohy, obcerstvenie, cena len o par $ vyssia ako obycajny bus, ale dobre mat rezervaciu aj ked bude niekto tvrdit ze staci prist na stanicu hodinu pred odchodom (inac sa mozno dostanes az na treti vporadi..) za rezervaciu mozu chciet obcas drobny poplatok.

0