Zdravim vospolok, o 2 tyzdne letim na Bohol na par dni a tak pozeram kde sa da ubytovat, mam uz nieco booknute kusok od letiska v Tagbilarane, ale zahravam sa s myslienkou sa ubytovat priamo na Panglao (nech to mame blizsie k plazam a k island hoppingu), tak max do 1500PHP na noc aj s klimou. Mate nejake tipy? Na bookingu toho celkom este je, ale kedze je tam toho urcite viac ako v agregatoroch, tak ci nahodou nemate nejaky skryte eso v rukave  .

Bohol

Založil ve fóru Tipy na ubytování

20 reakcí

Zdravim vospolok, o 2 tyzdne letim na Bohol na par dni a tak pozeram kde sa da ubytovat, mam uz nieco booknute kusok od letiska v Tagbilarane, ale zahravam sa s myslienkou sa ubytovat priamo na Panglao (nech to mame blizsie k plazam a k island hoppingu), tak max do 1500PHP na noc aj s klimou. Mate nejake tipy? Na bookingu toho celkom este je, ale kedze je tam toho urcite viac ako v agregatoroch, tak ci nahodou nemate nejaky skryte eso v rukave smiley

0

Ahoj, já jsem byl opakovaně na Panglau a nedoporučuju moc hotely v pravé polovině Panglaa, nicmoc tam není.
Okolo Alona beach najdeš mnoho zajímavých hotelů a více než dost možností pro tvé tripy po okolních ostrovech.
Pokud bys vyloženě chtěl, můžu teoreticky zařídit i osobu co tě vyzvedne na letišti a dopraví vozem do hotelu.

0 Citovat

hej ta vychodna cast ma nejak nezaujala. Transfer uz zvladneme na trojkolke, minuly rok sme boli na Corone, tak trosku uz pozname miestne realie.
Ale ak sa ti chce zanechat nejake special tipy co na 4-5 dni, tak budem len rad. Urcite dame opicky, cokoladove kopce a nejaky island hopping. Este som pozeral aj plaz v Ande, ale to uz je 100km, neviem ci sa to realne da otocit skutrom za jeden den a neviem ci by sa mi to aj chcelo smiley

0 Citovat

Já bych těch 100km asi oželel, ale samozřejmě je to na tobě. Každopádně Tasrier (opičky), Chocolate hills,
Zip line je taky krásná pokud jseš na trošku adrenalin, pozorování světlušek je zajímavé a potápění na Panglau
můžu taky doporučit.
Tohle ti může dát trošku přehled co Panglao a Bohol nabízí:
http://packages.asiatravel.com/packageb ... stcity=PH4

0 Citovat

dik, fireflies ma zaujali:)

0 Citovat

ked si bol na corone a robil tam island hopping, tak na bohole sa na to vyprdni

vcera odtial prisla sestra a bola z toho velmi sklamana (mala island hopping na palawane,neda sa to porovnat s boholom,uplna slabota)

"na pevnine" mali ubytko http://www.nutshuts.org/ - v noci pocujes zvuky dzungle smiley

na panglau mali ubytko http://scentofgreenpapaya.com/ - to sa im velmi lubilo

zajtra v robote ked s nu budem zistim viac info aj s cenami

inak pocasie mali nahovno, skoro furt im prsalo

0 Citovat

no co pozeram napr. plaz v Anda, tak to vyzera rovanko ako island hopping na Corone smiley Asi poziciame skuter na dlhsie a pobehame plaze priamo na ostrove, vsak uvidime podla aktualnej situacie. Scent of Green Papaya vyzera dobre, ale zase my "socialne slabsi" nemozme dat na filipinach viac ako 30 euro za noc, mozno na svadobnej dam aj 40, ale vies ako smiley

0 Citovat

Do 1500 PHP to nebude, ale na Bohole mi bolo najlepšie v tomto zariadení
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... sayas.html
majú fantastický výlet loďou, prípadne si pozri ich packages -fantastickí ľudia
Na Alona beach - Alona Golden palm resort. Alona však moc dobrá sama o sebe nie je, ako východisko na island hopping fajn

0 Citovat

diky vsetkym za rady, nakoniec som to urobil tak ze dame 3 noci na Panglao, blizko White Beach a Bikini beach a posledne 2 noci v Tagbilarane, kedze nam to leti uz o osmej rano naspat. Tak pobehame Panglao skutrom, jeden den vylet na Chocolate Hills a opicky a dalsi Loboc a Anda beach. Island hopping ako pozeram je na pol dna - delfinky, snorchlovanie pri Balicasag a virgin island, takze to tak akurat smiley Hlavne dufam, ze su tam este nejake koraly, na Corone po Yolande toho moc nezostalo

0 Citovat

ranna pracovna porada za nami takze :

- Scent of Green Papaya sa da na priamo zabookovat za 2000 php (v cene super ranajky,bazen, doprava na/z plaze)
- doprava do nuts z panglao - lodkou priamo pred dvere za 150php resp busom za 30php len sa musi potom slapat po schodoch
- skuter na Panglao 800 php (nemali pozicany,bo nahovno pocasie)
- opicky vstup 50php (nezjednava sa,maju cennik), je to len miny prechadzka ale cesta stalo za to, opicky fakt miniaturne
- jeepney 1php/1km
- beefarm bola v pohode
- island hoping na balicasag stoji 1400php cela lod + 150php fee na ostrove + 250php ak chces ist na mini lodicke k rybickam (staci prejst na druhu stranu ostrova a je to free) + 250php ak chces ist na mini lodicke ku korytnackam (to odporucaju) - cele je to na 0,5dna
- z plazi sa im najviac pacila Dumaluan beach, vstup 25php

este ma napadlo, hovoris za dva tyzdne. Neni vtedy nahodou cinsky novy rok ?

0 Citovat

Ahoj, na Boholu jsme byli v říjnu 2015.
určitě stojí za vidění Chocolate hills a nartouni. Stálo za to i objet vodopády na Boholu, moc se o nich v průvodcích nepíše, takže je to skoro bez turistu, bohužel názvy jsem už zapomněl...
Ubytko bych bral u Alona beach na panglau. My jsme byli ve Villa Juana, měl to německý důchodce s filipínkou:-) V ceně ubytka byl rovnou i skutr, což mi přijde jako velká výhoda, ke všemu jediná činnost německého majitele byla údržba těchto strojů, takže na filipínské poměry to byly supr kousky:-D
Jinak Balicasag mě moc nenadchnul, ráno tam vyrazí stovky lodiček s turisty a je to takové přecpané, ale ponor zase tak zlý nebyl...

Užij si Bohol, levný rum, pohodičku, pláže;-)

0 Citovat

Alona beach je spinava, vkuse nejaky hluk z lodi, je tam relativne draho na filipinske pomery ... vecsinu ubytovacich zariadeni vlastnia europania, takze tak to aj tam vyzera, v ponuke v menu som tam nasiel aj Hungarian sausage .. no skoro ako doma smiley My sme tam prisli s lodou z Cebu, odvoz sme mali tusim za 220 PHP. Oplati sa po prilete hned si prenajat skuter, tusim 600 PHP na den a mas pokoj resp. treba zjednavat, na jednom vylete nedaleko Chocolate hills v nejakom advanture parku som pri obede u miestnej devy, ktora sa chcela na Slovensko hned vydat smiley som sa dozvedel ,ze domaci platia 300 PHP na den. Skutrom sme dali cca 150 km bez problemov, za jeden den sme stihli sa pomotat kolo Loboc river, pozriet chocolate hills, prechadzku po lanach v tom advanture parku, tansier sanctuary a este pochodit miestne trhy v Tagbilarane kde sme si nakupili vyborne filipinske jedlo smiley Odporucam za 1000 PHP ? vylet lodou z Alony do Oslobu na pozorovanie zralokov. Ja som kvoli nim priletel na Cebu, aby sme zistili, ze terigajuci sa autobus po 4 hodinach dotrepal na miesto 3 minuty po odchode poslednej lode smiley Keby som bol vedel ,ze za 20€ sa tam dopravym z Alony tak nevaham smiley Druhy krat by som siel byvat na White beach, cista a krasna plaz a s pozicanym skutrom si pojdes kde len chces, aj na obed. Ludia mili, deti nam casto mavali, policajti nas nikdy neriesili, trosku som mal obavu, ci nahodou nebudu riesit vodicak na motorku ako napr. na Bali resp. medzinarodny vodicak, ale slecna z pozicovne ma 3x uistila, ze na Bohole na to dlabu ...

0 Citovat

Ahojte smiley

Pridám svoje otázky ohľadom Filipín sem, zakladať nové vlákno mi príde zbytočné..

Letíme (dvaja) na Filipíny prvý krát, priletíme 2.Feb do Manily a rovno letíme smer Cebu. Tu máme týždeň na Cebu+Bohol (prípadne Negros alebo niečo iné - má zmysel týchto 7 dní nejak viac kúskovať? Niesme vôbec plážový povaľači, ale nechce sa mi stráviť 3/4 času presunmi - ale som s tým ok, ak to stojí za to smiley ). Potom letíme späť do Manily (na Luzone budeme potom 3.5 dňa), deň strávime v Manile - nejaké rady ako ho stráviť? - a potom nočným busom smer Batad. Okrem toho by som rád na Luzone stihol mt. Pinatubo, alebo nejaký iný zaujímavý výlet/trek. Na konci potom letíme na 4 dni do Hong Kongu a Macaa. Táákže:

- Ako najlepšie rozdeliť tých 7 dní medzi Cebu/Bohol (a prípadne niečo iné)?
- Ako moc potrebné/vhodné je mať ubytko poriešené vopred?
- Je nejaká dobrá alternatíva k presunom oproti motorke? Moc som sa na to netešil ani predtým ako som si dochrámal nohu, teraz už mám reálne obavy. Štvorkolky, alebo niečo podobné?
- Ohľadom Boholu tu bolo už informácii dosť, vďaka smiley Ak by ale mal niekto tipy k Cebu, tak sem s nimi (kľudne vrátane tipu "nestojí to oproti Boholu za nič, choďte rovno tam").
- Ako je to s výbermi z bankomatu? Neni tam nejaký blbý poplatok ako v Thajsku? (radšej vyberám, ale kde sa oplatí meniť, tak ok)

Môžete ma nasmerovať aj na nejaké tipy na Hong Kong keď tak, ale tam o tom tuším podstatne lepšie ako o tomto smiley

Ďakujem krásne smiley

0 Citovat

na Cebu stravim jednu noc smiley ale minuly rok backapackeri na Corone ospevovali ostrovcek Malapascua na sever od Cebu. Cesta sice trva dlhsie, ale ze to je raj smiley
Manila keby sa dala preskocit, by som ju preskocil, my sme sli trosku do centra pozriet katedralu, potom to ich mega namestie, povozili sme sa na dystopickej nadzemke, skontrolovali ci dieta v kontajneri vobec zije a to asi tak vsetko.

0 Citovat

@Mojo: V Manile sme za den stihli tak akurat Passay hlavnu ulicu s jej "atrakciami" a Mall of Asia. Strasia, ze to mesto je jeden velky kriminalny zivel, asi je to pravda ... na ulici sme boli jedini europania, zase ma tam sli zenit a kamaratku vydavat smiley Uzili sme si srandy, hlavne ked som jedol kacaci zarodok, mnam! smiley

Za vyber z bankomatu sa plati 5€, my sme menili € priamo na letisku tusim za 52 PHP, v Tagbilarane davali od 49-51, takze ziaden velky roziel. Atrakcie na Cebu su len tie zraloky+ asi 3 km od nich nejaky vodopad a ta severna cast co spomina Tonic, ale bolo to hodne daleko, ak nemas cas, tak velky zrut casu. Nebyt tych zralokov, ktore sme ani nestihli smiley, tak na Cebu nejdem vobec. Bohol bol stokrat lepsi aj co do plazi, aj co do atrakcii. "nestojí to oproti Boholu za nič, choďte rovno tam" smiley

Ak nechces skuter, tak potom asi kus bude problem ... pred jeepney nas vystrihala sama filipinka, ze to nie je velmi pre nas, no a taxi ci tuk tuk .. proste vsetkych europanov co sme stretli na ceste boli na skutri. Ja som na nom jazdil 1x v zivote a som tu smiley

0 Citovat

@Mojo
Manila je docela hnusny mesto. Na druhou stranu tam neni moc turistu, takze ani tourist traps tam nejsou smiley Mě se nejvíc líbalo procházka v American Cemetery & Memorial https://goo.gl/maps/sw263ex8Zwp smiley Je to největší americký válečný hřbitov mimo US smiley V manile bylo super, že dokonce i taxikaři se zdáli být poctivý smiley jen jednou jsme vystoupilo po tom co nám jeden řekl brutálně přemrštěnou cenu místo toho aby zapnul taxametr smiley

Bankomaty dávali max 10.000 PHP na jeden výběr což bylo dost málo. Prý bankomaty HSBC davají 20.000, ale ten jsme nikde nenašli. smiley Na druhou stranu to bylo v roce 2014 a od ty doby se to mohlo změnit smiley

My jsme kromě toho dali z Manili dení výlet busem na Taal Volcano. Bylo to dobrý smiley ale rozhodně to není trek jako Pinatubo smiley

Tady je kdyžtak pár našich fotek http://etabroad.com/cs/filipiny-fotocestopis-ze-zeme-tisice-ostrovu

0 Citovat

@Toimas, ten cintorin vyzera fakt zaujimavo, mozno to na layover vyuzijeme smiley

0 Citovat

tak uz naspat, cestopis bude, ale tak nejake rychle dojmy
Plaze na Panglao:
Alona - cista blbost, plna lodi, mutna voda a pri odlive velmi nepekne. Plno turistov.
Dumaluan - vstupne 25 pesos, celkom fajn
White Beach - zadarmo, asi najlepsia z tych komercnych
tip: opustena plaz tu: https://www.google.sk/maps/@9.5788575,1 ... .65z?hl=en
sever Panglao - plaze su, ale nejak sa mi nepacili vobec smiley (ako napr. Doljo beach alebo Momo)

Pangangan Island:
Esperanza beach - cisty bizar, ako u babky na dvore, teta nam musela otvorit branu, najprv nechapala co chceme smiley
Treasure Island Beach resort - super rodinny rezortik vedeny 83 rocnou pani Blessie, more bolo rozburene, ale ked je kludne, tak cisty raj smiley

Sandingan Island:
asi najzaujimavejsia plaz (Rock Cove sa vola myslim), na mapach nie je, vedla Boffo rezortu https://www.google.sk/maps/place/9%C2%B ... 1643?hl=en

Chocolate hills naozaj zaujimave, vodopady Mag Aso Falls tiez vyborne, boli sme tam sami.

Velmi odporucam ubytovanie v Panglao Palms Apartelle.

Bankomaty su na Alona Beach, funkcne boli v DBO banke.

Ttojkolky su celkom drahe, po Panglao je fix 150 pesos, vecer 250 pesos, urcite sa oplati hned zobrat skuter, najma vnutrozemie Boholu je uplne paradne.

@Toimas, diky za tip - v Manile sme navstivili American Cemetery, aj ked dostat sa tam z letiska bol porod. Taxikari chceli od 500 do 1500 pesos, internet strasne pomaly ci uz letiskovy, alebo cez SIMku, ale nakoniec sme za 180 pesos zavolali Uber, aj ked tych par kilometrov trvalo 45 minut, fakt pekelne zapchy. Naspat to uz bolo za 20 minut. Velmi zaujimvy cintorin, cista amerika v strede Manily.

0 Citovat

@tonic Sem rád, že se tip líbil smiley Jinak ta doprava v Manile je šílená úplně všude, zácpy jsou snad i v noci smiley

0 Citovat

@Tonic: Tuším sme sa na tých miestach akurát prestriedali smiley S hodnotením pláží na Panglao 100% súhlasím, takisto s hodnotením Chocolate hills, a rovnako vďaka @Toimas za ten tip na US cintorín.

Inak Filipíny moc fajn, cena (skvelého!) rumu je až smiešna (za cenu jedného piva v HongKongu by som bol na Filipínach na mol 3 dni v kuse smiley ). Najviac sa mi nakoniec ale páčilo v Batade a Sagade, ako sám zvyknem vravieť, niesom plážový povaľač smiley

0 Citovat

@Mojo, tu cenu rumu nechapem - ako to moze stat tolko ako rovnaky objem piva smiley
Plazovi povalac tiez nie som, ale teda ked som tam uz bolo s polovickou, tak som musel kombinovat. Inak za 4 dni sme tam urobili cca 370km na skutri, doteraz ma boli rit smiley

0
20 reakcí