Zdravím, v září se já, přítelkyně a můj otec chystáme letět do USA, takže jsme koupily letenky a šli vyplnit ESTU. U mě a u přítelkyně bylo vše v pořádku, jenže nevím proč a já hlupák u otce špatně zaškrtnul otázku a ESTA mu byla zamítnuta. Hned druhý den volal na US ambasádu v Praze, kde mu řekli, ať vyplní formulář DS-160 a pak si zajde na pohovor. Tak jsme tedy najeli na https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx a hned u fotky byl problém. Prej příliš světlá. Tak jsme to začli vyplňovat bez fotky. Ze začátku vše v pořádku, jenže pak nastal výběr důvodu cesty. S mojí znalosti angličtiny bylo celkem těžký najít správný důvod, ale pak jsem tam pod něčím našel turistika/léčení B2, tak jsem to zvolil. Pak to po nás chtělo adresu hotelu. Máme sice jeden vyhlédnutý, avšak nezabookovaný, protože ani nevíme, jestli pojedeme. I tak jsme ho ale vyplnili. Jenže pak to po nás chtělo, ať napíšeme kontaktní osobu nebo organazici ve státech a chtělo to na ni číslo, mail no prostě všechno. Tam jsme skončili, otec od toho nas*aný odešel, že nikam nepojede. Já Vás proto žádám, ať mi někdo, kdo má s tímhle zkušenost, pomůže. Jsem už fakt bezradnej a nechci otci kazit výlet, protože jsem to omylem podělal. Pokud by mi někdo mohl napsat krůček po krůčku, co a jak, byl bych moc vděčný. Navíc, kolikrát nevím co tam napsat skrz cestování, protože .... Máme mezipřistání v Chicagu, odkud letíme hned do Toronta, kde plánujeme zůstat 2 - 3 dny a pak se s megabusem vydat do NYC, odkud pak letíme domů. Vše proběhne od 9. do 18. září. Možná vám to příjde jako jedna velká slátanina, ale moc Vás prosím, zkuste na to mrknout, já už jsem fakt bezradnej. Děkuji .

USA víza

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Zdravím,
v září se já, přítelkyně a můj otec chystáme letět do USA, takže jsme koupily letenky a šli vyplnit ESTU. U mě a u přítelkyně bylo vše v pořádku, jenže nevím proč a já hlupák u otce špatně zaškrtnul otázku a ESTA mu byla zamítnuta. Hned druhý den volal na US ambasádu v Praze, kde mu řekli, ať vyplní formulář DS-160 a pak si zajde na pohovor. Tak jsme tedy najeli na https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx a hned u fotky byl problém. Prej příliš světlá. Tak jsme to začli vyplňovat bez fotky. Ze začátku vše v pořádku, jenže pak nastal výběr důvodu cesty. S mojí znalosti angličtiny bylo celkem těžký najít správný důvod, ale pak jsem tam pod něčím našel turistika/léčení B2, tak jsem to zvolil. Pak to po nás chtělo adresu hotelu. Máme sice jeden vyhlédnutý, avšak nezabookovaný, protože ani nevíme, jestli pojedeme. I tak jsme ho ale vyplnili. Jenže pak to po nás chtělo, ať napíšeme kontaktní osobu nebo organazici ve státech a chtělo to na ni číslo, mail no prostě všechno. Tam jsme skončili, otec od toho nas*aný odešel, že nikam nepojede. Já Vás proto žádám, ať mi někdo, kdo má s tímhle zkušenost, pomůže. Jsem už fakt bezradnej a nechci otci kazit výlet, protože jsem to omylem podělal. Pokud by mi někdo mohl napsat krůček po krůčku, co a jak, byl bych moc vděčný. Navíc, kolikrát nevím co tam napsat skrz cestování, protože .... Máme mezipřistání v Chicagu, odkud letíme hned do Toronta, kde plánujeme zůstat 2 - 3 dny a pak se s megabusem vydat do NYC, odkud pak letíme domů. Vše proběhne od 9. do 18. září.

Možná vám to příjde jako jedna velká slátanina, ale moc Vás prosím, zkuste na to mrknout, já už jsem fakt bezradnej.
Děkuji

0

Ja bych tam zkusil jeste jednou brnknout a pokud mas slabsi anglictinu, tak si vyzadej nejakeho Cecha.
Mrkni tady na bod c.3
https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1088/~/i-made-a-mistake-on-my-esta-application

0 Citovat

Přesně tak, znovu zavolej na ambasádu, přesně popast, co jsi tam špatně zaškrtl, že omylem kvůli neporozumění... nenech se odbýt, za estu jsi zaplatil 14 dolarů a i kdyby jsi je měl platit znovu, vízum tě bude stát mnohem víc. Pokud to nezabere nebo znovu volat nechceš, tak k vízu už se nedá vrátit a třeba zvolit jiný důvod cesty? Vpravo nahoře je možnost nastavit si překlad, čeština tam není, ale neumí někdo z vás tří dobře německy, francouzsky, španělsky...? S pomocí nějakého překladače na netu to nemůže být tak těžké, nebo určitě znáš někoho anlicky líp vybaveného... Nebo se při telefonátu na amasádu rovnou zeptej, co ti na tom vízu není jasné, jakou možnost zaškrtnout pro turistiku s opakovaným vstupem atd. Sama se do USA chystám a ze všeho toho zařizování mi jde taky hlava kolem, takže fakt to chce klid, znovu na to mrknout, nepropadat beznaději a třeba začít pilovat tu anglinu (mohla by se hodit hned v chicagu na imigračním).

0 Citovat

Jakmile je ESTA jednou zamítnuta, pravděpodobně bude zamítnuta při každém dalším pokusu... Není to z mé hlavy, ale přímo z hlavy US amabsády...

Mám podobný problém jako Allo... Před x lety a to v mých 18- ti letech, jsem musel vyplnit formulář DS-160, zavolat na US ambasádu, domluvit si pohovor a zaplatit x tisíc za schůzku... to vše bylo v době, kdy ještě ESTA nebyla pro ČR k dispozici...

Tehdy jsem vízům do USA nedostal a dostal jsem se nejspíše na jejich listinu "imigrantů" protože, minulý rok jsem si zařídil biometrický pas a zkusil zažádat pomocí ESTA o vízum a žádost mne byla zamítnuta...

Proto jsem googlil a zkoušel všemožné, volat na ambasádu a tam jsem se dozvěděl, jakmile je ESTA jednou zamítnuta, pravděpodobně bude zamítnuta při každém dalším pokusu... Jediná možnost je, vyplnit formulář DS- 160 a domluvit si schůzku na US ambasádu a sdělit důvod, proč chci navštívit USA... Celkem všechny tyto poplatky vyjdou něco málo přes 4K...

Zatím jsem formulář nevyplňoval a ani si nedomlouval schůzku... Myslím si, že by snad neměl být problém vízum dostat, protože mám závazky vůdči ČR, jako je moje vlastní firma, zaměstnanci a atd. takže prostě se sem musím vrátit do ČR...

Budu rád, pokud měl někdo stejný problém, tak jestli by mohl napsat co vše musel absolvovat a jaký byl výsledek...?

Allo: Pokud se rozhodnete vyplnit formulář a domluvit si schůzku na ambasádě... doporučuji s sebou mít výpisy tatínkových bankovních účtů, různé dokumenty že vlastní takový a makový majetek... zkrátka že je solventní, aby zde nebyl prostor pro pochybnosti ze strany pracovníka ambasády, že chce v zemi "neomezených možností" zůstat...
Jen namátkou na googlu: http://www.wecotravel.cz/uitecnecestovn ... informace/

0 Citovat

Díky moc všem za rady smiley My tam právě hned volali a paní nám řekla, že lidi tyto chyby dělají, tak můžeme napsat přímo na tu ESTU. Jenže prej ta úspěšnost je úplně minimální, většinou ani neodpoví na mail. Takže nám bylo od paní poraděno vyplnit DS-160. S angličtinou jsem nikdy problém neměl, bez problému jsem se vždy v domluvil a to i písemnou formou. Jenže tento formulář byl prostě kámen úrazu, co mi trochu srazil sebevědomí o mých znalostech smiley Naštěstí se mi podařilo najít návod v češtině. Ještě mám ale pár otázek : 1. Hotel, který tam uvedu jako kontaktní organizaci, tak musím ho mít už předem rezervovaný?
2. Taťka pracuje přes 20 let v Rakousku, takže všechny dokumenty o pracovní smlouvě i konta bude mít v němčině. Je to problém a musíme to nechat přeložit nebo to stačí?
Díky smiley

0 Citovat

Hotel bookni s možností storna zdarma a nedráždi je víc než musíš smiley

0 Citovat

Chci se zeptat, zda-li nemáte zkušenosti s placením víza DS - 160 na http://www.ustraveldocs.com/ ? Samotný formulář se povedlo vyplnit, i na uvedené stránce se registrovat. Při placení on-line nám to nechtělo vzít kartu, takže jsme jeli do banky, kde nám řekli, že u nás je vše v pořádku. A rovnou nám tam i z IBANu rozluštili, že ten jejich účet je veden v ČR. Tak se ptám, jestli jim to můžu poslat pomocí internetového bankovnictví na účet v ČR, který ale vlastně oni sami nikde neuvádí, protože to mají uvedený jako mezinárodní platbu. A taky, kam bych měl uvést ICG kód, který je tam vlastně nejdůležitější?
Díky

0 Citovat

Jinou kartu? Jde o to, že je potřeba spárovat platby, které probíhají automaticky. Takže nikdo nebude dohledávat tvou platbu kord, když ani tuto možnost jak sám říkáš neuvádějí.

0 Citovat

Taky koukám, kde to lidi vyřizují smiley
Oficiální stránky v češtině zde: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/applicati ... ution=e1s1

0 Citovat

A proč to zařizujete přes nějaké pochybné zprostředkovatele a ne rovnou přes ambasádu? Jakou přidanou hodnotu vám poskytují, když o udělení víz rozhoduje stejně konzulární úředník?

Protože toto je oficiální stránka ambasády, kde se to má platit smiley A děláme to právě kvůli tomu, že v ESTA jsme udělali chybu.

0 Citovat

Trú story http://czech.prague.usembassy.gov/how_to_pay_fees.html

0 Citovat

Možná blbej dotaz, ale ve světě byrokracie je třeba počítat se všim...minulý léto jsem při cestě na východní pobřeží vyřizoval estu a je tak platná ještě na jeden rok. Nicméně při jejím vyřizování jsem tam zadal i údaje o letu, hotel atp a zajímá mě, jak s tim mám naložit teď, když mě čeká cesta na západní pobřeží. Jde o to, že některý údaje se daj změnit, takže jsem v online registraci vymazal hotel, ale minulej let vymazat nejde, a tak mě zajímá, jestli si mě na tom nemůže někdo povodit na letišti...nikde jsem o tom info nenašel, takže předem díky za Vaše zkušenosti

0 Citovat

Žádný problém, já mám v ESTA také údaje kdo ví jak staré a nikdo mi to zatím nezpochybnil. V LAX (pokud letíš tam) ale i na některých dalších amerických letištích je to dokonce tak, že pokud jsi už v USA byl, tak ani nejdeš k úředníkovi, ale jen projdeš přes čtečku pasů/scanner obličeje.

0 Citovat

Ja sa tu pichnem, nech nevytvaram nove vlakno.

Chcela som sa spytat, ohladom vyplnania udajov na ESTA, na Slovenskej verzii stranky je napisane, ze sa ma udat 'Cislo obcianskeho', kym na Ceskej je to 'Rodne cislo'. Vedel by mi nejaky Slovak poradit, ktore z tychto dvoch tam napchat, aby nebol potom problem?

Dakujem.
Z.

0 Citovat

Tak zo stranky

Enter the number on your identity document, other than a passport, issued by your country. The National Identification Number, if issued to you, is required to complete the application. If you do not have a National Identification Number, enter UNKNOWN.

Si budem mysliet, ze im proste staci nejaky iny doklad, ktory nie je pas. Dik smiley

0 Citovat

Jelikoz mi B2 vizum vydrzi dyl nez pas, nevite jestli je realne cestovat s proslym pasem + platnym vizem a s druhym platnym pasem? Nebo zda jde vizum prenest do noveho?

0 Citovat

Co hovori na to americka vlada? smiley
My old passport has already expired. My visa to travel to the United States is still valid but in my expired passport. Do I need to apply for a new visa with my new passport?
No. If your visa is still valid you can travel to the United States with your two passports, as long as the visa is valid, not damaged, and is the appropriate type of visa required for your principal purpose of travel. (Example: tourist visa, when your principal purpose of travel is tourism). Both passports (the valid and the expired one with the visa) should be from the same country and type (Example: both Uruguayan regular passports, both official passports, etc.). When you arrive at the U.S. port-of-entry (POE, generally an airport or land border) the Customs and Border Protection Immigration Officer will check your visa in the old passport and if s/he decides to admit you into the United States they will stamp your new passport with an admission stamp along with the annotation "VIOPP" (visa in other passport). Do not try to remove the visa from your old passport and stick it into the new valid passport. If you do so, your visa will no longer be valid.

http://travel.state.gov/content/visas/e ... asics.html
(vdaka kamarat Google smiley)

0 Citovat

Super, diky! smiley Fakt je to prvni vysledek v googlu, no ja jsem to hledal asi pred dvema lety a tehdy jsem nic nenasel, tak jsem to ani dnes nezkousel znova, kdyz jsem si na to vzpomnel smiley

Do not try to remove the visa from your old passport and stick it into the new valid passport. If you do so, your visa will no longer be valid.Zajimalo by me, kdo to zkusil smiley

0 Citovat

Nenasel jsem nikde odpoved, tak vyuziju aspon tohle vlakno.
Kdyz letim do USA a presne v polovine pobytu mi konci ESTA, tak predpokladam, ze si musim zaridit novou.
Jde to udelat nejak jednoduse jako "prodlouzit soucasnou ESTA"? Nebo mam uplne zapomenout na to, ze nejakou ESTA mam a proste mam od zacatku vyplnovat jako bych zazadal poprve?

0 Citovat

amici zaviedli nove pravidla pre cesty do USA:

http://zpravy.idnes.cz/spojene-staty-zp ... ranicni_jj

bohuzial sa to tyka aj mna, kedze som bol v Irane a bohuzial mam cestu cez uzemie USA (panenske ostrovy a portoriko) za 2 mesiace... bohuzial vsak ti kreteni uviedli ze formular pre ESTA upravia az na konci februara, co uz ja budem davno na ceste... udajne existujuce ESTy budu zrusene (plati pre tych, co podmienky splnaju)... normalny proces pre viza je otravny (nutna navsteva ambasady) a hlavne drahy (160 usd)...

mam vsak iny pas, kde viza zaznamenane nie su... myslite, ze ma vyznam to riskovat a normalne si zaziadat o ESTu na tento pas? lebo je to pekna otrava chodit na ambasadu a hlavne platit 4 tacy len preto ze som si pred 4 rokmi spravil vylet do Iranu...

0 Citovat

Ahojte, takze v stredu podam info ako som dopadol na ambasade ale snad nebudu robit problemy smiley

k ESTA, ak ju uz mas tak samozrejme nova otazka o tom ci so bol alebo nebol v ,,rizikovych krajinach,, ktora tam ma byt od 23. 2. nemohla byt zodpovedana, avsak asi plati ze ,,neznalost zakona neospravedlnuje,, a v podstate aj na strankach ministerstva a podobne mas vzdy napisane ze pred odcestovanim do krajiny sa mas ujistit ci je vsetko ok... tak neviem no ...

Kazdopadne ako pisal Proky, ... 160 USD za viza zaboli smiley ale ak to potom bude v cajku tak s tym nemam problem smiley

0 Citovat

jo inak mozno som sa sekol, lebo teraz vlastne neviem ci to tam bude 23.1. alebo 23.2. .. kazdopadne mas pravdu ze je stupidne ze to tam pridaju az par dni potom co je to schvalene

0 Citovat

Odkud můžou čerpat? Myslíš, že se nedostanou do všech možných databází? Jo správně by neměli, ale zrovna američani jsou vyhlášení tím, že si s tímhle moc hlavu nelámou a tím, že to nemusí nijak odůvodňovat, tak nemusí ani nic řešit. A tím spíš, že se jedná o nové opatření, tak pokud se tomu budou někdy poctivě věnovat je zezačátku. Ale pokud Ti stojí ušetřených 160 dolarů za to, aby Tě poslali zpět tak do toho jdi.

0 Citovat

Tak minimálně záznamy leteckých společností jsou parádní zdroj informací kde jsi byl nebo nebyl, to jen tak naokraj. A když v tom máš jasno, tak je asi zbytečný se ptát co a jak a dělej jak myslíš.
Jinak, jak už tu někdo řekl, na neznalost zákona to neuhraješ, to je tvůj problém a pokud záměrně nepravdivě vyplníš ESTA tak si myslím, že těžko někdo bude ještě řešit Tvoje víza. A myslím, že databáze neprojíždějí jen podle čísla pasu, protože těch může mít každej kolik chceš. Jak už jsem říkal, chápu, že Tě to štve, ale ty prachy nestojí za risk s neuskutečněnou cestou, teda mě by nestály.

0 Citovat

Presne tak... ja to asi risknem... vzhladom k tomu ze na USVI pojdem lodou z BVI, tak najhorsie co sa mi moze stat ze ma vratia na BVI a teda pridem o cenu za listok... v takom pripade si vybavim vizum priamo na BVI a pojdem tam o nejaky ten den neskor, mam tam asi tyzden rezervu tak to by snad malo stacit...

0