www.smartwings.com Od 1.5.2012 je snížen váhový limit zavazadel na 15kg, co tomu říkáte ?  .

[QS] SmartWings

Založil ve fóru Letecké společnosti

www.smartwings.com

Od 1.5.2012 je snížen váhový limit zavazadel na 15kg, co tomu říkáte ? smiley

0

Ahoj Davide,
o tom, že již hovoří asi 3 roky a zatím to ještě nikdy neklaplo...bylo to zrušeno smiley pochybuju, že by letos porvé prolomili bariéru na dálkovky .-) Takže klid a nohy v teple.... M

0 Citovat

Jelikož je informace převzata ze stránek samotného letiště, tak si myslím, že letos by to klapnout mohlo smiley

PS: zajímalo by mě, zda bude i na tyto lety knedlo vepřo smiley smiley Šetřit se hold musí i na těchto "prestižnějších" linkách..

0 Citovat

Ten limit je snížen jen u travel class třídy, jinde zůstává na 25 kg. Na smartwings.com je o tom napsáno. Já s nimi letos letím na dovolenou a na stránkách jsem brala i letenky v akci. Mi cestování takovouto společností naprosto vyhovuje a ještě ušetřím.

0 Citovat

Ahoj,

podělím se s vámi o zjištění, které jsem zjistil při cestování se SmartWings.

1. Doporučuji koupit letenku přímo na webu http://www.smartwings.com, nikoliv přes provizní prodejce.
Několikrát se mi stalo, že byla rezervace vytvořena přes kralovna.cz, pelikan.cz tarifní třída dle podmínek měnitelná, ale změna byla odmítnuta, protože veškerý prodejci letenek mají zakázáno letenky jakkoli změnit se SmartWings. Tedy pokud nemůžete cestovat, nebo nastanou komplikace či letadlo nestíháte a chcete změnit let, tak vám to nepůjde, pokud nemáte základní tarif, tak rezervace zakoupené přímo na webu změnit přes dopravce změnit lze. Nehledě na to, že agentura má manipulační poplatek třeba u studenta 490Kč a dopravce přímo 300Kč např. letenka 16-23.1.2014 u studenta 4625Kč a u samotného dopravce 4434Kč tj 191Kč rozdíl na osobu.

2. Bohužel i občas letecká společnost občas zruší nějaký ten let.
Několikrát se mi stalo, že mě agentura např. edreams.com, ale i ty české zapomínají informovat o zrušení letu zavolají třeba 1-2 dny před odletem, pravda někdy i dříve. Přímo u SmartWings to vím vždy dřív.

3. Jsem našel promo kód, který ještě sleví cenu letenky, pravda o pár korun, ale pro nás pravidelné cestující se to vyplatí smiley stačí během výběru letu zadat tento symbol P6RM2
a rázem letenku máte za 4332Kč.

4. Letecká společnost ztratila označení "nízkonákladovky" .. už je to klasická aerolinie smiley doporučuji změnit rubriku smiley

Rada na závěr smiley pokud vám vyhledávač najde levnou letenku, tak si jí pak zkuste koupit přímo přes dopravce, ušetří to čas i peníze a někdy i starosti

Ahoj Honza

0 Citovat

Já také kupuju jen přes jejich stránky.
Je fakt, že moc levné letenky již nenabízejí.
Nejlevněji stále vychází Chorvatsko.
Ve Splitu jsem byla letos a letenka byla tenkrát pod 4000Kč. To bylo super.
A letos jsem si opět zarezervovala v předstihu /listopad/ do Puly, také pod 4000Kč. Pomaličku to pak stoupá.

Jinak jsem zatím žádný problém s touto společností neřešila.
Jen tenkrát zrušili novou destinaci Madrid, tak cca14 dnů předem dali vědět, že let ruší a nabídli
novou destinaci, nebo vracení peněž.

0 Citovat

Dovolím si nesouhlasit smiley

u nás na http://cestujlevne.com/letenky


a na webu smartwings.com


Možnost vložení kódu jsem nenašel a slyším o tom prvně...

0 Citovat

Také si dovolím nesouhlasit smiley ale s Dave smiley


Stačí uží tento odkaz a dole je napsáno: Máte kupón ? Tak vložíte P6RM2 a načte slevu, pravda přes cestujlevně to už vychazí skoro stejně, ale nastává problém, že v případě, že se zaknihuje přes jiné stránky než smartwings.com ztrácíte možnost jakkekoliv možnosti podpory a pomoci od smartwings, max vám sdělí váhu a že let je beze změn, ale nemůžou vám rezervaci jakkoli změnit, vyžádat dodatečné služby přes jejich klientské centrum, vždy se musíte odkazovat na samotného prodejce ( který kolikrát neví a nezná podmínky dopravce ) v případě zrušení se kolikrát můžete dočkat překvapení, že váš let je zrušen a ani vás o tom agentura neinformuje.. vysvětlení je jednoduché, pokud zruší aerolinka nějaký let, informuje to vždy prodejce.. v případě smartwings webu se jedná o konkrétní let, v případě prodejce má za den takových letu 5 až 10 což znamená né 100 cestujících, ale třeba 500-600 lidí na to většinou CAčka nemají lidi a tedy se dozvíte o změně letu později něž by vám to sdělil samotný dopravce, nehledě na to, že dopravce nemá na vás díky prodejci ani kontakty .. nehledě na to, že v případě, že nechcete překnihovat let, ale vrátit peníze přes agenturu to trvá í přes 2 měsíce u smartwings jsou většinou do 3-5 dnů na účtě záleží na bance takže si pak nemůžete koupit ani za ty peníze letenky pokuď nemáte peníze bokem .. přidávám jen osobní rady vždy knihovat přes dopravce, pokuď není přímo někde chyba v rezervačním systému.. vyplatí se to, opravdu to ušetří starosti, mluvím z vlastní zkušenosti letám 4x týdně na služebky a v případě velkách agentur se o změně letu dozvím v průmšru 2-4 dny před odletem u smartwings 14dní a více např teď mi smartwings zrušil let na tenerife na březen.. a vím to už teď .. moji zpáteční letenku mám taky zrušenou a zjistil jsem to sám nikoliv od agentury .. musel sem si sám zavolat.. ale nicméně je to na každém z vás, ale dopravce pak nemá právo vás odškodnit ..


Stačí uží tento odkaz a dole je napsáno: Máte kupón ? Tak vložíte P6RM2 https://p1.yourairlinebooking.com/Smart ... tAction.do

0 Citovat

Ten kód je zajímavý - díky smiley

Jinak bych až tak nezatracoval prodejce letenek.. Pokud tedy nemluvíme o pelikánovi, to je jeden velký problém už v názvu smiley

0 Citovat

Smartwings hlásají denní linku do Dubaje, pozor na časté rušení kvůli nenaplnění spoje smiley

0 Citovat

v lednu a únoru 2017 se dá najít dost termínů PRG-DXB za 4034,-Kč např. 31.1.-5.2.2017 , vyhledáno přes momondo.cz, tripsta.cz aj., popřípadě s flydubai za 4943,-Kč

0 Citovat

Rimini je zrušené? smiley

0 Citovat

Ahoj,
chtela bych se vas zeptat, jake zkusenosti mate se Smartwings?
Planuji v lete cestu z destinace, ze ktere Smartwings jako jedni z mala letaji primo do Prahy, a jejich letenka vychazi nejlevneji. Na ruznych forech jsem ovsem nasla docela negativni ohlasy na tohoto dopravce, a protoze se docela bojim letani, rada bych byla v klidu pred tim nez vejdu na palubu.
Diky za odpovedi!
K.

0 Citovat

Vítej na fóru. SmartWings je standardní evropská aerolinka, nemusíš mít tedy obavy o bezpečnost apod. Mají-li nějakou špatnou pověst, je to způsobeno tím, že často mění letové řády, ruší linky, v sezóně mívají nezřídka zpoždění, dále je tu zákaznická podpora fungující tzv. na český způsob - náš zákazník, náš otrok smiley
Pokud tedy budeš mít letenku se SmartWings, počítej se vším...

Já se letos spoléhal na linku Praha - Rimini, resp. jsem potřeboval tu v opačném směru, tu po nějaké době zrušili, aniž by ji rozlétali.

0 Citovat

Presne tak , Smart Wingsu se neni treba bat jako letecke spolecnosti , ale prave pro ty nesvary nema dobrou reputaci . letel jsem s nimi uz hodne davno a pokazde bylo zpozdeni , je to vlasne po prejiti pod Travel Servis takovy mix mezi charterem a nizkonakladovkou ..v posledni letech jsem byl svedkem toho jak cesi zmatene pobihali na Kanarech po letisti protoze Smart Wings mel zpozdeni a informace veskere zadne
A o jaky let presne jde ? Pochybuju ze nekde ma Smart Wings cenove lepsi cenu nez treba Ryanair nebo Wizzair ,,,chapu nekdo uprednostnuje primy let,,ale proc nevyuzit rozumny prestup ,,samozrejme za rozumny povazuju dalsi let ze stejneho letiste a jakousi prijatelnou cekaci dobu ..nebo pak let druhy den a to misto zahrnu do sve dovolene a prohlednu si ho, pak samozrejme nemusi byt odlet ze stejneho letiste

0 Citovat

mikir:

Smartwings pod Travel Service nepřecházely smiley Patří od začátku pod TVS a je to vlastně jen obchodní značka pro induviduální prodej letenek na chartery, které nezaplnily cestovky a nějaké víceméně pravidelné obchodní lety. A poslední dobou mají v letových řádech přidané časové rezervy, takže už lítají většinou na čas nebo spíš dřív. Ale samozřejmě je to pořád primárně charterovka, takže když jim vypadne nějaké letadlo nebo naopak není dost cesťáků, tak občas lety různě spojují nebo přesměrovávají. Vždycky to ale doletí smiley

0 Citovat

Nechci se prit ,protoze si tim nejsem uplne jisty, ale myslim,ze v dobe kdy jeste litali Dublin z Prahy, Ryanair ho tehdy jeste nelital ..CSA litalo Dublin a Cork stejne jak air Lingus tak v te tobe jeste Smart Wings pod Travel Servis nepatril ,,mam dojem ze litali i Brusel a uz si nevzpomenu co jeste, mam i pocit ze nekde byl v dobe kdy CSA delala neajake zamotana dohody a trojvymeny ,tak prave tam byl clanek o prechodu Smart Wingsu pod Travel Servis ..
Ale je to v podstate jedno a jestli se neco od te doby napravilo to neumim posoudit , protoze me jejich ceny nevyhovuji i kdyz maji prime lety do vice primorskych letovisek a taky me nevyhovuje charter ktery muze zmenit cas odletu nebo priletu kdykoliv

0 Citovat

Takze mas pravdu,, byla to dcerina spolecnost Travel servisu,..to me zmatlo... ja mel za to ze v dobe kdy zkrachoval Sky Europe a oni pak litali neco z jeho linek a taky treba litali Dublin s Prahy nebo Brusel tak ze tehdy byli samostatni.,.ale jak jsem si nasel byli od zacatku pod Travel Servisem .... asi proto to vypada tak jak to vypada smiley

0 Citovat

No a jen tak pro udelani si obrazu skutecnosti odkaz na jeden clanek je sice pul roku stary ale kazdy myslim vidi jako to s tim rozvojem vypada smiley

http://byznys.ihned.cz/c1-61401960-sima ... arem-firmy

0 Citovat

Letěl jsem s nimi několikrát a celkem bez problému, jen je to někdy trochu zábavnější. Nemají online check-in. Jedou se mi stalo, že jsem na jejich letu Praha - Split letěl mongolským letadlem najmutým i s mongolskou posádkou, což byla velmi zajímavá zkušennost smiley

0 Citovat

no "služeb" SW jsem "využil" jednou,koupil si letenku do Dubaje a když jsem rezervoval hotely přišel mail o zrušení tj náhradní letenka o více jak 6t dražší,navrch než vrátili prachy trvalo to šest týdnů .. takže za mě nikdy více!

0 Citovat

mikir:

Jak píše kolega, žádná společnost Smartwings nikdy neexistovala a neexistuje smiley Je to pořád jen Travel Service, který některé lety prodává individuálně pod označením Smartwings, aby to odlišil od většinové činnosti charterového dopravce.

0 Citovat

Ať je právní subjektivita jaká chce (a důvody bývají velmi zábavné, vždy jde ale o peníze smiley, služby jsou prostě mizerný....
Využila jsem jejich služeb dvakrát, s tím, že jsem vždycky počítala, že je to prostě český charter...takže stát se může cokoli smiley
Nikdy nebyl odlet ani přílet na čas (a tím nemyslím pár minut) a přestože jsem měla zaplacená (!) sedadla vpředu, na letišti na Fuerteventuře mě s úsměvem "fuckovali", že je to nezajímá..... a chytla jsem krásnou 14.řadu před exitem, kde sedačka nešla ani sklopit...

Prkotiny, ale pokud si nechají za služby zaplatit, elementární snaha by měla být je nějak plnit.... peníze jsem dostala zpět po několikatýdenním (!) dopisování po mailech a dokladování, kde že jsem to teda vlastně seděla......kdybych si nenechala ústřižky z boarding pass, zřejmě by mě "fuckovala" i česká strana .... velmi zábavné ve věku, kdy je všechno v systémech automaticky ....
Za mě nikdy více, a raději přískokem s rozumným přestupem někudy jinudy..... i tak jsem si jistá, že to vyjde levněji....

0 Citovat

Ahoj, my letěli se SmartWings na dovolenou do Španělska z Prahy - minulý rok v srpnu a oba dva lety byly bez problému, žádné zpoždění, na palubě se podávalo jídlo a pití... Jediné co mě zarazilo, tak letadlo bylo takový retro a nepůsobilo na mě moc "bezpečně" smiley

0 Citovat

Letěl jsem s nimi několikrát. Vždycky starý letadla, kde u prvního jsme se s kamoškou smáli, že ani nevzletíme...Sedadla velký, místo na nohy žádný. Možnost vzít si jen 15ti kilový zavazadlo. Při všech letech zpoždění, u 4 letů dokonce přes 2 hodiny. Nikdy více.

0