Otevírací doba: nonstop spaní na letišti: OK doprava z letiště do centra: - Letištní terminály jsou propojeny s linkami metra plně automatickým vlakem - Air train. Jízda na metro trvá cca 10minut. Pří výstupu/nástupu na konečné stanici se platí poplatek $5. Není nutné mít peníze v hotovosti, po celé Americe se všude a vše platí kreditkou. Dále metrem z Jamaica station, kde lístek stojí $2,25. Doporučuji si však zakoupit NY Metro card, a buďto přednabít kredit, nebo zakoupit týdenní jízdné. Koupíte v automatech. Celá cesta zabere cca 1h15min - Autobusy jezdí od Terminálu 4. Všechny končí ve stanicích metra, kterými se dále pokračuje do centra. Autobus stojí $2. Metro $2,25. Doba jízdy autobusu cca 30min - Train-Bridge - autobusový spoj z T4 na Penn Station ( autobusové nádraží na Manhattenu). Cena $17, doba jízdy cca 1hod - taxi - ve špičce je lepší telefonicky rezervovat. Cena $35 na Manhatten Wi-Fi zdarma: ANO na Terminálu 6, popřípadě v kavárnách, fast foodech. web: http://www.panynj.gov/airports/jfk.html poloha: http://g.co/maps/ata9q .

New York (JFK)

Založil ve fóru Letiště

Otevírací doba: nonstop

spaní na letišti: OK

doprava z letiště do centra:
- Letištní terminály jsou propojeny s linkami metra plně automatickým vlakem - Air train. Jízda na metro trvá cca 10minut. Pří výstupu/nástupu na konečné stanici se platí poplatek $5. Není nutné mít peníze v hotovosti, po celé Americe se všude a vše platí kreditkou. Dále metrem z Jamaica station, kde lístek stojí $2,25. Doporučuji si však zakoupit NY Metro card, a buďto přednabít kredit, nebo zakoupit týdenní jízdné. Koupíte v automatech. Celá cesta zabere cca 1h15min
- Autobusy jezdí od Terminálu 4. Všechny končí ve stanicích metra, kterými se dále pokračuje do centra. Autobus stojí $2. Metro $2,25. Doba jízdy autobusu cca 30min
- Train-Bridge - autobusový spoj z T4 na Penn Station ( autobusové nádraží na Manhattenu). Cena $17, doba jízdy cca 1hod
- taxi - ve špičce je lepší telefonicky rezervovat. Cena $35 na Manhatten

Wi-Fi zdarma: ANO na Terminálu 6, popřípadě v kavárnách, fast foodech.

web: http://www.panynj.gov/airports/jfk.html

poloha: http://g.co/maps/ata9q

0

Doporučuji mít hotovost pro platbu poplatku za Air Train a lístek zakoupit v trafice. Automaty nasadily příplatek +1$ za vystavení kartičky.

0 Citovat

Také se budeme v červnu přemísťovat z JFK na Manhattan a zpět. smiley

Z různých fór a diskusí jsem vyzvěděl, že se dá od terminálu 5 jet busem Q3 nebo Q10 a dojet na zastávku, kde se přestupuje na metro (linky A, E a F), kde si pořídíme týdenní MetroCard za 31 USD (je ta cena správná?), a vyhneme se tak placení jízdného 5 USD na výstupu z AirTrainu a při odletu na vstupu do AirTrainu. Proto se chci zeptat znalých věci, protože na http://www.mta.info z toho moc nejsem chytrý, kolik a jak se platí při nástupu do busu.

Hotově u řidiče busu, cena 2,5 USD za osobu? smiley

Nějaká předplacená karta v nějaké trafice, bufetu nebo automatu? Kde u terminálu a u kterého terminálu, za kolik USD, hotově nebo kartou??? smiley

Jiná forma zaplacení??? smiley

Děkuji za odpověď smiley

0 Citovat

Veškerá MHD v NY se hradí pomocí Metrocard. Tu pořídíš v každé stanici metra / u busů nevím jak to je. Ale předpokládám, že na letišti s tím nebude problém. Zaplatíš pomocí platební karty nebo hotově.

V tvém případě by teoreticky postačila rovnou 7 denní jízdenka! Takže 30$ + 1$ za vystavení karty.

0 Citovat

Doprava přes Airtrain na metro je phodlná a dobře značená. Pro mě, jako osamělého cestovatele prvních pár minut za oceánem, to byla spása, za kterou jsem rád těch 5$ zaplatil (mimochodem není problém za kafe a koblihu u Starbucksu utratit víc) smiley I tak byla cesta na Manhattan po dlouhém letu docela ubíjející. Jinak pokud se nechcete uchodit, bude se Vám Metro Card hodit (jednoduše se dá dobíjet i po jednotlivých jízdách a mám nejasný pocit, že šla už koupit zvýhodněně spolu s lístkem na Airtrain). NY je sice na USA výjimečné město svou vstřícností k chodcům, ale jenom Central Park z jednoho konce na druhý je na několikahodinovou procházku. Já jsem chodil co to šlo, ale třeba večer nazpátek do hostelu jsem se rád popovezl. Metro je docela dobře značené, kartou se platí vpodstatě za vstup přes turniket, takže všechny přestupy, které jsou v rámci stanice (jde poznat z mapy), jsou zdarma a nezáleží na délce trasy. Velice důležité je ale pohlídat si to, že na stejné lince jezdí dva typy vlaků- normální "couráky" a express trains, které staví jenom na pár vybraných zastávkách. Je to praktické, ale když se špatně podíváte, snadno se dostanete někam, kam nechcete (já se takto dostal ověšený batohy a foťákem ve večerních hodinách na hranice Bronxu a radost jsem z toho moc neměl). Jinak metro je zážitek sám o sobě. Pro nás dost nezvyklé postavičky, sem tam někdo donese magneťák na rameni a začne za jízdy tancovat a skátat salta ve vagónu, perfektní country, hispánské, černošské pouliční kapely i sólo performeři (kvalitativně fakt na úrovni), atd. První jízdu jsem dost paranoidně koukal kolem sebe, ale posléze jsem si to začal užívat (a vyhýbaje se nechvalně známým oblastem jsem se cítil bezpečně).

0 Citovat

Z letiste je pomerne pohodlna doprava i pomoci nycairporter a podobnych spolecnosti. Z letiste se clovek pohodlne dostane az na manhattan - tusim, ze stavi na penn station. jizdenka se da objednat pres internet. metro card stoji na tyden 30 dolaru - 29 za unlimited tydenni jizdne, dolar za kartu. ale pozor - nepocitejte s tim, ze to plati presne tyden do casu, kdy jste si metrocard koupili. napriklad ja jsem si kupovala metro card v patek asi v 10 vecer, tak jsem pocitala s tim, ze bude platit do patku, 10 vecer nasledujiciho tydne. bohuzel nam bylo vysvetleno, ze je uplne jedno, jestli si kartu kupujete minutu po pulnoci nebo pet minu pred ni... karta nema pamet na cas, jen na datum. ale karta jde v pripade potreby dobyt na libovolnou castku primo v automatech.
co se tyce cestovanim autobusem za 2,5 dolaru, tak mejte nachystanou presnou castku ve ctvrtacich. jine mince, bankovky ani karty nebere a ridic vam taky nepomuze. ale na kazdem letiste je automat na rozmeneni, takze to neni problem - jen to clovek musi vedet. smiley

0 Citovat

Zeptám se jestli někdo neví jak je to aktuálně s přespáním na JFK a s WiFi zdarma? Chystám se v červnu a musím přečkat den na kamaráda smiley

0 Citovat

internet je zdarma na 20 minut, pak se da ale koupit na 24h za 4,9dolaru. Nevim, neskousel jsem jak, ale predpokladam ze je treba mi platebni kartu, nebo alespon jej cislo.. Myslim, ze je to tento poskytovatel: http://www.boingo.com/retail/

0 Citovat

Jo s boingem jsem se setkal, normálně bych se neptal, protože vím, že pokud projdu takovou tou kontrolou, tak potom jsou tam fastfoody a v Mekáči je vždycky wifi zadarmo, akorát mě zajímá spíš opačná cesta, když naopak přiletím a budu muset počkat na letišti ten den.

0 Citovat

V mekáči žádná wifi není. Opravdu je to jen o Boingo. Na přespání mi to moc nepřipadalo - veřejná část terminálů není tolik velká.

0 Citovat

V Mekáči na JFK je wifi, nebo alespoň to tak bylo minulý rok v září, možná už se to změnilo smiley

0 Citovat

Nooo, možná bychom si mohli říct, zo kterém terminálu je řeč smiley já si pamatuji teď akorát 2x lety od UA/AA a tam wifi nebyla.

0 Citovat

Na Terminálu 4 byly všude všechny wifiny placené, u Mekáče taktéž!

0 Citovat

Terminál už si nepamatuju ale bylo hned vedle Mekáče i Dunkin Donuts smiley

0 Citovat

Stačí aerolinka smiley) také nevím číslo terminálu.

0 Citovat

5ty terminal je cely pokryty free wifi

0 Citovat

Mel bych kratky dotaz - mame prilet na JFK v 21 hodin a dale odlet na Miami v 8 rano, takze do mesta nepojedeme. Da se nekde na JFK zakoupit treba day pass na nejaky salonek? Nebo nejaky jiny tip na prespani na JFK? DIky

0 Citovat

ahoj, v sobotu jsem odlétal z terminálu 1 a přišlo mi, že není problém se někde uvelebit a natáhnout. Wifi je jenom placené, zdarma je u jednohoo obchdu s kosmetikou - myslím - Ecleme nebo tak něco

0 Citovat

Chceme je všichni smiley nikdy nevíš, kdo je bude hledat...

0 Citovat

Tak já letím ve čtvrtek přímym na JFK (terminál 4) a budu muset čekat 8 hodin na kamaráda, tak snad najdu nějakou tu free wifinu a místo, kde to pohodlně přežiju, pokud najdu, dám vědět smiley

0 Citovat

Od letošního podzimu 30 minut zdarma na všech 3 letištích v NY smiley

http://skift.com/2014/06/26/new-york-ci ... or-flyers/

0 Citovat

Můžu se ještě zeptat na cestu busem z JFK?...?
Chápu to dobře, že za $2,5 se dostaneme na metro E? Máme v plánu si koupit týdenní MetroCard, tak když za ni dáme $30, nabijem si ji ještě např. $5, všechno bude OK? Nebo se platí u řidiče?

Díky za odpovědi smiley

0 Citovat

Jedeme (poprvé) příští týden do New Yorku, z JFK jezdí AirTrain do Jamaicy, odtud jezdí linky E, J, Z. Případně AirTrainem na Howard Beach kde jezdí linka A.
http://web.mta.info/nyct/maps/subwaymap.pdf

Cesta AirTrainem mám pocit stojí $5 / osoba a platí se při výstupu.
http://www.panynj.gov/airports/jfk-cost-tickets.html

0 Citovat

Doporucuju sebou mit cash - ja sem posledne nemel a cekal sem asi 15min az se uvolni jedina masina ve ktery se dalo platit kartou (CSOB debetka a probehlo to v pohode na prvni pokus).. Plati se $5 + MTA fare (z karty jsou to necele $3)..

Cesta bezpecna a v pohode (byli jsme jediny bily v celym metru ale na to uz sem celkem zvyklej z jinejch destinaci - bat se urcite nemusite), ale trva to asi hodinu a pul - stejny vylet jako jet metrem v Londyne na LHR smiley - mozna este delsi.. smiley

0 Citovat

Jen pripomenuti, na Jamaice lze koupit metrocard v trafice (cash only) a lze usetrit $3 za poplatek, v trafice lze koupit i $5 kartu za pouziti AirTrainu.
Pokud nekdo chce usetrit za Air Train, tak lze z T5 (JetBlue) jet busem z JFK Terminal 5/Air Train Station (napr. linka Q10 - navazuje na linku metra F)
Cesta je vsak delsi a ne vzdy je to uplne hezky pohled na projizdenou krajinu...

0