Ahoj, najde se tu cestovatel, který využil březnový megahit a už se vrátil z Jižní Ameriky? Zajímalo by mě hlavně, jak jste stíhali přestup v Madridu, na který je jen 60 minut a navíc se musí přesunout mezi terminály 4 a 4S. Letíme v září a máme z toho docela vítr, jelikož ani moc neumíme jazyky. Díky za odpovědi. r209vltava .

Megahit Rio/Sao Paulo a hodina na přestup v Madridu

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

20 reakcí

Ahoj,

najde se tu cestovatel, který využil březnový megahit a už se vrátil z Jižní Ameriky? Zajímalo by mě hlavně, jak jste stíhali přestup v Madridu, na který je jen 60 minut a navíc se musí přesunout mezi terminály 4 a 4S. Letíme v září a máme z toho docela vítr, jelikož ani moc neumíme jazyky. Díky za odpovědi. r209vltava

0

Ahoj, my máme na cestě tam taky jen hodinu, podle mě to bude úplně v pohodě, pokud první letadlo poletí na čas, zavazadla už budou odbavená a prostě se jen proběhne, navíc na letiště ani nepotřebujete nějak zásadní znalost jazyků smiley Krom toho, kdyby vám to náhodou uletělo, tak vás prostě přešoupnou na další let smiley

0 Citovat

Ahoj,
také jsme využil tuto akci k nákupu letenek do Ria(říjen) a zajímá mě, jestli se tu už najde nějaký cestovatel co má tuto cestu za sebou a podělil se o nějaké rady a doporučení atd.. smiley

0 Citovat

Ahoj r209vltava,

tak jak Vám to vyšlo v Madridu smiley

Můžete se prosim podělit o nějaké zkušenosti z cesty smiley

Čeká nás odlet za 10dní do RIA, tak uvítám každou radu smiley

0 Citovat

Ahoj Petasfoto,
nakonec to bylo úplně v pohodě, je pravda, že jsme měli štěstí na výtah, vlak i pasovou kontrolu, ale i tak od výstupu z letadla ke gatu nám to trvalo 20 minut i se záchodem.Vše je dobře značené. Dle letenky se gate zavírá 15 minut před odletem.
Další poznatky:
- brazilské dolary je možné koupit už na letišti v Málaze, i když kurz byl 2,48 reálu za euro
- do Madridu a z Madridu bohužel hladolety
- do Ria létají poměrně nová letadla s IFE v každé sedačce, u nás bylo stáří 0,8 a 1,2 roku

Rád zodpovím další dotazy. Přeji šťastnou cestu smiley

0 Citovat

Opravdu by to nemel byt problem, my sice meli z chicaga do prahy na prestup asi 2,5 hodiny, taky jsme menili 4 - 4S a uplne v klidu smiley. Jen nam oznamili gate asi 15 minut pred planovanym odletem, coz nas trochu zaskocilo, ale jinak pohoda...
No a s letem do prahy z madridu je to opravdu hladolet smiley

0 Citovat

Ahoj, díky za reakci.

Ještě mě zajíma jestli Vám někde kontrolovali očkování na žlutou zimnici ?

Prozradíte kam jste se podívali a kde to za to stálo?

Náhodou Ilha Grande jste navštívili?

Doprava autobusem mimo Rio se vždy řeší nákupem jízdenky až u řidiče?

Vyzkoušeli jste nějakou výhodnou jízdenku na RIO?

Předem děkuji za informace smiley

0 Citovat

vyplatí si přivézt dolary do Brazílie na výměnu, nebo si vybrat až v Bankomatu rovnou jejich měnu smiley

0 Citovat

Kvůli varování, že bankomaty na letišti v Riu jsou napíchlé, jsme právě vyměnili malý obnos na autobus už v Málaze a pak vybírali až v bance přímo v Riu. Spousta lidí píše že mají problémy s výběrem, my vybírali v bance Santander z Mastercard a šlo to, jen poplatek 12 reálů.

Žádné kontrolování očkování.

Jízdenky po Riu jsme kupovali jednotlivě.

Mohu doporučit Pedra Bonita, jednoduchý výstup, úžasný výhled a hodinu a půl jsme tam byli úplně o samotě, ani cestou nikoho nepotkali. Nádhera.

0 Citovat

Stačí si zajít v malage na přepážku Iberia a předložit číslo rezervace(email Pelikan), nebo je důležité vyplnit údaje předem online, případne online check-in smiley

0 Citovat

Nedělali jsme vůbec nic. Na přepážce ani nechtěli vytištěný mail, jen pasy.

0 Citovat

Ahoj je reálné stihnout v Madridu přestup za 1:10 ?

Díky za jakoukoli v řádu.

0 Citovat

V Madridu je to mission impossible a řekl bych, že i v rámci jednoho terminálu. Je to obrovské letiště, kde jenom taxovaní k terminálu trvá několik desítek minut. Do toho bych šel jedině v případě, že budeš mít lety na jedné letence.

My jsme měli na přestup 1:50, skoro jsme to nestihli. Byl nějaký technický problém s nástupním mostem, nakonec deboarding do busu, pak přejezd vláčkem ze 4 na 4S, pasovka a akorát jsme dorazili na boarding na další let.

0 Citovat

Díky za odpověď.

1:30 v Barceloně by bylo hratelnější? ;)

0 Citovat

v.horsky1994 napsal(a):

Díky za odpověď.

1:30 v Barceloně by bylo hratelnější? ;)

BCN má dva terminály, takže záleží.. Ale osobně bych do toho nešel ani v rámci jednoho.

0 Citovat

dokola to iste, ked to nie je na jednej letenke a najma ak letiete niekam dalej ovela drahsou letenkou, tak by som ani 4 hodiny nedaval. Cestou naspat to je ine, ale staci hmla, nejake mensie meskanie a hned Juzna Amerika "v prdeli". Madrid aj Barcelona nie su najhorsie miesta na navstevu ci, uz cely den, alebo prenocovat.

0 Citovat

v.horsky1994 napsal(a):

Ahoj je reálné stihnout v Madridu přestup za 1:10 ?

Díky za jakoukoli v řádu.

Jo Barajas je fakt na přestup pitomý letiště, já budu mít na přestup 2 hodiny a budu mít co dělat, mám to sice na jedný letence, ale přiletět na JFK dalším letem o půlnoci, nebo další den zrovna nechci....

0 Citovat

jinak jak píšou ostatní, jako přípoj bych si nechal v klidu aspoň půl dne a podíval se do města

btw. a to bych se ještě modlil, aby mi ho 15 dní před odletem nezrušili....

0 Citovat

Ok.

Nakonec jsem pro cestu na Mallorcu vybral přestup na Stansted ( 5:00 ) a pro cestu zpět Brusel ( 2:00 ) .

Tak to by snad mělo klapnout.

0 Citovat

hlavne si zober biometricky pas na Stansted, vyhnes sa dlhej UK imigracke

0 Citovat

V Madridu jsem prestoupil pri zpozdeni na letu z Mia na let do FCO za 25min - trochu sem sice spechal, ale nebylo to nijak dramaticke.. Na LHR bych to asi rovnou vzdal :)

0
20 reakcí