Ahojte, rad by som vam napisal o ostrovoch Gili islands vychodne od Bali. Bol som tam uz niekolkokrat a je to velmi prijemne odreagovanie sa od rusneho zivota na Bali. Ostrovy sa nachadzaju asi 2 hodiny plavby rychlolodou vychodne od Bali. Su to 3 malinke ostrovy (cca 2x2km), na ktorych zije dokopy mozno par stoviek ludi. Na ostrovoch nestretnete okrem bicyklov a konskych povozov ziadny iny dopravny prostriedok, co este umocnuje exoticnost tohto miesta. Su vzdialene asi kilometer od zapadnej strany Lomboku, takze mate z plaze uchvatny vyhlad na hornaty Lombok s najvyssou 3,8km vysokou sopkou Rinjani. Skvele snorchlovacky a potapania, 2 vraky lodi, vtaci park ci nadherne biele plaze, rybie speciality na plazach, kokosy a ladove pivo, vyhodne a aj luxusne rezorty v relaciach (20-300usd za izbu a noc). Skvely vylet z Bali ktory mozem len a len doporucit. Gili su tiez zname ako ostrovy hippies, nikdy nekonciace party na ostrove Gili Trawangan su toho dokazom. Ak hladate party na ostrove, nieje nic lepsie ako prave toto miesto. Za povsimnutie tiez stoja Full moon party, kedy vam pocas noci nadherne svieti mesiac z splnu (uplnku:) a v kombinacii s horami v pozadi a azurovym morom mate pocit, ze ste v raji. Gili su tiez zname tym, ze na nich nieje policia, takze za beznych okolnosti prisna Indonezska legislativa drzi prizmurene oko nad partychtivymi konzumentami marihuany a magickych houbiciek (ktore su zcela legalne). Co sa vsak deje na Gili, tam aj musi zostat! Rychlolode z Bali premavaju denne vzdy rano, moderne spolocnosti ponukaju zaroven kompletnu autobusovu prepravu z a do hotela. Ceny listkov sa pohybuju priblizne za 90usd, ja ich kupujem mojim hostom omnoho vyhodnejsie a bezstarostne. Tieto ostrovy by nemali chybat v itinerari kazdeho cestovatela, ktory sa chysta do Indonezie. .

Ostrovy Gili u Lomboku a Bali

Založil(a) ve fóru Vodní doprava

0 reakcí

Ahojte,

rad by som vam napisal o ostrovoch Gili islands vychodne od Bali.
Bol som tam uz niekolkokrat a je to velmi prijemne odreagovanie sa od rusneho zivota na Bali.

Ostrovy sa nachadzaju asi 2 hodiny plavby rychlolodou vychodne od Bali. Su to 3 malinke ostrovy (cca 2x2km), na ktorych zije dokopy mozno par stoviek ludi. Na ostrovoch nestretnete okrem bicyklov a konskych povozov ziadny iny dopravny prostriedok, co este umocnuje exoticnost tohto miesta. Su vzdialene asi kilometer od zapadnej strany Lomboku, takze mate z plaze uchvatny vyhlad na hornaty Lombok s najvyssou 3,8km vysokou sopkou Rinjani.



Skvele snorchlovacky a potapania, 2 vraky lodi, vtaci park ci nadherne biele plaze, rybie speciality na plazach, kokosy a ladove pivo, vyhodne a aj luxusne rezorty v relaciach (20-300usd za izbu a noc). Skvely vylet z Bali ktory mozem len a len doporucit.

Gili su tiez zname ako ostrovy hippies, nikdy nekonciace party na ostrove Gili Trawangan su toho dokazom. Ak hladate party na ostrove, nieje nic lepsie ako prave toto miesto. Za povsimnutie tiez stoja Full moon party, kedy vam pocas noci nadherne svieti mesiac z splnu (uplnku:) a v kombinacii s horami v pozadi a azurovym morom mate pocit, ze ste v raji.

Gili su tiez zname tym, ze na nich nieje policia, takze za beznych okolnosti prisna Indonezska legislativa drzi prizmurene oko nad partychtivymi konzumentami marihuany a magickych houbiciek (ktore su zcela legalne). Co sa vsak deje na Gili, tam aj musi zostat!

Rychlolode z Bali premavaju denne vzdy rano, moderne spolocnosti ponukaju zaroven kompletnu autobusovu prepravu z a do hotela. Ceny listkov sa pohybuju priblizne za 90usd, ja ich kupujem mojim hostom omnoho vyhodnejsie a bezstarostne.


Tieto ostrovy by nemali chybat v itinerari kazdeho cestovatela, ktory sa chysta do Indonezie.

0
0 reakcí