Zajimalo by me kam se vsichni chystate 2015 - jake mate cestovni plany a zajimave tipy na nove destinace.. Urcite ma spousta z Vas nakoupenou Havaj a Indii - nicmene treba jeste nekdo z Vas (stejne jako ja) ceka na nejakou dalsi skvelou mega akci.. ) + to doplnim jednou dvema vikendovkama po Evrope nebo Dubaji .

Kam se chystate 2015 ?

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Zajimalo by me kam se vsichni chystate 2015 - jake mate cestovni plany a zajimave tipy na nove destinace.. Urcite ma spousta z Vas nakoupenou Havaj a Indii - nicmene treba jeste nekdo z Vas (stejne jako ja) ceka na nejakou dalsi skvelou mega akci.. smiley

Ja mam zatim v planu v breznu MIA z posledni BA akce (2.5 tydne) s plavbou na Bahamay a pak roadtrip po Florida
Na ty svatky v kvetnu (1.5. a 8.5. - 10 dnu volna za 4 dny dovolene) bych rad ukoristil jednu z destinaci: Rio De Janeiro, Costa Rica, Maledivy, Seychelly nebo Zanzibar.
V lete urcite po vlastni ose libovolny Recky ostrov (podle toho kam budou levne letenky smiley )
+ to doplnim jednou dvema vikendovkama po Evrope nebo Dubaji

0

V Únoru Řím , na velikonoce Riga a Tallinn a v létě skoro tři týdny Gruzie .

0 Citovat

V dubnu na pět dní Edinburgh a Skotsko, našli jsme docela levné letenky, a v létě roadtrip na 14 dní po Norsku. Jedeme autem, takže tam se na nás bohužel žádná slevová akce netýká. Možná kdyby byly akce na trajekty....smiley

Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo rád plánuje hodně dopředu:))

0 Citovat

My máme na únor tu zmiňovanou Havaj a pak až na říjen Dubaj, kam jsme koupili letenky s Wizzem z Budapešti za 2100 Kč/osoba. To bylo těch pár termínů, které se prodávaly na více než rok dopředu. Tyhle dvě věci už máme jisté.

Kromě toho určitě přidáme nějaké menší výlety po Evropě (já mám v první polovině roku v plánu napůl pracovní víkendové výlety do Varšavy, Záhřebu a Rotterdamu), možná dáme v létě autem Pobaltí a pokud se objeví fajn cena, tak Istanbul (měli jsme koupenou teď na prosinec za 650 Kč/os., ale museli jsme zrušit, protože nám do toho něco vlezlo). Líbí se mi i celkem levné letenky z Katovic do skotského Glasgow. Před prázdninami možná vytáhnu rodiče na západ USA (už jsme s nimi loni absolvovali NY a Washington). No, a na podzim/koncem roku bychom možná chtěli zase nějaký Karibik, do toho jsme se docela zamilovali. Samozřejmě se nemusí povést všechno, všechno je to o čase a penězích, ale na zadku doma určitě sedět nechceme. smiley

Když jsi zmiňoval ty mega hity, nám by se hodilo v nějakém rozumném termínu (tj. ne v zimě) Japonsko – v roce 2011 jsem letěl z Říma s Aeroflotem za 7200 Kč, což byla super cena. Ale tehdy jsem letěl sám a tentokrát bych chtěl vzít i přítelkyni, která by tam chtěla. Takže asi tak. smiley

Jinak léto jsem teď strávil překladem knížky, takže od květnové návštěvy Moskvy jsem nikde nebyl a už začínám mít absťák. smiley Už ať je únor a Havaj smiley

0 Citovat

My máme v plánu v březnu Floridu. Máme koupené letenky WAW - LHR - JFK, odtamtud přeletíme do Miami, kde budeme asi 4 dny cestovat po Floridě a chceme jet lodí na Bahamy. S koupí plavby zatím čekáme, jestli trochu spadne cena, to samé s přeletovými letenkami. Zpátky budeme ještě 3 dny v NY, máme tam ještě pár míst, která jsme v září nestihli vidět, nebo si je chceme užít ještě jednou. smiley

No a pak se uvidí, jestli se objeví na podzimní výlet nějaká akce. Lákala by mě Asie. Jinak spíše jezdíme autem po Evropě, docela bych vyrazila do Itálie na Cinque Terre, nebo do národních parků Chorvatska a užít si taky moře.

0 Citovat

Jelikož v únoru státnicuju a s prací to nevypadá úplně nejlépe, tak asi vyjedu na pár měsíců jako au pair do Anglie, protože mi tahle země přirostla vážně k srdci a chtěla bych ji procestovat trochu víc smiley V létě bych pak ráda projela autem Francii, Monako a Švýcarsko.

0 Citovat

Zajímavá diskuze. Některým tedy závidím, že toho mají tolik v plánu navštívit smiley

Máte stanovené na ty vaše výlety nějaké budgety? Docela by mě to zajímalo za kolik to zhruba tak chcete projet.

Jinak my chceme s přítelkyní v prosinci přes Vánoce i Silvestra na Srí Lanku, Bali nebo Thajsko, tak uvidíme. V průběhu roku prozatím netušíme, asi nějaká nárazovka.

0 Citovat

U mě aktuálně svítí jen PRG-BOM / GOI-PRG.. Ale zálusk mám na TLV od Wizzu, nenechám už nic náhodě a vezmu první termín pod 1,5k.

A určitě v podobném stylu pojedu dál - co bude v PRG nového, to by stálo za hřích. Možná i z Norimberku prubnu Transylvánii.

Spíš mi řekněte, kdo by šel do té S. Korei smiley

0 Citovat

ja rozmyslam v maji nad targu mures (5dni) ale este cakam ci nahodou neklesne cena o 5euro dole resp by som chcel dat na dva tyzdne gruzinsko. Napisem dedovy mrazovy a uvidim co mi da pod stromcek smiley

a samozrejme cakam na neaku super akciu do JV azie resp juznej ameriky (s kolumbiou som zavahal,uz sa to nikdy nesmie opakovat)

0 Citovat

Já bych taky chtěla Tel Aviv! A sháním parťáky smiley Měla jsem totiž jet v létě, ale bohužel můj let byl jeden den poté, co z Gazy vyletělo 200 raket na zbytek Izraele, takže jsme to radši zkrečovali..smiley Nicméně pořád je to destinace, kam se fakt chci podívat!

A jinak stále čekám na nějakou fajn zimní akci, ideálně Asie:)

0 Citovat

Dalsi rok by som chcel este pobehat plus minus europu, aj ked tie ceny leteniek do azie ma hodne lakaju... ale tak zatial ostavam pri nasledovnom plane (uvidime podla akcii wizzairu smiley ) Maj - Gruzinsko, Jul - Cierna Hora alebo Portugalsko, Oktober - Malta , ked ostane dovolenka, tak aj nejaka ta "weekendovka" Rim alebo Londyn. Okrem Ciernej hory nemam vybaveneho este ziadneho spolucestovatela, takze ak by mal niekto podobne cestovatelske chute tak piste PM smiley

0 Citovat

Ahoj, chystám se začátkem ledna (1.1.-4.1.2015) do kanady, do Toronta a sháním nějakou letenku. Nevíte, odkud z Evropy je nejlepší hledat letenky do Kanady? Ještě nevím, kdy pojedu zpátky (květen-srpen), takže by pro mě bylo fajn něco, kde se dá za nějaký nízký poplatek let přerezervovat, případně jednosměrnou letenku. Máte prosím nějaké tipy? Už nad tím sedím několik dní a tápu. Díky, mějte se, Lucka smiley

0 Citovat

ahoj, v plánu jsou 3 tripy koupené díky akci CL smiley

leden : thajsko (Phuket+Phi phi+Ko Samui)
březen : Kolumbie + 4dny New York
květen : Indie + Nepál

0 Citovat

Máte někdo tip na levnější letenky na Zéland ? Ideálně konec druhá polovina ledna 2015.

Díky za radu.

0 Citovat

Ohladom Severnej Korei som uz dlhsie robil prieskum trhu a vyslo mi najlacnejsie toto, priamo cez Cinanov:
http://www.ddcts.com/english.htm
s akcnou letenkou do Pekingu by sa to dalo dat za cca 1200-1300 euro (630 agenture, 400 euro letenka do Pekingu, viza dvojvstupove cinske za cca 60 euro, vlakom do Dandongu nocakom otocka cca 70 euro + nejake lacne ubytovanie v pekingu) Samozrejme ze najlepsie to spojit v ramci nejakeho vacsieho vyletu po Cine, to uz suma nerastie nejak velmi.

0 Citovat

No, kam se chystám. To se musíte spíš zeptat Davea... smiley

0 Citovat

leden = Malaysie/Langkawi, unor = Cape Town, brezen = Bangkok, duben=San Francisko/Los Angeles , vsechno v allianci OneWorld

0 Citovat

Leden/únor: severní Indie
Červen-srpen: tradičně letní práce v Anglii s tím, že na dovču si odskočím na pár dní v červenci na Island
Září-prosinec: Erasmus v Norsku (doufám)
Mezi tím ještě s trochou štěstí nějaké méně nákladné výlety, uvidí se podle budoucích hitů a megahitů smiley

0 Citovat

Hm...tak leden-unor-brezen asi nekde JV Asie (Barma. Laos, Thajsko)...ale klidne i nekam jinam, neresim to, uz jsem dost stary na to, abych predem vse predem planoval smiley
...stale cekam na vyhodny let (nejlepe) Z PRG smer BKK, KUL apod.

0 Citovat

Prokyho travelplan zatim bohuzel nepredstihnu smiley, ale po dnesnim nakupu to zatim vypada takhle:

Brezen: USA (Florida, Dallas) s BA ze zarijove akce
Kveten: Egypt v C
Rijen: Madrid z Vidne s Iberii

Jeste potrebuju dokoupit na zari Recko (Kreta nebo Santorini) a vcera jsme nakousli debatu o panske jizde na Ibize, protoze kamarad potrebuje proletet 25k aviosu do konce roku.. smiley A setrim si jeste tyden na nejakou podzimni pecku (porad me laka Karibik nebo Seychelly nejakym levnym charterem z DE), pripadne nejaky standardni "super-saver" BA bug do USA na nakupy - kdybych nestihl utratit vsechny prachy v breznu na Floride smiley..

Jak na to koukam tak loni sem to teda mel o dost nabitejsi, asi do toho zacnu este davat sluzebky smiley

0 Citovat

LETO -> SARDINIE (4000CZK)
PODZIM -> PRAHA-DUBAI-MANILA-SYDNEY-HONOLULU-SAN FRANCISCO-STOCKHOLM-PRAHA (20498CZK)
ZIMA ->PRAHA-NAGOYA (0CZK-SLUZEBNI CESTA) -> PLANOVANY TRIP OSAKA-OKINAWA-HONGKONG-TAIPEI-SEOUL-OSAKA (???CZK)

0 Citovat

No vida, k čemu všemu se dá zneužít ebola...

0 Citovat

my se chystáme v listopadu na Tahiti .. těším se moc smiley zpáteční let máme s Air Tahiti Nui.. takže supeeer smiley

0 Citovat

cenu bohužel nevím.. ono se tam dá dostat jen s AF nebo TN... a pak jsou přelety s Tahiťanama.. na to se těším snad nejvíc smiley) tam se určitě vyplatí sedět u okénka smiley

0 Citovat

Jak cenu nevím? smiley Že by to byl dárek nebo třeba svatební cesta? smiley
Jinak já vím, jak se tam dá dostat, jen mě právě zajímalo, jestli jste kupovali za plnou cenu nebo v nějaké akci. Ale v pohodě, i tak dík. smiley

0