Kamarád si chtěl včera večer koupit 5 letenek u Aegean, ale platba mu neprošla, protože neměl povoleno platit na internetu. Když si to ráno u banky vyřídil, tak zjistil, že letenky stojí o více než 200 euro víc. Myslel si, že mezitím zdražily a koupil je. Na mém počítači se však stále zobrazuje původní (mnohem levnější) cena. Je možné, že software stránek letecké společnosti takto reaguje na zájem o koupi, pozná, z jaké IP adresy se člověk připojuje a letenky mu zdraží, nebo je to blbost? .

Jak funguje software na prodej letenek?

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

13 reakcí

Kamarád si chtěl včera večer koupit 5 letenek u Aegean, ale platba mu neprošla, protože neměl povoleno platit na internetu. Když si to ráno u banky vyřídil, tak zjistil, že letenky stojí o více než 200 euro víc. Myslel si, že mezitím zdražily a koupil je. Na mém počítači se však stále zobrazuje původní (mnohem levnější) cena. Je možné, že software stránek letecké společnosti takto reaguje na zájem o koupi, pozná, z jaké IP adresy se člověk připojuje a letenky mu zdraží, nebo je to blbost?

0

Jo tak to funguje smiley pokud koukáš jen tak na letenky třeba u wizz a druhý den je chceš koupit, je normální že mají vyšší cenu..A proto se vyplatí jít na jinej počítač/vymazat cookies/ tajný mod ve chromu apod. smiley

0 Citovat

staci zmazat cookies ... v reale ide o behavioralny marketing (cize by mal byt personalizovany) ale bohuzial je to zneuzivane aj takto smiley

0 Citovat

Ano, používá se.. Ovšem tady pozor na tu cenu, leze mi do hlavy myšlenka, že jsi koukal na cenu za 1 osobu smiley

0 Citovat

Kdepak, byla to cena za 5 osob. A je to teda opravdu "customer-friendly". Asi už se nedá nic dělat, pokud takto blbě naletěl, že?

0 Citovat

taky muze bejt ze ti to size ukazuje nizsi cenu ale neni treba jenom porovnavac kde kdyz se proklikas a ke koupi tak cena bude vyssi?

Jinak Wizzair slevy jsou povestny... delam s nima 70 - 80 letu rocne = ceny sleduju porad kdyz daj tu jejich slevu 20% tak to urcite neni na vsechno protoze samozrejme u tech popularnejsich letu to nejdriv o 30% zdrazej.. na nektery lety je ta sleva ale opravdova.

Je to normalni vec ze se firma snazi prodat za co nejvic a ty nakoupit za co nejmin a jestli k tomu opravdu vyuzivaj cookies vubec bych se nedivil.

no zlaty komunisti! smiley

0 Citovat

Ahoj, když kupuješ přímo u letecké společnosti, což Aegean je, tak to přece není porovnávač.

0 Citovat

A když se proklikáš k platbě kartou, tak cena je stále stejná (bohužel). Taky se mi tomu nechtělo věřit, proto jsem se ptala, jestli je něco takového možné a jestli to tak skutečně funguje, protože jiné vysvětlení nevidím.

0 Citovat

Tomuto přístupu aerolinky bych se vůbec nedivil. Nějak na jaře jsem sledoval několik dnů jeden konkrétní zájezd na stránkách Fischeru. Dopoledne byla u něj vždy o cca 2.000,- nižší cena než odpoledne/večer (na celkové ceně cca 50t). Asi mají spočítáno, že nejvíc lidí zájezdy kupuje večer (po rodinné radě), tak mírně navýší cenu. Nevím ale, jestli to dělají u všech zájezdů, já sledoval jen jeden. Nakonec jsem ale stejně využil akce z tohoto webu smiley

0 Citovat

Taky se mi to nikdy nestalo, ale je to možná proto, že jsem se nesnažila zaplatit jako můj kamarád, pouze jsem cenu vybrané letenky nějakou dobu sledovala. Jeho koupené letenky (o 200 euro dražší) jsem na vlastní oči viděla a před sebou měla na monitoru původní nízkou cenou. Tož tak... smiley

0 Citovat

Myslím, že to tak je, že takhle ten software pracuje. Pokud zkoušíš a zadáváš pořád ty samé destinace se stejným datumem, tak to po nějaké době nahodí vyšší cenu. Předevčírem jsem kupoval letenky, na pelikánu cena 13.000 a pak najednou vyskočila na 14.400. Na ostatních portálech cena pořád kolem těch 13.000. Nakonec jsem kupoval jinde, i z důvodu možnosti nezadávat číslo pasu (kámoš si bude vyřizovat novej). Dneska, když jsem se na pelikána podíval znova, stejné destinace, stejné datumy, tak je cena zpátky na 13.000

0 Citovat

Chtela bych ject 12.3.-15.3.do Londyna,muzete mi prosim ppradit kdy nejlepe koupit letenky?predem moc dekuji

0 Citovat

Já například na letusce sleduju konkretni datum v cervnu na letenky do USA už skoro měsíc a cena se téměř nemění byla chvíli i o cca 600kč nižší smiley

0 Citovat

Chtela bych ject 12.3.-15.3.do Londyna,muzete mi prosim ppradit kdy nejlepe koupit letenky?predem moc dekuji

To by me zajimalo jak pojedes letadlem do londyna

0
13 reakcí