Dny NATO v Ostravě: 15. ročník na letišti Leoše Janáčka

Česká republika Magazín
Letecká show na Dny NATO v Ostravě 2012 - Lukáš Horák, licence CC

Nenechte si utéct každoročně pořádanou největší vojenskou show v Evropě, kterou hostí Letiště Leoše Janáčka v Ostravě. Prezentovat se bude těžká vojenská technika, policejní i záchranné jednotky včetně ukázek výcviku speciálních jednotek. Chybět nebude ani letecká show, každý den celé 4 hodiny programu.

Letošní 15. ročník se bude konat o víkendu 19. – 20. září 2015. Vstup je zdarma.

 • Název akce: Dny NATO v Ostravě a Dny vzdušných sil AČR
 • Kdy se akce koná? O víkendu 19. – 20. září
 • Proč jet? Největší přehlídka vojenské techniky na území střední Evropy + 4 hodinová letecká show
 • Nejnavštěvovanější akce na území ČR (loňský rekord 225.000 návštěvníků)

Na jaké konkrétní ukázky se můžete těšit?

 • Akce – komando jordánských bojovnic osvobodí rukojmí
 • Světová premiéra – českého nástupce legendárního Aero L-39 Albatros – demonstrátoru L-39NG
 • Nejoblíbenější – Americké Velitelství speciálních operací představé svůj konvertoplán CV-22B Osprey
 • a spoustu dalších reálných ukázek včetně bojových manévrů profesionálních pilotů

Jak se dopravit na Dny NATO v Ostravě?

Osobním automobilem můžete dojet přímo k areálu – parkovné činí 150 Kč na den. Podrobnější info k této dopravě naleznete na oficiálním webu akce.

Vlakem přijedete do stanice Studénka na hlavní trase Praha – Ostrava, odkud se vydáte na 3,5 km procházku CHKO Poodří – cesta je značena. V rámci víkendu konání Dnů NATO chystají ČD zesílení vlakové dopravy – jízdní řád. Stejně tak železniční dopravce RegioJet nabídne mimořádně zastávky ve Studénce (rezervujte do stanice Svinov – Studénka není v nabídce), Leo Express zatím podporu akce neohlásil.

 • ČD – zpáteční jízdenka z Prahy – 550 Kč (e-shop)
 • RegioJet – zpáteční jízdenka z Prahy vyjde na 380 Kč (rezervace)

A nebo klidně vlastním letadlem 🙂 Informace pro piloty.

Sestřih Dny NATO v Ostravě z roku 2014

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 13

 • MIRA 13.9.2015, 12:00

  jedině ělověk který nemiluje mír a mírové řešení problému může jít na takovou akci kde se prezentují žoldáci a technika na rozbití a zničení toho co pracovité ruce poctivých a mírumilovných lidí vybudovaly… SMRT IMPERIASMU !!!!

 • Aleš 13.9.2015, 09:10

  Hlavně je dobrý vědět že akce sice začíná v 9h ale parkoviště je v provozu již od 6:30. Takže když v 10 dopoledne dorazíte do totální zácpy nestěžujte si je. Bude to jen vaše vina. PS: s biciklem v kufru stačí zaparkovat poblíž a dojet až na plac v pohodě.

 • mhubl 10.9.2015, 06:58

  Ja tam slouzil 2 roky vojny!! A chodili jsme to porad..Sedlnice..Pribor..Studenka..a dalsi..je to pohodova prochajda

 • Jan 4.9.2015, 22:54

  vlakem se da dojet az na letiště, chytráci. Zadna 3 a půl kilometrová procházka ze studénky není třeba.

  • Lukáš Horák 4.9.2015, 23:12

   Tato informace je uvedena v informačním letáku o posílení dopravy na Dny NATO 2015, na který odkazujeme v příspěvku. Ono je vlastně jedno, jestli půjdeš 3,5 km ze Studénky, navíc krásnou krajinou CHKO Poodří, nebo vylezeš z vlaku ve stanici Mošnov Airport a půjdeš 3 km kolem letiště, vyjde to nastejno 🙂

  • Fantom 5.9.2015, 09:51

   Přesně tak jak píše Lukáš.. 😉 A to je jeden z důvodů proč se snažím létat z Prahy, i přesto že jsem z Moravy. Až udělají letiště opravdu dostupné hromadnou dopravou, tak začne mít smysl.

  • Dave 5.9.2015, 10:43

   Nene, na letiště zajíždí už přímo vlak a staví hned u terminálu – ale Dny NATO nejsou na letišti, nýbrž na vzletové a přistávací dráze – tím je jedno, jestli budeš obcházet celou runway nebo půjdeš ze Studénky.

  • Ondra 7.9.2015, 17:48

   Souhlas s Davem. Na terminál je to z vlaku pár metrů. Na místo, kde se konají ukázky (za runawayí na druhé straně) je to docela kus. Ale myslím si že to je o něco málo blíže než se Studénky. Ona i ta trasa ze Studénky není zrovna z nejkrásnějších v Poodří (=> nevede přes ty nejhezčí místa) ale dá se projít v pohodě.
   Pro ty, koho napadá nechat auto někde u cesty a dojít to (=> ušetřit těch 150 kč) tak to možné je, ale pak se zase musí docela kus k letišti dojít (u letiště takhle parkovat těžko). Ale všechny varianty jsou možné.

 • Dana 4.9.2015, 20:12

  PavelK … a co treninkovy program? Byva? Kdyz tato akce byvavala v brne, chodivala jsem za plot letiste na predem vytipovana
  mista jako ty na meze a bylo to luxusni … hlavne treninky stihacek, Striži ap. Bylo to lepsi nez pri hlavnim predstaveni … jinak i pres dokonalost a zajimavost vseho ostatniho sdilim bohuzel stejne pocity jako ty a je to strasna skoda. A to nas brnaky svazela mestska doprava ze zachytnych parkovist i z celeho mesta az primo na misto 🙁 Jela bych hned, ale treninky stihacek by me asi zajimaly vice nez vlastni akce … jak to u vas probiha?

  • ElGregory 5.9.2015, 10:12

   Treninky byvaji ve ctvrtek a v patek.

 • PavelK 4.9.2015, 19:16

  Vzhledem k tomu ze bydlim reltivne nedaleko… a spousta mych znamych se v minulosti ucastnilo… shrnul bych to takto: akce je urcena pro masochisty kteri maji radi mnohatisicove davy… nekolikakilometrove kolony aut a nemoznost zaparkovat, fronty na toitoiky tak na pul hodiny… obcerstveni radeji vlastni nez ve frontech zestarnout. Pokud se vam presto takoveto typy akci libi… a podari se vam proniknout do centra deni… radim predem si zarezervovat navstevu fyzioterapeuta kvuli neustale zvednute hlave a zablokovanemu krku. Tajny TIP: doporucuju si predem prostudovat mapu a jit se divat na nektery z nedalekych svazitych poli… coz se ovsem v pripade destiveho pocasi a bahna muze promenit v bezva pochodove cviceni

  • Karel 5.9.2015, 00:31

   Vzhledem k tomu, že jezdím pravidelně, shrnul bych to takto:
   zaparkuješ v pohodě a dokonce se vyhneš kolonám aut, jen to chce přijet hned ráno kolem osmé a ne přijet v 11. Fronty jako na každé jiné mnohatisícové akci. Opravdu bych to nehrotil.

  • Petr 6.9.2015, 11:28

   Pokud není člověk jeden z těch pacientů, kteří musí naprosto všude dojet autem, tak vlakem je to docela pohodová záležitost.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.