easyJet

Britská nízkonákladová společnost easyJet patří mezi 3 největší low-cost aerolinky v Evropě. V tuzemsku provozuje několik linek přímo z pražského letiště. Na letišti Praha Václava Havla můžeme vidět letadla easyJet denně, a to dokonce až 10x za den. Nejlevnější ceny letenek u easyJetu začínají na pár stokorunách. Konkrétně pak třeba letenky z Prahy do Milána (MXP) zakoupíte do 1.000 Kč za zpáteční cestu vč. poplatků a tax.

Informace easyJet

Linky z Prahy

Na palubách společnosti easyJet poletíte z Prahy do Milána na letiště Malpensa (MXP). Letět můžete denně až dvěmi spoji. Další možností je nákup letenek do Francie – zde poletíte do Pařížě (CDG) nebo na letiště Lyon (LYS) Lyon byl od února 2014 zrušen. Zpáteční letenky z Prahy do Velké Británie zakoupíte do měst jako je Bristol, Londýn – letiště Stansted (STN) a Gatwick (GTW) nebo Manchasteru (MAN). EasyJet taktéž létá z Prahy do Edinburghu (EDI) nebo nizozemského Amsterdamu. Informace k letišti v Amsterodamu naleznete zde – Schipnol (AMS)

Nově od dubna 2014 bude společnost easyJet létat taktéž mezi Prahou a Římem, letištěm Fiumicino (FCO).

Letíme tedy do Amsterdamu, Bristolu, Edinburghu, Londýna, Lyonu, Manchasteru, Milána nebo Paříže.

Přeprava zavazadel

Jelikož se jedná o nízkonákladovou aerolinku je nutné mít na paměti, že letět se zavazadlem zdarma můžete pouze s příručním. Obrovskou výhodou však je, že váhový limit pro příruční zavazadlo je neomezený. Podmínkou je schopnost vlastní silou uložit batoh / zavazadlo do odkládacích skříněk nad Vašimi hlavami.

Příruční zavazadlo easyJet musí splňovat tyto limity: rozměr – 56x45x25 cm, váha – neomezeně.

Nově je zavedeno pravidlo, že zavazadla větší než 50x40x20 cm mohou být během letu přepravovány v podpalubí – zdarma. Tak se děje pouze při přeplněných letech a nedostatku místa v letadle.

Prodej letenek easyJet

Levné letenky zakoupíte na oficiálních stránkách dopravce. EasyJet má velice transparentní rezervační systém a konečnou cenu vč. poplatků vidíte již při výběru letů.

Rezervační poplatek

Když mluvím o poplatcích, tak jediný kterému se nelze vyhnout je poplatek za platbu platební kartou. Ten je stanoven na 270 Kč v případě platebních karet VISA. Ostatní platby jsou zatíženy poplatkem 425 Kč. Co je však nesmírnou výhodou je fakt, že poplatek není účtován za pasažéra, ale za celou rezervaci. Tedy, poletíte-li v 5 lidech, každý si připlatí k ceně letenky 54 Kč.

TIP od Cestujlevne.com: pokud kupujete letenku ze zahraničí, můžete ušetřit i 10€ za cestu a to díky této chybě v systému, která spočívá v převodu měnového kurzu. Tip od Cestujlevne.com na rezervaci letenek easyJet při letu ze zahraničí.

Máš levnou letenku. A co levné ubytování? Podívej se na tipy od nás!

Reklamní kódy, promokódy, slevy

easyJet dovoluje využití reklamních kódů, neboli promo kódů. Bohužel se nedá říci, že svou nabídkou a dostupností těchto slev kypí. Jedná se spíše o šafrán, tedy slevový kód se vyskytne párkrát do roka. Pokud budete mít informace o dostupnosti nějakého kódu, dejte prosím vědět prostřednictvím komentáře.

Promokód na rok 2013 nebyl publikován. Promo kód na rok 2014 zatím nebyl zveřejněn. Aktuální informace najdete v naší diskuzi: promokód easyJet

Slevy a promo ceny

Naopak poměrně častěji je možné narazit na akční nabídku letenek. Za promo cenu lze letět do všech destinací se zvýhodněnou nabídkou. Obecně se jedná o slevu ve výši 20, 30% na konečnou cenu bez rezervačního poplatku, vyjma dodatkových služeb. Přehled kampaní za rok 2013:

 • akce na 20% trvá 4.-8.ledna 2013 pro cestovní období 1.2. – 10.6. 2013

Odbavené zavazadla – hmotnost a rozměry

V tabulce vidíte detailní informace a rozdělení dle váhy a rozměrů. Pokud se rohodnete cestovat s odbaveným zavazadlem, připlatíte si za jednu cestu 429 Kč s maximální hmotností 20 kg. Vzhledem ale k faktu, že příruční zavazadlo není váhově limitováno, je téměř zbytečné si za tuto službu doplácet.

Sportovní vybavení

Naopak u sportovního vybavení se tomuto poplatku nevyhnete. Cena za jednu cestu a 1 objekt, respektive kus vybavení je 800 Kč. Pokud vezete například lyže nebo kolo, pokuste se vejít do jednoho vaku a easyJetu tak zaplatíte polovinu.

Přeprava zvířat

Společnost easyJet bohužel nedovoluje přepravu živých zvířat. Výjimku tvoří pouze slepečtí psi v doprovodu nevidomého.

Rescue tarif – záchranný tarif v případě nestihnutí letu

Pokud se při Vašich cestách stane, že nestihnete plánovaný odlet společnosti easyJet, můžete využít tzv. záchranného tarifu. Ten umožňuje přerezervování letenek na pozdější termín odletu. Musíte se však na letiště dostavit nejdéle 2 hodiny po plánovaném (nestihnutém) letu. Cena za přebookování činí 80€ / 1.750 Kč.

Další „užitečné“ poplatky

Pokud budete chtít jakkoliv změnit Váš let, pravděpodobně budete vystaveni jedním z těchto poplatků:

 • Změna letu stojí 42€ / 1.050 Kč
 • Zrušení / storno letenky stojí 36€ / 900 Kč
 • Změna jména stojí 42€ / 1.050 Kč

Možnost využití dřívějšího letu zdarma

easyJet je velmi benevolentní společnost a svým zákazníkům nabízí spoustu výhod. Jednou z nich je například možnost využití dřívějšího letu. To se hodí zejména tehdy, kdy kupujeme letenky na přípoj z předchozího letu. Proto koupíme pozdější odlet (tentýž den) a v případě stihnutí můžeme využít let dřívější. Je to zdarma, avšak při splnění následujících podmínek:

 • Letenka musí být zpáteční a dřívější let musí být do odletové destinace
 • Dřívější let lze využít pouze v rámci stejného dne
 • Musí být dostupná kapacita v letadle
[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Celkový počet dotazů a odpovědí: 18

 • Michal 19.11.2016, 20:32

  Zdravím. Mám zpáteční letenku a na zpáteční cest potřebuju zavazadlo. Vyčetl jsem, že je možné přikoupit zavazadlo pouze na jeden úsek tak, že nejdříve proletím první úsek a až pak přikoupím zavazadlo. Rád bych ale měl checkin už z domova a vyrazil s vytištěnými boarding passy na oba lety. Lze v tom případě přikoupit zavazadlo – tedy už jako odbavený cestující a aniž bych musel znovu tisknout boardingpass? Díky za dpověď

 • Adriana 19.7.2016, 20:20

  Dobrý dem5 chci se zeptat může dcerka cestovat kdis ji je 14 bez doprovodu

  • Dave 19.7.2016, 20:25

   Dobrý den, ano může.

 • Barbora Matyščáková 22.11.2015, 16:11

  Dobrý den, chtela bych se zeptat, jestli si k příručnímu zavazadlu, mužu vzít ještě kabelku. A také , zda-li si do příručního zavazadla mohu vzít parfém a manikúru. Děkuji

 • Nikola 27.8.2014, 11:38

  Ahoj,
  snažila jsem se psát na easyjet, ale nějak mě ignorují. Tak se zeptám tady, zda nemáte někdo zkušenost. Jak je to s dítětem (14 let), které cestuje samo? Když to člověk objednává, tak se píše, děti do 14 let musí být v doprovodu dospělé osoby. Je to včetně nebo ne. Informace se v českých a anglických podmínkách trochu rozcházejí. Moc díky za odpověď.

  • Tony 27.8.2014, 12:07

   Ahoj Nikolo,
   Spolecnost easyJet neprijímá jako cestující deti mladší 14 let bez doprovodu. Deti mladší 14 let nemohou cestovat, pokud nejsou doprovázeny osobou starší než 16 let, která za díte prevezme zodpovednost.
   Deti mladší 15 let cestující do Ceské republiky mohou cestovat na pas svého rodice, pokud cestují s držitelem tohoto pasu. Mládež od 15 let výše musí cestovat s vlastními cestovními doklady.

   Tedy cestující musí mít 14 let v den letu, jinak potřebuje doprovod.

  • Nikola 27.8.2014, 12:39

   Moc děkuji, myslela jsem si, že to tak bude. Jen jsem si nebyla jistá jestli do 14 včetně, nebo zda může cestovat sám od 14.

 • Markéta 11.6.2014, 16:18

  dobry den, prave se chystam koupit letenku smer praha -> amsterdam a jsem ve fazi objednani, nicmene tu ctu, ze nelze platit debetni kartou VISA? existuje stale tento problem? a lze ho nejak vyresit nebo obejit, kdyz nemam jinou moznost to zaplatit z jine karty? diky 🙂

  • Ondra Klegr 11.6.2014, 16:47

   Dobrý den,
   já tam tedy možnost zaplatit debetní Visou mám: viz screenshot

 • Ivana 17.5.2014, 11:42

  Dobrý den,

  mám zabookované letenky přes easyjet. Chtěla jsem se zeptat, kde bych našla nějaký doklad, který si mám s sebou vzít do letadla?

  Děkuji za odpověď, Ivana

  • Dave 17.5.2014, 12:31

   Dobrý den, musíte si v manage my booking udělat online check-in a vytisknout si letenku.

 • Kanistr 2.2.2013, 11:29

  pouzil jsem jinou kartu a slo to:) i jako debetni..

 • Kanistr 1.2.2013, 15:28

  Ahoj, potřebuji prosím poradit, chcem si koupit letenku na Ibizu přes tuto společnost, jedná se o týdenní pobyt, jsme 4 lidi. Nechceme připlácet za velké zavazadlo, ale napadlo mě, si vzít jedno společné a poplatek pak rozdělit (spacaky nebo karimatky), je mozne toto zavazadlo nejak dokoupit pozdeji nebo ho musím koupit zaroven s letenkou?
  Diky moc za radu 😉

  • Dave 1.2.2013, 16:07

   Do té doby, než uděláte online check-in lze zavazadlo přidat.

  • Kanistr 1.2.2013, 16:23

   Dikes, uz sem se to docetl pri rezervaci ze to lze pridavat i casem:) jen mi to ted nechce vzit kartu, zkousel jsem dvě, obe by jsou VISA debet..

  • Kanistr 1.2.2013, 16:49

   tak jsem se nekde na foru docetl ze s kartou VISA jsou u easyjet celkem problemy…nema nekdo nejakou radu? diky

  • Kanistr 1.2.2013, 17:28

   tak vyreseno, sorry za spam, klidne promaze:) diky 🙂

  • Dave 1.2.2013, 20:21

   Visu to bere jen jako kreditní, že?