Elba, Toskánsko (letadlo+vlak+loď) – 2.275 Kč

Foto: Pevnost Focardo, Elba - ACiD.HouSe, licence CC

Výhodné letenky do Pisy jsme tu skloňovaly již několikrát a s příchodem letních prázdnin přichází i čas objevovat nová plážová letoviska. V tomto příspěvku se zaměřím na jedno z nejzajímavějších míst v celém Toskánsku – ostrov Elba.

Základem dopravy je pořízení levných letenek do Pisy, nejlevnější ceny dosáhnete při odletu z Lipska (LEJ). Zpáteční letenky stojí v červenci 46€ – 1.185 Kč, v srpnu pak 1.340 Kč. Letět můžete každý pátek a pondělí, tedy klidně na prodloužený víkend. Z Prahy pak pořídíte letenky za 90€ – 2.315 Kč, v obou případech je v ceně pouze kabinové zavazadlo.

Z Pisy na Elbu

Poté co přiletíte do Pisy (PSA) si můžete udělat krátký výlet k Šikmé věži či rovnou z letiště pokračovat dále. Vlaky trenitalia.it dojedete z letiště do přístavního města Piombino za 11,50€ – 295 Kč. Cesta trvá mezi 1h20min a 1h50min v závislosti na vybraném spoji. Z Piombina jen přesednete na trajekt mířící na ostrov Elba. Cena činí 10€ – 250 Kč. Obě jízdenky můžete objednat online i na místě.

Celkem tedy za zpáteční dopravu zaplatíte 2.275 Kč:

  • Letenky – 1.185 Kč
  • Vlak – 590 Kč
  • Trajekt – 500 Kč

Levné hotely a bílé pláže

Elba nabízí mnoho krásných písčitých i oblázkových pláží s všudypřítomným křišťálovým mořem. Pro opravdový cestovatelský zážitek doporučuji vypůjčení osobního automobilu. Týdenní pronájem s vyzvednutím v přístavu činí 6.250 Kč. Srovnejte ceny autopůjčoven.

Levné hotely po celém ostrově naleznete zde – hotely ostrov Elba. Pokud se rozhodnete pobýt na Elbě bez auta, pravděpodobně Vás bude zajímat nabídka hotelů v okolí přístavu, ve městě Portoferrario naleznete pokoje od 1.400 Kč za noc pro 2 osoby. Hotely Portoferrario zde. V nabídce je taktéž 4* hotel za 1.770 Kč vč. snídaně. Týdenní ubytování se pohybuje v rozmezí 11 – 14 tisíc.

[google-map-v3 width=“660″ height=“245″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Elba, Itálie{}3-default.png|Pisa letiště{}airport.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Napište komentář nebo dotaz k příspěvku

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.