FAQ – nejčastější otázky

Q: Jsou ceny konečné?

A: Ano, ceny jsou konečné včetně všech poplatků. Pokud se jedná o případ nízkonákladové aerolinky, kde je dodatečný poplatek za druh platby, vždy Vás o tomto informujeme. Například Ryanair má slevu na kartou Mastercard Prepaid, vždy však v příspěvku uvedeme konečnou cenu i s tímto poplatkem.

Nejsme prodejci letenek, jen upozorňujeme na zajímavé tarify a Vás nasměřujeme daným odkazem. Konečná cena není nijak upravována nebo zvyšována dodatečnými poplatky či příplatky!

Q: Jak je možné, že jsou ceny takto nízké?

A: Ve většině případech se jedná o takzvané „promo akce“. Kdy aerolinky se snaží nějak zviditelnit na trhu a proto nabízejí tarif, kterým se dostanou ve vyhledávačích před ostatní letecké společnosti. Druhým nejčastějším důvodem bývá konkurence na linkách. Pokud se jedná o konkurenci nízkonákladových dopravců, je možné, že ceny spadnou i na korunové částky tak, jak tomu bylo v letech 2009-2010. Tehdy se dali koupit letenky za 0,01 Kč, popřípadě 1 cent. Poslední případ, který je mnohokrát tím nejzajímavějším, je chyba v rezervačním systému. Kdy se například místo 100€ zadá částka 100 Kč. Takový příklad chyby je možné vidět i zde. Kdy za letenku Bangkok – Praha v bussines třídě chtěli necelé 4 tisíce. Reálná cena je někde kolem 50 tis.

Q: Nízkonákladové aerolinie, čím vlastně poletím. Letadlo bude před rozpadem?

A: Častá otázka se kterou se setkávám, hovořím-li o cenách letenek v rámci desítek korun. Odpověď zní NE. Letadla jsou mnohdy v lepším stavu u těchto nízkonákladových aerolinek než u klasických. EU by do vzdušného prostoru nepustila letoun, který by neprošel „technickou“. Náklady mají tyto aerolinky nižší díky obrovským úsporám v administrativní oblasti. Další úspora, která se dotkne i Vás je na palubě letadla. Nepočítejte s žádným servisem zdarma, jídlo a pití si budete muset zaplatit. Stejně tak je to s odbaveným zavazadlem. Při cestách po Evropě stačí v drtivé většině jen příruční zavazadlo, které si můžete vzít na palubu. Další možností jak snížit váhu letadla je odstraněním mechanismů sklápění polohy sedadla, chybějící clony na oknech atd. V ŽÁDNÉM případě však nikdy na úkor bezpečnosti provozu letadla.

Q: Nemohu najít Vámi uveřejněný tarif, co mám dělat?

A: Toto je bohužel zřejmý fakt. Ceny letenek na sebe nenechají dlouho čekat a rychle jsou vyprodány. Některé dříve, jiné později. Záleží na atraktivitě tarifu. Máte-li o danou destinaci zájem, napište nám. Zkusíme se na to podívat a pomoci.

 

Pro více užitečných informacích navštivte Rady & tipy

[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Napište komentář nebo dotaz k příspěvku