Filipíny – letenky z Prahy do Manily v sezóně – 12.992 Kč

Filipiny
Boracay, Filipíny - Peanut Dela Cruz, licence CC

Máte-li slabost pro jihovýchodní Asii a už jste byli skoro všude, jen ne na Filipínách, využijte výhodných letenek s odletem z Prahy. Filipíny jsou se svými více než 7000 ostrovy rájem pro milovníky potápění, šnorchlování, jízdy na skútru, úžasné a rozmanité přírody, senzačních lidí a především nízkých cen.

Sehnat levnou letenku z Prahy na Filipíny je celkem kumšt. Cenovky se dlouhodobě pohybují nad 15 tisíci korunami, a proto je každých pár tisíc dolů příjemnou úsporou, kterou pak můžete využít k nákupu levných přeletů na další ostrovy.

Letenky:

Tarifní podmínky

 • Cestovní období do 20. června
 • Délka pobytu min. 7 dní, max. 3 měsíce
 • Prodej do 31. ledna

Letenka zahrnuje přepravu zapsaného zavazadla do maximální hmotnosti 23 kg a standardních příručních zavazadel. Další zavazadlo do 23 kg / 1.679 Kč / směr. Z Berlína i Mnichova se dopravíte autobusem do Prahy za 270 Kč.

Letenka Praha - Manila - Mnichov
Letenka Praha – Manila – Mnichov

Ve zkratce…

Filipíny jsou především o poznávání ostrovů, začínající cestovatelé to bude bezesporu táhnout na nejkrásnější ostrov světa, kterým je Palawan. Nejznámějším přírodním pokladem Palawanu je národní park Puerto-Princesa Subterranean River se svou podzemní řekou. Dále na severu ostrova El Nido, které je pravým tropickým rájem – sněhobílý písek, malebné zátoky, ostrůvky, pestrý podmořský život, spousta příležitostí k vodním sportům atd.

Jmenovat další ostrovy a jejich krásy, by bylo na další a rozsáhlejší článek, proto doporučujeme zamířit na weby, blogy těch nejpovolanějších, tedy těch, kteří na Filipínách žijí a znají je jako své boty. Mezi ně patří třeba Roman Mudroch, který svými poznatky, cestopisy a radami pravidelně zásobuje web www.zivotnafilipinach.cz.

Přelety na ostrovy

Filipíny mají hustou síť leteckých linek, z Manily nebo Cebu se dostanete do všech koutů Filipín. Nejlevnější letenky naleznete u Cebu Pacific Air, v akčních nabídkách pořídíte přelet za zmiňovaný Palawan za cenu kolem 500 filipínských pesos, tedy asi 10 eur v jednom směru. Na nejvytíženějších trasách operuje i dobře známá Air Asia.

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 11

 • Klára 1.2.2016, 10:39

  Hoši..omlouvám se, že jsem trošku OOT ale nevíte o nějakém fajn spojení Praha – Kuala lumpur a návrat budto Kuala – Praha nebo Bali – Praha ? případně i odlet z jiného města ..Budapešt, Vídeň..za nějakou fér cenu ?

 • Michaela 27.1.2016, 11:19

  Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s počasím v červnu? Vím, že všude píšou o tajfunech a deštivém počasí v tomto období, ale vzhledem k tomu jaký je počasí po celém světě každým rokem jiné, tak nevím zda tomu úplně věřit. Můžu právě odjet pouze v červnu :-/

  Děkuju

  • Šárka 29.1.2016, 13:47

   Byli jsme minulý rok na přelomu května a června, oblast Visayas, Manila a sopka Taal. Také jsem z června měla obavy, ale všude bylo slunečno a teploty vysoko přes 30. Na Siquijoru jednou v horách sprchlo, jinak nepršelo, natož aby byl tajfun. Podle mě záleží oblast od oblasti, tuším že přes severovýchodní Luzon se tajfun krátce před naším odletem přehnal, tam jsou ale tajfuny poměrně časté.

 • Janina 23.1.2016, 22:18

  Ahoj,cestu po Filipínách jen doporučujeme (prosinec 2015). Na Filipínách jsou velmi milí a ochotní lidé, všichni mluví anglicky a pomohou Vám a poradí se vším. Před cestou jsem oslovila Romana Mudrocha i Emila Ševčíka a oba mi okamžitě na všechny otázky odpověděli a poradili.Na Boholu určitě přespěte v Nuts Huts! Na Palawanu v El Nidu se vším pomohou v Art Café. Nápady na cesty po ostrovech jsme také našli na vtipně napsaném blogu: Filipínské galeje 2013|Zápisník Antonína Daňka. Podle rad cestovatelů a po rozhovoru i s místními jsme se z bezpečnostních důvodů raději vyhnuli (kromě letiště) Manile.

 • Petra 23.1.2016, 16:03

  Ahojte, jak je to s bezpečností na ostrově Palawan, Boracay? Cestovaly bychom 2 holky

  • Lukáš Horák 23.1.2016, 18:08

   Ahoj Petro, Filipíny jsou úplně v pohodě, lidi jsou fajn, není se čeho bát, je to krásná země 😉

 • emis 22.1.2016, 21:38

  pokud nekdo vyuzije teto nabidky a mel by zajem navstivit ostrov bohol rad poradim pomuzu poskytnu info zajistim ubytovani atd emilsevcik@yahoo.com na boholu od roku 2010

 • Jarda 22.1.2016, 21:16

  Tohle je přesně to, co jsem chtěl, děkuji. Je to naše první cesta na dálný východ a tahle cena je příjemná, ale ne podezřele nízká. Už jen čekám, až letenky dorazí 🙂

 • Bear 22.1.2016, 11:45

  Tento leden je opravdu úrodný 🙂

  • Lukáš Horák 22.1.2016, 12:20

   Mám pocit, že to tak je vždycky, loni se těch dobrých nabídek taky hodně vyskytlo právě v lednu-únoru 🙂

  • Karel 22.1.2016, 12:25

   Radši jich moc nedávejte. Dovolenou si budu určovat asi až tak za měsíc, dva a takhle mě štve, jak se objevují zajímavé nabídky a mně jsou na nic 🙂

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.