Flygbussarna

Flygbussarna je švédský autobusový dopravce, který se teprve nedávno rozrostl i o lodní dopravu. Dle marketingového sloganu nabízí spojení přes polovinu Švédska, především však nabízí transfery mezi letišti a hlavními městy v okolí. Cenová nabídka není štědrá, ale to je při cestování po Skandinávii denní chleba.

Informace o Flygbussarna

logo flygbussarna

Doprava z letiště

Stockholm Nyköping (NYO)

Toto letiště je taktéž známé pod názvem Skavsta, kam se dopravíme s Ryanairem nebo Wizzairem doslova za pár korun z polských a maďarských letišť. Transfer z letiště je provozován téměř každou hodinu a všechny odjezdy autobusů do Stockholmu jsou synchronizovány s přílety leteckých spojů. Shuttle bus jezdí taktéž do Linköpingu se zastávkou v Norrköpingu. Cena dopravy z letiště do Stockholmu činí 129 / 248 švédských korun (jednosměrná / zpáteční). Ceny jsou platné při rezervaci online.

Goteborg (GSE)

Goteborg City airport nabízí dopravu díky Flygbussarně do 15 kilometrů vzdáleného města Goteborg jízdenky za 69 / 129 SEK. Pro zdatnější cestovatele doporučuji vyrazit na delší túru.

Malmö (MMX)

Letiště v Malmö najdeme 30 km od stejnojmenného města. Jízdenky na lince letiště – Malmö zakoupíme za 99 / 179 SEK. Další možností je transfer z letiště do města Lund, kde zaplatíme stejnou cenu za jízdenku jako do Malmö.

Zbývající transfery z letišť

Mezi několik dalších švédských letišť obsluhovaných Flygbussarnou patří Arlanda, Bromma, Landvetter, Visby a Västerås. Ceny a trasy naleznete na stránkách dopravce.

Jízdenky mají otevřenou dobu platnosti. To znamená, že od data zakoupení je můžete využít kdykoliv v následujících 3 měsících.

Ferry – vodní doprava

Jak jsem v úvodu zmínil, Flygbussarna provozuje také vodní transfery. Jedním z nich je trajekt z centra Stockholmu – Cityterminalen – do města Nynäshamn. Cena za dospělého činí 99 SEK a s ním mohou cestovat 2 děti do 11 let zdarma. Žádné slevy se neposkytují. Druhou linkou je trajekt ze Stockholmu do Stadsgården, kde za převoz zaplatíte 40 SEK nebo 60 SEK za zpáteční jízdenku.

[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Celkový počet dotazů a odpovědí: 2

  • Petr 25.9.2014, 12:09

    Letiště Malmo . Lund a bus do Varberg

  • Petr 21.9.2014, 08:22

    Bus z letiště Malmo na Central Malmo a dále vlak do Varberg