Gent, Antverpy a Brusel v jednom – 2.269 Kč

Belgie
Lukáš Horák, licence CC

Navštivte během jedné cesty belgická města Gent, Antverpy a Brusel plná historických památek, romantických uliček, muzeí, výborného piva a jídla. Cesta, která se skládá z letenky z Prahy do Bruselu a jízdenek do Gentu, Antverp, Bruselu a na letiště, vás vyjde již na 2.269 Kč za jednu osobu.

1) Letenky z Prahy do Bruselu

Letenky jsou za tuto cenu dostupné v únoru a březnu. Využít můžete také letenky z Bratislavy do Bruselu za 39,98 € / 1.110 KčV ceně je zahrnuta přeprava dvou kusů zavazadel – první kabinové zavazadlo s maximální váhou 10 kg a o rozměrech 55x40x20 cm a druhé menší zavazadlo s rozměry 35x20x20 cm.

Zpáteční letenka Praha - Brusel
Zpáteční letenka Praha – Brusel

2) Jízdenka z bruselského letiště do Gentu

Jízdenku z letiště Charleroi přímo do Gentu zakoupíte na internetové stránce flibco.com. Cena za jednosměrnou jízdenku začíná již na 5 € / 139 Kč. Jízdenky za tuto cenu jsou v omezeném množství. Cesta vám zabere přibližně 1 hodinu 20 minut.

Jízdenka z letiště do Gentu
Jízdenka z letiště do Gentu

3) Jízdenka z Gentu do Antverp a do Bruselu

Pro cestu mezi Gentem, Antverpami a Bruselem využijte železniční dopravu. Na stránkách Belgian Rail seženete jednosměrný lístek z Gentu do Antverp za 9,4 € / 261 Kč a z Antverp do Bruselu za 7,3€ / 202 Kč. Pokud je vám méně než 26 let, využijte nabídku belgických drah GO PASS 1, s kterou zaplatíte 6 € / 167 Kč za jízdenku v jednom směru po celé Belgii. Aktuálně lze jízdenky koupit pro termín do 6. března, další termíny se postupně uvolní.

4) Jízdenka z Bruselu na letiště Charleroi

Dopravu z Bruselu na letiště Charleroi zajišťuje společnost brussels-city-shuttle.com. Jednosměrnou jízdenku zakoupíte za 14 € / 389 Kč. 

Jízdenka z Bruselu na letiště Charleroi
Jízdenka z Bruselu na letiště Charleroi

Ubytování v Belgii

Ubytování v nejznámějších belgických městech porovnejte zde: Gent, AtverpyBrusel.

Proč navštívit Gent, Antverpy a Brusel?

Univerzitní a přístavní město Gent se nachází asi 55 kilometrů západně od Bruselu. Město se rozkládá na soutoku řek Šeldy a Leie a je protkáno vodními kanály. Mezi nejvýznamnější památky patří hrad Gravensteen, zvonice Belfry, katedrála sv. Bavona, cechovní domy s nádhernými štíty a středověké stavby v centru města. Gent je také městem mnoha muzeí – naleznete zde například Městské muzeum současného umění, Muzeum Dr. Guislaina, STAM – Muzeum Gentu atd. V místních restauracích nezapomeňte ochutnat flanderskou kuchyni a belgická ovocná piva.

Antverpy jsou významným přístavním městem, kterému dominuje gotická katedrála zasvěcená Panně Marii. Nejslavnějším rodákem je Peter Paul Rubens, proto bývají Antverpy označovány jako Rubensovo město. Můžete se zde podívat do jeho domu, který byl postaven podle jeho vlastních plánů. Antverpy jsou známé jako centrum diamantového průmyslu. Jejich historii včetně zpracování naleznete v Muzeum diamantů. Město se také může pyšnit jednou z nejstarších zoologických zahrad na světě.

Brusel je sídlem několika světových institucí jako např. Evropské unie. Manneken Pis – soška čůrajícího chlapečka patří k symbolům města, na který se chodí dívat davy turistů. Historickým centrem města je náměstí Grande Place s gotickou radnicí. Ve městě můžete navštívit Mini Europe park, Muzeum komiksů s belgickými komiksovými hrdiny nebo Atomium. Co se týče architektury, je Brusel velice různorodé město. Najdete zde středověké, barokní a secesní domy, vlámskou renesanci, zahrady ve stylu art deco v kontrastu s moderní architekturou.

Charleroi, Gent, Antverpy a Brusel
Charleroi, Gent, Antverpy a Brusel

Kalkulace ceny 2.269 Kč

 • Letenka Praha – Brusel  → 1.278 Kč
 • Jízdenka letiště Charleroi – Gent  → 139 Kč
 • Jízdenka Gent – Antverpy  → 261 Kč
 • Jízdenka Antverpy – Brusel  → 202 Kč
 • Jízdenka Brusel – letiště Charleroi   389 Kč
Článek vydal Vendy.

Celkový počet komentářů: 7

 • Pavel Stařecký 6.2.2015, 00:22

  Zrovna v Belgii je levná i regionální autobusová doprava. V Belgii navíc začal působit i megabus.

  Je možné zakoupit velmi výhodné denní jízdenky na regionální autobusovou dopravu na území západně od Bruselu vč. MHD Antverpy, Gent nebo pobřežní tramvaje> 5 dní za 15 euro, 1 den za 5 euro, 3 dny za 10 euro.

  V letních měsících pak existuje akce na dráze , jakákoliv vnitrostátní relace za 8 euro.

  • Eva 22.2.2015, 17:03

   ad Pavel Stařecký: mohla bych poprosit o odkaz na denní jízdenky na regionální autobusovou dopravu? Děkuji Eva

 • Ivan 6.2.2015, 00:06

  Ahoj, moc chválím,super práce. Sice Brusel mi přijde nudný a kromě Atomia a Café Delirium s 2000 druhy piv tam není co vidět, ale Antverpy a Gent určitě stojí za to! Ivan

 • luckycesta 5.2.2015, 18:54

  Brusel je trochu nudný, ale Atomium opravdu stojí za to! Byla jsem minulý rok a rozhodně se vyplatí investovat peníze do vstupného a nahoře si dopřát výborné presso s úžasným výhledem. Trochu jsem se o tom rozepsala na svém blogu:) Pa a bon voyage!!!:)
  http://www.luckycesta.cz/atomium/

 • Marcela 5.2.2015, 16:36

  Skvělá práce. Obdiv a dík všem, kdo takovou nabídku nachystají a ještě vše polopaticky vysvětlí a popíšou.Sice nepojedu, ale ráda jsem si to přečetla . Máte mé uznání. Marcela

  • Kuba 5.2.2015, 17:22

   Souhlasím. Vždyť člověk nemusí jet teď, ale může si nápad na trasu uložit a realizovat ho do budoucna. Díky moc :-)¨. My jsme díky vám využili nedávno Brusel a stálo to za to :-).

  • Vendy 5.2.2015, 19:10

   Ahoj Marcelo a Kubo,
   moc děkujeme za pochvalu a za přízeň 😉

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.